KK Igokea

Re: KK Igokea

Postby familija » 05 Mar 2018, 16:41

Jel igraju ovi stranci bar?
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
familija

Postby DM 12 » 05 Mar 2018, 16:45

familija wrote:Jel igraju ovi stranci bar?

Pa Preston I Rajnhart više nisu tu, a za Artisa samo Bajić trenutno zna da li će i koliko će igrati.
DM 12

Postby Lester Bo » 05 Mar 2018, 17:22

Pit Bull wrote:jer moraju imati 8 prijavljenih igraca

10 igrača je minimum.
Lester Bo

Postby Pit Bull » 05 Mar 2018, 21:15

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

NFL Fantasy Champion(2014)
Pit Bull

Postby Proctor » 13 Mar 2018, 16:59

Završi se još jedna sezona Igokee u ABA ligi. Samo 7 pobjeda u 22 kola. Najslabiji omjer u ovih sedam sezona koliko je Igokea u ABA društvu. Međutim, sa timom koji je vjerovatno Igokein najslabiji od svih dosadašnjih, možda je realnije bilo očekivati da se do samog kraja bore za opstanak. Srećom, MZT je olakšao situaciju, tako da nije bilo trzavica u zadnjih nekoliko kola. Znači, primarni cilj, opstanak u ligi, obezbijeđen je bez puno muke.

Priča ove sezone definitivno je Dorel Rajt. Došao je niotkuda, dao doprinos u dvije pobjede protiv učesnika fajnal-fora, i otišao. Ako ništa drugo, napravljen je dobar marketinški potez. Drugi stranci su dolazili i odlazili, Vašington u Dinamik, Li i Rajnhart u Njemačku, a Preston nazad u Ameriku. Jedino je tu još Artis.

Ostali igrači su pružali partije po sistemu toplo-hladno. Najkonstantniji su bili centri, Rikić i Jevtović. Ostali tu i tamo. Najmanje je pokazao vjerovatno Ljubičić, te Glogovac, ali od njega se ništa nije ni očekivalo.

Za vikend počinje domaća liga, a Igokei će društvo da prave Kakanj, Zrinjski, Bosna, Spars i Široki. U prvom kolu u Laktaše dolazi Široki. Ako sam dobro razumio, za domaću ligu će biti registrovani i juniori Ilić i Janković, pa se nadam da će dobiti kakvu-takvu priliku. Pogotovo Ilić.
Proctor

Postby kamenko » 13 Mar 2018, 19:51

Proctor wrote:Završi se još jedna sezona Igokee u ABA ligi. Samo 7 pobjeda u 22 kola. Najslabiji omjer u ovih sedam sezona koliko je Igokea u ABA društvu. Međutim, sa timom koji je vjerovatno Igokein najslabiji od svih dosadašnjih, možda je realnije bilo očekivati da se do samog kraja bore za opstanak. Srećom, MZT je olakšao situaciju, tako da nije bilo trzavica u zadnjih nekoliko kola. Znači, primarni cilj, opstanak u ligi, obezbijeđen je bez puno muke.

Priča ove sezone definitivno je Dorel Rajt. Došao je niotkuda, dao doprinos u dvije pobjede protiv učesnika fajnal-fora, i otišao. Ako ništa drugo, napravljen je dobar marketinški potez. Drugi stranci su dolazili i odlazili, Vašington u Dinamik, Li i Rajnhart u Njemačku, a Preston nazad u Ameriku. Jedino je tu još Artis.

Ostali igrači su pružali partije po sistemu toplo-hladno. Najkonstantniji su bili centri, Rikić i Jevtović. Ostali tu i tamo. Najmanje je pokazao vjerovatno Ljubičić, te Glogovac, ali od njega se ništa nije ni očekivalo.

Za vikend počinje domaća liga, a Igokei će društvo da prave Kakanj, Zrinjski, Bosna, Spars i Široki. U prvom kolu u Laktaše dolazi Široki. Ako sam dobro razumio, za domaću ligu će biti registrovani i juniori Ilić i Janković, pa se nadam da će dobiti kakvu-takvu priliku. Pogotovo Ilić.

Tim je bio najslabiji jer se stalno mijenjao. Mijenjao se jer je igokea ove godine bila usputna stanica za plasiranje igrača u platežno moćnije klubove. Na to su se odlučili jer je MZT raspad kao i čitava BH liga. Dakle, rezultat nije bio cilj nego finansijska korist proistekla iz saradnje sa nekim menadžerima.
kamenko

Postby Proctor » 13 Mar 2018, 20:44

Ne bih rekao da je to bio plan na samom početku. Vašington je bio svojevrstan promašaj, tako da bi on svakako letio. Ali nakon dešavanja oko Rajta, situacija je dobila malo drugačiji tok. Neko mi je rekao da bi i Artis mogao otići ako dođe odgovarajuća ponuda za njega. Najprije sam pomislio da od tog nema ništa, ali nakon ove odluke da Igokea ima zagarantovano mjesto u ABA ligi sljedeće sezone, to i ne zvuči toliko nelogično.

Vidjećemo da li će uprava preuzeti rizik i insistirati da se mladi igrači bace u vatru, nauštrb rezultata u domaćoj ligi. Da pokušaju da dobiju barem jednog igrača za sljedeću sezonu.
Proctor

Postby mudrovsukilo » 14 Mar 2018, 09:09

kamenko wrote:Tim je bio najslabiji jer se stalno mijenjao. Mijenjao se jer je igokea ove godine bila usputna stanica za plasiranje igrača u platežno moćnije klubove. Na to su se odlučili jer je MZT raspad kao i čitava BH liga. Dakle, rezultat nije bio cilj nego finansijska korist proistekla iz saradnje sa nekim menadžerima.

dobijali su novac od odlazaka ?
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo

Postby Proctor » 14 Mar 2018, 10:41

mudrovsukilo wrote:
kamenko wrote:Tim je bio najslabiji jer se stalno mijenjao. Mijenjao se jer je igokea ove godine bila usputna stanica za plasiranje igrača u platežno moćnije klubove. Na to su se odlučili jer je MZT raspad kao i čitava BH liga. Dakle, rezultat nije bio cilj nego finansijska korist proistekla iz saradnje sa nekim menadžerima.

Od Rajta i Lija da, za Rajnharta ne znam. Mada je i to što su dobili za ovu dvojicu vjerovatno sića. Eventualno da se Bamberg otvorio nešto više za Rajta, ipak je to bilo na početku sezone.
Proctor

Postby kamenko » 14 Mar 2018, 10:49

mudrovsukilo wrote:

Da, jesu, bilo je obeštećenja. Teško bi Wright direktno u Euroligu došao da ga nisu prvo prikazali u Igokei.
kamenko

Postby kamenko » 14 Mar 2018, 10:53

Proctor wrote:Ne bih rekao da je to bio plan na samom početku. Vašington je bio svojevrstan promašaj, tako da bi on svakako letio. Ali nakon dešavanja oko Rajta, situacija je dobila malo drugačiji tok. Neko mi je rekao da bi i Artis mogao otići ako dođe odgovarajuća ponuda za njega. Najprije sam pomislio da od tog nema ništa, ali nakon ove odluke da Igokea ima zagarantovano mjesto u ABA ligi sljedeće sezone, to i ne zvuči toliko nelogično.

Vidjećemo da li će uprava preuzeti rizik i insistirati da se mladi igrači bace u vatru, nauštrb rezultata u domaćoj ligi. Da pokušaju da dobiju barem jednog igrača za sljedeću sezonu.

Vašington je promašaj nad promašajima. Nikome ne bih poželio onakvog pleja. Ostali su manje-više bili dobri. Preston je došao da se prikaže za draft. Nemam pouzdane informacije ali mislim da nije rame kod njega problem.
Što se tiče rizika sa mladim igračina, nisu do sada bili skloni tome. Ako to ove godine ne uradi, uzimajući u obzir konkurenciju u BH ligi i potencijal koji neki mladi igrači imaju, neće nikada.
kamenko

Postby mudrovsukilo » 14 Mar 2018, 11:03

kod njega je problem znanje :biggrin: nie rame nego znanje

hipoteticki moze srazmera novca dobijenog 1/4 budzeta 1/8 simpaticni potezi mora se priznati da se cuje za igokeu meni i dalje nije jasno kako je jedan vrajt zavrsio tamo :biggrin: kad bi mi reko vrajt dolazi u partizan ne bi mu verovo nikad ,a on brat ode u igokeu

onaj mali izbacio besiktas dobrom igrom svojom, sto je oso u nemacku bejrut

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo

Postby kamenko » 14 Mar 2018, 11:10

mudrovsukilo wrote:kod njega je problem znanje :biggrin: nie rame nego znanje

hipoteticki moze srazmera novca dobijenog 1/4 budzeta 1/8 simpaticni potezi mora se priznati da se cuje za igokeu meni i dalje nije jasno kako je jedan vrajt zavrsio tamo :biggrin: kad bi mi reko vrajt dolazi u partizan ne bi mu verovo nikad ,a on brat ode u igokeu

onaj mali izbacio besiktas dobrom igrom svojom, sto je oso u nemacku bejrut

Ne bi on došao da nije imao garancije da će vrlo brzo da produži dalje :roll:
Imam utisak da je Preston očekivao ligu gdje će trpati po 30-40 poena, uz iživljavanje do besvijesti. Šutirao jeste ali nije previše pogadjao :biggrin:
kamenko

Postby mudrovsukilo » 14 Mar 2018, 11:32

da je doso vrajt u partizan na 1utakmicu samo ,bili bi u f4 ,tako da je igrao samo i jednu ,bilo ga je za uzivanje gledati

ma preston atleta pojma nemac to je onaj hajp ko i kad je ajza doso u fmp kao lozenje nba bla bla on oso u kinu 2 i onda u japan

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo

Postby kamenko » 14 Mar 2018, 12:55

mudrovsukilo wrote:da je doso vrajt u partizan na 1utakmicu samo ,bili bi u f4 ,tako da je igrao samo i jednu ,bilo ga je za uzivanje gledati

ma preston atleta pojma nemac to je onaj hajp ko i kad je ajza doso u fmp kao lozenje nba bla bla on oso u kinu 2 i onda u japan

Ja biše razmišljam o tome šta bi bilo da je došao u Zvezdu umjesto u Bamberg :roll:. Da ne gledam Bjelicu kako se raspada.
Ajzea dobio otkaz u Libanu prije par dana.
kamenko

PreviousNext

Return to Domaća i regionalna košarka