KK Partizan 2017/2018 - ''Teška vremena, đavo ih odneo''

Moderators: Nowitzki.ct, Гроф Тинторето, Leon S.Kennedy, dusan007, xrečeved, bhc_comp, Karamazov

Re: KK Partizan 2017/2018 - ''Teška vremena, đavo ih odneo''

Postby Oligarhstars » 12 Oct 2017, 13:58

Serano wrote:Оли, прекини да поредиш било шта везано за Партизан са НБА лигом.

То је отприлике као када би некога из ФКП ставио у исту реченицу са играчима из лига петице.

Naveo sam u smislu da najbolji igraci sveta se trude i pripremaju individualno za svakog protivnika, za svaki match up u smislu jasno je da Leonard moze svakog igraca da cuva 1 na 1 jer je u tome najbolji na svetu, pa opet se usavrsava i skautira se svaki rival, a mi imamo irgace koji su uzasni defanzivno na sve to imao sam utisak da su takticki lose pripremljeni za svoje licne protivnike u tom smislu... a to je mnogo potrebnije igracima partizana
Oligarhstars

Postby fighter » 12 Oct 2017, 14:25

Suština je da godine prolaze i da su neke već izgubljene kad je restart u pitanju...
fighter

Postby Čekicar » 12 Oct 2017, 14:52

Oligarhstars wrote:Naveo sam u smislu da najbolji igraci sveta se trude i pripremaju individualno za svakog protivnika, za svaki match up u smislu jasno je da Leonard moze svakog igraca da cuva 1 na 1 jer je u tome najbolji na svetu, pa opet se usavrsava i skautira se svaki rival, a mi imamo irgace koji su uzasni defanzivno na sve to imao sam utisak da su takticki lose pripremljeni za svoje licne protivnike u tom smislu... a to je mnogo potrebnije igracima partizana

A KKP ide u Bar i Muta se iznenadi kada vidi Bakica na terenu....e tako on priprema utakmice...1min ne posveti pripremi...i nije ga sramota da to javno kaze...kao da vodi neki amaterski klub..
Čekicar

Postby clyde » 12 Oct 2017, 14:58

Oligarhstars wrote:Mislim da se preteruje ovde sa tim floskulama da kazem prebi protivnika, istuci, pusti krv, ostavi srce na terenu...

sve sto si napisao manje vise stoji, ali odbrana je mnogo vise stvar voljnog momenta nego napad. evo pokusacu da objasnim sta mislim na primeru milera. napad mu je sasvim pristojan, ali odbrana zali boze. jak je kao bik, mislim da u zubima moze da nosi 90% plejmejkera iz ABA. medjutim kod prvog bloka u fazi odbrane staje i njegovog igraca preuzima visi. meni je to voljni momenat. imas snagu, imas brzinu, igras protiv tankih igraca i oni te rasture u odbrani.
jos jedan primer gavrilo. protiv fmp1 je imao mozda i najbolju defanzivnu rolu u timu. a svi se slazemo da je posle obrada najmanje kosarkas. sta npr. sprecava obrada da igra odbranu kao gavrilo? slicnih fizickih predispozicija, cak malo i visi. sprecava ga volja i zelja.
"ljudi vole licemere zato što u njima vide svoje gore list" - stephen king
clyde

Postby fabricio » 12 Oct 2017, 15:41

Za odbranu treba i mozak,a ne samo 90kg misica kao sto ima Miler i volja.
Ne mislim da je glup tipa Vrabac,vec ne ume covek da procita nista u odbrani... Doduse ne ume skoro niko,ne samo on. To se tesko moze i nauciti,retki su primeri... Ili znas na osecaj da se kreces ili ne znas.

Plus sto se nesto preterano ni ne cima,to stoji.
Ali onda vidim Koby white mambu Marinkovica,pa skontam da Miler je samo jedan u nizu.
"Precision beats power and timing beats speed" - Conor McGregor !
fabricio

Postby White Mamba » 12 Oct 2017, 15:47

Nije samo anticipacija..
Timska odbrana se uci i usavrsava..
Sto rece Vucko jedino crni Gavra izrotira kako valja kad branimo pik..
I onda cesto na sledeci extra pas pukne odbrana posto ostali ne pokrpe njega..
Ja sam ubedjen da Muta ne radi odbranu na treninzima..
Nemoguce da ovako lose izgledamo defanzivno
Moze i trener da vikne da izvede da kazni..nije sramota..
Vikni na tog Milera i on je igrac..
Ne radis posao kako valja, konsekvence
Vucicu seceru !
mudrovsukilo wrote:salic > hernangomez :okk:
White Mamba

Postby DON » 12 Oct 2017, 15:52

Ne da se uci, nego su to dani i dani paklnog rada.

I juce je crni Gavra jedini u 97% situacija gurao telo gde treba i noge postavljao kako treba, bilo da je individualna ili timska odbrana.

Odbrana i tranzicija, to je ludilo i top nivo kosarke. Ovo sto mi radimo primimo kos pa brza tranzicija. Kao sto rekoh. To je put za ludaru svih nas sto cemo pratii ovaj tim do kraja.
DON

Postby fabricio » 12 Oct 2017, 15:54

Odbrana mi je kao bekend u tenisu.

Ako znas na osecaj,ekstra...
Ucenjem...nikad dobar defanzivac od tebe. Ni ekipno,ni 1 na 1. Mogu naravno neke stvari da se koriguju krvavim radom,ali i to se pre svega radi u mladjim danima. Jebe se Mileru sad da pisa krv da bi naucio odbranu da igra.

Nismo u situaciji da vicemo na igrace...slabo placamo,da bi imali luksuz dranja i kaznjavanja. Drugo je Dusko sa omladincima kad podvikne mucenom Andricu,a sasvim drugo Ameru da se deres.
"Precision beats power and timing beats speed" - Conor McGregor !
fabricio

Postby Max Manus » 12 Oct 2017, 16:10

Odbrana jeste voljni momenat ako pričamo o individui ali kolektivna odbrana se itekako uči i uigrava.Pritom i tu se traži određen intelekt za kapiranje rotacija i pomeranja.Tajming spejsing za sve to treba vremena.

I da,90% ove ekipe je sposobno da igra agresivnu odbranu ali dokle god to trener ne zahteva i ne vežba na treningu oni je neće igrati
Max Manus

Postby Čekicar » 12 Oct 2017, 16:13

Max Manus wrote:Odbrana jeste voljni momenat ako pričamo o individui ali kolektivna odbrana se itekako uči i uigrava.Pritom i tu se traži određen intelekt za kapiranje rotacija i pomeranja.Tajming spejsing za sve to treba vremena.

Ne treba vreme da radi strana pomoci kada se Salic uvodi u pik...to naredis i ebes majke ako ne radi strana pomoci...ne gledas kao tele u sarena vrata tok superstar Jure Lalic visi na obrucu
Čekicar

Postby White Mamba » 12 Oct 2017, 16:17

@Fabri
Bogami, Zeljko npr izvadi oci Judou prosle godine..sve zavisi kako se postavis..i Dule je vadio oci a nismo najplatezniji bili u njegovo vreme
Nije to ni bitno, najteze je kolektivnu odbranu nauciti..u bilo kom kolektivnom sportu..
Knjiga i knjiga..varijacija na temu..
Lakse je fala bogu s igracima boljih karakteristika, ali mi fizicki, spoljna linija, uopste nismo losi..
I vanja i miler su atletski odlicni igraci
Znaci imas potencijal da igras dobru odbranu
Nemoguce da su svi volovi s losim predvidjanjem..
Al mora da se crnci ej..sto sati sto sati..
Profesionalni sport
Ne da se salju poljupci po Euru..
I onda najavljeni boljitak za 20 dana posle sinocne blamaze postaje "za par meseci"
Prodaja ozbiljne maglustine
Vucicu seceru !
mudrovsukilo wrote:salic > hernangomez :okk:
White Mamba

Postby Serano » 12 Oct 2017, 17:09

Oligarhstars wrote:Naveo sam u smislu da najbolji igraci sveta se trude i pripremaju individualno za svakog protivnika, za svaki match up u smislu jasno je da Leonard moze svakog igraca da cuva 1 na 1 jer je u tome najbolji na svetu, pa opet se usavrsava i skautira se svaki rival, a mi imamo irgace koji su uzasni defanzivno na sve to imao sam utisak da su takticki lose pripremljeni za svoje licne protivnike u tom smislu... a to je mnogo potrebnije igracima partizana

Суштина је да већина ових наших играча прво треба да буде у стању да трчи против просечних АБА тимова. Ми то једноставно не можемо и сва је прилика да нећемо моћи. И то не зато што немамо квалитет, већ зато што је завладала једна тешка курцобоља. Ако тренер допусти да му играчи дивљају и раде шта пожеле, не може се говорити о било каквој припреми утакмица.

Свако ће себи дати за право да искочи из шаблона, да утрипује како је неки херој... То ће и донети неке победе, али неће донети напредак тима, који доводи до основе за трофеје.

Била је прича да горе од прошле сезоне не може, врло брзо ће се и та бајка демантовати. Ништа овде неће расти кроз сезону, све док на клупи имаш лелемуда који се смеје док му тим губи.

Пар нас са форума је гледало утакмицу против ФМП-а, могу и посведочити да сам тврдио да ћемо их сломити тек на крају. Срамота је да тим који предводи Филип Човић ми сламамо у последњих пар минута. И то након лета у којем смо имали слободу да доведемо младе играче + топ проспекта.

На један добар потпис рађена су два лоша. Тако потпис Госа (ЖЕЉКО, ХВАЛА) пониште потписи Стевановића и Гавриловића (дечку свака част на борбености, нећу га пљувати, само сматрам да није тај калибар). Потпишеш Пецарског/Санија, испада џаба зато што места у тиму има и за Обрада из Какња.

Пионир је постао мрачно место, дворана у коју већина гледала када уђе једва чека да се утакмица заврши.

Све четири досадашње утакмице су неуспешне. Срамота је губити од јадног МЗТ-а и исхајпованог Морнара, играти на једну лопту са ФМП-ом и онда претпрети понижење од Албе. Слађе би ми било да су нас добили 70:44.

Овај тим је и без тог центра морао имати скор 3-0 и частан пораз у Немачкој.
Север цели сада се весели, убијен је Демир Јукић навијач црно-белих.
Serano

Postby Fratelo » 12 Oct 2017, 17:21

Serano wrote:
Пионир је постао мрачно место, дворана у коју већина гледала када уђе једва чека да се утакмица заврши.

Samo da ostane zapisano da nije mracno mesto postalo dolasom Mute, od odlaska Duleta je mracno. Prvo Pera, pa Dzikic i sada Muta. Objektivno nista bolje nije bilo prosle sezone, rekao bih cak i gore ali ajde da se sve stavi u isti kos posto je tu negde priblizno sve, nijanse su u pitanju.
Fratelo

Postby Serano » 12 Oct 2017, 17:33

Fratelo wrote:Samo da ostane zapisano da nije mracno mesto postalo dolasom Mute, od odlaska Duleta je mracno. Prvo Pera, pa Dzikic i sada Muta. Objektivno nista bolje nije bilo prosle sezone, rekao bih cak i gore ali ajde da se sve stavi u isti kos posto je tu negde priblizno sve, nijanse su u pitanju.

Прошле сезоне карте за прву утакмицу распродате су три сата пре почетка. Био сам у реду, па знам.

За Перину прву утакмицу се искрено и не сећам, имао сам путешествије по Србији.

Сад је долазио други најомрженији тим, атмосфера као да влада куга. Видећемо да ли ће бити шок терапије.

За то нису криви ни Пера, ни Џиле, а ни Николић.
Север цели сада се весели, убијен је Демир Јукић навијач црно-белих.
Serano

Postby House » 12 Oct 2017, 20:34

Ja cu ti reci bilo nas je 3000 ako i toliko bilo jako uzasno i na tribinama i na terenu, jos je bio u klubu onaj debeli sto se ljudi sprdaju sa njim na basketu u NS Petrov ili tako nesto..ali pobedili smo... kad se Pera radovao kao da smo dobili Barsu, a ne Mzt ili tako nekog smesnog....ali je makar jebeno bilo neke energije u ekipi a sad ko picke....
Da je rekao ‘kroz zid!’, išli bi kroz zid, zajedno sa svom braćom na terenu!!- LOVERNJ <3
House

PreviousNext

Return to Domaća i regionalna košarka