GNK Dinamo Zagreb

GNK Dinamo Zagreb

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 12:37

Image

Necu puno o povijesti Dinama, svi to mozete proguglati i naci sve sto vas zanima. Ovdje cemo pricati o aktualnom stanju, igracima, europi, transferima...slobodno pitajte sve sto vas zanima u vezi Dinama, rado cu odgovarati na to.
Cinjenica je unatoc uvrijezenom misljenju Hajdukovaca da je Dinamo najbolji i najuspjesniji klub u Hrvata. Iz Dinama je poteklo i najvise reprezantativaca a ima i trofej u jednom medjunarodnom kupu. Davne 1967 osvojili su kup velesajamskih gradova a 1963 su bili finalisti tog kupa koji je danas poznatiji kao Europska Liga.

Iako se Hajdukovci busaju u prsa da su 1994 prosli grupnu fazu Lige prvaka, zaboravljaju da su tad igrali u mnogo laksoj konkurenciji nego kad je Dinamo igrao to natjecanje, na Dinamo je mnogo utjecala i kazna koju je zadobio nakon Auxera 1994 godine gdje je dobio zabranu igranja od godine dana.

Ove godine sto se tice transfera godina je odlicno pocela. U Modri kadar dosao je najbolji igrac Sibenika Mehmed Alispahic koji je kupljen jos prije pola sezone ali je igrao na posudbi u Sibeniku, doveli su i iskusnog bivseg reprezentativca Jerka Leku kao i najboljeg proslogodisnjeg strijelca lige Krstanovica. Sylvester koji je kupljen iz Slovana prosle godine, ove ce imati pravo igranja u Europskim utakmicama a za Zagrebacki klub jako je vazno to sto je ostao Argentinac Cufre, izniman igrac i profesionalac. Cini se da od dolaska Simunica nece biti nista, no tko zna..siguran sam da ce jos koje zvucno ime sletjeti u Maksimirsku sumu.
Sto se tice odlazaka, bilo bi jako dobro kad bi jos jednu sezonu ostali izvrsni Sammir i Badelj, onda bi zbilja mogli reci da imamo momcad sposobnu i za malo vise nego do sada.

Mamic je sklopio deal sa bogatim Arapima, mozda nesto bude i od novog stadiona ili mozda glavnog sponozra..u svakom slucaju ovo je odlicna vijest jer se zna koliko love Arapi imaju...

To bi ukratko bilo to, u Maksimiru se radi punom parom i ostaje nam da vidimo da li je ovo upravo ta generacija, da li je ovo upravo ta godina kad ce se napokon skinuti prokletstvo Dinama i ostvariti san svakog Dinamovog navijaca koji glasi...PROLJECE U EUROPI. Ostaje nam da vidimo
B.B.B

Re: GNK Dinamo Zagreb

Postby FreddyHouse » 07 Jun 2011, 16:12

Svaka cast na otvorenoj temi i nadam se da cemo vrlo uskoro moci da diskutujemo o utakmicama izmedju nasih klubova!
FreddyHouse

Postby cirostratus » 07 Jun 2011, 16:42

Dragi kolega BBB, znamo svi da Kup Velesajamskih gradova nije sinonim niti za Kup UEFA, a niti za kasnije varijante istog natjecanja, zaključno sa Europa Ligom.
Također, znamo svi da je Dinamo osnovan 1945 (vidiš kako je zanimljivo da niti Zvezdaši a niti Partizanovci nemaju taj kompleks starosti kluba), znamo da je u Hrvatskoj Dinamo tek od 2000. godine... Znamo da je u ex. SFRJ osvojio 4 naslova prvaka... Znamo i kako su stvari stajale u doba Tuđmana, te kako stvari stoje otkad je Maminho u klubu. Ipak, prije osnutka Dinama, Hajduk se bio okrunio s dva naslova prvaka države, a sredinom dvadesetih godina osvojio je tada prestižno natjecanje pod nazivom Afrički kup, gdje je u finalu pobijedio Olympique iz Marseillesa... Može li se to identificirati s današnjom Ligom prvaka, to je posve deplasirano pričati, međutim, pročitaj ove retke pa promisli o Kupu Velesajamskih gradova (ruku na srce, to je natjecanje bilo u rangu s kasnijim Intertoto kupom, ma koliko mi šutjeli o tome).
Ipak, dok se neki ne odluče je li Dinamo građanski, HAŠK ili Građanski, ili pak, Croatia (a ti kažeš da je Dinamo igrao skupinu Lige prvaka :lol:), želim svim Dinamovcima konačno proljeće u Europi, barem četvrtfinale kojeg god natjecanja... i drugo mjesto u HNL-u :mig: I da se više ne događaju Širići, Marići, Rijeke, zaleđa, i slične situacije... Već da pobijedi bolji.
cirostratus

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 21:17

FreddyHouse wrote:Svaka cast na otvorenoj temi i nadam se da cemo vrlo uskoro moci da diskutujemo o utakmicama izmedju nasih klubova!

Hvala. I ja se nadam. Ali ne pod svaku cijenu..prvo se ta regionalna liga mora jako, ali jako dobro organizirati, da ne pate nasi Hrvatski drugi centri, jer potencijala ima kao i kod vas. Imam plan u glavi :D kako bi to trebalo izgledati, o tome cu mozda na regionalnoj ligi.
B.B.B

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 21:20

BBB kakvo je tvoje licno misljenje o Maminju?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
Diktator

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 21:46

cirostratus wrote:Dragi kolega BBB, znamo svi da Kup Velesajamskih gradova nije sinonim niti za Kup UEFA, a niti za kasnije varijante istog natjecanja, zaključno sa Europa Ligom.

Zahvaljujem dragi kolega sto ste mi ukazali nesto samo zato da bi obezvrijedili Dinamove uspjehe. No krenimo redom.

Kup velesajamskih gradova je međunarodno nogometno natjecanje klubova predstavnika europskih država koje je započeto 1955. godine, a posljednje izdanje odigrano je u sezoni 1970/71. Ukinuto je u korist Kupa UEFA. Prvo izdanje zamišljeno je kao dvogodišnje natjecenje ali se protegnulo na tri godine. I slijedeća dva izdanja, 1958-60. i 1960-61., održana su kao natjecanja gradskih vrsta, a od sezone 1961-62. postaje jednosezonsko klupsko natjecanje u koje je svaki član UEFA-e imao pravo poslati do tri sudionika. Broj sudionika, konkurencija i ugled stalno su rasli. Od sezone 1971-72. organizaciju preuzima UEFA i mijenja mu naziv u Kup UEFA. Zagrebački Dinamo bio je pobjednik natjecanja 1967. i finalist 1963.

Mislim da svatko iole pametan shvaca da je Kup Uefa nasljednik KVG. Pa pogledajmo malo i pobjednike tog natjecanja koji je po kolegi, kao intertoto kup.

1955.-58. Barcelona
1958.-60. Barcelona
1960./61. A.S. Roma
1961./62. Valencia CF
1962./63. Valencia CF
1963./64. Real Zaragoza
1964./65. Ferencvaros
1965./66. Barcelona
1966./67. Dinamo Zagreb
1967./68. Leeds United
1968./69. Newcastle United F.C.
1969./70. Arsenal
1970./71. Leeds United

Eh..pravi intertoto kup nema sta.
A pogledajmo sad protivnike sa kojima je Dinamo igrao.

Dinamo je bio dugo vremena jedini jugoslavenski klub koji je osvojio jedan od europskih kupova: Kup velesajamskih gradova 1967. nakon pobjede u finalu nad Leeds Unitedom, a prije toga je eliminirao njemački Eintracht Frankfurt, talijanski Juventus, rumunjski Dinamo Bukurešt, škotski Dunfermline, čehoslovački Spartak Brno. Godine 1963. bio je finalist istog natjecanja izgubivši u istom natjecanja od španjolske Valencije.

Pravo intertoto drustvo :thumbup:
Uopce je deplasirano pricati o tome, ajde bas me zanima tvoje misljenje o Zvezdi, jel i Zvezda u biti nije bila osvajac Lige prvaka vec je to natjecanje po tvojoj logici bilo kao Kup Uefa? Ajmo malo realnosti. Uostalom mislim da ti moras malo razmisljati, jer Juventus, te ondasnji Leeds, su sigurno veci klubovi od Olimpika.

Također, znamo svi da je Dinamo osnovan 1945 (vidiš kako je zanimljivo da niti Zvezdaši a niti Partizanovci nemaju taj kompleks starosti kluba), znamo da je u Hrvatskoj Dinamo tek od 2000. godine... Znamo da je u ex. SFRJ osvojio 4 naslova prvaka... Znamo i kako su stvari stajale u doba Tuđmana, te kako stvari stoje otkad je Maminho u klubu. Ipak, prije osnutka Dinama, Hajduk se bio okrunio s dva naslova prvaka države, a sredinom dvadesetih godina osvojio je tada prestižno natjecanje pod nazivom Afrički kup, gdje je u finalu pobijedio Olympique iz Marseillesa... Može li se to identificirati s današnjom Ligom prvaka, to je posve deplasirano pričati, međutim, pročitaj ove retke pa promisli o Kupu Velesajamskih gradova (ruku na srce, to je natjecanje bilo u rangu s kasnijim Intertoto kupom, ma koliko mi šutjeli o tome).
Ipak, dok se neki ne odluče je li Dinamo građanski, HAŠK ili Građanski, ili pak, Croatia (a ti kažeš da je Dinamo igrao skupinu Lige prvaka :lol:), želim svim Dinamovcima konačno proljeće u Europi, barem četvrtfinale kojeg god natjecanja... i drugo mjesto u HNL-u :mig: I da se više ne događaju Širići, Marići, Rijeke, zaleđa, i slične situacije... Već da pobijedi bolji.

Eh ali to znas ti a ne svatko. Znam da boli ali Dinamo je osnovan 1911 godine, istina da je mijenjao ime ali sve je to isti klub. Uostalom imam jednu domacu zadacu za tebe dragi kolega. Pogledaj sta se dogodilo Ljubljanskoj Olimpiji..zanima me tvoje misljenje o tome...iako je klub bio ugasen, sad postoji ali mu trofeji nisu priznati. Da li je posteno ili ne neznam, ali u sluzbenoj statistiti Dinama stoji da je osvojio 23 prvenstva a prvo je osvojio davne 1923 u prvenstvu kraljevine Jugoslavije.
Stoga pssssstttt...statistika koja je PRIZNATA, sve kaze, druga stvar sto ljubomorni zele to da ospore.

Dinamo je igrao skupinu lige prvaka. Zapravo je jednom vec dvaput. I btw kad se vec toliko busas u prsa sa Hajdukovim prolazom, u sezoni kad je Dinamo bio 2 u skupini, samo jedan klub je isao dalje. Pogledaj klubove koji su tad igrali sa nama u skupini a koji su sa vama pa onda malo realnije gledaj na stvari. Veliki peh je bio sto je samo jedna ekipa te godine isla dalje. I koliko god poricao, sve je to bio jedan te isti klub, to ne kazem ja, to kaze povijest, sluzbene statistike a da nije tako sigurno bi Uefa i Fifa uredovali.

Sudac Maric i Rijeka..iako su suci podijeljeni, jedni kazu zaledja je bilo, drugi kazu nije, moj osobni dojam je da zaledja nije bilo i da je Rijeka zasluzila ovaj naslov. Necu bjezati od realnosti, nikad i nisam, Dinamo ovaj naslov nije bio zasluzio ali spominjaje da Dinamo kupuje suce na ustrb Hajduka je jako smijesna, ili vas ostavimo na 20 plus bodova ili kiksate u najvaznijim utakmicama. Tu vam braco nisu krivi ni Mamic ni suci nego gubitnicki mentalitet koji ste izgradili u ovoj Hrvatskoj ligi, pripreme u kojima ima 5o igraca od kojih pola ne bi mogli igrati ni u ligi bedaka, razni Sose i ostali kriminalci koji su zauzeli Hajduk, te mnogo los rad sa mladima. Mnogo tema za razmisljanje za svakog Hajdukovog navijaca
B.B.B

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 22:01

Aleksa wrote:BBB kakvo je tvoje licno misljenje o Maminju?

Znas sta, o ovome se moze danima...ja mu jedino prigovaram njegovo ponasane, jer njegovim ponasanjem on steti ugledu kluba. Da li uzima novce ispod stola? Uzima,ali tko ne uzima? ali ako je itko dovodio igrace u Dinamo, to je on. Bilo je promasaja ali i dobrih imena.
No ajmo malo detaljnije.

Prigovara mu se prodaja igraca. On ih barem proda po ogromnim cijenama, a moze li ih on zadrzati? Jako tesko. Znate li da je Corluka odglumio ozljedu a par dana nakon potpisivanja igrao je prijateljsku u Man.Citiju. Modric je ostao jos polusezonu, na licu si mu mogao iscitati nezadovoljstvo a pao je i u igrama. Mandjukic je radio frku na pripremama..zelim reci..ti ne mozes zadrzati mladog igraca kojem su pred glavom milijuni i puni stadioni Engleske, Spanjolske, Francuske itd lige..zamisli da moras igrati na seoskim igralistima gdje ti neki kreten moze sjebati karijeru a pred nosom ti ponuda Arsenala...shvacas sta hocu rec. Inace trudi se po mome misljenju da zadrzi igrace sto vise moze i ovdje su optuzbe neosnovane, jer sta ce ti nezadovoljni igrac..

Mnogo ih skupo prodaje ali klub od toga zivi, ne mora da se ponizava glupim ugovorima od 100 000 eura plus bonusi kao sto radi Hajduk, pa tko normalan a da ista vrijedi ce pristati igrati na to gdje godisne jedva 250000 eura moze zaraditi.

Dovodio je razne tipove igraca, pokusalo se sa starim prekaljenim zvijezdama tipa Nowotny i Papadopulos. Nije uspjelo. Ali doveden je Cufre a on nam se pak trostuko isplatio.Dakle ni ovo nije bio potpuni promasaj, a ako cete iskreno, sa Papadopulosom i Slepickom je trebalo imati vise strpljenja po nekom mom sudu, pogotovo sa Grkom.Dovodilo se razne igrace iz Brazila, bilo je puno promasaja ali i bingo ulova poput Eduarda, Samira pa i Calela. Takodjer jedne seznone je kupljena gotovo cijela postava mlade Hrvatske repke. Dogodila se liga za ostanak a paradoks je taj da smo te sezone kao nikad do sad bili blizu europskog proljeca. Znaci kao sto vidis, svasta se pokusavalo, no nama uvijek negdje fali srece, ostalo je realnost nogometa na nasim prostorima ali trud mu ne mogu zamjeriti.

Ma bilo bi toga jos da se pise, navijaci ga ne vole, nisam ni ja ljubitelJ Mamica jer je otjerao navijace pa danas igramo finale kupa pred jedva 3milje ljudi, ali dok nevidim tog novog kadnidata koji ce mi jamciti da ce biti bolji od Mamica nisam da ga se makne tek da bi ga se maklo. Zelim vidjeti tko bi bio njegova zamjena i tko bi klub vodio bolje.

Onako iskreno, jako se bojim da njegovim odlaskom Dinamo ne postane kao Hajduk, zato zelim vidjeti tko bi to njega zamjenio bolje od Mamica
B.B.B

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 22:04

Imamo isto misljenje...a ja bas hteo da cujem nekog ko je nezadovoljan sa Maminjom :jupi:
http://www.zdravkomamic.com/

:vidbudale: :blue:
19.04.2015.
Diktator

Postby cirostratus » 07 Jun 2011, 22:09

Dragi BBB, nemoj se sekirati. NK Dinamo osnovan je 1945.
Građanski i HAŠK su ugašeni ranije, i, za razliku od Hajduka, igrali su u doba marionetske vlasti u NDH. Hajduk je odbio nastupati u tom režimu, a igrači i uprava su prebjegli na otok Vis, gdje su ga reaktivirali 1944 (jer su Hajdukove aktivnosti prestale okupacijom Dalmacije - da, tada je Split bio pod Italijom!). Dakle, znam da je svim Dinamovcima tramvaj-liga u srcu... ali ni Croatia nije bila Dinamo (ako mi ne vjeruješ, pitaj Ladića, Cvitanovića... da ne nabrajam, tko im je ostao dužan silne novce, a zašto te novce Dinamo ne želi isplatiti - jer nije Croatia! UPS!). Dakle, ako ti je drago, nek ti bude da je Dinamo osnovan i 1903., što se mene tiče (tada je osnovan HAŠK), ali znaju se činjenice... To ti dođe na isto kao da NK Osijek doda u ime HNK Osijek (Hajdučki Nogometni Klub), pa objavi da je osnovan 1919. (da, između dva rata u Osijeku je postojao nogometni klub po imenu Hajduk, moj djed je navijao za njega!). I to je onda NK Osijek??? Ili je ipak notorna činjenica da je NK Osijek zapravo ex NK Proleter, koji je osnovan 1946... uostalom, kome bitno? Tj, znamo kome je bitno...

Nema veze... treba što prije pokrenuti regionalnu ligu, pa imati pune stadione. I kvalitetniji nogomet. I da vidiš onda gužve i u Ligi Prvaka i u Ligi Europe sa ekipama iz bivše Juge.
Čemu čekanje? Košarkaši igraju regionalnu ligu već godinama, rukometaši startaju na jesen... recimo, 4 kluba iz Hrvatske, 4 iz Srbije, 4 iz BiH... i još 4 - 8 od negdje (Slovenija, Crna Gora, Makedonija? Mađarska? Rumunjska? Bugarska? Austrija?), a zatim principom hrvatske košarkaške lige, ta 4 kluba ulaze po završetku regionalne lige, u doigravanje za prvaka u HNL. Zašto ne? Gdje se tu gubi kvaliteta? Nek se igra liga 12, pa 4 najbolja ulaze u doigravanje za prvaka, a 8 ih se bori za opstanak. Tada svih 12 preostalih klubova imaju interesa boriti se za 4 gornja mjesta, jer dogodine prva četiri iz doigravanja za prvaka idu u regionalnu ligu, što puni blagajnu... misliš da ne bi grizli i Rijeka i Cibalia i Osijek i Slaven Belupo i Split, pa Inter, pa Zagreb, pa Varteks??? Recimo, iz ove bi sezone ispalo da regionalnu igraju Dinamo, Hajduk, Split i Cibalija... zamisli na, recimo, vinkovačkom stadionu, Dinamo, Hajduk, Zvezda, Partizan, Sarajevo, Željo, Vojvodina, Steaua, Dinamo Bukurešt... koliko prodanih ulaznica? Koliko novaca? Koliko kvalitetniji kadar?
Sad zamisli to iz perspektive jednog Slaven Belupa: oni, naravno, žele dogodine iste te klubove u Koprivnici, a iza njih stoji farmaceutska industrija, koja si time pruža mogućnost reklame za cijelu bivšu Jugu plus još neke zemlje... što misliš, hoće li to pridonijeti jačanju Slavena? Hoće li to pribaviti sponzore Rijeci i Osijeku? Hoće li to Varteksa vratiti pod okrilje tvornice??
Tko gubi? Političari i žuta štampa... :kava.
cirostratus

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 22:14

Aleksa wrote:Imamo isto misljenje...a ja bas hteo da cujem nekog ko je nezadovoljan sa Maminjom :jupi:
http://www.zdravkomamic.com/

:vidbudale: :blue:

Eh, idi na fhr..tamo ih imas milijuin
B.B.B

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 22:28

cirostratus wrote:Dragi BBB, nemoj se sekirati. NK Dinamo osnovan je 1945.
Građanski i HAŠK su ugašeni ranije, i, za razliku od Hajduka, igrali su u doba marionetske vlasti u NDH. Hajduk je odbio nastupati u tom režimu, a igrači i uprava su prebjegli na otok Vis, gdje su ga reaktivirali 1944 (jer su Hajdukove aktivnosti prestale okupacijom Dalmacije - da, tada je Split bio pod Italijom!). Dakle, znam da je svim Dinamovcima tramvaj-liga u srcu... ali ni Croatia nije bila Dinamo (ako mi ne vjeruješ, pitaj Ladića, Cvitanovića... da ne nabrajam, tko im je ostao dužan silne novce, a zašto te novce Dinamo ne želi isplatiti - jer nije Croatia! UPS!). Dakle, ako ti je drago, nek ti bude da je Dinamo osnovan i 1903., što se mene tiče (tada je osnovan HAŠK), ali znaju se činjenice... To ti dođe na isto kao da NK Osijek doda u ime HNK Osijek (Hajdučki Nogometni Klub), pa objavi da je osnovan 1919. (da, između dva rata u Osijeku je postojao nogometni klub po imenu Hajduk, moj djed je navijao za njega!). I to je onda NK Osijek??? Ili je ipak notorna činjenica da je NK Osijek zapravo ex NK Proleter, koji je osnovan 1946... uostalom, kome bitno? Tj, znamo kome je bitno...

Nema veze... treba što prije pokrenuti regionalnu ligu, pa imati pune stadione. I kvalitetniji nogomet. I da vidiš onda gužve i u Ligi Prvaka i u Ligi Europe sa ekipama iz bivše Juge.
Čemu čekanje? Košarkaši igraju regionalnu ligu već godinama, rukometaši startaju na jesen... recimo, 4 kluba iz Hrvatske, 4 iz Srbije, 4 iz BiH... i još 4 - 8 od negdje (Slovenija, Crna Gora, Makedonija? Mađarska? Rumunjska? Bugarska? Austrija?), a zatim principom hrvatske košarkaške lige, ta 4 kluba ulaze po završetku regionalne lige, u doigravanje za prvaka u HNL. Zašto ne? Gdje se tu gubi kvaliteta? Nek se igra liga 12, pa 4 najbolja ulaze u doigravanje za prvaka, a 8 ih se bori za opstanak. Tada svih 12 preostalih klubova imaju interesa boriti se za 4 gornja mjesta, jer dogodine prva četiri iz doigravanja za prvaka idu u regionalnu ligu, što puni blagajnu... misliš da ne bi grizli i Rijeka i Cibalia i Osijek i Slaven Belupo i Split, pa Inter, pa Zagreb, pa Varteks??? Recimo, iz ove bi sezone ispalo da regionalnu igraju Dinamo, Hajduk, Split i Cibalija... zamisli na, recimo, vinkovačkom stadionu, Dinamo, Hajduk, Zvezda, Partizan, Sarajevo, Željo, Vojvodina, Steaua, Dinamo Bukurešt... koliko prodanih ulaznica? Koliko novaca? Koliko kvalitetniji kadar?
Sad zamisli to iz perspektive jednog Slaven Belupa: oni, naravno, žele dogodine iste te klubove u Koprivnici, a iza njih stoji farmaceutska industrija, koja si time pruža mogućnost reklame za cijelu bivšu Jugu plus još neke zemlje... što misliš, hoće li to pridonijeti jačanju Slavena? Hoće li to pribaviti sponzore Rijeci i Osijeku? Hoće li to Varteksa vratiti pod okrilje tvornice??
Tko gubi? Političari i žuta štampa... :kava.

A gle, statistike kazu svoje. Prvo prvenestvo je osvojeno 1923..to nitko ne spori..da nije tako dogodilo bi inam se sto i ljubljani.

Sto se tice Ladica, Prosineckog itd...pa ti koji im nece platiti su pederi, ma sta pederi, pedercine.Ja nisam rekao da je Dinamo olicenje svetosti, svasta se radi za jebeni novac, ali to ne pobija cinjenicu da je Dinamo osnovan 1911 godine.Ma mozemo ovako do sutra, na tvojoj strani je teorija a na mojoj ipak statistike. Zna se sta se vodi pod Dinamovim trofejima, kada to ukinu i kada ukinu te trofeje i maknu iz vitrina onda cu reci da si u pravu. Do tada..sve se zna. Mnogi klubovi su mijenjali imena..mnogi svjetski klubovi..pa nisam nigdje cuo ovakve stvari ko sto ti pricas za Dinamo.

Sto se tice regionalne lige, fulo si temu ali da i na to napisem. Ti si zamislio sistem koji i ja neki slican imam u glavi, zato i mogu ovo podrzati. Medjutim...ajmo gledati sad samo bivsu Jugu..to je znaci Hrvatska,Bih,Slovenija,Srbija,Crna gora i Makedonija. Racunaj da je tu 3 kluba iz svake..to je znaci 18 klubova..34 kola...kad udju u doigravanje..(u tvoj shemi je 4 kluba iz svake zemlje no nebitno) neka prvih pet ulazi u taj neki plajof..nazovimo cetvrtfinale..to je jos 5 kola za onog ko udje u finale..znaci dolazimo do brojke od 39 kolo..pa kup..i europska takmicenja...to je jako mnogo utakmica..ne zaboravi i eventualna doigravanja za ulazak u Regionalnu ligu itd..znaci mora je jos raditi na toj shemi mnogo

E sad, ja se slazem da bi nasim klubovima trebalo sto vise utakmica u nogama, sve ja to podrzavam no veliko pitanje bi li tako nesto proslo..naravno tu je i znacaj Reg lige. Ja iz svog ugla mogu reci da mi ne bi bila zanimljiva ako nema izlaz u Ligu prvaka..ali to sam samo ja.

Inace sve sto si rekao za derbije stoji, stoji da bi svako kolo bilo pregrst dobrih utakmica samo molim te nemoj mi usproedjivati sa kosarkom jer usporedbe ne stoje, ne bi sad i to u detalje.
B.B.B

Postby cirostratus » 07 Jun 2011, 22:34

Znam da sam fulao, ali ispalo mi... gle, samo još malo, neka administrator možda onda to premjesti na pravu temu?
Ne znam koliko ti je godina, ali znaš li u čemu je tajna da hrvatski, srpski i crnogorski vaterpolo hara svijetom?
Vrlo jednostavno. Odlukom tadašnjeg VSJ, određeno je da se četvrtine igraju 10 minuta. Sav ostali svijet igrao je 7!!! To je gotovo 50% više vremena u bazenu, u aktivnoj igri. Rezultat??? Jug, Mladost, Partizan, Primorac, Jadran HN... haraju Europom i dan danas!
Više utakmica? U hrvatskom prvenstvu proljetos samo 13 kola... Koliko je utakmica odigrala Barcelona? Real? ManU? Chelsea?Bayern? Milan? Inter???
I kako s 13 utakmica šatro lige ostvarivat uspjehe na međunarodnom planu??? 40 utakmica regionalne, plus 14 nacionalne, plus 5-6 euro, plus 4-5 nacionalnih kupova... i stižeš Barcu po broju nastupa... s tim da je barem pola tih utakmica manje zahtjevna nego Barcine. I da imaš novaca za održavanje dvije kompletne momčadi... Jel tako?
cirostratus

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 22:42

cirostratus wrote:Znam da sam fulao, ali ispalo mi... gle, samo još malo, neka administrator možda onda to premjesti na pravu temu?
Ne znam koliko ti je godina, ali znaš li u čemu je tajna da hrvatski, srpski i crnogorski vaterpolo hara svijetom?
Vrlo jednostavno. Odlukom tadašnjeg VSJ, određeno je da se četvrtine igraju 10 minuta. Sav ostali svijet igrao je 7!!! To je gotovo 50% više vremena u bazenu, u aktivnoj igri. Rezultat??? Jug, Mladost, Partizan, Primorac, Jadran HN... haraju Europom i dan danas!
Više utakmica? U hrvatskom prvenstvu proljetos samo 13 kola... Koliko je utakmica odigrala Barcelona? Real? ManU? Chelsea?Bayern? Milan? Inter???
I kako s 13 utakmica šatro lige ostvarivat uspjehe na međunarodnom planu??? 40 utakmica regionalne, plus 14 nacionalne, plus 5-6 euro, plus 4-5 nacionalnih kupova... i stižeš Barcu po broju nastupa... s tim da je barem pola tih utakmica manje zahtjevna nego Barcine. I da imaš novaca za održavanje dvije kompletne momčadi... Jel tako?

Pa tako je, ja se sa time slazem ali poznajem nas mentalitet..tesko bi ovo proslo kod razmazenih hrvatskih zvijezdica..

E sad, nevolim usporedbe sa Kosarskom, vaterppolom itd..to su drugi sportovi...Cisto uzgred, i Mladost i Jug su postajali prvaci europe jos prije regionalne lige, no kazem ne volim takve usporedbe, ajmo mi o nogometu.

Inace otkad znam za sebe radio sam svojevrsnu statiskiku..Ma Hrvati i Srbi bi svake godine imali cetvrtfinalista Lige prvaka da se tekme igraju 60 minuta...mnogo, ali bas jako mnogo tekmi su ispusili u zavrsnici..zasto? Manjak koncentracije prouzrokovan losom ligom gdje sa pola snage pobjedjujes, gdje ti protivnicke ekipe parkiraju bus pred gol..e zato bi mi odgovaralo sto vise tekmi , jakih tekmi..pa bi i rezovi bili bolji u europi a mozda bi igraci ostajali barem godinu dulje sto je mnogo vremena za nasu stvarnost a igraci tipa Simunic ne bi razmisljali oce kod nas ili u Austriju..
B.B.B

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 22:48

meni stvarno nije jasno sto je Dinamo uzeo istoriju gradjanskog na sebe..po meni to je blamiranje slicno onom kad je Franja dao ime Kroacija..
i kod nas su se drugovi cigani natripovali da su oni naslednici FK Jugoslavije,tj FK Velike Srbije(majke mi,postojao taj klub pre WWII :sarcastic: )..ali su valjda odustali od te sulude ideje..
19.04.2015.
Diktator

Postby B.B.B » 07 Jun 2011, 22:53

Aleksa wrote:meni stvarno nije jasno sto je Dinamo uzeo istoriju gradjanskog na sebe..po meni to je blamiranje slicno onom kad je Franja dao ime Kroacija..
i kod nas su se drugovi cigani natripovali da su oni naslednici FK Jugoslavije,tj FK Velike Srbije(majke mi,postojao taj klub pre WWII :sarcastic: )..ali su valjda odustali od te sulude ideje..

Pa zasto ne? Isti je to klub kolikog god mijenjao ime.

A to sto je uradio Franja...to nije podrzao niti jedan jedini pravi Dinamovac..na svakoj utakmici se orilo Dinamo, Dinamo..
B.B.B

Next

Return to Fudbal