КК Раднички 2012/2013

КК Раднички 2012/2013

Postby homerkg » 22 Jun 2012, 15:03

U Kragujevcu nista novo... Sezona je zavrsena i opet je bila uspesnija nego ona prethodna a opet ostaje zal zbog utiska da se moglo i moralo bolje. Plasmanski gledano napravili smo pomak(i najbolji plasman u istoriji) ali sustinski... Imali smo najbolji i najskuplji tim u istoriji(doduse ne skuplji od timova nasih 'glavnih' rivala), po prvi put su dovodjeni igraci koji su imali dobre prosle sezone( a ne igraci koje treba vracati u zivot), skuplji stranci(u odnosu na njihove prethodnike) i najavljivani su napadi na Evropu i jednu od domacih titula... Shodno raznim teorijama zavere, u Evropu nismo otisli jer nismo imali para pa smo namerno izgubili par meceva u Jezeru od duplo slabijih ekipa od nas, Kup smo izgubili jer su nas ojadile sudije a Prvenstvo jer su nas prodali crcni... Eto, izgovori uvek postoje, ali... Ima mozda ponegde i istine u ovim teorijama zavere ali jedina prva istina je da Partizan nikad nije bio slabiji, Zvezda=Pesic a mi nikada jaci... Propustili smo veliku priliku jer su po svemu sudeci i Zvezda i Partizan mnogo naucili iz ove sezone i u sledecu sezonu ce uci sigurno dosta jaci...
Sta smo mi naucili iz ove sezone i proslih sezona? Ocito nista... Pare su najveci i neresivi problem... Imali smo tri igraca pod ugovorom i za sledecu sezonu a jedan od njih(uz to i kapiten tima) je vec otisao... Imamo dva igraca pod ugovorom( ne racunam jos dva omladinca koji su pri prvom timu) i opet moramo da stvaramo tim od pocetka. Muta je produzio ugovor na jos 4 godine , ponovo je najavljen stabilan i ambiciozan projekat ali tako je bilo i prethodnih sezona. Pored svih mana koje ima, drago mi je sto smo zadrzali Mutu u Kragujevcu. Svaki igrac koji je dosao u Kragujevac kod Mute je odigrao sezonu zivota i zato igraci i vole da dodju kod njega. Kroz igre u nasem klubu ,omogucili smo fenomenalne ugovore Amerikancima za narednu sezonu i verujem da smo time stvorili dobru osnovu za naredne dolaske malo kvalitetnijih stranaca... Prelazni rok ce dati odgovor na mnoga pitanja. I pored ocitih finansijskih problema, verujem da cemo opet imati pristojan tim i da cemo svakome biti nezgodan protivnik...
Pozivam sve ljubitelje kosarke na druzenje na ovoj temi i na druzenje u Kragujevcu na zavrsnom turniru Kupa :laugh:
homerkg

Re: КК Раднички 2012/2013

Postby MorningGlory » 22 Jun 2012, 15:16

Muta jeste puno gresio i nije vrhunski trener ali tesko da cete boljeg od njega naci.

Da li se zna ko sigurno ostaje? Bilo bi dobro za vas da zadrzite Bakica, Sinovca, Bircevica...Takodje mislim da bi dovodjenje Gagica bio odlican potez za vas ( Ili Varde ako ne dodje u Partizan )
Djumicu mars iz svetinje
MorningGlory

Postby cele iz fotelje » 22 Jun 2012, 15:34

Jeste li isplatili crnce?
Ako niste, tužiće vas sigurno, a onda će biti jako teško kompletirati tim.
Što reče MG, Varda je centar za vas, više voli trojku od keve.
DV: "Karakter je ono što preostane posle poraza"
cele iz fotelje

Postby homerkg » 22 Jun 2012, 15:45

Koliko ja znam crnci su jedini i isplaceni... Pavkovic bi mozda i ostao da mu se nije mnogo dugovalo... Bircevic i Sinovc imaju ugovore i trebalo bi da ostanu, a Bakic je svojom borbenoscu kupio sve navijace i nadam se da ce i on da ostane... Mi mozemo da pokupimo samo ono sto pretekne od Zvezde i Partizana tako da tesko da cemo i do Varde i do Gagica... Za sada nema nekih naznaka transfera, ceka se da cika Mladja postane premijer pa da dovedemo Lebrona :laugh:
homerkg

Postby AirBall » 22 Jun 2012, 15:47

Moje je misljenje da se Aleksandar Petrovic iz Radnickog sa Krsta uklapa u profil igraca kakve Muta obozava... Relativno visok, a odlican suter za tri poena...

Mislim da ce doci kod vas, ako ne dobije neku bolju ponudu...
Paranoja je majka opstanka!
AirBall

Postby Talicni Tom » 22 Jun 2012, 20:15

homerkg wrote:...

Mislim da je odlukom da KKCZ dobije mjesto u Evrokupu Radnički najviše oštećen. Ne zato što je on nije dobio, jer je ne bi dobio sigurno, nego što će Radnički sada mnogo teže konkurisati Zvezdi za dovođenje igrača. Evo odmah mi na pamet pada Marković i saga o njemu. Mislim da ako je i postojala neka dilema kod njega sada je više nema. Ako bih išao dalje, vjerujem da bi interesantni igrači mogli biti i Marjanović i Birčević. Ne kažem da su oni nama interesantni, nego jednostavno da Radnički ima mnogo manje aduta u džepu i da je u poziciji za dovođenje igrača sada kao što smo mi godinama u odnosu na Partizan. Sljedstveno, biće mu mnogo teže napraviti konkurentan tim i biće mu potrebno mnogo magije, znanja pa i sreće.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
Talicni Tom

Postby Bodi Bond » 23 Jun 2012, 13:14

Talicni Tom wrote:
homerkg wrote:...

Mislim da je odlukom da KKCZ dobije mjesto u Evrokupu Radnički najviše oštećen. Ne zato što je on nije dobio, jer je ne bi dobio sigurno, nego što će Radnički sada mnogo teže konkurisati Zvezdi za dovođenje igrača. Evo odmah mi na pamet pada Marković i saga o njemu. Mislim da ako je i postojala neka dilema kod njega sada je više nema. Ako bih išao dalje, vjerujem da bi interesantni igrači mogli biti i Marjanović i Birčević. Ne kažem da su oni nama interesantni, nego jednostavno da Radnički ima mnogo manje aduta u džepu i da je u poziciji za dovođenje igrača sada kao što smo mi godinama u odnosu na Partizan. Sljedstveno, biće mu mnogo teže napraviti konkurentan tim i biće mu potrebno mnogo magije, znanja pa i sreće.

Ako bi Zvezda htela Birčevića morala bi da plati. Mislim da su on i Sinovec potpisali višegodišnje ugovore prošlog leta.
Ja volim taj sex.
Bodi Bond

Postby MorningGlory » 25 Jun 2012, 19:11

Djumicu mars iz svetinje
MorningGlory

Postby Kg-Boy » 28 Jun 2012, 14:52

Za Bakica postoji velika sansa da ostane...
Kg-Boy

Postby MorningGlory » 28 Jun 2012, 22:32

Stefan Jovic potpisao ( igrao za Slogu ). Uzmite informaciju sa rezervom mada trebalo bi da je tacno.
Djumicu mars iz svetinje
MorningGlory

Postby AirBall » 29 Jun 2012, 09:53

Novi italijanski prvoligas u kome igra Dejan Borovnjak Enel Brindizi zeli da dovede Scotta u svoje redove... Imajuci u vidu finansije sa kojima raspolazu za mene bi bilo iznenadjenje da se ovaj transfer nerealizuje...
AirBall

Postby Kg-Boy » 02 Jul 2012, 09:11

MorningGlory wrote:Stefan Jovic potpisao ( igrao za Slogu ). Uzmite informaciju sa rezervom mada trebalo bi da je tacno.

O kakvom je igracu rec i koliko je provereno da dolazi???
Kg-Boy

Postby MorningGlory » 02 Jul 2012, 13:20

Kg-Boy wrote:
MorningGlory wrote:Stefan Jovic potpisao ( igrao za Slogu ). Uzmite informaciju sa rezervom mada trebalo bi da je tacno.

O kakvom je igracu rec i koliko je provereno da dolazi???

Mislim da je dvojka, zahvalan igrac, puni sve statisticke kolone. Radnik je , trebao je da ide sa univerzitetskom ali se nesto izglupirao i izbacen je sa spiska.

Videcemo ovo je info od njegovog rodjenog brata.
Djumicu mars iz svetinje
MorningGlory

Postby AirBall » 04 Jul 2012, 22:00

Kako saznaje portal "Košarka", prvo pojačanje Radničkog iz Kragujevca biće bek Stefan Jović. Momak koji je u prošloj sezoni branio boje Sloge iz Kraljeva blizu je dogovora sa timom iz Šumadije.

Jović je rođen 1990. godine i visok je 190 santimetara, a u prethodnoj sezoni Košarkaške lige Srbije je beležio 8.9 poena i 4.3 asistencije. Kao kadet je predvodio Ergonom iz Niša do prvog mesta u Kadetskoj ligi Srbije.

Jović se ove godine našao na širem spisku Univerzitetske selekcije koja je igrala prijateljske utakmice u Kini, ali nije uspeo da izbori mesto u 12 najboljih.

Mladi bek je prethodne sezone imao dve teške povrede, prelom ruke i naprsnuće kosti u stopalu.
AirBall

Postby MorningGlory » 04 Jul 2012, 22:04

Napokon i ja nesto da ubodem :D
Djumicu mars iz svetinje
MorningGlory

Next

Return to Košarka