Board index Tenis Teniski miks

Gde su limiti Novaka Djokovica

Gde su limiti Novaka Djokovica?

Poll ended at 11 Feb 2013, 13:22

5-7 GS titula
2
3%
8-10 GS titula
7
12%
11-13 GS titula
13
22%
14-16 GS titula
1
2%
16 + GS titula
15
25%
Grand Slam
2
3%
Non-Calendar Year Grand Slam
1
2%
Career Grand Slam
4
7%
Golden Slam
5
8%
Career Golden Slam
9
15%
 
Total votes : 59

Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 04 Jul 2011, 15:56

Dan posle neverovatnog uspeha Novaka Djokovica i ostvarenja dva njegova sna, prakticki u jednom danu, osvajanja Vimbldona i pozicije broj 1 na ATP listi meni se nametnulo pitanje sta sad? Da li ce ovo biti samo odskocna daska za nesto zaista veliko, osvajanje jos sjaset GS titula i suverenog drzanja broja 1? Ili ce mozda ostvarenja najvecih ciljeva isisati pokretacku energiju iz njega i mozda postati drugi Vilander koji je po dolasku na broj 1 doziveo vrtoglavi pad? Ili ce mozda biti negde izmedju sa konstantnoscu koja ga je krasila prethodnih godina i povremenim bljeskovima koji mogu doneti jos neki GS trofej i povremeni dolazak na broj 1?

Voleo bih da iznesemo svoja misljenja, pa da vidimo za par godina da li smo (i ko, sto je i najvaznije :biggrin: ) bili u pravu.

Image Image
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Dejan » 04 Jul 2011, 16:09

Iako je još uvek teško "racionalno" razmišljati posle ogromnog uspeha, ja mislim da je ovo samo početak skupljanja GS trofeja ( Federer je 2005, posle W, znači u godini u kojoj je napunio 24g imao "samo " 2 slema više od Noleta sada).

Mislim da će ovaj uspeh još više naterati Noleta na rad i napredak u igri, i da se neće zadovoljiti do sada učinjenim :blue:

Tako da moram da kažem da se slažem sa Bodom i onim što mi stoji u potpisu: "I'm here, and I'm here to stay."
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Monsieur Poirot » 04 Jul 2011, 16:35

Generalno ne volim dugorocne prognoze(pre dve godine sam sigurno mislio da Novak nikad nece stici do broja 1) tako da se ni sad ne bih zaletao sa nekim preoptimisticnim najavama iako postoje preduslovi za tako nesto. Ono sto mislim da je realno u ovom trenutku je da Novak u naredne dve godine ne bi trebalo da izgubi fokus i suguran sam da ce i on sam zeleti jos vise, tako da u tom periodu ocekujem jos barem 3 slema, a za dalje videcemo; nikad se ne zna koliko ostali mogu da napreduju, novi da se pojave; iz ove perspektive naravno da izgleda da mu nema ravnog, ali kao sto je i on svoju igru unapredio dovevsi je u istu ravan sa najboljim u tom trenutku pa i prestigao ga, mozda ce se neko prema njemu ravnati za koju godinu i pronaci recept da ga dobija u kontinuitetu.

Posle USO 2013 Novak ima 7 slemova :nargile:
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Goca_64 » 04 Jul 2011, 17:02

Ja sam u Vajda moodu, idemo lagano, jedno po jedno...

Idemo za pocetak da prestignemo Kurijera i da osvojimo najvise mastersa u sezoni (ovo ne sumnjam da ce se dogoditi, ama bas ich ne sumnjam).
Zasad imamo zavrsni masters - komada 1
imamo titule na svim podlogama
imamo i jednu medalju sa OI-a, doduse bronzanu, ali ipak medalju... Fedja ima tek u dublu, pih :jezik: Fedja utata
imamo i DC - komada 1, nije iskljuceno da bude jos jedan bar...
imamo "najprestizniji" GS - Wimbi,
imamo dva razlicita slema i ako ovako nastavimo nema razloga da se ne nadamo da ce se kompletirati slemovi.
No, ono sto cu ja sad da ozivim je moj davnjasni san o kome sam vec pisala, ko je citao - citao, morace opet :jezik: , ko nije, evo za tekve po prvi put:
"Sanjam priblizavanje Fedu jos od dana kada sam ga prvi put gledala"

I tvrdim da nije nemoguce!
Ja samo toliko, skromno :manikir:

Ovo sam samo c/p sa teme Vimbldon, nemam sta da dodam ovom postu ili da mu oduzmem.
Samo se molim da bude pametan i da se ogradi od smaraca i uvlakaca i raznih "tovara" na njegovu grbacu.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby jabukamen » 05 Jul 2011, 07:12

Da se nadopunim, bar polufinale US opena da na sva 4 GS ove godine udje u cetiri najbolja sto su uradili samo Lendl i Federer, da udje u finale RG pa da igra sva 4 GS finala. Bilo bi super da zadrzi prvo mesto do kraja godine pa da bude izabran za jednog od najboljih sportista Evrope i sveta.

A koliko ce osvojiti GS titula, ko zna, i ovo je super, pa neka traje koliko traje. :dunno:
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby alcesta » 05 Jul 2011, 12:58

Ja sam sigurna da on ima potencijal za karijerni slem, i dalje mi ne ide u glavu da nema finale RG još. Broj titula ne želim da predviđam, treba se setiti da postoje i drugi igrači iako nam je to trenutno malo izvan fokusa. :D
Inače bitniji mi je kvalitet od kvantiteta, zanimljivije mi je da osvaja različite stvari nego da brani iste :D pa bih u Londonu iduće godine više volela olimpijsko zlato nego odbranu titule. Isto tako, fali mu još finale Šangaja da kompletira finala svih mastersa, a radije bih da ove godine osvoji Sinsinati nego Montreal koji već ima. :)
Pazi samo spiska želja :laugh:
Zavisi mnogo od njega, koliko će imati želje i volje da i ostane toliko posvećen tenisu kao sada. Ali pošto je rekao da će se ugledati na Rafu i raditi na usavršavanju igre, nekako imam utisak da oko toga ne treba brinuti. :) Svakako za mene lično ovo je godina iz snova a posle ovog vikenda, do kraja sezone ću samo da se zavalim i da uživam u tenisu, bez obzira na rezultate. Potpuno sam u oblacima, baš je lepo kad nema više razloga za nerviranje. :)
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Sony » 05 Jul 2011, 22:22

Ja sam danas iz dosade otisao na sajt RTS-a i pogledao onda Novakovu izjavu sinoc, pred izlazak na binu pred 100 000 ljudi. Rekao je da nece stati pogotovo sad, da ce ici na to da osvoji sto vise Slemove, sto vise turnira, i da ce biti i dalje maksimalno profesionalan dokle god bude imao volje i zelje da igra tenis, jer je rodjen za ovo, za ovo zivi...

Ta izjava me ( mada sam znao to i bez izjave) poprilicno obradovala. Mnogo me raduje cinjenica da ce i dalje mega motivisan ici na megdan Federeru, Nadalu, Mareju i ostalim teniserima. Ponasace se na terenu sigurno kao i do sada, kao da nije br 1, mada znamo ( a to je dobro) da ce na psiholoskom planu biti cist, svoj na svom, jer je ostvario svoj zivotni san..


Sad slijedi uzivancija...nema sta da izgubi, a i dalje moze mnogo toga da dobije.
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 05 Jul 2011, 23:00

Odgledah emisiju o Noletu i neverovatno sta je sve postigao, od 2006 do danas. Najveci utisak - kakav uspon za godinu i vise dana, od prve titule 2006. do USO finala 2007. gde je igracki bio bolji od Feda ali samo zbog glave poraz. Par meseci kasnije GS. Prosto ne mogu jos da shvatim kakav je to pohod ka vrhu bio. Sve se toliko brzo desilo da uopste ne cudi da je i samom Noletu trebalo odredjeno vreme da svari toliki uspeh.
Utisak jos jedan, sazeto u pola sata emisije sto ga jos vise pojacava, postojanje neprekidne zelje i gladi za pobedama, titulama...cak i u kriznim vremenima.

Sve ovo me navodi na pomisao, da on nece stati ovde. Zelim mu da ostvari sve sto pozeli i sve dok postoji u njemu zelja.
Ja jedino jos zelim da osvoji sva 4 GS i tako udje u odabrano drustvo jer to i zasluzuje. Ako bude vise od toga, necu se buniti :biggrin:.
Nebo je granica za decace, samo da ostane zdrav i da, posto je dosta emotivan, nema neke vece emotivne lomove.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby alcesta » 06 Jul 2011, 14:51

Sony wrote:Ponasace se na terenu sigurno kao i do sada, kao da nije br 1
Ne sviđa mi se baš kako si ovo formulisao. :biggrin: Nego šta nego treba da se ponaša kao broj 1 na terenu, a gde drugo, neka se svim protivnicima tresu noge :triprsta: , da se nije tako ponašao od početka sezone svega ovoga danas ne bi bilo. :jos: Ako misliš na stav van terena, Pilić je kazao da se neće uobraziti kad nije dosad, a ja mu verujem. :biggrin:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Keimaak » 06 Jul 2011, 15:21

Ја нећу бити јединствен , али свакaко романтичарски настројен и рећи:

Don't forget, sky is the limit!


:triprsta:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Sony » 07 Jul 2011, 17:37

Da, na to sam mislio..na ponasanje van terena. Mislim, nece se opustiti, smanjiti intenzitet treninga, pripreme pred mec...

Svakako da ce se i dalje ponasati kao ove godine pred svaki mec. Nema vise straha od Nadala na sljaci, Federera zbog 16 GS titula....sad je on taj koji je na vrhu, i koji plijeni samopouzdanjem. Vidjeli smo to putem onih ''nula'' cije su zrtve bili 9 momaka ( ja mislim).

Evo, Eleskovic ce sutra da se oduzme na terenu. Prvih par gemova ce mozda poen, dva da uzme. :D.
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Liv » 07 Jul 2011, 21:52

Najveci Novakov test do kraja godine ce biti susret sa Fedom, ako do njega dodje. Narochito ako bude na USO.
Novakove maltene prve rechi posle pobede su bile 'jedva chekam New York', tako da prichi o opushtanju, manjku zhelje isl. nema mesta. Sad kad je osetio kako je biti na vrhu nema nazad :nisamodavle:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Altair » 07 Jul 2011, 22:02

osetio je i mislim da mu se mnogo svidja :uzbud: , nece on to pustiti tako lako .
mozda se pretvori u Feda :crybaby:

kad je trofej sa Wimbija nazvao "my precious" sve mi je bilo jasno :biggrin: umrla sam od smeha
I don't give a damn how it's supposed to be
That might work for you, it don't work for me
You write your truth and I'll write mine
One man's ceiling's another man's sky high
User avatar
Altair
 
Posts: 1739
Joined: 05 Jun 2011, 12:07
Location: Bg

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Liv » 07 Jul 2011, 22:20

Haha, da i ja sam se na to valjala :lollol: ma on je sad ko riba u vodi, uophte ne sumnjam da ce trajati.

Nego, kakva se to pricha provlachi da se zheni? Znam da 'mirror' lupa nije nikakav izvor, ali me interesuje jel bilo josh negde?
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 07 Jul 2011, 22:28

ALO je pisao o tome da su englezi od njih preuzeli vest bez pozivanja na izvor.
Evo nadjoh :laugh:
„Miror“ prepisuje Alo!
Ugledni britanski list „Miror“ je u svom jučerašnjem izdanju objavio tekst o Novakovoj ženidbi, a interesantno je da je kompletan sadržaj uzet iz „Alo!“ novina (tekst objavljen 5. jula 2011. na stranama 12-13). Naime, nakon što je Nole osvojio Vimbldon, naš list je otišao korak dalje, došavši do informacije da će Nole uskoro stati na ludi kamen, Britanci su brže bolje od reči do reči prepisali tekst, ne spominjući pri tome odakle im informacija.


Jao kako lupaju, oni bi zeleli i pozivaju se na ono zezanje posle USO :tap:
http://www.alo.rs/sport/40104/Nole_a_sad_je_vreme_za_svadbu
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Next

Return to Teniski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests