Board index Tenis Teniski miks

Gde su limiti Novaka Djokovica

Gde su limiti Novaka Djokovica?

Poll ended at 11 Feb 2013, 13:22

5-7 GS titula
2
3%
8-10 GS titula
7
12%
11-13 GS titula
13
22%
14-16 GS titula
1
2%
16 + GS titula
15
25%
Grand Slam
2
3%
Non-Calendar Year Grand Slam
1
2%
Career Grand Slam
4
7%
Golden Slam
5
8%
Career Golden Slam
9
15%
 
Total votes : 59

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby alcesta » 14 Sep 2012, 18:21

Ja ne mislim, sad me Tata prepao :)
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 14 Sep 2012, 18:44

Ma samo iznosim neka svoja razmisljanja da mozda udara slabije ili malo drugacije da ne bi trosio rameni pojas, kao prosle godine.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Liv » 14 Sep 2012, 23:02

alcesta wrote:Pa ne možemo sada analizirati kako će igrati narednih 4-5 godina :)


Tata izgleda moze :D Nisam verovala kad sam jutros citala prognozu koliko je pogodio. Svaka cast :copa1:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Delester » 14 Sep 2012, 23:27

tata, hocemo novu dugorocnu prognozu :biggrin:
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Starsica » 27 Jan 2013, 21:01

'Ajde da osvezimo temu :)

Djokovic becoming on of the legends of the game

Heading into the second-set tiebreak in the Australian Open final, my mind began to wander. If Andy Murray won, would he be the best player in the world? He would have held two grand slams and Olympic gold, as well as having made the final at Wimbledon.

I should have known better than to get ahead of myself when Novak Djokovic was still on the court. Just at that moment, as Murray stopped for a fluttering feather and double-faulted to give the Serb the mini-break, Djokovic had become re-energised and no one is more dangerous right now than him when his tail is up. From the moment he levelled the match he was a changed player and fully deserved his third straight Australian Open title and his sixth grand slam in all.

Djokovic is the best defender in the world but he turned the tables on Murray from their US Open final clash by stepping into the court again and dictating the play whenever he can. In a strangely passive first set from both players, perhaps feeling each other out, Djokovic had created chances to break but Murray snatched the tiebreak.

The world No 1 was faltering, physically and more crucially, mentally. At 0-1, 0-40, Murray had three break points but could not take any of them. Let off the hook, Djokovic began to fight again and from the middle of the third set, once he had finally broken Murray’s serve at 4-3, he set about breaking Murray’s spirit.

His sixth grand slam title means he pulls level with a group of players including Stefan Edberg and at this rate we are going to be talking about him as one of the legends of the game before too long.

For Murray, there are far more positives than the negative of missing out on a second straight slam title. He played superbly throughout the tournament, he beat Roger Federer in a grand slam for the first time and he reached another grand slam final. In the past six months, he’s made three straight slam finals, won his first title and also bagged a gold medal. As he said, he is on the right track. There is no reason to think he won’t have more chances this year. OK, so Djokovic will be a huge rival but he has beaten him before and there is no shame in losing to the world No 1 at the peak of his powers.


Da li je Nole vec legenda tenisa ili to tek treba da postane?
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Dejan » 27 Jan 2013, 21:04

Mats je rekao da je Nole postao legenda i tu nema rasprave :sakaosto: :biggrin:
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby alcesta » 27 Jan 2013, 22:01

Za mene je legenda od trenutka kad se izjednačio sa Bekerom. Beker mi je od malih nogu bio pojam za tenis, uz Lendla naravno, on i Edberg su mi nekako taj prag u istoriji, granica između sjajnih igrača i velikana. Prosto je neverovatno kad pomislim da imamo igrača ravnog Bekeru ili i boljeg :huh: (ono, znam da jeste bolji ali zasad su po titulama jednaki :biggrin: ).
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Altair » 27 Jan 2013, 22:41

htedoh nesto da napisem na topiku AO, al moze sad i ovde kad je tema malo isplivala

sto vise odmice i razvija se Novakova igra vidi se koliku je evoluciju napravio u tenisu.

nesto je doslo kao njegov prirodan stil i ono kako je naucen da igra, al mozda najvise zahvaljujuci svojim nemezisima koji su ga naterali da napreduje, on se malo po malo preoblikovao u ovo cudoviste koje je u stanju da odigra i nezamislive stvari , poput ovog danas sa padanjem i mnogih drugih.
suvise smo upetljani u tenis sadasnjice da bi smo skapirali , ali mislim da ce iz neke perspektive u buducnosti biti jasno sta je novak uradio od tenisa i za tenis
zato mislim da nije uopste upitno da li je legenda.

i jos nesto, onaj davni Bodov tekst iz 2007. o savrsenom igracu je ispao potpuno prorocki kao sto svi znamo, al posebno mi odzvanja ona recenica "I've seen the future of tennis, it's name is novak djokovic"... mislim da je imao vise srece nego pameti kada je to napisao
I don't give a damn how it's supposed to be
That might work for you, it don't work for me
You write your truth and I'll write mine
One man's ceiling's another man's sky high
User avatar
Altair
 
Posts: 1739
Joined: 05 Jun 2011, 12:07
Location: Bg

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Delester » 27 Jan 2013, 23:17

bas tako
kako je sve samo povezano,
roger je povukao rafu, rafa i roger su povukli novaka, a novak mareja
svi zajedno daju nemerljiv doprinos sportu, kao i ostali naravno, ali ovo jesu zaista nosioci igre
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby harper lee » 28 Jan 2013, 00:59

Novak nam je duzan jedan GS od prosle godine i sad neka bira hoce li ga nadoknaditi u Parizu ili u Londonu. :biggrin:

Jebi ga, cekam cele prosle godine da se pojavi Novak ver. 2011+ i nisam docekao do kraja, nadam se da ce ovo biti ta godina. Vec duze vreme sam misljenja da je Novak vec dve godine za dobru marginu najbolji igrac na svetu ali on nekako jos uvek govori o njima cetvorici, rivalstvu koje odlucuje par poena i slicnim stvarima koje Fed ni pod mucenjem ne bi priznao. Moze se desiti da Marijevo sticanje autoriteta osvajaca GS-a i velike pretnje na betonu bude nova odskocna daska za Novaka da jos unapredi svoju igru, na nacin na koji je doterivao, doterivao i na kraju doterao pokusavajuci da prelomi Rafu. Bar se nadam.

Ono u sta sam potpuno uveren, na osnovu pojedinih faza raznih meceva, da Novak u rezervoaru ima jos poprilican arsenal stvari na kojima jos uvek stoji datum pre kojeg ta vrata ne treba otvarati i da se plafon njegove igre jos uvek ni ne nazire. Mislim da veci deo tog arsenala lezi u agresivnosti i ofanzivi, ne nuzno u smislu vece distribucije S/W igre vec ranijeg okidanja udarca koji ga dovodi u zonu kontrole poena. Do sada je on to (mislim na poslednje vreme) radio ili u situacijama kad je sateran ledjima uza zid ili kad je pred mec zabrinut zbog mogucnosti da ce protivnik trcanjem i svojom agresijom da ga u vecim delovima meca otera s terena. Vecina teniskih komentatora je s pravom odusevljena Novakovim ponasanjem u "do or die" situacijama ali kad se pogleda vecina tih situacija mogu na prste jedne ruke da se izbroje udarci kao sto je onaj ritern forhend protiv Feda na US Openu. U daleko vecoj meri je u pitanju stav koji se onda preslikava na tip igre koju Novak preuzima u tim trenucima. To nisu once in a life time situacije vec uzimanje meca u svoje ruke kontrolisanom agresijom. Bude li uspeo da tu kontrolisanu agresiju produzi na vece periode u mecu, kao sto je radio protiv Ferera u polufinalu AO, a itekako moze i itekako ima sve sto mu je potrebno, redje ce dolaziti u situaciju da mu neko drugi kontrolise ritam tokom poena i tako ga uvodi u cekalicu. Novak je, istina, iznimno dobar u toj cekalici ali mu to uzima ono sto je po meni njegova najveca igracka prednost - sposobnost da iz svake moguce pozicije na terenu lopticom "vidi" viner.

Druga stvar koja bi mu dosta unapredila igru je nesto sto se nece desiti i, kako ja to vidim, ne treba da se desi. Novak je igrac, on tenis igra a ne odradjuje, njegova misija na terenu je da nadigra, a ne da satre protivnika najruznije moguce za najmanje moguce vremena. Ako i pregazi nekoga to nije zato sto je kidisao na kraju kad je vec dobio mec, vec je prosto jahanje od pocetka do kraja meca na talasu dobrog dana i dobre igre. On nema instinkt da unisti protivnika i ubije mu volju za tenisom, to je detalj karaktera koji nije nasledio od dva prethodna sampiona. S jedne strane to mu prilicno otezava posao ali, s druge strane, cini da tenis danas na broju 1 ima coveka koji je bolji reprezent igre nego takmicenja, sto je krajnje neobicno u vreme kad se sve pretvorilo u brojke ali je, po mom shvatanju, takodje i jako dobro za tenis kao igru, jer iza svih tih beskonacnih kalkulisanja sa brojem osvojenih Slemova, ovih ili onih rekorda i "never before" ostvarenja, tenis je jos uvek samo sport i samo igra koja treba da predstavlja razonodu, zadovoljstvo i, ako hocete, srecu kako onima koji ga igraju tako i onima koji ga gledaju.

Novakov zovijalni karakter, spremnost da "sidje dole" sa teniskog Olimpa i proba svakojake stvari, napravi stos na svoj i tudj racun (sa sve vise ukusa a manje neukusa kako vreme prolazi, mora se priznati), ostavi terminator mod na terenu i ne odnese ga sa sobom u svlacionicu, jos manje van teniskih kompleksa, verovatno ce mu uskratiti neke brojke do kojih bi mogao doci ali ga isto tako cini jednim od onih starih sampiona od krvi i mesa kojima tenis nije bio jedina preokupacija i jedina stvar za koju su ikada pokazali bilo kakvo interesovanje. Nacin na koji on nosi svoj broj 1 me cini podjednako ponosnim koliko i sve titule koje je poosvajao. Na moje veliko iznenadjenje prva osoba na svetu koja je to prepoznala u punoj meri i apostrofirala kljucne dve crte Novakovog karaktera je Dzudi Mari koja je danas poslala cestitku na pobedi "to an incredible athlete and perfect gentleman". Ta je zena shvatila da pravog dzentlmena ne cine ni zlatom siveni blejzeri, ni mocna medijska infrastruktura vec ono sto ga je uvek cinilo dzentlmenom - hrabro i pobednicko ali zato blago i veliko srce.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Liv » 28 Jan 2013, 09:43

Divno Harpere, ali jesi li siguran da Dzudi nije to pisala i Fedu kad je drao Makicu :)
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby cecans » 28 Jan 2013, 10:37

Sjajan post harper :bravo:
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby harper lee » 28 Jan 2013, 12:24

Liv wrote:Divno Harpere, ali jesi li siguran da Dzudi nije to pisala i Fedu kad je drao Makicu :)


Nisam, ali i da jeste to nista ne bi promenilo u ovom konkretnom tvitu. Nigde nisam napisao da Fed takodje nije dzentlmen ili da Dzudi Mari ne misli da je Fed takodje dzentlmen, iako se to, istina, moglo zakljuciti iz onog o "zlatom izvezenim blejzerima". Odelo ne cini coveka. Prosto mislim da je Fed drugacije nosio to svoje prvo mesto dok je vladao tenisom. Ni bolje ni losije od Novaka, samo drugacije.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Delester » 28 Jan 2013, 12:32

:+1:

ovaj deo posta je cist ekstrakt novakovog duha na terenu
on tenis igra a ne odradjuje, njegova misija na terenu je da nadigra, a ne da satre protivnika najruznije moguce za najmanje moguce vremena. Ako i pregazi nekoga to nije zato sto je kidisao na kraju kad je vec dobio mec, vec je prosto jahanje od pocetka do kraja meca na talasu dobrog dana i dobre igre. On nema instinkt da unisti protivnika i ubije mu volju za tenisom, to je detalj karaktera koji nije nasledio od dva prethodna sampiona. S jedne strane to mu prilicno otezava posao ali, s druge strane, cini da tenis danas na broju 1 ima coveka koji je bolji reprezent igre nego takmicenja, sto je krajnje neobicno u vreme kad se sve pretvorilo u brojke ali je, po mom shvatanju, takodje i jako dobro za tenis kao igru,

mnogo dobro receno :bravo:
on je za mene cist kao suza. nekome su mozda smesne reci one stogodisnje bake na RG-u:„Ne cenim, sine moj, samo tvoju igru. Više tu dobrotu, što nemaš ti mržnje i osvetu u sebi." Za mene su bile jako dirljive i istinite.
Kompletan sportista, onaj kome ne fali plemenitost. Kad sam ga prvi put videla, ceo ovaj film mi se odvio pred ocima, kakav ce biti.
Decko jednostavno zraci, to je nas biser i treba ga cuvati. :)
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby jabukamen » 28 Jan 2013, 19:59

Brojke kazu da je Nole u 10 poslednjih GS uvek igrao polufinale, osam finala i pet titula. U medjuvremenu su uleteli zavrsni masters, DC i desetak mastersa sto ce reci da vise niko ne moze reci da je u pitanju Noletova godina nego Noletova era. Koliko ce potrajati videce se, da li ce krenuti na dole sa 29 ili sa 32, da li ce, poput Rogera stariti dostojanstveno ili ce to odmah biti sunovrat, da li ce imati volju da duboko u cetvrtoj deceniji juri poslednji GS kao deveti ili 39. na svetu ili ce dici ruke niko nema kristalnu kuglu, ali gledajuci sa kakvom lakocom igra i kako ga zdravlje (kuc-kuc) sluzi ne vidim nijedan razlog da se vrsi bilo kakvo podvlacenje crte.

Ono sto je izvesno je da je zauzeo istaknuto mesto u istoriji tenisa, da ga strucnjaci i publika sirom sveta priznaju (sto je pre 2,5 godine bilo isto toliko nezamislivo kao i 6 GS titula) za neprikosnovenog vladara koji se sa tim uspesno nosi i da se u tome treba uzivati pa dokle traje. A da li ce zavrsiti sa 6, 9 ili 12 GS titula meni vise i nije toliko bitno.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Teniski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests