Board index Tenis Teniski miks

Gde su limiti Novaka Djokovica

Gde su limiti Novaka Djokovica?

Poll ended at 11 Feb 2013, 13:22

5-7 GS titula
2
3%
8-10 GS titula
7
12%
11-13 GS titula
13
22%
14-16 GS titula
1
2%
16 + GS titula
15
25%
Grand Slam
2
3%
Non-Calendar Year Grand Slam
1
2%
Career Grand Slam
4
7%
Golden Slam
5
8%
Career Golden Slam
9
15%
 
Total votes : 59

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby M.S. » 16 Sep 2011, 13:12

:D sama ta konstrukcija me je oduševila. megalomanija je i inače dosta rasprostranjena osobina, a još su joj doprineli i potpuno promenili strukturu "velikana" Rafa i Rodžer kad su prešli u dvocifrene.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Delester » 16 Sep 2011, 13:26

ono sto je fantasticno u vezi novakovih limita je da se ne naziru :D
zato je ova voznja neverovatna, niko ne zna gde ce nas odvesti, ali djokokoster do kraja bejbi
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby M.S. » 16 Sep 2011, 13:47

kad je jedan stric to rekao za svog pulena, ovaj je osvojio jo 5-6 slemova potom. takvo nešto očekjem od Novaka :D .

šalim se, ne mogu ni da pretpostavim, ali i ja planiram samo da se zavalim u fotelju na svoje srećno mesto i uživam u vožnji dok traje.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby jabukamen » 17 Sep 2011, 11:37

M.S. wrote: Teško je govoriti o hipotezama apropo prošlosti, kao i budućnosti, pa je to naravno potpuno spekulativno, a neproverivo.

Ja sam inače sada, a bila sam to i posle drugog Melburna (potom je samo zadovoljstvo eksponencijalno raslo) vrlo zadovoljna njegovom karijerom i nisam od onih koji su već počeli da traže dlaku u jajetu i svrstavaju ga u prosečne među velikanima (hej, šta sve čovek neće da pročita :nisamodavle: ), ali kod njega se uvek video enorman potencijal i utoliko je bilo teško gledati ono mučenje i nervne slomove.


Naravno da je neproverivo, kao umereni pesimista uvek se setim Hjuita i Cenga i sa koliko su oni zavrsili berbu GS trofeja, tj kao M. tata uvek razatram najnepovoljniju opciju.

Do nove godine je Nole bio cetiri godine uzastopno u top3, osvojio masu mastersa, upao u prvih 10 po zaradama ikad, ali je ipak guran u klasu sa Ivanisevicima i slicnim kojim je na 3/4 GS ulaz u 8 dostignuce karijere, jer je bio 1-slam wonder i ni prolaznik na mestu broj 1. Posle drugog GS je postao dvostruki osvajac, ali na jednom mestu, da bi Vimbldon bio dva u jedan gde je definitivno ostavio u prasini Safina, Rodika i Hjuita. US open titula i meseci na prvom mestu je znak da se pripreme jos veca imena poput Bekera, Edberga ili Vilandera, a narocito mi se dopada sto u mnogim kategorijama dostize Agasija i Samprasa koji su mi jos pre nekoliko meseci izgledali kao iz druge galaksije. Dokle ce stici ne znam, ali se unapred radujem da ispratim.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Liv » 17 Sep 2011, 11:43

Znajuci da Novak dugo obitava na zauzetim pozicijama spremite udobne jastuke :D
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby jabukamen » 14 Oct 2011, 19:48

Da ne otvaram novu temu, nakon sto je Nole i definitivno osigurao prvo mesto sa tri GS vise nego jasno je da ce drugu polovinu decembra provesti po kojekakvim dvoranama gde ce primati nagrade za najboljeg sportistu Srbije, Balkana, najboljeg tenisera, a vrlo verovatno i najboljeg sportiste sveta. U atletici i plivanju nije bilo dominatora koji je rusio rekorde i sakupio niz zlata na SP, u fudbalu nije ni bilo svetskog prvenstva (mozda je to i bolje za Mesija), prvak u formuli je uvek kandidat, ali Nole je izdominirao u sportu koji je cesto davao najboljeg bi bilo greota da ne bude i zvanicno najbolji u poredjenju neuporedivih.

Naravno, ovo je sezona iz snova i uvek su mi vise znacili trofeji osvojeni na terenu nego edberzi, trofeji ATP i tome sl tako da sto se mene tice nema te ankete, zirija i komisije koja ce me ubediti da Nole nije najbolji sportista sveta 2011.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby alcesta » 14 Oct 2011, 21:07

Takođe. Pusti Laureuse i Oskare popularnosti, meni je glavno da osigura Golden Bagel ove godine :laugh: čak sam navijala za Vavrinku u poslednjem setu da osvoji što više gemova da ne bi Endi ugrozio Novakovu poziciju, mislim da mu je glavni konkurent po broju peciva :D
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 14 Oct 2011, 21:34

alcesta wrote:Takođe. Pusti Laureuse i Oskare popularnosti, meni je glavno da osigura Golden Bagel ove godine :laugh: čak sam navijala za Vavrinku u poslednjem setu da osvoji što više gemova da ne bi Endi ugrozio Novakovu poziciju, mislim da mu je glavni konkurent po broju peciva :D

:laugh: isto je i meni proslo kroz glavu kad sam videla 5-0 za Endija :lollol:
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 15 Jan 2012, 18:33

harper lee wrote:Znaci Mari pa Fed do GS pehara. Dobro, to jos nismo radili pa je vreme da se obavi. Ako prva dva kola budu krenula gazenjem Novak ce uci u svoj DownUnder mod i bice uzivanje gledati ovogodisnji AO. Iz nekog razloga imam dobar osecaj kad su ova godina i ovaj turnir u pitanju. Novak je prosto u Abu Dabiju izgledao tako gladno i zracio tolikim samopouzdanjem da je ostavljao zastrasujuc utisak.

Prosle godine sam negde pred sezonu sljake ili tako nekako napisao da je ono sto smo tada gledali zapravo ono sto je trebalo da gledamo kako postepeno raste od 2008. godine kad je spakovan prvi AO i da ne postoji nikakva narocita tajna i nikakav Novaku nedostupan tenis koji se sticajem cudnih okolnosti uselio u njegov reket, vec samo cinjenica da je posle dve godine lutanja po sumi i mlacenja sa promenama opreme, trenera i treninga pojedinih bitnih udaraca Novak prosto poceo da igra ono sto moze. Ne treba zaboraviti da je pritisak pod kojim je Novak odigrao 2011. godinu bio enorman i vrlo raznovrstan. Najpre se borio sa potcenjivackim komentarima, pa se pojavio The Streak i stalna prica o tome kada ce biti prekinut, pa je stislo sitno u bodovima do prvog mesta koje se tu vitlalo na domak ruke ali je trebalo prelomiti, pa je dosao Wimbledon kao turnir koji se sanjao i na koji se doslo u ulozi sedamdesetpetog favorita (i to samo zbog jednog jebenog poraza u tesnom mecu protiv verovatno najboljeg tenisera svih vremena koji je odigrao fantastican mec), pa su svi cekali kad ce se konacno na jesen raspasti njegova igra i pisali traktati o misteroznim doktorima, jos misterioznijem glutenu i najmisterioznijem Jajetu u koga je Novak ulazio kao Bob Rok a izlazio kao Svarceneger. Tek su, cini mi se, pobedom na US Openu i trijumfalnim zavrsetkom prave teniske sezone pale sve neprijateljske zastave i konacno je svet priznao da gleda nesto posebno.

Kazu da je uvek nesto teze odbraniti nego osvojiti ali da li je to bas uvek tako u tenisu. Hoce li Novak u 2012. godini biti pod vecim pritiskom nego u 2011? Iskreno, ne bih rekao. U igri u kojoj mnogo zavisi od samopouzdanja i reputacije koju imas kod protivnika imam utisak da je mnogo lakse imati iza sebe ispunjene decacke snove nego da ih imas ispred sebe i da tek treba da se ispune. Po izjavama koje citam i po generalnoj slici Novakovog karaktera koju pokazuje od pocetka karijere meni on jos uvek deluje gladno i radoznalo da vidi sta sve jos moze da uradi od svog tenisa, sto je ubitacna kombinacija kad imas kvalitet koji on ima.

Dakle, moze se veoma lako desiti da ako izbegne povrede i ako u njegovom privatnom zivotu ne bude nikakvih stresova Novak, zapravo, bude ove godine jos bolji nego prosle i da krene da prikazuje jos bolju, opusteniju i efikasniju igru. Da li ce to proizvesti onakve skorove kakve smo brojali u 2001. to se vec ne moze pouzdano reci, jer mnogo velikih meceva bude na par lopti koje mogu da odu na ovu ili onu stranu, a i ne verujem da ce Novak gaziti sve turnire podjednakom snagom kao sto ce gaziti Slemove, kao sto je radio ove godine. Ali duboko verujem da cemo ove godine naci u njegovoj igri nove i jos bolje elemente koji ce dalje kompletirati sliku o njemu kao teniseru. Drugim recima, verujem da ako bude zadrzao motivaciju i fokus svet ce vrlo brzo zaboraviti Novakovu 2011. i svedociti Novakovoj 2012. godini kao novom igrackom dostignucu.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29713
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 16 Jan 2012, 06:22

Prebacio sam Harperov post na ovu temu jer mislim da je pravi slagvort za novu sezonu i nove izazove koji stoje pred Novakom.

Dakle po prvi put ulazi kao broj 1 u novu sezonu i postaje neko koga ce svi da love. I ako se za US Open moze reci da je igrao na talasu svega sto je postigao pre toga, ovaj AO ce pokazati kako ce reagovati u situaciji kada igracki krece od nule ali sa bremenom odbrane GS trofeja, teniskog prestola i novog dokazivanja. Citajuci razne forume i predvidjanja uoci nove sezone, velika vecina (ima i izuzetaka) smatra da Novak nece ponoviti prethodnu sezonu. Iako je izdominirao proslom sezonom, Novak ocito jos nema "postovanje" u teniskoj javnosti da bi ga smatrali za nekog ko se pita. Po meni pogresno, ali ja sam ipak samo navijac, a to iskljucuje objektivnost :biggrin: . Mislim i da je ovaj AO prilika da definitivno utvdi svoj presto, i na listi a sto je jos vaznije igracki. I da konacno "ubedi" i mase da tenis zaista ima novog kralja.

Ne bih se do kraja slozio sa Harperom da su najveci snovi iza Novaka, ostalo je verovatno zlato sa OI, a RG se sada namece sam po sebi, kao kruna karijere. Novi izazovi su pred njim, ali sigurno nece proizvoditi unutrasnje drame i sumorna razmisljanja koja su usledila posle (ne)ocekivanog pada, tj. neuzleta 2008. I ja ocekujem da tek sada opusti ruku, da vidi gde su ti njegovi limiti i koliko moze da uradi i opet cu navijacki reci da postavi neke nove granice koje ce neke druge generacije pokusati da dosegnu. Nadam se da ce ga zdravlja posluziti i dacemo imati priliku da uzivamo i ove sezone.

Trenutno je Novak u kozi Kurijera. Izdigao se iz mase, ali ima jos dosta koraka da se stigne do najvecih. Kurijer je upravo na ovom mestu zastao i posao pogresnim putem, za Novaka verujem da ide ka Edbergu i Bekeru :)
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29713
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby harper lee » 16 Jan 2012, 21:48

Milutinov Tata wrote:Ne bih se do kraja slozio sa Harperom da su najveci snovi iza Novaka, ostalo je verovatno zlato sa OI, a RG se sada namece sam po sebi, kao kruna karijere. Novi izazovi su pred njim, ali sigurno nece proizvoditi unutrasnje drame i sumorna razmisljanja koja su usledila posle (ne)ocekivanog pada, tj. neuzleta 2008. I ja ocekujem da tek sada opusti ruku, da vidi gde su ti njegovi limiti i koliko moze da uradi i opet cu navijacki reci da postavi neke nove granice koje ce neke druge generacije pokusati da dosegnu. Nadam se da ce ga zdravlja posluziti i dacemo imati priliku da uzivamo i ove sezone.


:biggrin:

Zapravo se ne bi slozio sa Novakom posto je on Wimbledon i prvo mesto na svetu apostrofirao kao svoje karijerne ciljeve, a ja sam ga samo slobodno citirao. Inace se slazem s tim da Novak itekako ima prostora da sebi odredi ciljeve koje jos mora da postigne i u tom smislu RG zaista zauzima znacajno mesto kao jedini GS koji jos uvek nije osvojio. S druge strane, bar za mene zlato na Olimpijadi nema neku narocitu vaznost, iako verujem da za njega ima i voleo bih da ga vidim na postolju sa zlatnom medaljom. Stavise, vise bih voleo da potvrdi Wimbledon nego da uzme to zlato. Naime, ako Novaka zdravlje posluzi i nastavi da unapredjuje igru, za sta ima potencijala, Novakovi dometi bi mogli biti toliki da imam ozbiljnu rezervu da sada govorim o tome. U kontekstu tih dometa jedan GS vise bi mogao napraviti veliku stvar kad su teniske brojke u pitanju.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 16 Jan 2012, 22:16

Pa i ja bih vise voleo GS nego zlato sa OI, ali mislim da je njemu itekako stalo do tog zlata zato sto bi to bilo za Srbiju, a pokazao je da njemu izuzetno stalo do toga sta ljudi u Srbiji misle o njemu. Sa zlatom na OI upisuje se u legende bas kod obicnog sveta koji i nema mnogo dodira sa sportom, a sigurno ce mu i u nekoj buducnosti to znaciti (ko zna da li ce buduce "srpske" generacije biti zaludjene tenisom kao danasnje).

Sto se tice snova izbegao sam "decacki" :biggrin: , pa mi moze proci, a to sam uradio sa namerom. Ja sam siguran da je njegov san da podigne sva cetiri pehara, jer zna da ima sve preduslove da to i uradi.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29713
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Liv » 16 Jan 2012, 23:06

Kako to mozete da kazete posle onih njegovih suza na prosloj olimpijadi. :(
Ja mu zelim to zlato. Ne mislim da mu je ono bitno zbog toga sta misle ljudi. On je odrastao gledajuci nase sportiste (timove) i sigurno zeli da podeli svoj uspeh kao sto su devedesetih kosarkasi, vaterpolisti, odbojkasi... sa svima nama. Nikad necu zaboraviti kako su se tada pratili uspesi reprezentacije. Danas nemaju bas toliku tezinu, ali verujem da on kao vrhunski sportista zeli da se upise na tu listu.
Slemovi nece ostati zapostavljeni zbog Olimpijade. Ubedjena sam u to.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Delester » 16 Jan 2012, 23:11

sve se slazem
a one suze nikad necu da zaboravim
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Starsica » 16 Jan 2012, 23:17

Niti ja. Ja sam plakala sa njim. I sad mi bude knedla u grlu kad se setim.
Zelim mu to zlato koliko sebi zelim da ocistim godinu.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

PreviousNext

Return to Teniski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests