Board index Tenis Teniski miks

Gde su limiti Novaka Djokovica

Gde su limiti Novaka Djokovica?

Poll ended at 11 Feb 2013, 13:22

5-7 GS titula
2
3%
8-10 GS titula
7
12%
11-13 GS titula
13
22%
14-16 GS titula
1
2%
16 + GS titula
15
25%
Grand Slam
2
3%
Non-Calendar Year Grand Slam
1
2%
Career Grand Slam
4
7%
Golden Slam
5
8%
Career Golden Slam
9
15%
 
Total votes : 59

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby harper lee » 29 Jan 2013, 13:49

jabukamen wrote:Brojke kazu da je Nole u 10 poslednjih GS uvek igrao polufinale, osam finala i pet titula. U medjuvremenu su uleteli zavrsni masters, DC i desetak mastersa sto ce reci da vise niko ne moze reci da je u pitanju Noletova godina nego Noletova era. Koliko ce potrajati videce se, da li ce krenuti na dole sa 29 ili sa 32, da li ce, poput Rogera stariti dostojanstveno ili ce to odmah biti sunovrat, da li ce imati volju da duboko u cetvrtoj deceniji juri poslednji GS kao deveti ili 39. na svetu ili ce dici ruke niko nema kristalnu kuglu, ali gledajuci sa kakvom lakocom igra i kako ga zdravlje (kuc-kuc) sluzi ne vidim nijedan razlog da se vrsi bilo kakvo podvlacenje crte.

Ono sto je izvesno je da je zauzeo istaknuto mesto u istoriji tenisa, da ga strucnjaci i publika sirom sveta priznaju (sto je pre 2,5 godine bilo isto toliko nezamislivo kao i 6 GS titula) za neprikosnovenog vladara koji se sa tim uspesno nosi i da se u tome treba uzivati pa dokle traje. A da li ce zavrsiti sa 6, 9 ili 12 GS titula meni vise i nije toliko bitno.


:+1: na ovaj post, slazem se od korice do korice.

Jedna zanimljiva i po mom misljenju vrlo indikativna statisticka zanimacija iz finalnog meca u vezi sa Novakom koja mi je danas upala u oko. U mecu od 4 seta 61 neiznudjena greska. Od 139 poena na mrezi osvojeno 35, dakle svaki cetvrti, a statistika je jos povoljnija za mrezu ako se uzme da je 13 od tih 139 poena uzeto bez igre, asevima i Endijevim duplim greskama. U gemu u kojem je servirao za mec cetiri poena (dva za Endija, dva za Novaka) su odlucena na mrezi (tri drajv voleja i jedan smec). Bilo bi interesantno uporediti to sa drugim finalima GS-a koja je Novak osvojio ali ozbiljno sumnjam da i u jednom od tih meceva statistika pokazuje toliku kolicinu agresivnosti, u takvom mecu i protiv tako bitnog rivala i kvalitetnog igraca. U finalima se igrac prakticno nikada ne odlucuje na improvizaciju i pokusava da igra igru u kojoj se oseca najkomfornije, sto govori da je Novak izgleda uspeo da postepeno i lagano pomeri teziste svoje igre prema mrezi.

Drugo, dosta se pricalo o nesto promenjenoj mehanici kod servisa. Ako se uzme podatak da je Novak u tri poslednja meca, ako se ne varam, brejknut samo jednom i to u cetvrtfinalnom mecu sa Berdihom, ispada da su te neke sitne promene delovale blagotvorno. Iskreno, ne mogu da se setim kada je poslednji put u odlucujucim fazama turnira Novakov servis bio toliki asset. Cak i najboljim serverima u istoriji tenisa je retko uspevalo, narocito na srednje brzoj podlozi, da im servis ne bude brejknut nijednom u polufinalnom i finalnom mecu kombinovano. Mari, koji se inace smatra fantasticnim riternerom, cak i nije imao narocito veliki broj brejk lopti. Ako izuzmemo onaj gem u kojem je imao tri, u ostatku meca jedva da je imao par brejk lopti u citavom mecu. Za igraca kao sto je Novak koji je verovatno najbolji, ili makar jedan od najboljih riternera u istoriji tenisa, ovaj podatak je veoma, veoma dobra vest.

Sve u svemu, cini se da se u Novakovom timu ne spava na lovorikama i da se radilo tokom pauze na nekim sitnim poboljsanjima. Ako se mogu izvlaciti zakljucci iz samo jednog turnira, makar to bio GS turnir, izgleda da nas Novakove navijace u tom smislu ceka jos jedna lepa godina.

edit: U stvari, sad sam video da je pored tih tri BP u jednom gemu Endi imao samo jos jednu jedinu brejk loptu tokom citavog meca.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby M.S. » 29 Jan 2013, 22:59

Ni meni nije preterano bitno u ovom trenutku, sa mog stanovišta je on postao značajan igrač istorijski već prestizanjem Kurijera, dakle sa 4 slema. U ovom trenutku je formalno izjednačen u osnovnim parametrima sa trojicom nesumnjivo prepoznatljivih igrača vrlo širokom auditorijumu, tj-popularno rečeno-legendama tenisa.

Moja osećanja i stavovi, kao ni onih koji imaju mnogo više standarde za dostizanje teniskog Olimpa, nisu presudni ovde. Bitni su Novakovi standardi, motivacija, njegov fitnes i eventualno protivnici.

Koliko je blagodat doživeti 2011, toliko je i usud. Jer ja nisam sasvim fascinirana ovim Melburnom, kao što nisam ni prethodnim. Pa ipak, oba puta je prilično uneredio obojicu rivala. I uzeo titule. Ništa mu drugo ne preostaje nego da do kraja sezone proba da dokaže da može i na drugačiji način-recimo, da iskoristi bezbrojne brejk prilike onda kad prednost same igre treba materijalizovati. A ako ne može na drugačiji način, ok. Može i na isti.

Novak može da uzme i kalendarski slem ove sezone, a može da uzme jedan (koji je uzeo). Verujem u neku sredinu (pa i u cela 3), dok za dalje ne mogu da procenjujem.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 30 Jan 2013, 11:22

I meni su Beker i Edberg legende tenisa, tako da nema spora da je i Novak sa 6 GS. Mada nesto i ne pamtim da sam u to vreme znala ko koliko ima GS, znala sam samo du su pobedjivali i bili stalno prisutni u polufinalima i finalima. To mi je bilo dovoljno da budu legende bez da znam koliko i sta su osvojili. Za Novaka ostaje samo da se vidi koliko dubok trag ce ostaviti za sobom.
E, to ce zavisiti prvenstveno od njegove motivacije da i dalje dise za tenis ali i od konkurencije. Posto Rafa i Fed kao glavna konkurencija i nije vise u toj meri glavna, dostizanje Rafe u broju GS-a deluje malo realnije.

Harper je optimista zbog bolje igre i servisa. Naravno da je to prvi uslov ali sve to mozemo da obesimo macku o rep ako mu nisu sve koze na broju kao sto je bio slucaj prosle godine. Moze da osvoji sve a moze i nista tj. ponesto. Zato je jako tesko reci, predvidjati gde je ta granica.

Dok je imao samo 1GS stvarno smo se zestoko nervirali sto ih nema vise kad vec ima kapacitet za to. Sada, ne opterecujem se toliko sta ce biti jer je vec priznat igrac i sto je bitnije igrac koga ce pamtiti jos dugo dugo. Mogu samo da se zavalim i uzivam sve dok i on to radi na terenu.

Lazem, necu imati mira dok traje RG.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby harper lee » 30 Jan 2013, 13:04

Gama wrote:Harper je optimista zbog bolje igre i servisa. Naravno da je to prvi uslov ali sve to mozemo da obesimo macku o rep ako mu nisu sve koze na broju kao sto je bio slucaj prosle godine. Moze da osvoji sve a moze i nista tj. ponesto. Zato je jako tesko reci, predvidjati gde je ta granica.


Ja nisam optimista (lazem, generalno jesam, ali u ovom slucaju nije u pitanju optimizam) vec mislim da je to prirodna evolucija u Novakovoj igri. To nema veze sa servisom ili bilo kojim drugim pojedinacnim udarcem kod njega vec, po mom misljenju, sa sledecim:

1. Novak je ofanzivno-defanzivni hibrid, igrac sa fantasticnim fizickim sposobnostima za defanzivu ali vrlo agresivnim i ofanzivnim mindset-om. Kao sto je Edbergu i Bekeru prilazak na mrezu bio prirodan proces, tako je i Novaku tranzicija iz defanzive u ofanzivu prirodan proces. U kakvoj god da je defanzivi u realnom vremenu tokom poena, njegov um je stalno fokusiran na zavrsavanje poena, osim kad eksperimentise sa oportunistickom taktickom idejom da pusta protivnika da se samoubije. To cini da je dovesti Novaka u podredjen polozaj i biti bezbedan od protivudara u ovom trenutku jedan od najvecih igrackih zahteva u tenisu.

2. Novak svoju igru tumaci racionalno, studiozno i ne boji se da eksperimentise s njom. U cetvrtom setu finala, u trenutku kad je score board pokazivao prakticno dobijeni mec, odigrao je jedan traljav udarac iz riterna i odmah mu se na licu pokazao onaj prezriv "kako sam samo mogao da budem toliko glup, trebalo je ovako da odigram" izraz. Na pocetku ozbiljne karijere protivnici su uglavnom zazirali od njegovog i/o flet forhenda na koji se izvlacio i pogadjao ga kao cekicem, onda mu je BH DTL paralela postala trade-mark, pa je negde na prolece 2011 tokom americke turneje gazio unapredjenim top-spin forhendom, pa je na sljaci terorisao Nadala BH dijagonalama, sad je doterao drugi servis (66% osvojenih poena posle drugog servisa u finalu) zato sto mu ga je Endi terorisao prosle godine, u medjuvremenu je zaradio i titulu escape artist-a. Sve te udarce je on, naravno, imao ali nijedan od njih ne lici na one od pre tri ili cetiri godine. Jeste da je nas ali treba posteno priznati - covek je fanatik perfekcionizma. Nesto kao Milutinov tata. :biggrin: Kad ceo taj unapredjeni paket iznese na teren dobije se tacno ono sto je nesrecni Ferer doziveo u polufinalu - cediljka za caj. Curi ti na sve strane a nemas pojma gde bi zatvarao rupe.

Dakle, po meni je kod njega sve pitanje odluke. Koliko god on dugo bude hteo da neguje taj radoznali, donekle opsesivni karakter njegova igra se nece zaustavljati i ona od sledeceg meseca nece liciti na onu od prethodnog. Novak ne pomera granice tenisa, verujem da uopste o tome ne razmislja. On pomera svoje granice. A kad to radi prvi igrac sveta to cesto ume da bude isto. Sve dok bude trajao citava teniska javnost ce da razmatra o tome sta je drugim igracima potrebno da ga maknu sa prvog mesta i sta koji igrac treba da uradi da bi ga zamenio, to mu je sudbina. Ali sve dok se on bude pitao i dok on bude hteo, njega sa tog prvog mesta nece skloniti niko. I to mu je sudbina. Samo sto on svoju sudbinu sam kreira i utoliko je u prednosti u odnosu na sve druge.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 30 Jan 2013, 14:09

:+1: za ceo post. Ovo bih izdvojila
To cini da je dovesti Novaka u podredjen polozaj i biti bezbedan od protivudara u ovom trenutku jedan od najvecih igrackih zahteva u tenisu.

- covek je fanatik perfekcionizma

Dakle, po meni je kod njega sve pitanje odluke.


sad je doterao drugi servis (66% osvojenih poena posle drugog servisa u finalu) zato sto mu ga je Endi terorisao prosle godine

Jedino to sa osvajanjem poena na 2. servis mi je jos uvek u domenu slucajnosti a ne nekog pravila. Morace to vise puta da bude slucaj protiv najjacih da bi mogli da tvrdimo da ga je doterao. A i u duzem reliju +10 ako osvoji poen, postaje nebitno kakav mu je bio 2. servis. Valjda je osvojio poen zbog igre u polju a ne zbog servisa. Hocu da kazem da je statistika varljiva.
I Endi je osvojio toliko u mecu na Fedov servis a on bar ima odlican 2. servis. Mora da je do nekih drugih faktora.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby harper lee » 30 Jan 2013, 14:53

Gama wrote:Jedino to sa osvajanjem poena na 2. servis mi je jos uvek u domenu slucajnosti a ne nekog pravila. Morace to vise puta da bude slucaj protiv najjacih da bi mogli da tvrdimo da ga je doterao. A i u duzem reliju +10 ako osvoji poen, postaje nebitno kakav mu je bio 2. servis. Valjda je osvojio poen zbog igre u polju a ne zbog servisa. Hocu da kazem da je statistika varljiva.
I Endi je osvojio toliko u mecu na Fedov servis a on bar ima odlican 2. servis. Mora da je do nekih drugih faktora.


Ovo sto sam boldovao samo pokazuje koliko je Endi opasan iz riterna i koliko je za njega ova statistika iz finala losa.

Slazem se da procenat realizacije posle drugog servisa gore-dole nekoliko procenata ne znaci nista. Ali ako ti je ta realizacija 2 od 3 poena u mecu u kojem sumnjam da je ukupna razlika u poenima isla preko 15-20, to je onda prilicno indikativna stvar. A narocito ako se uzme u obzir kontinuitet tih servisa tokom tri odlucujuca meca na turniru, ukupan broj brejk lopti kojima si bio izlozen i ukupan broj brejkova koje si pretrpeo. Mari je imao na raspolaganju more Novakovih servis gemova na kojima je dolazio do 0:30 ili 15:30, a do brejk lopti je stizao samo u dva od njih. Moze biti da je slucajnost da se uglavnom zaustavljao na tim rezultatima i zatim gubio gemove ali ja nekako u slucajnosti ne verujem kad je vrhunski sport u pitanju. Meni je to pre indikator pouzdanosti oba servisa.

Mi ipak govorimo o Novaku Djokovicu, igracu ciji servis vrlo cesto nije bio garancija da nece biti brejknut ni protiv igraca koji je oko 50. mesta na svetu, a kamoli protiv drugog najboljeg riternera na Turu. Da su u pitanju Federer, Izner ili ovi drugi mocni serveri pa da covek slegne ramenima na tu statistiku.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby cecans » 30 Jan 2013, 15:44

I kako sad razviti diskusiju kad harper napise sve sto mi padne ( i ne padne :biggrin: ) na pamet o Noletovoj igri :D
Salu na stranu, Novak je toliko kompletan igrac da, "samo je nebo granica", u njegovom slucaju uopste nije prazna floskula. On je od samih pocetaka imao toliko toga na svom reketu a opet, unapredio je svoju igru neverovatno, i sto je najbolje taj proces i dalje traje. Meni je bio strasno zanimljiv onaj intervju na AO, gde su teniseri odgovarali na pitanje sta bi pozajmili od drugih igraca. Svi se nesto snebivaju, odgovore za jedan ili dva udarca a Nole ( uzgred 1.igrac sveta ) kao iz topa navede i Samprasov servis i Agasijev ritern, zaboravih za voleje ali poenta je da on veruje da ima jos prostora za napredak u svim elementima.
Sa takvim stavom i da ga zdravlje sluzi, Nadal je dostizan, ja zapravo bacam oko na Feda :biggrin: . Ako se nista od toga ne desi, opet dobro, to dete me je na prvo gledanje ionako kupilo za sva vremena.
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Delester » 30 Jan 2013, 16:29

ceco, ceco, fala bogu nisam jedina alava
:)

odlican post harpera kao i uvek uostalom :biggrin:
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 30 Jan 2013, 18:39

Da li je Novak legenda? Broj GS titula je tu, dva puta je sezonu zavrsio kao broj 1, ima poprilican broj nedelja na prvom mestu koji ce ici jos gore, ukupan broj titula je na zavidnom nivou, ici ce nadam se i on gore. Jedina stvar koja mu se mzoe zameriti je kontinuitet, ali evo i to dolazi na mesto, treca godina zaredom sa GS titulom, 8 GS finala na poslednjih 10 turnira, 4 godine zaredom u bar jednom finalu GS turnira. Mislim da cak i ovog trenutka mu se ne moze osporiti status jednog od velikana ove igre.

E sada gde je njegov limit to u ovom trenutku zavisi apsolutno od njega. Sa fizickog aspekta izgleda odlicno, citavu proslu sezonu je izgurao bez ozbiljnije povrede i sem SO nije propustio nijedan turnir. Deluje mi da protivnike sada lomi ritmom, a ne izntezitetom kao pre dve godine, i da mnogo lakse fizicki prolazi kroz turnire. Mentalno takodje deluje odlicno, cini mi se da mu motiva ne nedostaje, a posle meca sa Vavrinkom je pokazao koliko jako zeli da pokaze da je on trenutno najbolji igrac. Tesko je ocekivati da tokom meceva bude iskljucen i hladan, pogledi ka lozi i povremena gestikulacija rukama su ocito obavezni deo kada se na terenu stvari ne odvijaju po planu i mene to vise i ne iritira kao ranije. Vidi se da dosta radi i na taktici i da je mec na AO u finalu imao potpuno drugaciji ritam od onog sa USO (mada rezultatski lice prva dva seta, sve je bilo potpuno drugacije). Opet da se ponovim, za mene njegov doktorski rad na taktickom planu bi bio ponovni mec sa Federerom na Vimbldonu.

Ima veliku mogucnost izbora udaraca i dovoljno je jak sa obe strane da se ne moze igrati na kartu forsiranja jednog udarca protiv njega, niti on mora da se izmice da bi se namestio na svoju jacu stranu. Cak i slajs i odgovor na isti je u ovom finalu delovao dosta dobro (mada je to betonska podloga pa nije isto proklizavanje loptice kao na travi) i Mari nije mogao ni to da eksploatise. Servis je vec Harper apsolvirao, dodao bih da ga je odlicno drzao i u finisu meca sa Vavrinkom kada je pritisak bio ogroman. Sve cesce izlazi napred, narocito u uvodnim rundama, ako dobro pripremi izlaz, ili oseti povoljan trenutak (dakle ne ona Deltm varijanta iz IV protiv Isnera :biggrin: ) nema problem da poentira iz voleja ili smeca. O defanzivi i riternu nema potrebe ni pisati. Ostaje jedino fokus, neki put previse opusteno zapocinje meceve i dolazi do nezeljenih situacija, a desava mu se povremeno pad koncentracije na pocetku drugog seta u tezim mecevima. Na AO je izbegao situacije iz prosle godine kada nije uspevao da odservira za set ili mec, nadam se da toga nece biti ove godine.

Nisam siguran da li cemo imati prilike vise da gledamo onako ubedljiva osvajnja GS kao sto je bio slucaj sa prva dva u Melburnu, mislim da se pre moze ocekivati nesto slicno kao ove godine (samo da ne bude kao prosli Melburn :biggrin: ) valjda je to cena sazrevanja i zelje da i za 4-5 godina bude u prilici da jurisa na najvece trofeje. Ali sam uveren da ce povremeno biti meceva u kojima ce izgledati kao pre dve godine i nadam se da nece samo Ferer biti zrtva vec i neko iz "velike" cetvorke.

Dakle sve je na Novakovom reketu u ovom trenutku, jedini limiti su u njegovoj glavi i telu.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby harper lee » 31 Jan 2013, 12:26

Milutinov Tata wrote:Da li je Novak legenda?


Samom sebi ces odgovoriti na ovo pitanje prostom inverzijom Novakovih i Marijevih rezultata. Zamisli samo na sta bi u tom slucaju licile sportske strane svetskih medija posvecene tenisu. Zapad tesko i sporo prihvata sportske heroje iza gvozdene zavese svojih geo-politickih predrasuda. Lendl je krv propisao da bi bio priznat i vrednovan onoliko koliko je zasluzivao i tek je pred kraj karijere uspeo da se nametne, a Lendl je bio genijalan igrac. Istina, ima nekih razlika. Prvo, onde gde je Lendl samom sebi odmagao introvertnim karakterom, Novak sebi pomaze svojim ekstrovertnim. Drugo, tenis je sve vise globalni sport i sad se bas lepo moze uzivati, a bogme i dobro ziveti od podrske u nekom Japanu, Kini ili Indiji. Trece, internet je i tenis, kao i mnoge druge stvari, ucinio epohalno lako dostupnim svuda pa se samim tim i promenio koncept tog sportskog heroizma. Danas su ti sportski heroji kao usisivac, clanovi su maltene svakog domacinstva.

Ne znam sta tacno znaci sportska legenda, ali da ce Novakovo ime ostati u sazvezdju onog nedokucivog dela teniskog neba koje je rezervisano samo za sampione posebnog kova, sve dok tenis postoji kao igra, ja u to vise nemam nikakvih sumnji. Po meni je on vec sada u tom nekom drugom esalonu, rame uz rame sa Mekom, Lendlom, Agasijem i Rafom, za koplje iznad Bekera, Edberga i Vilandera. Do kraja karijere ostaju mu samo trojica mega-majstora za dostizanje. Ako uspe super, ako ne uspe opet super. Da mi je neko pre deset godina pricao da cemo imati tenisera kojeg cu u tekstu staviti u istu ravan sa Mekom i Lendlom mislio bih da je ili on nacisto poblesavio ili misli da cu ja za deset godina nacisto poblesaviti.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby alcesta » 23 Apr 2013, 17:17

Nisam bila sigurna, ali možda je pre za ovu temu... ili za statistiku? Kako god, prebacite ako treba.
http://www.tennisnow.com/News/Statisfac ... osing.aspx
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby jabukamen » 07 Jul 2013, 20:31

Nakon sto je uzeo prvu titulu, Nole je na sledecem turniru lose prosao. Nakon sto je uzeo drugu takodje. Posle 5-6 titula mu Dubai i IW vise nisu bili tako uzbudjujuci pa je poceo igrati dobro uzastopne turnire. Posle prve GS titule dugo nije bio ni blizu GS trofeja, posle fantasticnih devet meseci u 2011. krenulo je brljanje na kraju. Na pocetku ove sezone sam ocekivao da je i tu bolest prerastao i da ce znati nositi broj1 nakon Melburna. Poraze na mastersima sam prihvatao kao da ih je Nole "prerastao", ali onda se desio Pariz, a Rafa je tamo nepobediv, Endi ima "jaci motiv" u Londonu, pa zar londonska titula nije sama po sebi dovoljan motiv, zar broj1 nije takodje opterecenje pa nam je sad drago zbog jadnog Endija koji je bio "opterecen".

Ko ima pravo reci da Nole ne treba biti zadovoljan onim sto je ostvario u karijeri? Niko. Ali da je bilo vise gladi za uspehom i manje gasenja motora (kako psihickog tako i trenaznog) kad bi se doslo do nekog cilja, da je jedna titula bila motiv za sledecu, a ne za odmor, da je mukotrpno osvojen broj1 ljubomorno cuvan, a ne galantno poklanjan, ko zna sta bi zaista bio njegov limit, mozda bi ovaj post isao i u neku drugu temu, recimo onu "najbolji svih vremena".
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Liv » 07 Jul 2013, 20:42

Ne znam da li je ovo za Endija odgovor na ono sto sam napisala na njegovoj temi, niti koliko pratis ono sto pisem ali ja sam oduvek Endijev navijac (osim kad igra protiv Novaka). Ovo opterecen ne treba da bude u navodnicima, to je cinjenica.

Da li je dovoljan motiv Novaku, ocigledno nije. Da li br. 1 nosi neko opterecenje, valjda posle ovoliko nedelja na mestu br. 1 ne ili bar ne toliko kao kad je u celoj toj prici bio svez.

Niko ne govori da nema pravo. Sto ne znaci da ne mozemo izraziti nezadovoljstvo ukoliko njegov potencijal ostane delimicno neiskoriscen. A na dobrom je putu.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby jabukamen » 07 Jul 2014, 11:53

Posle tacno godinu dana da dignemo ovu temu na vrh strane. Ponovo na broju jedan, jos 52 sedmice na poziciji jedan ili dva, jos jedna godina sa GS titulom. Sedma GS titula, bilo bi lepo kad bi bilo i osam jer bi time stigao neke legende, a i osam nekako gravitira ka 10, a sedam je blize 5. Ako uzme osmu onda bih voleo da zaokruzi na dvocifren broj, a kad uzme 10 onda je i Borg blizu sa 11. Nadam se da i Nole razmislja na ovaj nacin i da ce traziti nove izazove u nastavku karijere.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 07 Jul 2014, 13:42

Slazem se, divno bi bilo da osvoji dvocifren broj jer ima potencijal za to.
Ali s druge strane nikad se ne zna kad neki igrac podize poslednji GS. Zato trenutno uzivam i jako mi je drago zbog Novaka i ponosna sam na njega kako je osvojio ovaj W.
Sad kad pogledam unazad cudno je da mnoge teniske velicine, da ih ne nabrajam, imaju "samo" 7, 8. Tata ce bolje znati da li su "taj poslednji GS" osvajali pri kraju karijere pa se i znalo da je poslednji ili se desio na vrhuncu karijere. Bas me zanima.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

PreviousNext

Return to Teniski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests