Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby octopus » 25 Nov 2015, 12:05

Ne zelim da sirim nikakve tenzije, samo prenosim tekst koji je napisao nas najbolji teniski bloger.

Sasa Ozmo
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Teniske diskusije

Postby Starsica » 25 Nov 2015, 18:17

Želim samo da se ubacim u raspravu oko Mareja. Ne bi imao ta dva GS-a da mu ih Novak nije dao :D Čvrsto stojim iza toga da Marej ne bi primirisao trofejima da je u finalu bio neko drugi. Ono W finale mi je i danas ekstra blamaža kad ga se setim.

Weak era je omalovažavanje igrača. Pun mi je qrac više da se omalovažava ovaj ili onaj igrač, ili rezultati, samo na konto onih koji su igrali u to vreme kad su trofeji ostvajani i istorija pravljena. Takav je bio zahtev igre TADA, kao što je ovakav zahtev igre SADA. Taj Marej bi možda tada bio super igrač jer bi uveo push i defanzivu u igru mnogo brže pa bi on bio taj koji bi dominirao zbog fizičke spreme, a ne Rodžer. Međutim, to je sve ŠBBKBB i baš zato je prilično neukusno prozivati bilo čije rezultate kroz prizmu drugih rezultata i era igranja tenisa.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teniske diskusije

Postby gogo23 » 25 Nov 2015, 23:18

Rod Lejver – Australijanac je 1969. godine osvojio jedini Gren slem u Open eri i te sezone uzeo je 18 titula.

I pre Open ere bio je pobednik sva četiri najveća turnira (1962), a tada je ukupno osvojio 22 trofeja.

A ovde se raspravlja 2006 ili 2015.

Neka uzme bilo koji teniser 4 GS u jednoj godini, pa da pricamo dalje.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Teniske diskusije

Postby Starsica » 26 Nov 2015, 00:21

gogo23 wrote:Rod Lejver – Australijanac je 1969. godine osvojio jedini Gren slem u Open eri i te sezone uzeo je 18 titula.

Neka uzme bilo koji teniser 4 GS u jednoj godini, pa da pricamo dalje.


Starsica wrote:Zato je lepo Lejverova sezona najbolja. Kad neko drugi osvoji 4 GS-a, možemo da pričamo :D

<3
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teniske diskusije

Postby gogo23 » 26 Nov 2015, 00:37

Starsica wrote:<3

Ko tebe jos cita pa i da pamti sta si napisala.

Bile su 2 takve sezone, ona prva cak surovijatm sa 22 osvojena turnira :krsti:

Inace nisam imao pojma da je i '62 imao takvu sezonu dok nisam procitao Sasu. Ovi danas su smesni, retko ko i odigra 22 turnira a kamoli da ih osvoji.

Meni licno od svih Novakovih rekorda najdrazi (a i najvise me impresionira) dvostruko plus bodova u odnosu na prvog pratioca...mastersi, GS, po godini i total, uvek moze neko to da rusi (dobro, ne moze GS :biggrin: ) ali ova brojka je neki svoj nacin pokazatelj ogromne dominacije.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Teniske diskusije

Postby Milutinov Tata » 26 Nov 2015, 06:21

Lejver je uzeo 4 GS na samo 2 podloge, Nadal je 2010 uzeo 3 GS na tri razlicite podloge :nisamja: .
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby jabukamen » 26 Nov 2015, 21:04

Nowitzki.ct wrote:Pa ako Hjuit ima samo 1 vise od Cilica, isto mozemo reci i za Mareja :D samo sto ja Rastija puno vise gotivim i kao sportistu i kao tenisera od Mareja. A za h2h koji si pobrojao isto ces naci i u sadasnjoj generacije - Djokovic protiv Berdiha, Vave, Ferera, Conge pa i Mareja ima ove koeficijente dominacije, da li to znaci da je era losa ili da je Djokovic toliko dobar? Isto pitanje se namece i za Federera. E to je ono da li je casa polupuna ili poluprazna, dakle zavisi od ugla gledanja. Drugaciji se i tenis igrao ranije, brze su bile podloge, to je nametalo odredjeni stil igre zbog kojih su meni svi igraci iz te generacije drazi od ovih iz ove naredne, ne sto ih je Fed dobijao pa ih gotivim, dere on i Berdiha svuda pa ga ne volim. Fali tenisu Nalbandijanovog majstorstva, Safinove harizme, Gonzalesovih forhenda (Delpo vrati se), Soderling i njegov zamah, Rastijevo nepresusno Come On! Rodik sa svojim namjestanjem kacketa (2009 recimo je toliko popravio bekend da je imao ne top200, nego Top 10 bekend po meni, ali slozicemo se da mu je to kroz karijera bio labilan udarac), i tako... Nisam volio Davidenka i Ljubicica, da ne bude da su mi svi bili gotivni, ali Federerova generacija je generalno meni puno draza od ove trenutno (zaboravih Hasa i Moskito Ferera...ma bilo je tu nezaboravnih meceva i igraca, da ne pominjem ludog Klemona)


Ali to nisu ljudi koji su igrali pre 30 godina, to su momci koji su stariji od Nadala, Djokovica i Mareja u proseku 6-7 godina, a svoje najvece uspehe su postigli na pocetku karijere. Koliko su GS titula uzeli zajedno Rodik, Safin, Nalbandijan i Hjuit od kad su se pojavila ova trojica? Oni su dominirali sa 20, a sa 25 ili 27 kada bi trebalo da bude njihova puna zrelost su bili na ATP listi iza pomenute trojke. Jesu harizmaticno vikali kamon i harizmaticno namestali kackete ponekad su dobili Rogera i ovu trojicu, ali o tome da su bili konstantno bolji od tada balavaca od 20 ili 21 godinu nema govora. Coric i Kokinakis mogu dobiti nekog iz vrha, ali da budu bolji u zbiru 52 sedmice od sadasnjih velikana je nemoguce, tako da je itekako moguce meriti tri najveca Rogerova i tri najveca Noletova rivala u svojoj najboljoj sezoni.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: ATP TOUR 2015 - Rezultati

Postby Tale » 15 Dec 2015, 18:32

Ne prepoznajem koja bi aktivna tema bila odgovarajuća pa intervju stavljam ovde:
Nebojša Višković govori za Nettenis: http://www.nettenis.org/ekskluzivno-neb ... -nettenis/
Tale
 
Posts: 217
Joined: 25 Jul 2012, 10:41

Re: Smesne slike, tekstovi i klipovi

Postby Skafi » 24 Dec 2015, 22:49

Razmišljao sam gde da postavim ovo. Možda nije najpogodnije mesto (iako ne znam gde bi drugo postavio), ako je za neko drugo, prebacite post. Uzgred, možda je i vreme otvoriti neku temu o bivšim igračima/veteranima i slikama i tekstovima iz prošlosti koje su vezane za njih.

Index vam u suradnji s YugoPapirom donosi intervju s Goranom Ivaniševićem i njegovom obitelji koji je nastao u božićno vrijeme 1990. godine.


http://www.index.hr/sport/clanak/bozicni-intervju-s-obitelji-ivanisevic-jedva-skupimo-za-dva-reketa-a-on-ih-razbije-u-jednom-mecu/864290.aspx
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Teniske diskusije

Postby Milutinov Tata » 05 Feb 2016, 18:07

Teniske ere igraca

Podstaknut pricom o "eri" Novaka Djokovica pokusao sam da malo blize istrazim pojam "era" koji se odnosi na period dominacije nekog igraca kroz tenisku istoriju. Kada se govori o "eri" nekog igraca ima nekoliko pitanja na koje treba odgovoriti pre nego sto se krene u detaljniju analizu. Prvo pitanje je koji minimalan period neki teniser treba da dominira da bi se to nazvalo njegovom "erom"? Zatim koji su to uslovi koje treba da ispuni da bi imao svoju eru? U vezi ovoga jos jedna stvar po meni zanimljiva je da ako vec postoji era nekog igraca, sta se smatra za njen pocetak, da li je to prva velika titula, niz velikih titula, dolazak na broj 1? Sta predstavlja kraj neke ere, silazak sa broja 1, neosvajanje vlikih titula? Ovo poslednja dva pitanje cu zanmariti u analizi, mada cu na kraju dati neki svoj odgovor.

Vremenski period koji sam uzeo u razmatranje sam ogranicio samo na Open eru. Pre toga ima suvise "anomalija" da bi se moglo govoriti o dominaciji odredjenog igraca, sto zbog podeljene konkurencije (amateri- profesionalci) delom i zbog nemogucnost brzeg putovanja sa kontinenta na kontinent pre II Svetskog rata.

Za mene bi prvi uslov "ere" nekog igraca bio broj 1 na kraju godine. Ako to nije ostvareno, tu se zavrsava sva prica, jer onaj koji izdominira sezonu sigurno zavrsava kao broj 1 na kraju godine. Broj godina zavrsenih kao broj 1 minimalno 3, mislim da su 2 godine suvise kratak period da bi se smatrali erom nekog igraca. Sledeci kriterijum bi bio broj GS titula. Broj GS titula ne bih uokviro odredjenim procentom ili brojem, vec bih postavio neke minimalne uslove:

- bar 1 GS titula po sezoni
- bar jedna sezona sa 2 GS titule ili vise.
- broj odigranih GS finala,mora biti bar 2 po sezoni, u citavoj "eri" preko 50%.
- uspesnost u finalima tokom ere mora biti veca od 50%, i ne sme imati vise godina sa negativnim bilansom.

Mislim da ove uslove ne treba posebno objasnjavati dominacija na GS turnirima u sutini i definise "eru" nekog igraca jer to povlaci za sobom i prvo mesto na listi.

Igrac mora osvojiti najvise velikih titula (GS, WTF + Mastersi u novije vreme) u svakoj sezoni, jer ako ima neko uspesniji od njega tu nema mesta za dominaciju.

Ako krenemo od prvog uslova (broju 1 na kraju godine bar 3 puta uzastopno) njega ispunjavaju samo 5 tenisera: Dzimi Konors, Dzon Mekinro, Ivan Lendl, Pit Sampras, i Rodzer Federer. Specificni uslovi su vezani za Konorsa i Mekinroa (zbog nacina odredjivanja ATP liste i igranja turnira tokom sedamdesetih i prve polovine osamdesetih), dok je kod Lendla, Samprasa i Federera cista situacija. Iz "igre" su od relevantnih igraca ispali Borg, Nadal i Djokovic koji imaju 10+ GS trofeja, a poslednja dvojica 3+ sezona na broju 1 na kraju godine. Najmanje razloga da se "buni" ima Nadal, dok su Borgov i Novakov slucaj specificni (o njima kasnije). Ostali Top igraci Open ere (Vilander, Beker, Edberg i Agasi) nisu imali duze periode dominacije da bi uopste usli u razmatranje da li su imali svoju "eru".

Evo ukratko analize svih igraca (uradicu iz 2 dela):

Konors (1974-1978):

- 1974: osvaja 3 GS titule (RG nije igrao), ukupno 15 titula i uzima suvereno broj1 jedan na kraju godine.
- 1975: ove sezone igra ponovo 3 GS finala (opet nije nastupio u Parizu), ali ovog puta gubi u svakom, iako je bar u dva bio veliki favorit (Vimbldon od Esa i USO od Orantesa na zelenoj sljaci). Osvojio je 9 turnira i zavrsio godinu kao broj 1.
-1976: ove godine Konors igra samo Vimbldon i USO od GS turnira (sto ce ciniti i naredne dve godine). Osvaja USO pobedivsi Borga u finalu, igrao je 1/4 finale Vimbldona, osvojio 12 titula.
- 1977: gubi u finalima Vimbldona i USO od najvecih rivale te sezone, Borga i Vilasa, ali osvaja Masters savladavsi Borg au finalu i uzima vrlo "sumnjivo" prvo mesto na kraju godine sa samo 8 osvojenih titula (Borg je imao 11, a Vilas cak 16).
-1978: u godinu u kojoj je poslednji put zavrsio sezonu kao broj 1, igrao je sa Borgom finala u Londonu i Nju Jorku (prvi GS na betonu), osvojio je USO, a izgubio na Vimbldonu. Osvojio je 10 titlula te sezone.

Dakle u periodu od 5 godina igrao je 12 GS turnira, cak 11 puta bio u finalu, ali je osvojio samo 5 titula. Dve sezone je zavrsio bez GS titule, i ima jednu sezonu sa 3 GS titule, Jedne sezone je odigrao samo 1 GS finale. Ima dve godine negativan bilans u finalima. Osvojio je 1 Masters (da napomenem da je igrao samo 2 puta), u dve sezone neki drugi igrac je imao vise velikih trofeja od njega (Vilas 1977, Borg 1978). "Olaksavajuca" okolnost je sto nije igrao sve GS pa su mu apsolutne brojke u stvari "relativne". Ipak tesko je reci da je on imao svoju eru. Zaista je dominirao samo prve godine, posle toga su usledile dve godine u kojima je bio bolji od ostalih, a za poslednje dve godine se tesko moze bez sumnje reci da je bio najbolji igrac.

Mekinro (1981-1984)

-1981: ova godina oznacava njegov dolazak na vrh, u finalima Vimbldona i USO je dobio Borga i skinuo ga sa prvog mesta. Na RG je igrao 1/4 finale, nije igrao u Melburnu.Te godine je osvojio 10 titula.
-1982: ovu sezonu zavrsava bez ijednog GS trofeja, igrao je samo 1 finale, na Vimbldonu i izgubio od Konorsa. Mora se napomenuti da nije igrao u Melburnu i Parizu. U finalu Mastersa je izgubio od Lendla. Osvojio je samo 5 titula i pravo je cudo da je zavrsio sezonu kao broj 1 (Konors je imao 7 titula, Lendl cak 15).
-1983: osvojio je 1 GS trofej, na Vimbldonu, od Vilandera je porazen u 1/4 finalu RG i u polufinalu AO, na USO je ispao u 1/8 finala. Osvojio je Masters i godinu zavrsio sa 7 titula (Vilander je imao 9) .
-1984: tokom ove godine vidjena je jedna od najboljih sezona u istoriji Open ere, doziveo je samo 3 poraza, osvojio je Vimbldon i USO, izgubio finale RG od Lendla, nije igrao AO, osvojio Masters i sezonu zavrsio sa 13 titula.

Kad se podvuce crta u 4 sezone je odigrao 12 GS turnira, igrao u finalu na 7 i osvojio 5 titula. Jednu sezonu je zavrsio bez GS titule, ima dve sezone sa po 2 titule. U dve godine je igrao samo po 1 GS finale, ima jednu sezonu sa negativnim bilansom u finalima. Osvojio je 2 Mastersa. 1982. Konors je imao 2 GS titule (Vimbldon i USO), a 1983. je Vilander igrao u vise GS finala (RG i AO). Moze se reci da je dominirao prve i poslednje godine, dok je druge Konors bio bolji od njega, a 1983 je mozda bio samo bolji od ostalih, ne i dominantan igrac.

Lendl (1985-1987)

-1985: osvojio je USO (dobio Mekinroa u finalu i skinuo ga sa prvog mesta) i igrao finale RG, polufinale na AO i 1/8 finala na Vimbldonu. Osvojio je Masters, a godinu zavrsio sa 11 titula.
-1986: ove godine je igrao sva 3 GS finala (AO nije igran 1986.), osvojio RG i USO, izgubio na Vimbldonu od Bekera. Na kraju godine je osvojio Masters, a sezonu je zavrsio sa 9 titula.
-1987: Naredne godine je opet igrao u 3 finala, osvojio RG i USO, na Vimbldonu izgubio od Kesa, a na AO je stigao do polufinala. Jos jednom je osvojio Masters, ukupno 8 titula u sezoni.

Ovde se vec nazire prava dominacija. Za 3 godine na 11 GS turnira odigrao je 8 finala i osvojio 5 titula. Svake sezone je osvojio GS titulu, u dve sezone je imao po 2 titule. Svake godine je igrao bar 2 GS finala, i nijedne nije imao negativan bilans u finalima. Osvojio je sva 3 Mastersa. Nijedan drugi igrac nije bio blizu njega tokom tog perioda i mislim da se s pravom sredina osamdesetih moze nazvati era Ivana Lendla.

Sampras (1993-1998)
- 1993: ova sezonu je obelezio doalzak na vrh Samprasa koji uzima 2 GS trofeja, Vimbldon i USO. Na AO je igrao u polufinalu, a na RG u 1/4 finalu. Osvojio je 1 titulu Masters serije u Majamiju, izgubio je u finalu zavrsnog Mastersa od Stiha. Godinu je zavrsio sa 8 osvojenih titula.
- 1994: sezonu je zapoceo trijumfom u Australiji, osvojio je jos Vimbldon, na RG je zaustavljen opet u 1/4 finalu, a na USO je ispao u 1/8 finala. Osvojio je 3 turnira Masters serije (IV, Majami i Rim), zavrsni Masters, a godinu zavrsio sa 10 titula.
-1995: osvajao Vimbldon i USO, u finalu AO je porazen od Agasija, a na RG ispada vec u 1 kolu. Osvojio je 2 turnira Masrters serije (IV i Pariz). Godinu je zavrsio sa samo 5 titula (Agasi je imao 7)
-1996: osvojio je samo USO, na AO je porazen u 3 kolu, na RG je izgubio u polufinalu, a na Vimbldonu u 1/4 finalu. Nije osvojio nijedan turnr Masters serije, ali pobedjuje na zavrsnom Mastersu. Godinu je zavrsio sa 8 titula.
-1997: sezonu zapocinje trijumfom na AO, osvaja jos i Vimbldon. Na RG ispada u 3 kolu, a na USO u 1/8 finala. Osvojio je 2 turnira Masters serije (Sinsinati i Pariz) i trijumfovao na zavrsnom Mastersu, kao i na Gren Slem Kupu. Osvojio je ukupno 8 titula.
-1998: jedini GS trofej podize na Vimbldonu, na AO ispada u 1/4 finalu, u Parizu u 2 kolu, a na USO u polufinalu. Godinu zavrsava sa samo 4 titule (Rios osvojio 7).

Od 24 odgrana GS turnira u ovom periodu, Sampras je igrao u finalu na 11 i osvojio 10 titula. Svake godine je osvojio bar jednu titulu i ima 4 sezone sa po 2 titule. U dve godine je igrao samo 1 GS finale, i nijednom nije imao negativan bilans. Osvojio je 8 turnira Masters serije i 3 zavrsna Mastersa, ukupno 43 titule. Odmah je jasno da je 1998. vrlo "problematicna" godina, tu nema nikakve dilema da nema govora o dominaciji, vec je samo bio bolji od ostalih. Prve dve sezone 1993 i 1994 je jasno dominantan igrac, to se moze reci i za 1997. Zanimljiva je 1995 gde je vodio veliku borbu sa Agasijem. Te godine su medjusobno odigrali 5 mecava i uspesniji je bio Agasi, koji je te godine osvojio 7 trofeja, medju njima 1 GS i 3 turnira iz Masters serije i imao neverovatno leto kada je vezao 4 turnira u Severnoj Americi i bio porazen tek u finalu USO od Samprasa. Taj mec je prakticki i prelomio da sezona ode na Samprasovu stranu, ali je veci deo godine Agasi bio dominantan igrac. 1996. Sampras se “iscupao” u zavrsnici sezone trijumfom u Nju Jorku i na zavrsnom Mastersu u Stutgartu, ali ta sezona je opet prosla bez nekog ko je mogao da mu konkurise pa je veci deo vremena proveo na prvom mestu liste, osvojivsi 4 manje titule u prva 4 meseca. Tesko bi se moglo reci da je bio dominantan. Dakle ako bi se striktno posmatrao ovaj period od 6 sezona, ne bi se moglo reci da je Sampras sve vreme bio dominantan igrac, ima 3 sezone prave dominacije (ali nisu "vezane" godine), 2 u kojima je bio dovoljno bolji od ostalih, i jednu u kojoj je vecim delom bio u senci drugog igraca. Najveca mana ovog perioda je nijedno finale na RG (sto kod Lendla nije slucaj sa Vimbldonom). Ipak iako ne ispunjava bas sve uslove da se kompletan period nazove njegovom erom, dacu mu popust, tj. udariti jednu zvezdicu (sto bi ovde u Severnoj Americi rekli asteriks *) :biggrin: na taj period.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Teniske diskusije

Postby Holden » 20 Mar 2016, 23:00

Bio sam veoma mali pa ne pamtim onu Federerovu dominaciju od 2003-2007. godine. Može li mi neko reći, je l' djelovalo ovako dominantno kao što je slučaj sa Novakom?

Mogu i sam vidjeti statistiku i rekorde iz tog perioda ali me interesuje kako je sve djelovalo na terenu... Jesu li protivnici u finalima izgledali kao igrači koji nisu ni u top 100? Je l' Rodžer dobijao najbitnije mečeve ovako glatko ili je bilo i mučenja?
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 21 Mar 2016, 00:30

Evo šta je rekao Felisijano Lopez. On je Federerovo godište, te je vrlo kompetentan da upoređuje.

„Mislim da je Đoković najbolji u istoriji. I to od prošle godine. Razlika je sada mnogo veća u odnosu na ostale nego kada su Rafa i Rodžer bili prvi. Kada je Rafa bio prvi, bio je veoma daleko od sadašnjeg Đokovićevog nivoa. Mislim da je Federer drugi iza Srbina. Đoković je razvio praktično nepobediv stil“, smatra Lopes.


http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2016&mm=03&dd=17&nav_id=1108610
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26


Re: Novak Đoković

Postby octopus » 05 Apr 2016, 06:51



Bas ohrabrujuci tekst. Samo ja mislim da ce tesko sta da uradi po pitanju GS titula pocevsi od 2019. godine. RG i OI neka uzme ove godine, ne mora nista vise...Pa neka nastavi niz u sledecoj.

Milutinov Tata wrote:Lendl je svojevremeno sredinom osamdesetih dok je dominirao bio prvi favorit na sljaci, betonu ili tepihu, ali ne i na travi. A AO se do '88 igrao na travi, pa su ga bas zeznuli s tim :D


Lendl ima previse izgubljenih finala, tako da je on najvise zeznuo sam sebe. Ne mozes toliko puta stizati do samih zavrsnica, a da je rec samo o podlozi. Glava je tu veci faktor.

Sreca sa podlogom je cudo. Djokovic kad zavrsi karijeru, treba da podigne spomenik Plexicushion podlozi, koja je prvi put postavljena, sta mislite kad? :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Novak Đoković

Postby octopus » 05 Apr 2016, 13:10

Ja sam se uhvatio za relevantan podatak, a to je prosecan renking rivala u VELIKOM broju GS finala. Vrlo precizno i eksplicitno. Nikakva uopstavanja i nipodastavanja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests