Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: Novak Đoković

Postby Starsica » 05 Apr 2016, 13:31

Renking često ne oslikava kvalitet igrača :beyond: U datom momentu je možda "nestabilni" Marat Safin igrao bolje nego što njegov renking pokazuje, ili "zalutali" Bagdatis. Ružna su poređenja jer nipodoštavaju ostale igrače i njihov kvalitet. Niko od njih nije stigao u finale GS-a jer nemaju kvalitet. Pa jedan Nalbandijan je verovatno jedan od najtalentovanijih igrača ikada, i ko zna koliko bi titula pokupio da nije bilo Federera da ga ubije u pojam. Isto se odnosi na ostale "boranija" igrače.
Statistički gledano, da, Novak jeste u prednosti u tom segmentu, ali statistika ne oslikava pravo stanje na terenu. Kad se budu brojale titule, neće biti važno protiv koga je ko igrao, jer titula je titula :beyond: To znači, recimo, da su ove Novakove masters titule manje bitne ili imaju manju težinu zato što nije igrao protiv igrača koji može zaista da ga izazove.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Novak Đoković

Postby octopus » 05 Apr 2016, 13:43

Sve sto si napisala, stoji.

Ali ne pricamo o renkingu, nego o PROSECNOM renkingu, i to u vrlo velikom uzorku podataka, sto je neuporedivo kvalitetniji podatak od glupavog renkinga pojedinca. I druga stvar, nije razlika izmedju njihovog prosecnog rivala dva mesta, nego deset mesta. Tako da nema govora o statistickoj gresci, vec je rec o tendenciji.

Naravno, jos uvek je mnogo veci broj parametara u korist Federera. Da ne bude da tvrdim da je Novak veci igrac.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Novak Đoković

Postby Skafi » 05 Apr 2016, 13:51

Pa i 6 godina je razlike.

Nađite podatak koliko je Novak igrao mečeva i procentualno dobijao top 10 igrače na putu do ovih velikih/najvećih titula, a koliko ostali takmaci.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Novak Đoković

Postby Starsica » 05 Apr 2016, 13:56

Pa dobro, možeš ti da tvrdiš :biggrin: Recimo, ja sam ubeđena da će biti bolji od njega ako nastavi ovako i onda neće biti potrebe za izvlačenjem takvih podataka kao što je renking :biggrin:

Može da se kaže da je Fed pokupio kajmak nakon povlačenja Samprasa, ali zašto onda niko osim njega to nije uradio? Uostalom, jeste od pokupio najveći deo GS titula za to vreme, ali ih je takođe pokupio i preko Đokovića. Ili ćemo da kažemo da je manje relevatno jer Đoković onda nije bio igrač koji je danas?

Da, pričamo o prosečnom renkingu, ali, recimo, mi smo toliko navikli na dominacije igrača (prvo Fed, pa Nadal, pa Đoković) da nam je teško da zamislimo tenis gde svako može da pobedi svakog, a to nije bilo toliko davno. Federer jeste imao protivnike koji su imali lošiji renking nego Đoković, ali to ne oslikava pravo stanje, već rekoh. I ok je da se ne složimo :biggrin: Tadašnji period je jednostavno bio takav :beyond: Da se razumemo, Rodik, Nalbandijan, Bagdatis, Gonzales, Hjuit, Safin, sve su to igračine i neviđeni teniseri i ko zna šta bi bilo od da jedan Federer nije iskoračio i napravio razliku. Na tom nivou nije samo igra u pitanju, i često nije presudna, nego je glava ta koja nosi prevagu. To je sve šbbkbb sad, ali ko zna, da je Safin bio normalniji i da je više mario za tenis, možda danas ne bismo gledali ovo što gledamo, jer je sam Novak izjavio da je tu gde je, između ostalog, i zbog Feda i Nadala jer su oni od njega napravili ovog igrača koji je sada.

My point is... :biggrin: Drugačija era je bila u pitanju, drugačiji stilovi igre, drugačija pravila. Mislim da ne može da se preslika na ovo danas. Zato je, što se mene tiče, priča o GOAT-u besmislena.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Novak Đoković

Postby octopus » 05 Apr 2016, 14:07

Znaci vracamo se na pocetak. :biggrin:

Samo GS titule, pa onda broj sedmica? Ili jos ponesto?

P.S. Tata, prebaci ovo na diskusije, upropastismo temu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Novak Đoković

Postby Skafi » 05 Apr 2016, 14:14

Koliko je on mentalno jak, kad je izgubio finale Rolan Garosa, što mu je jedan od verovatno tri najteža poraza u karijeri, a onda ipak uzeo i Vimbldon i US Open.
Otkud vam pravo da imate tako minimalističe zahteve, tipa "neka uzme RG i OI, ostalo je bonus, ako osvoji, osvoji". :biggrin: Ako on može mnogo više, a favorit je svugde, zašto mi da očekujemo manje od njega. :biggrin: Ako daj Bože uzme RG, tek tad će postati "gladan" svega.


Kad su u pitanju predstojeći Mastersi, bio je prilično neodređen.

Živim u Monte Karlu, definitivno ću igrati tamo, a posle toga ću videti hoću li igrati i na ostalim turnirima. Ali za sada je raspored da igram i Madrid i Rim, tako će i ostati ako ne bude nekih promena".


Iskreno me ne bi čudilo da otkaže Madrid par dana pred turnir. Još su tu sveže rane.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Novak Đoković

Postby Pit Bull » 05 Apr 2016, 14:17

Nisam ja upucen, gde izbio problem oko Madrida?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Novak Đoković

Postby Skafi » 05 Apr 2016, 14:18

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Novak Đoković

Postby Starsica » 05 Apr 2016, 14:20

Ako se priča o GOAT statusu, da, GS titule, broj nedelja na prvom mestu ATP liste, pa onda ukupan broj titula. Bar je to neki moj parametar (ako gledamo samo brojeve).

Već postoji tema :biggrin:

http://www.avangarda.in/forum/viewtopic.php?f=101&t=707

Ne treba nogom da kroči više u Madrid, ni on a ni jedan teniser koji nije Španac. Jebote, ne smeš da pisneš tamo da te ne bi izviždali, bože sačuvaj da zoveš sudiju da pogleda trag. Kad već toliko slave španske igrače (koji nisu ništa krivi), eno im turnir onda pa nek ih gledaju sve na gomili.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 05 Apr 2016, 14:29

Starsice, ja već sve prebacio ovde. Je li prikladnije u toj temi?

Koliko oduševljenja ili gromoglasnijeg aplauza na svaki poen Dimitrova, pogotovo na poen kojim je dobio meč. Da je on neko sa Zapada, možda bih čak i razumeo, ali ovo je jasno navijanje protiv nekoga.

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Teniske diskusije

Postby octopus » 05 Apr 2016, 14:36

Razmisljamo tako (da osvoji OI i RG a ostalo je bonus) da ne bi ostao bez RG i OI. :biggrin:

Na OI u London je dosao kao izduvan balon, a plasim se da bi i sada u Rio mogao da dodje takav. Kaze da je spremniji nego ikad, ali opet nema garancije da u jednom gemu nekog tamo 2.kola Toronta ili u 1/4f Dejvis kupa ne pukne i ne pomisli - Sta mi ovo treba, preumoran sam...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Teniske diskusije

Postby Milutinov Tata » 05 Apr 2016, 17:50

Is Djokovic a “greater” player than Nadal already?

Ovo je po meni relano pitanje o kome se moze diskutovati, mada im karijere jos uvek traju i svi podaci su itekako podlozni promenama, ali fakticki su genreacija i ima smisla porediti ih (isto kao Edberg/Beker) bez "merenja" jacine era ili rejtinga protivnika u velikim finalima. A i interesatno je za ubijanje vremena :biggrin: .
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Teniske diskusije

Postby Pit Bull » 05 Apr 2016, 17:53

Interesantno pitanje, mozda i ja obradim tu temu na blogu :D

Novak je dosta posle Nadala dosao na veliku scenu, ali zato se zadrzao na njoj duze od Nadala...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Teniske diskusije

Postby Tufi » 05 Apr 2016, 23:02

Za mene je Rafa jos uvijek ispred Noleta. Sto zbog 3 titule vise, sto zbog toga sto ima GS. Ranije sam rekao, al eto i da ponovim. Ako Novak ove godine uzme RG stace ispred Rafe, makar za mene.

Doce mu na samo 2 GS, ali ima vise Mastersa, 5-0 u zavrsnim Mastersima, bolji medjusobni.

Ali polako, prvo Monte Karlo.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Teniske diskusije

Postby Tajler Darden » 05 Apr 2016, 23:36

Pit Bull wrote:Interesantno pitanje, mozda i ja obradim tu temu na blogu :D


Сачекај да им се каријере заврше или напиши да ће Рафа бити рекордер у свим бројкама, да будемо сигурни да ће Новак бити ГОАТ. :biggrin:
Не дирајте Терзу и Ћокија - противно је правилима форума.
User avatar
Tajler Darden
 
Posts: 6494
Joined: 16 Feb 2015, 16:02

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: Нико Белић and 15 guests