Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: Novak Đoković

Postby Nowitzki.ct » 27 Jul 2017, 10:22

Jevreme, pročitaj što sam napisao - igrački ja smatram da je on tu. I ove sezone je bio, u Dohi, bio je bogami na mahove i u onim mečevima protiv Kirijosa, ako nađeš moje postove iz tog dijela sezone vidjećeš da pišem da je u samom vrhu igrački, da nema lijek za Kirijosa i da nije bolji od Federera, za sve ostale - lagano. To je bilo negdje u martu. Ono što je on izgubio i što će teško vratiti, po mom mišljenju, je mental edge, to što ga je uzdizalo da posle onih 6 sati u Melburnu raspali onakav viner po paraleli i zna da će da uđe i urlikne kao lav nad španskim bikom. Sad? Pa on sad kao da je jedan od onih 5 košarkaša iz Space Jam-a, ukradenih talenata, pa i kad viče i bodri se, meni iskreno to djeluje neprirodno, i u pogrešnim momentima... Ne znam... Ovo nije nipodaštavanje njegovih 12 titula, ovo je uzdizanje istih jer ih je osvojio protiv najvećih šampiona, ali ono nešto presudno čime ih je osvojio je nestalo... ko zna gdje i ko zna kad
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Novak Đoković

Postby novi jevrem » 27 Jul 2017, 10:47

U redu, prihvatam ovo sto si dodatno napisao. Secam se kada si napisao da nema lek za Kirijosa, ispalo je da je izgubio dva vezana meca od njega, ali to je sve bilo u periodu kada se tek trazio igrajuci i po neki dodatni turnir (kao sto je i bio taj u Akapulku). Kirijos je koliko znam isamarao sve iz vrha sem cini mi se Mareja, tako da kada mu se igra on je izuzetno opasan.

Tvrdim ti da je na Vimbldonu doslo do okrasaja sa Nadalom, Federer bi izgubio taj mec iz vise razloga, a ponajvise zbog mentalne blokade koju ima kada igra protiv Spanca.
Isto tako, veliko je pitanje kako bi se zavrsio njegov mec sa Novakom da ovaj u tom trenutku nije imao problem sa laktom, jel znamo da tada bivsi broj 1 iz Srbije pruza najbolje od sebe. Federer je svakako najbolji kada mu se ukaze prilika i kada mu se iscisti zreb, on takve prilike ne propusta. Nemoj pogresno da me razumes, ali on nije imao krstenog protivnika od pocetka do kraja turnira, i to mnogo govori o ostatku ATP tura, mnogo vise nego o Federeru.
novi jevrem
 
Posts: 1963
Joined: 08 Jun 2011, 13:51
Location: Stari Grad

Re: Novak Đoković

Postby ciao » 27 Jul 2017, 11:14

à Novizki: da te citiram : "koliko je titula osvojio Đoković tokom Rodžerovog vrhunca 2003-09 tih 6 godina? "

Kako mozes ovako nesto da napises, da ja tebe potsetim da je Novak 2003 imao 16 godina?
Fed je super igrac, bio je neprikosnoven dok se nije pojavio prvo Rafa pa posle i Novak, onda je bio treci, sada je opet super sto je uspeo da vaskrsne sa svojih 35 godina, i sacekao je da ova dvojica padnu, ali bio je period kad su sva trojica bili u topu. I zasto sada moras da nipodastavas i stavljas u drugu ligu u odnosu na njega njih dvojicu kad to uopste nije istina.
Fedovi navijaci i njihovo idolopoklonstvo, vi ste fenomen za sebe, to samo vama nije jasno
I zasto dolazis na temu Novakovih fanova da ga nipodastavas? idi na Fedovu temu pisi sta hoces, to citaju fedovi fanovi, ovu temu pusti nama

I odakle tebi pravo da takodje na njegovoj temi a i inace pljujes njegovu familiju i insisnuiras stvari iz zute stampe, jesi ti njegov biograf? pratis ga svuda pa znas i za sektu i za familiju i sve? sramota, a meni drzis predavanje da pisem zlonamerne postove.
nadam se da ce neki moderator ove tvoje baljezgarije da izbrise, idi obozavaj svoj sampiona, stvaljaj hiljade njegovih slika na njegovu temu, kako te samo ne mrzi svaki put se pitam
Last edited by ciao on 27 Jul 2017, 11:24, edited 1 time in total.
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: Novak Đoković

Postby Nowitzki.ct » 27 Jul 2017, 11:18

Jevreme slažemo se oko toga da nije imao dostojnog rivala na Vimbldonu, i to je u redu. Imao je najteži mogući žrijeb u Melburnu, pa i u Majamiju. Uzeo je titule. Fair and square. Federer je zaslužio da na Vimbldonu dobije žrijeb (koji nije bio lak na papiru, ali jeste se ispostavio u praksi) kakav je dobio.

Evo da obrazložim zašto "zaslužio". Imaš primjer toga Đokovića koji je ove godine izgubio svaki put osim jednog meč prije susreta sa Federerom i Nadalom (a znamo i taj jedan put kako je prošao). Dakle on nije sebe testirao protiv najjačih. Što svjesno, što podsvjesno vjerovatno, nije mogao proći tu prepreku. Jako je bezveze tvrditi da bi Rafa pobijedio Federera DA JE došao do finala. Pod jedan jer je izgubio taj mental edge koji je imao nad Federerom, zajedno sa svojom brzinom i usponom Federerovog bekenda, ali bitnija stvar - da je došao. Nije. Federer jeste. I do tih mečeva na Garosu i '05, i '06 i '07 i '08...pa i '11 preko znamo kakvog Novaka. Svemirskog. I ima 0-5 u tim mečevima protiv Rafe. I sad kad bih ja išao šbbkbb scenario ja mogu da kažem uz jače činjenice nego tvoje da bi Federer bio najveći igrač i na šljaci svih vremena da nije rođen u eri apsolutno najboljeg Nadala. I on je igrao, nije ga uspio pobijediti, ali nije ni ispadao od Kolšrajbera, ovakvih ili onakvih. Igrao je i dočekao je tu 2009. isto kao što je i dočekao Vimbldon ove 2017. A taj Rafa nije na Vimbldonu do ove godine vezao 3 pobjede ko zna otkad. I sad bum, odjednom da veže 7. Okej, dešava se, ali nije realno ni očekivati tako nešto, niti čuditi se ako ga jedan Muler koji je živio na travi ove sezone mjesec dana, pobijedi u jednom klasiku. A ja sam eto i dalje ubijeđen da bi i Čilić tukao tog Nadala. Tukao bi ga i Federer 100% prve nedjelje da se sastanu, onako rutinski kao u Indijan Velsu. Ali pošto ne mogu da igraju da igraju prve nedjelje, a Rafa ne može godinama da zaradi taj meč u nedjeljnom finalu, onda su iluzorne priče što bi bilo kad bi bilo u tom meču, a opet kažem po meni on je taj mental edge izgubio, a eto ja bih volio finale Njujorka između njih dvojice (a evo da se vratim na Đokovića na kratko - finale Njujorka 2015. Federer je bio apsolutni bolji igrač, i to u uslovima koji su više odgovarali Đokoviću zbog kasnijeg starta, kiše i svega, i imao 4/23 na brejk loptama i izgubio meč jer je Novak imao mental edge, i to je tako, to je lako priznati), pa ako budeš u pravu, reći ću svaka čast, ja sam pogrešno procijenio i Federera i Nadala. Samo i u Njujorku se može desiti neki novi Puj, pa onda da bude priča, eh lako je Federeru bilo protiv Mareja ili Berdiha ili nekog trećeg u finalu... To po meni nisu nikako fer priče, ti ljudi su tu, igraju tenis, ne igra se ove sezone gori tenis nego 2015-te, kad apsolutno niko osim Federera nije imao ni znanja, ali ni mu*a izać na crtu Đovaku, pa se eto te godine nije pričalo o konkurenciji ovđe nego o dominaciji. A istina je uvijek neđe između.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Novak Đoković

Postby Nowitzki.ct » 27 Jul 2017, 11:26

ciao wrote:à Novizki: da te citiram : "koliko je titula osvojio Đoković tokom Rodžerovog vrhunca 2003-09 tih 6 godina? "

Kako mozes ovako nesto da napises, da ja tebe potsetim da je Novak 2003 imao 16 godina?
Fed je super igrac, bio je neprikosnoven dok se nije pojavio prvo Rafa pa posle i Novak, onda je bio treci, sada je opet super sto je uspeo da vaskrsne sa svojih 35 godina, i sacekao je da ova dvojica padnu, ali bio je period kad su sva trojica bili u topu. I zasto sada moras da nipodastavas i stavljas u drugu ligu u odnosu na njega njih dvojicu kad to uopste nije istina.
Fedovi navijaci i njihovo idolopoklonstvo, vi ste fenomen za sebe, to samo vama nije jasno
I zasto dolazis na temu Novakovih fanova da ga nipodastavas? idi na Fedovu temu pisi sta hoces, to citaju fedovi fanovi, ovu temu pusti nama


I ja ću tebe isto da podsjetim da Federer ima 36 trenutno. A u tim godinama su još trenutno i Jaroslav Pospišil 458. na svijetu, Benjamin Beker 258, Jirgen Melcer na 143.mjestu, Filipo Volandri na 701, Marko Kjudineli na 211, Mihail Elgin na 804. i jedini da kažem blizu elite je Felisijano Lopez na 27.mjestu. Tako da to nisu neke godine idealne za vrhunske rezultate u tenisu, baš kao što nisu ni 16 godina kada je Novak startovao na turu, ako već pravimo paralele po erama dominacije i ko je đe bio.

A što se tiče nipodaštavanja, to možda u tvojim očima, evo ti pojedine kolege koje se slažu sa mnom. A isto tako o idolopoklonstvu bi mogla održati koji čas nama što navijamo za Federera, pošto na tvom nivou teško je biti u tom segmentu, kako se da se zaključit iz svega gore ispisanog.

A ti zabijaj glavu u pijesak, ti vjeruj da su neke stvari žuta štampa, ali Beograd je manji no što se čini i ne trebaju ti tabloidi da znaš kako stvari stoje.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Novak Đoković

Postby ciao » 27 Jul 2017, 11:34

Jesam ja ikad dosla na tvoju-fedovu temu i napisala nesto? da sam napisala deseti deo ovoga sto ti pises na ovoj temi na racun Novaka ispljuvao bi me u roku od pola sekunde (i imao bi pravo). Postuj ovu temu i Novaka na njegovoj temi.

A sto se tice Beograda, nekad je dobro malo izaci iz beograda, ja ne zivim u Beogradu vec jako mnogo godina, i ne znam i ne interesuje me sta se tamo prica, znam ono sto se prica u zemljama koje se ne bave toliko tracevima i zutom stampom i gde se shampioni postuju pre svega. A tako pljuvati po nekom u njegovoj zemlji, pa to je nezamislivo za iole normalnog coveka.
I ja te ponovo molim da izadjes sa ove teme sa takvom pricom
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: Novak Đoković

Postby Nowitzki.ct » 27 Jul 2017, 11:42

Složićemo se da se ne slažemo. Ja Novaka pljuvao nisam. Neka Tata kao neutralni procijeni ako nečemu nije mjesto ovđe, a ja se nisam bavio ni njegovim ocem, ni njegovim bratom, ni suprugom, ni tim Imazom... samo efektima koje sva njihova činjenja imaju na Đokovića i na njegove igre. Ako je to zabranjeno, onda neka se prebaci sve na diskusije, i nikakav problem.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Novak Đoković

Postby ciao » 27 Jul 2017, 11:54

Ja bih radije da se to izbrise jer je maliciozno ako vec tata smatra da tome nije mesto kao sto ja smatram.
odakle ti znas kakav je uticaj imala njegova supruga koja je sa njim vec tolike godine znaci i dok je bio na vrhu, i isto tako taj isti pepe koji je u isto vreme bio u boxu itd itd, ali pljuvati insinuirati i sve ostalo Novaka to je omiljena zabava jednog dela (onih bolesnih) srba. To nigde ne postoji sem u Srbiji to mogu da potpisem
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: Novak Đoković

Postby Bolkonski » 30 Jul 2017, 15:18

Idolopoklonstvo prema Djokovicu, doduse na svu srecu samo u Srbiji, je nesto sa cim nista drugo ne moze da se meri, to vec prelazi u opsesiju ( ne pricam konkretno o tebi, vec o velikoj vecini njegovih " fanova " koji tenis prate od 2011. godine i koji misle da ce tenis prestati da postoji kao sport kada Djokovic prestane da igra. ).
Rodzer Federer je najveci teniser svih vremena i to moze da se osporava i dovodi u pitanje jedino u Srbiji i na Ozmoovim blogovima.
Biti najveci znaci skup svih stvari i da bi bio najveci potrebni su svi cinioci.
Prvo, Federer je vanserijski teniser, kakav se nikada nije rodio i nikada se nece roditi. Djokovic je teniser kakvih je bilo i kakvih ce biti, i kakvih ima i sada. Razlika je u nivoima na kojima igraju, ali je sama osnova igre ista.
Federer je specifican teniser, zbog toga sto niko nije igrao tenis na nacin na koji ga on igra i verovatno niko nece.
Covek je od tenisa napravio poeziju i uvek ce u svetu ostati sinonim tenisa. Kada za 40 godina u svetu kazes tenis, prva asocijacija bice Rodzer Federer, a nece niti ni Djokovic, ni Nadal, ni bilo ko drugi. Isto kao kada kazes kosarka, kazes Majkl Dzordan, kada kazes boks, kazes Muhamed Ali.
Eto, zbog toga je on najveci i to mu niko ne moze oduzeti, pogotovo ne milion ljudi u Srbiji. Kao rezultat imamo to da 60-70 procenata teniskih navijaca u svetu navija za Federera. Zasto bas za njega ? Sigurno ne zato sto je Svajcarac.
Kada se na to dodaju 19 Grand Slam titula, ukupno 93 u karijeri, dva Slema u 36. godini, najvieci broj priznanja za sportistu godine zakljucak je jasan - Najveci.
Price o nekim paralelama izmedju Djokovica i Federera padaju u vodu cim se otvore, a verovatno se uopste i otvaraju samo u Srbiji.
Federer je od tenisa napravio poeziju, covek je po cistom talentu klasa iznad svih ostalih na listi, postao je sinonim tenisa, igra ubedljivo najlepsi, najleprsaviji, najagresivniji tenis. Iz aviona se vidi razlika u kretanju, eleganciji, nacinu udaranja loptice izmedju njega i ostalih tenisera. Federerov bekhend iz zgloba bez napora je lepota u odnosu ha Djokoviceve spage, valjanje po podlozi i arlaukanje posle svakog udarca.
Federerov forhend je najbolji forhend u istoriji tenisa, agresija, uglovi, ostrina. Deset puta lepse, elegantnije, zanimljivije, gledljivije od Djokovicevog i Nadalovog zavarivanja metar iza osnovne linije.
Federeovi izlasci na mrezu i voleji su pojam za sve ostale igrace. Djokovic i Nadal koji na mrezu izadju 2 puta za 3 sata i ako nije u pitanju lagan smec ne znaju sta ce sa lopticom. Da sloze bar jedan volej kao sto to radi Federer, bez natezanja, bez urlanja, lagano, elegantno, precizno, to je za njih misaona imenica, ne bi to mogli da urade ni rukom. Tu je razlika u lucidnosti, kreaciji, improvizaciji.
Servisi, izlisno je pricati.
Jednostavno dvojica trkaca, koji cim im je malo popustila fizika ispadaju od Rosola, Milera, Istomina ... Federer je cist talenat i zbog toga igra ovako u 36. godini. U 36 godini Djokovic i Nadal nece biti u 10 na svetu, nece moci da osvoji ni ATP turnir kamoli nesto vise. Isto kao sto je Dzordan u 40. davao po 20 poena kome je hteo. Izmedju ostalog i zato je Federer najveci.
Takodje, kada Djokovic i Nadal nisu u formi, oni ispadaju najkasnije u 1/4 finalu i ne mogu ni da se dovuku do duela sa Rodzerom. Sa druge strane, kada Federer nije u formi uvek he sposoban da dodje do polufinala ili finala
Odnosno, da je kojim slucajem Djokovic uspeo da se dovuce do duela sa Federerom na AO, Indian Velsu, Majamiju ili Vimbldonu bio bi gazen kao Nadal. Tako je prica o " lakom zrebu " Federera smesna. Nije Federer kriv sto Nadal, Djokovic i Mari nisu mogli da se donesu do meca protiv njega, a sva trojica su igrali.
Nije Federer kriv sto je Djokovic na AO ispao od Istomina.
Vaskrsli Nadal :D Je l to onaj Nadal koga je Federer pregazio igrom u finalu AO, a zatim u Indian Velsu i Majamiju i igrom i rezultatom ? Da je uspeo da pobedi Zila Milera i dosao do finala bio bi ponovo pociscen.
Da, jos jedna stvar. Da bi bio najveci ne mozes da se ponasas kao seljak i da bi se skinuo go samo da bi na izvestacen, jeftin nacin pridobio nekog navijaca. Ne mozes da psujes protivnika tokom meca, da psujes svoje navijace, da se cinicno smejes ako neki slabiji igrac napravi dobar potez ( ukoliko gubis ), a ukoliko vodis da dostojanstveno aplaudiras. Ili si cinik ili si dostojanstven.
I mozda najvaznija stvar: Federer je igrac koji je dominantan i koji je osvajao najvece titule i protiv Samprasa i Agasija i u eri Rodika, Hjuita, Safina, Moye ... i u eri Djokovica, Nadala, Marija, Vavrinke.
Jedini igrac koji je imao primat maltene u 3 ere tenisa. I da, Federer je od 2006. do sada, osvojio 13 od svojih 19 Grand Slem titula.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Novak Đoković

Postby Tileoleo » 30 Jul 2017, 16:32

Dzaba Rodji sve kad ga Nadal pere u medjusobnom skoru. To mu je veliki minus, bez obzira sto je stariji od njega. :biggrin:
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Novak Đoković

Postby killchrome » 30 Jul 2017, 16:56

i to bas onako brutalno pere, dakle imamo najboljeg u istoriji, majkl dzordana tenisa, od koga 2 igraca imaju bolji skor na ogromnom uzorku, od cega nadal duplo bolji :D

Idolopoklonstvo prema Djokovicu, doduse na svu srecu samo u Srbiji, je nesto sa cim nista drugo ne moze da se meri, t


mislim da si svojom kilometarskom pateticnom bljuvotinom od posta izneo krunski dokaz da je idolopoklonstvo* prema novaku mala maca prema vorshipovanju, doduse ubedljive manjine, onih koji navijaju za federera.


* koje zapravo vise to nije, jer ga sad svi oni koji su ga dizali u nebesa, pljuju. sto je samo jos jedan u moru pokazatelja koliko smo jadan narod.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Novak Đoković

Postby fabricio » 30 Jul 2017, 17:00

Nego da ja vas pitam... Zasto je uopste bitno ko je najbolji? Jel to kompleks zvani "E ovaj je bolji od tog tvog", ili...?

Sam termin najbolji svih vremena je glup sam po sebi... Nerealno je kako se ljudi opterecuju time,a same tenisere boli uvo za to.

Ja Novaka volim ko brata rodjenog,hvalim ga na sva usta... A dal je najbolji svih vremena ili ne... Zar je bitno?
Jel mora da bude ? Ako mora,zbog koga? Da nije zbog nas mozda?

Strasno...

@Bolkonski... :blue: :blue: :blue:
Kakav post majko moja mila :krsti: :krsti: :krsti:

U fazonu: moj tata je jaci od tvog.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Teniske diskusije

Postby Milutinov Tata » 30 Jul 2017, 18:11

@Bolkonski - Novak ima godinu dana "loseg" tenisa posle 10 godina i tako pises o njemu. I Federer je otprilike posle 10 godina "pukao" pa se pregrupisao. Teniser koji je uzeo 4 GS u nizu je za tebe jedan od mnogih :question: . Teniser koji je uzeo 10 RG, sto je fizicki najtezi turnr za osvajanje je jedan od mnogih :question: .

Posle cu lagano da ti "rasclanim" post.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 30 Jul 2017, 18:37

Osećam da će ovde biti veći fajt nego na fudbalu i košarci.:D
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Teniske diskusije

Postby ciao » 31 Jul 2017, 05:20

za sada samo jedno pitanje za bolkonskog : jel ti samo provociras ili stvarno mislis sve te gluposti koje si napisao?
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests