Board index Tenis Teniseri i teniserke

Novak Đoković

Re: Novak Đoković

Postby ИлићКапитен22 » 11 Sep 2021, 20:03

Уценио га Вучић.

Новак је иначе дете од 15. година и нико и ништа и може неко да утиче на њега и да га притиска.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Novak Đoković

Postby Milutinov Tata » 11 Sep 2021, 23:59

Trocki je bio protiv toga. Odlucio je Novak, kao i da li ce igrati na OI. Ko ce njega da prtisne :beyond:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29680
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!


Re: Novak Đoković

Postby Vasilije 1980 » 12 Sep 2021, 12:37

Još samo jedan, jbn korak, najteži u ovom trenutku, do besmrtnosti. Vera i glava su tu, kvalitet nikada upitan nije bio, samo da telo i snaga budu na željenom nivou, ponavlja se "Ozi Open" i onakvo čišćenje ruskog tenisera.

Ptice na grani znaju kako nas očekuje još jedan dug, iscrpljujući dvoboj, sličan onim sa Zverevim. Medvedev skroz odmoran, skoro neokrnjen do finala, što može predstavljati mač sa dve oštrice. Videćemo kako će odreagovati kad postane gusto/tvrdo, hoće li mu tada udarci biti milimetarski precizni ili će se očekivano ruka stegnuti...

Sve što treba znati o taktici, očekivanjima, finesama, možemo saznati u sjajnom intervjuu koji je Mario Ančić dao novinaru SK, Saši Ozmu.
Tamo je bivši najbolji hrvatski teniser do tančina objasnio kakvo finale gledamo.

Čvrsto verujem posle ponoći po naškem lepe vesti i odlazak Novaka u G.O.A.T.-e.

Samo pre svega naoružajmo se strpljenjem. Trebaće nam...
Vasilije 1980
 
Posts: 7426
Joined: 01 Feb 2021, 23:58

Re: Novak Đoković

Postby fighter » 12 Sep 2021, 12:50

Iako mi je taj engleski naziv toliko ružan, Novak je već GOAT.
Večeras može doći do jednog više nivoa.
Najveći je svakako svih vremena. I dok smo živi to niko neće nadmašiti.
Očekujem 3:1 za Novaka.
User avatar
fighter
 
Posts: 2379
Joined: 31 Mar 2016, 11:00

Re: Novak Đoković

Postby Dylam Dop » 12 Sep 2021, 23:58

Ne znam sta bih konkretno rekao, ali ja mislim da ce mu motivacija za dalje osvajanje GS-ova opasti bar za troduplo! Ne potcijenjujte ostale - Zverka, Cicija, Tima i ine zelembace.. Svi ce oni od naredne godine itekako da kidaju i podici svoju igru enormno.

Prakticno je gotova jedna era i prica oko big3. Da se nateze ovoliko (kao ovu proteklu godinu) sa svim njima koji su po 10-ak godina mladji, tesko da mogu da zamislim..

Sve ok, fitnes mu je i dalje vrhunski, jos uvijek ima snage i u udarcima,.. ali motivacija - tu se jako izduvao.


Budes na korak od jednog od najvecih teniskih poduhvata, prospes kile i kile znoja i zivaca, i na kraju izadjes toliko beskrvno na teren u tom posljednjem mecu. Zasto Novace?! Bukvalno preslikano izdanje sa proslogodisnjeg RG. Ne mogu nikako da pojmim.

Ni Rafa ni Fed nikad nisu spustali reket prije samog finalnog meca na GS kad bi se vec dokotrljali do istog. Izgubljeno i predato vec u svlacionici.


PS. gurace sigurno bar jos 3 godine do OI u Parizu, jer ce ga obavezivati sponzorstva sa Pezoom i Lakostom, tu i tamo jos pokoji GS, onako, natenane, kako mu se otvori zrijeb..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Novak Đoković

Postby Pefi » 13 Sep 2021, 00:18

Mislim da nismo gledali isti mec. Novak je igrao sasvim dobro u prvom setu. Jedino sto je glupo prosuo 40:15 u prvom gemu sto ga je i kostalo seta. U drugom setu je imao prilika na pocetku, kao i u trecem. Jedino moze da zali za tim, ali Meda je bio bolji i zasluzeno pobedio. Servirao je neverovatno, a vec se videlo krajem drugog seta da Novak nema snage. Nema mu se sta zameiri na ovom porazu, osim tih glupih gresaka na pocetku 2. i 3. seta.

Slazem se za motivaciju. Realno je vec sata najveci, ali ova pobeda bi bila slag na torti. Verovatno ce u narednim godinama igrati po 10-ak turnira, sto bi bilo dovoljno da bude u top 10. Do kraja sezone samo treba da odbrani Medin napad na prvo mesto. A od sledece godine ce vec imati najmace cetvoricu mladjih protivnika sa kojima ce svaki mec biti 50:50. Voleo bih da se penzionise u Parizu sa nekom medaljom.
Pefi
 
Posts: 39
Joined: 13 Aug 2014, 22:54

Re: Novak Đoković

Postby Dylam Dop » 13 Sep 2021, 00:33

Pefi wrote:Mislim da nismo gledali isti mec. Novak je igrao sasvim dobro u prvom setu. Jedino sto je glupo prosuo 40:15 u prvom gemu sto ga je i kostalo seta. U drugom setu je imao prilika na pocetku, kao i u trecem. Jedino moze da zali za tim, ali Meda je bio bolji i zasluzeno pobedio. Servirao je neverovatno, a vec se videlo krajem drugog seta da Novak nema snage. Nema mu se sta zameiri na ovom porazu, osim tih glupih gresaka na pocetku 2. i 3. seta.


Obrati paznju na brojku UE koje je isporucio u ovom mecu.* Isuvise prosutih poena kad je vec bio u poziciji za kvalitetne udarce (znaci, nezavisno od Medinih servisa).

*U relativnom odnosu na ukupnu brojku gemova u svakom njegovom odigranom mecu na ovom turniru, mislim da ih (=UE) je u finalu "prikupio" bar za oko 30% vise. (ako kapiras sta hocu da kazem)
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Novak Đoković

Postby Bogun » 13 Sep 2021, 00:38

Kapiram da si ti neuništivi dominator van foruma?
User avatar
Bogun
 
Posts: 32748
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Novak Đoković

Postby Pefi » 13 Sep 2021, 00:41

Pravio je te glupe greske najvise na pocetku 3. seta, ali i tada je vec gubio 2:0. Meda je zid, i za razliku od finala AO gde se mentalno rasprao posle prvog seta, ovde je drzao nivo tokom celog meca, a pritom je i bio odmoran. Novak je jedino u mecu protiv Beretinija bio onaj pravi, sve ostalo dobio je na suv kvalitet. Da je ponovio tu igru ovde, verovatno bi dobio, ali Meda je zid kao Mari na svom vrhuncu, tu kako god da se igra sanse su barem 50:50. Ovakvog protivnika jedino sigurno Novak iz 2011 moze da dobije, za sve ostale bi bilo gusto.
Pefi
 
Posts: 39
Joined: 13 Aug 2014, 22:54

Re: Novak Đoković

Postby Bogun » 13 Sep 2021, 00:42

I Novak 15/16 tad je bio još suroviji po mom mišljenju.

Tih 18 meseci su teniska poezija. Od januara 2015. do kraja juna 2016.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32748
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Novak Đoković

Postby Milutinov Tata » 13 Sep 2021, 00:45

U prvom setu nije bilo igre na servis Medvedeva, a posto je odmah imao i brejk fore, tesko je reci da je Novak dobro igrao. U drugom je propustio veliku sansu, na one 3 vezane je imao 2 poena u kojima se igralo, prvi put kiks sa onim slajsom na losu skracenu Medvedeva, drugi put greska u razmeni. Opet kada je prepustio brejk nije bilo sansi da nesto uradi na servis Medvedeva, opet je tesko reci da je dobro odigrao. U trecem ima 0-4, nema tu sta da se prica.

Videcemo sta donosi sledeca godina, bice osvajanje GS teze, na papiru. kako ce to teci na turnirima videcemo. Ovde se Medvedev na primer do finala nije ni oznojio, takav zreb svakoga stavlja u odlicnu poziciju za titulu. Tim i Nadal ovde nisu igrali, oni itekako mogu biti faktori, narocito sada kada ce ici na nekoga u 1/4 finalu i to iz pozicije autsajdera.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29680
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Novak Đoković

Postby ExEr » 13 Sep 2021, 07:23

Lepo ja rekoh da mu OI kurcu ne trebaju. Jedan od cinilaca gubitka USO je i igranje OI. Megalomanija neka, jbm li ga, da se uzme zlato i sva 4 GS i zacementira u vecnosti. Mada sa ljudske strane negde i razumljivo, jer da je uzo oba, to se sledecih 200 godina ponovilo ne bi.
Rizikom je pokusao ali sta je tu je. OI su bar 30% ako ne i vise doprinele ovome
Teraj dalje
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Novak Đoković

Postby Skafi » 13 Sep 2021, 08:58

Šteta, jer propuštena je prilika da se na najbolji način zaokruži priča. Imam utisak da bi mnogo bolje igrao, da je publika opet bila protiv njega. Ovako, kao da se i sam našao u čudu. Pola Holivuda je došlo. Kakva bi to samo bila tema da je osvojio. Prvi gem i 40:15, ko zna šta bi bilo da je sve krenulo kako treba. Ipak, Rus je igrao savršeno i plus što je koristio sav pritisak koji je bio na Novaku.

Nikako mu taj Njujork ne leži u onoj meri u kojoj bi trebalo. Zanimljivo da je ulaskom u finale postao igrač sa najviše finala, čak 9 (Sampras i Lendl imaju po 8), ali od toga "samo 3 titule".

Biće dana za megdana. Za početak, neka zadrži prvu poziciju na kraju godine, mislim da je to izvesno, a onda napad na jubilarni AO, gde se oseća kao riba u vodi i novo pisanje istorije.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27824
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Novak Đoković

Postby grobar_Zvornik » 13 Sep 2021, 09:31

ExEr wrote:Lepo ja rekoh da mu OI kurcu ne trebaju. Jedan od cinilaca gubitka USO je i igranje OI. Megalomanija neka, jbm li ga, da se uzme zlato i sva 4 GS i zacementira u vecnosti. Mada sa ljudske strane negde i razumljivo, jer da je uzo oba, to se sledecih 200 godina ponovilo ne bi.
Rizikom je pokusao ali sta je tu je. OI su bar 30% ako ne i vise doprinele ovome
Teraj dalje


Све су то претпоставке, па и тешко доказиве. По систему ако и кад би ... у смислу да је дошло то олимпијско злато онда би се градио тоталитет да је то била најбоља могућа одлука за све што предстоји.

Не спорим чињеницу да је неуспјех у Токију дјелимично утицао да изгуби оно максимално самопоуздање које је имао након РГ-а. С друге стране, олимпијско злато је једино што фали у колекцији и са те стране жеља, па и одлука је била разумљива. Колико год то злато било друга лига у односу на календарски слем.

Просто није издржао притисак. Није био на потребном нивоу. Чак ни у поређењу са полуфиналним мечом.
Немам уопште дилему да ће до краја каријере освојити бар још 2 ГС-а. С друге стране остаће вјероватно вечита жал што ноћас није пружио више. Прилично лагано је изгубио финале. Што би се рекло без испаљеног метка.

До Мелбурна има доста... да га здравље послужи и да остане у фокусу. Највећи је и показаће то.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31392
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests