Board index Tenis Teniseri i teniserke

Novak Đoković

Re: Novak Đoković

Postby Sony » 05 Jun 2011, 12:42

Ja mislim da je Nole vec prosao kroz ovakve faze. Ovo je u odnosu na poraz u Madridu 2009.godine skoro pa nista. Jeste, imao je mec za prvo mjesto, taj cuveni niz ( hvala Bogu, pa nece imati tu vrstu pritiska vise), jeste i da je ovo bila fina prilika da se uzme RG, onda kada Novak igra bolje nego ikada, a Nadal poljuljan i koliko toliko nesiguran....

Medjutim, Novak je dovoljno zreo i psihicki stabilan da ovo prodje i nastavi po starom. Ubjedjen sam u to, i ubjedjen sam da dolazi sigurno do polufinala u Londonu. Na kraju krajeva, ako Nole mentalno zakaze sa samopouzdanjem ( a sumnjam da ce), tu je i Dr Cetojevic koji na kraju krajeva prima platu za to :D :D

Nego, pogledajte ovu foru:

http://www2.vukajlija.com/var/products/ ... 1307149188
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Novak Đoković

Postby Goca_64 » 05 Jun 2011, 13:10

Onomad si ti napisala bas a propo Noletovog drzanja posle intervjua i ja potpuno delim tvoje misljenje. Dok sam ga gledala, nije me uverio da ce bas lako ovo podneti i izaci jaci nego, recimo, posle Madrida ili OI-a. Bio je profaniji, ali sam kod njega, vec tokom mecha videla nesto, u naznakama od onog njegovog, (da ne budem preostra pa kazem unezverenog pogleda) nemocnog pogleda. Bilo je na momente, priznajem, ali je bilo. Mozda se ja tripujem, mozda suvise strepim, uostalom, ne mogu se ni setiti celog mecha, ali dobro znam da sam upamtila tako neke segmente koji su mi se bas urezali.
Onaj nesrecni mech, po prvi put od kad pratim Noleta, ja nisam gledala, tj. gledala sam, ali nisam videla. Ne znam kako ovo da objasnim, nikada mi se nije do sada desilo, jednostavno sam taj mech - dozivljavala, prezivljavala ili kako god... svaki poen, svaku loptu, svaki aut, sve jednu Novakovu reakciju, pogled u publiku, pogled ka boksu...
Nisam imala veru u pobedu cak i kad je servirao za cetvrti set.Eto, priznajem, nisam imala veru po prvi put ove godine, stid me, ali...
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Novak Đoković

Postby Gama » 05 Jun 2011, 13:13

Sony, lep pokusaj :smile: , ali me nikakve fore ne mogu razveseliti :cmizdr:
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Novak Đoković

Postby jabukamen » 05 Jun 2011, 14:20



Ako bih ocenjivao od 1 do 5 ja bih ovom clanku dao 1+. Ovo je samo napisano jer ljudi citaju sve o Noletu pa onda da popunimo prostor onim na sta ce ljudi kliktati. Ne verujem da ni Nole himself trenutno zna koliko ce ga ovo potresti, a posebno ne ljudi van njegovog tima, a o izjavama Obradovica nema smisla habati tastaturu. Ono sto me je najvise iznerviralo je da se ni Roger ni Rafa ne bi oporavili od ovakvog poraza, ali ce se Nole sigurno oporaviti. Pa koliko je samo godina Rafa proveo na poziciji 2, koliko je Roger imao poraza pre dostizanja rekorda i osvajanja RG. Vise se slazem sa ovim sto je Sony napisao/la na ovoj stranici. Jedino sa cime se mogu sloziti iz clanka je da je niz postao opterecujuci i da ce sledeci mecevi biti borba sa protivnikom i eventualno ATP listom, da nema vise borbe sa Mekovima, Borgovima, Viljasima i ostalim duhovima proslosti, a sa pritiskom broja1, velikih protivnika i meceva ce se morati izboriti. Secam se kad je Ana dolazila na vrh pa je jedan reporter na opasku da li ce se moci izboriti sa pritiskom rekao neka izgubi deset meceva i neka padne na 20. mesto pa nece vise imati pritisak.

Mada, bilo bi lepo da je uz podatke kojim su nas bombardovali zabelezio i stotu pobedu na sljaci, da je osvojio osmi uzastopni turnir, usao u trece GS finale zaredom, da je nastavio niz od 13 top10 pobeda, ovako sve ispocetka, jedini veliki niz koji nastavlja je 8 uzastopnih GS cetvrtfinala po cemu je cetvrti svih vremena.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Novak Đoković

Postby M.S. » 05 Jun 2011, 14:28

Pritisak ovog meča je bio ogroman, retko ko bi ga nosio bolje i to je to što se mene tiče. Najveći problem što meč vraća Federera u igru, daj bože da ne vrati i Nadala, jer ko će ih obojicu nadvladati istovremeno. Zato je dobro da dobije Rodžer ovo.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Novak Đoković

Postby 71:70 » 05 Jun 2011, 15:47

@goca
Ja mislim da je ova sezona pokazala da je novak uspostavio apsolutnu dominaciju nad rafom, na svim podlogama pa i na sljaci.
On ove sezone ne da nije izgubio ni set od rafe na njegovoj podlozi,vec nije bio ni blizu to da uradi, pa makar i rafa osvojio rg on je svestan toga. Verujem da je skakao kao malo dete gledajuci polufinale u hotelskoj sobi, jer mislim da je duboko u sebi bio spreman za ciscenje od strane novaka!

Bilo kako bilo, od vimbldona imamo novog teniskog kralja!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Novak Đoković

Postby georgina » 05 Jun 2011, 16:57

jabukamen wrote:Ako bih ocenjivao od 1 do 5 ja bih ovom clanku dao 1+.

potpuno isto mislim o ovom clanku
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Novak Đoković

Postby Goca_64 » 05 Jun 2011, 16:58

71:70 wrote:@goca
Ja mislim da je ova sezona pokazala da je novak uspostavio apsolutnu dominaciju nad rafom, na svim podlogama pa i na sljaci.
On ove sezone ne da nije izgubio ni set od rafe na njegovoj podlozi,vec nije bio ni blizu to da uradi, pa makar i rafa osvojio rg on je svestan toga. Verujem da je skakao kao malo dete gledajuci polufinale u hotelskoj sobi, jer mislim da je duboko u sebi bio spreman za ciscenje od strane novaka!

Bilo kako bilo, od vimbldona imamo novog teniskog kralja!


Ne mogu ti opisati koliko bih volela da si u pravu :smile:
I da se sve moje, premda male, ali ipak sumnje, otklone.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Novak Đoković

Postby Sony » 05 Jun 2011, 23:00

Sta mislite, hoce li biti promjene u Novakovom rasporedu nakon US Open-a? Mozda Valensija umjesto Bazela?
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Novak Đoković

Postby Goca_64 » 06 Jun 2011, 01:40

Sony wrote:Sta mislite, hoce li biti promjene u Novakovom rasporedu nakon US Open-a? Mozda Valensija umjesto Bazela?


Sumnjam. Nole bas voli da GOATU ode na gajbu.
Nego, mene, kao i svake godine "brine" kako cu izdrzati od zavrsetka Wimbija do pocetka avgusta kada je prvi njegov prijavljeni turnir :waiting:
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Novak Đoković

Postby Milutinov Tata » 06 Jun 2011, 05:06

Novakov niz ne moze ni da se poredi sa MekEnroovim ili Viljasovim. Da ne debatujem o drugom vremenu, GS ili mastersima, ali on je dobio 4 puta No1 i 3 puta No3 u tom nizu u vrlo bitnim mecevima, na razlicitim podlogama. Mislim da ce se vise ljudi secati ovoga, nego niza nekog drugog tenisera.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29586
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Novak Đoković

Postby georgina » 06 Jun 2011, 09:11

tignor
Novak Djokovic
Friday for Nole was tragic. There’s no other way to say it. It seems like destiny now. The too-many days off. The aggreived champion in winter across the net. The hostile, mob-like crowd. The bleak light. The streak, the ranking, the first shot at a French—Jesus, he was doomed, how could we not see it? All he really was, after so many months, was human again. He got tight at the wrong time, in the first-set breaker, and then overreacted to that—it was as if, after so many escapes, he felt like fate was bound to catch him, and he was looking for a sign that it had. The first-set tiebreaker seemed to be that sign. Djokovic took it way too hard, and didn’t recover until the third. He wasn't as consistent as he had been through the rest of the clay season; even his otherworldly backhand fell to earth. Most of all, Djokovic didn’t play with any of the sky-high confidence that he had built over the previous five months—one bullet from Federer’s frame was enough to puncture it and leave Nole throwing his arms up and looking to his team in despair, for answers he knew they couldn't give him. Watching him from up close, you could feel the weight on his shoulders—he couldn’t lose, which made it so much harder to win. More than anyone else, he looked to his mother. She urged him on with fist-pumps and head nods and head nods and fist-pumps, but of course, like it or not, it was all on his shoulders. Who knows, perhaps this loss will teach Nole the limits of what a team can do. Federer didn't look to his own sizable support group once. He knew it was up to him, and there was no reason for commiseration with them when something went wrong.

When it was all over and his name was announced, Djokovic gave a forlorn wave to the crowd who had fought against him all day. His streak, and everything else, was at an end, his aura had vanished. His mom was on her feet and clapping as he walked out below her. B+


eeee, suze su mi skoro krenule citajuci ovo. nisam boldovala nista jer bih mogla da boldujem sve. njemu treba odmor kao ozeblom sunce. i rasterecenje, pre svega.

tignor bas mnogo voli noleta, oseca se u svakoj recenici
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Novak Đoković

Postby Gama » 06 Jun 2011, 09:45

Jeste, bas je pisano sa puno ljubavi i razumevanja za poraz :smile:.Stvarno preveliki teret na ledjima :( .
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Novak Đoković

Postby M.S. » 06 Jun 2011, 09:57

Da li mi verujete da ne mogu ni da čitam. Pogled mi je pao na "aura koja je nestala" i bilo mi je dovoljno. Idemo na djoko-coaster još jednom isponova.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Novak Đoković

Postby Altair » 06 Jun 2011, 10:05

predivan tekst. stvarno se u svakoj recenici oseca empatija i razumevanje za novaka. Tignor ima divno oko i osecaj za procenu ljudi , ono sto je recimo Bodu uvek falilo. i uvek je debelo masio u svojim pretpostavkama.
ne mislim da je aura nestala. to sto je nestala taj mec samo znaci da je doslo vreme za poraz i popustanje pod pritiskom.
ne znam kada je poslednji put neki teniser igrao mec u kojem je toliko stvari bilo on the line. dosadanji uspesi su vec bili nadljudski, a da je uspeo da pridje tom mecu kao svakom drugom smatrala bih ga vanzemaljcem.
ne mislim ni da ce biti deja vu. takvi igraci posle ovakve sezone i samo jednog poraza, mogu da izadju jos jaci i nista drugo. a krize traju sve krace i krace, ako ih ima.
i da sledeci put kad bude veliki ulog, odigrace bolje.
federer s druge strane nece imati nikakav niz da prekida sledeci put kad budu igrali. a duboko sam ubedjena da tu lezi najveci deo motivacije za onaj suludi mec koji je odigrao tad i ko zna kad
Last edited by Altair on 06 Jun 2011, 10:07, edited 2 times in total.
I don't give a damn how it's supposed to be
That might work for you, it don't work for me
You write your truth and I'll write mine
One man's ceiling's another man's sky high
User avatar
Altair
 
Posts: 1739
Joined: 05 Jun 2011, 12:07
Location: Bg

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests