Board index Tenis Teniseri i teniserke

Dušan Lajović

Re: Dušan Lajović

Postby Hezonja » 07 Feb 2014, 23:33

Sve cestitke Dusanu Lajovicu na ulasku u TOP 100. :hatman:
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Dušan Lajović

Postby Hezonja » 24 Mar 2014, 12:30

Lajović: Iskoristio sam šansu


Srpski teniser Dušan Lajović kaže za B92 da će meč sa Aleksandrom Dolgopolovom biti težak, ali da ima šansu ukoliko bude koncentrisan tokom celog meča.

Lajović je u žreb ušao kao ’srećni gubitnik’, a u drugoj rundi je bio bolji od Jen-Hsuna Lua u tri seta. Sada ga čeka mnogo teži zadatak, pošto je Dolgopolov nedavno u Indijan Velsu igrao u polufinalu.

“Protiv njega uvek treba očekivati neočekivano. Igra zaista dobro u prethodnih nekoliko nedelje, i na betonu i na šljaci. Pobedio je Rafu prošle nedelje, u sjajnoj je formi i pun je samopouzdanja. Za mene predstavlja veliki izazov da igram sa njime i nadam se da ću uspeti da odigram na visokom nivou. Pokušaću da pobedim, ali biće jako teško. Najvažnije mi je da budem koncentrisan tokom celog meča, onda mislim da ću imati šansu“, kazao je Lajović za B92.

Meč Dolgopolov – Lajović drugi je po redu na Grendstendu i trebalo bi da počne oko 18 sati po srednjoevropskom vremenu, posle meča Miloša Raonića i Giljerma Garsija-Lopesa.

Od naše dopisnice iz Majamija Ane Mitrić (@ana_mitric).

Trener Jan Veltujs nije sa Lajovićem u Majamiju, ali srpski teniser kaže da to ne predstavlja problem.

“Razgovaram sa njim telefonom – savetuje me pre svakog meča i spremamo taktiku. Takođe, čujemo se i posle svakog meča, tako da nemam osećaj kao da nije tu. U mečevima volim najviše da se koncentrišem na svoju igru, na stvari koje ja treba da uradim. Kada sam fokusiran previše na igru protivnika, postoji opasnost da se moja igra raspadne“, kaže Lajović.

Na pitanje kakav je osećaj biti ’srećni gubitnik’, srpski teniser odgovara:

“Pa, prilično srećan. Dobio sam šansu i iskoristio sam je najbolje što mogu. da me je neko pre pet dana pitao kako sam, rekao bih mu da nisam dobro jer sam imao skroz drugačiji osećaj posle poraza. Sada sam srećan i cenim šansu koja mi je pružena“.

Od turnira je odustao Tomi Has, koji je kao nosilac bio slobodan u prvom kolu, pa je Lajović ušao direktno u drugu rundu i tu je savladao Lua sa 6:1, 6:7, 6:3.

“U drugom setu osećao sam se pomalo umorno, pošto sam u Krendon Parku bio četiri dana u nizu po ceo dan. To je prilično iznurujuće, još treba i trenirati, tako da se nisam osećao najsvežije pred meč. Kada sam izgubio drugi set, rekao sam sebi: ’Ostao je još jedan set, moraš da daš sve od sebe’. I uspeo sam da pobedim, iako su me malo mučili i grčevi“, zaključio je Lajović za B92.


Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Dušan Lajović

Postby Ognjen Mandić » 24 Mar 2014, 14:21

Tek sad mi kroz glavu prođe da će Duci biti srpski No. 2 nakon Majamija. Šteta, ali svaka čast. :okk:
User avatar
Ognjen Mandić
 
Posts: 173
Joined: 05 Jan 2014, 04:07
Location: Istočno Sarajevo

Re: Dušan Lajović

Postby Hezonja » 24 Mar 2014, 14:26

Do Rolan Garosa brani 72 boda...Zanima me bas da li ce igrati kvale za ove Masterse ili ce igrati celendzere.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Dušan Lajović

Postby Ognjen Mandić » 24 Mar 2014, 22:36

Za one koji nisu gledali meč, nevjerovatna greška zbog koje je Duci izgubio meč:

User avatar
Ognjen Mandić
 
Posts: 173
Joined: 05 Jan 2014, 04:07
Location: Istočno Sarajevo

Re: Dušan Lajović

Postby alcesta » 24 Mar 2014, 23:06

Nije ti ovo za fan temu, samo da ljudima dižeš pritisak :biggrin:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Dušan Lajović

Postby Ognjen Mandić » 25 Mar 2014, 01:45

alcesta wrote:Nije ti ovo za fan temu, samo da ljudima dižeš pritisak :biggrin:


Haha, moguće. Ali ja sam od onih što poraz podnose tako što kažu 'Real bi pobijedio da nije dobio crveni' tako da mi nekako paše kad i u tenisu imam neku treću stranu da okrivim, što i nije baš često pa se nadam da nisam jedini.

Ustvari, samo želim da uštedim ljudima vrijeme u potrazi za sramotom od greške. :roll:
User avatar
Ognjen Mandić
 
Posts: 173
Joined: 05 Jan 2014, 04:07
Location: Istočno Sarajevo

Re: Dušan Lajović

Postby Milutinov Tata » 25 Mar 2014, 03:55

Neverovatno :krsti: . Steta sto nije uspeo da iskulira, neiskustvo.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Dušan Lajović

Postby šećerlema » 25 Mar 2014, 09:28

Velika je šteta što nije uspeo da završi meč pre kiše kada je servirao za isti. :scratch1: Nadam se da na to nije uticao "savet" od poznatijeg kolege sa tribina :nisamja:
Šalu na stranu, stvarno velika šteta za još veću priliku, Dolgopolov je očigledno bio preumoran i izvukao ovo na iskustvo. No, primećuje se poboljšanje u Ducijevoj igri, tehnika mu je skoro pa savršena :D... na snazi da poradi malo više. Srećno momče!
User avatar
šećerlema
 
Posts: 165
Joined: 01 Sep 2012, 15:32
Location: epicentar dešavanja!

Re: Dušan Lajović

Postby Gama » 25 Mar 2014, 13:17

Uopste nije bio los Dule, samo neka nastavi da radi. Vrhunski igrac nece biti, ali da bar moze pristojno da zivi od tenisa, puna kapa.

Dusan Lajovic ‏@Dutzee 12h
Hvala ljudi na ovolikoj podrsci! Danas je malo falilo ali bice bolje sl put! Nema predaje!


Srpski teniser Dušan Lajović rekao je da mu mnogo znači što je ravnopravno igrao sa Aleksandrom Dolgopolovim na Mastersu u Majamiju.

Ukrajinac je posle velike borbe slavio protiv Lajovića sa 3:6, 6:0, 7:6, i tako se plasirao u osminu finala drugog Mastersa sezone.

“Mnogo toga pozitivnog može da se izvuče iz ovog meča, jer sam igrao ravnopravno sa igračem iz prvih 20, servirao sam za meč, imao sam mini brejk. Mnogo pozitivnih stvari. Nadam se samo da mogu da zadržim ovaj nivo u predstojećim turnirima”, rekao je Lajović.

Meč je pri rezultatu 5:5 u trećem setu bio prekinut zbog kiše, a srpski teniser je u taj-brejku oštećen jer je sudija dosudio aut iako je lopta bila u terenu.

“Teško mi je sada da pravilno analiziram, tek se završio meč i još sam pod utiscima. Ne znam šta bi bilo da sudije nije zvao aut, jer sam prilično lako dobio loptu. Možda bih dobio i meč loptu? Ali, desilo se što se desilo. Tako je to u sportu, znam da sudija nije hteo da pogreši. To me malo poremetilo i još sam razmišljao o tome kad sam posle servirao, tako da je i to doprinelo malo na kraju”, rekao je Lajović.

Srpski teniser je trenutno 89. na ATP listi, a do glavnog žreba u Majamiju je stigao kao ‘laki luzer’, a potom pobedio Jen Hsun-Lua. Dolgopolov je 23, a drugi set je dobio sa 6:0, na šta se Lajović posebno osvrnuo.

“Igrao je neverovatno tada, pogađao poene koji nisu bili laki. Stvarno nisam bio u situaciji da osvojim gem. Posle tog drugog seta sam rekao sebi da je on podigao igru i da mogu i ja i da treba da se borim kako znam i umem. Uspeo sam u trećem setu. Malo je falilo da to bude dovoljno, ali sada nije”, rekao je Lajović.

23-godišnjeg tenisera je bodrio i najbolji teniser Srbije i drugi igrač sveta Novak Đoković, a Lajović je rekao da mu to mnogo znači.

“Više puta sam govorio koliko je neverovatno to što Novak radi za nas, stalno nas bodri i pomaže kad god može. Sada je došao na pune tribine i verovatno su mnogi hteli da se slikaju sa njim i da traže autogram, a njega u utorak čeka meč. Sve to mnogo znači nama mlađim igračima”, rekao je Lajović.
http://www.b92.net/sport/tenis/masters/vesti.php?yyyy=2014&mm=03&dd=24&nav_id=828086
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Dušan Lajović

Postby Gama » 26 Mar 2014, 23:49

User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Dušan Lajović

Postby alcesta » 25 Apr 2014, 22:16

Kako deluje naivno, a kad tamo međutim... :D
Image
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Dušan Lajović

Postby Gama » 28 May 2014, 00:13

Dušan Lajović je ponovio najveći uspeh u karijeri i plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pošto je priredio iznenađenje i pobedio favorizovanog, 34. na svetu Federika Delbonisa i to u tri seta - 6:3, 6:2, 6:3.


Dusan Lajovic @Dutzee · 2h
Great match today! Very happy to be in the second round! #rg2014 lets go!
Celebrated todays victory with my family and my team!! ‪#‎happy‬ Great day!!
Proslava danasnje pobede uz porodicu i tim!
Image


Dusan Lajovic @Dutzee · May 23
You can follow me now on my official Facebook page! Možete me pratiti na mojoj oficijalnoj FB stranici!
https://m.facebook.com/DusanLajovicOfficial?_rdr
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Dušan Lajović

Postby alcesta » 29 May 2014, 00:52

Bravo! :jupi: Samo sad da ne straći ovakvu priliku...
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Dušan Lajović

Postby Hezonja » 31 May 2014, 16:18

Dusan Lajovic se plasirao prvi put u 4. kolo nekog GS turnira. Pobedio je Dzeka Soka.

Ova pobeda ce mu obezbediti i najbolji ranking karijere(75. mesto).
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests