Board index Tenis Teniseri i teniserke

Gael Monfils

Gael Monfils

Postby Nowitzki.ct » 28 May 2013, 01:24

Gael Sebastjan Monfis. Nije najbolji na svijetu. Nema osvojen Gren Slem. Nema čak ni Masters. Pa ipak, ja ne znam nijednog prosječnog teniskog fana koji nije čuo za njega. Ok, neće ga možda svi pogoditi po imenu ("ček' jel to onaj čupavi crnac", "onaj šašavi Francuz", "gumeni teniser, bješe li Monfi(l)s"), ali njegove teniske bravure su nešto što svi pamte. Da li možete da se sjetite nekog turinira na kojem publika navija za Monfisovog protivnika (OK, s izuzetkom mečeva protiv Federera). Mislim da ne. E baš zato je poseban ovaj Francuz. Hmm, sad baš Francuz... Vrela karipska krv teče njegovim venama. Ljubav između njegovog oca Rufana sa malenog arhipelaga Gvadelupea, i majke Silvet sa još jedne čiste egzotike zvane Martinik, rezultirala je brakom iz kojeg su se izrodili Gael i njegov mlađi brat Daril.

Martinik
Image

Gvadelupe
Image

Zavidite im? Eh, dobro... Sad da se vratimo na glavnu ličnost ovog teksta, Gaela. On je rođen u Parizu, 1.septembra 1986. godine. Visine 193 cm i težine 80 kg, ima idealnu građu za vrhunskog tenisera. I njegova juniorska karijera je obećavala mnogo. Bio je juniorski broj 1 i suvereni vladar u 2004. kada je osvojio 3 juniorska GS - Melburn, Pariz, Vimbldon, izmakao mu je samo trofej sa Artur Eša. Siguran sam da jako žali za tim trofejom, pošto mu je upravo Artur Eš, čije ime nosi najveći teniski stadion na svijetu, teniski idol.

Image

No, dominacija u juniorskom razdoblju je rijetko garancija vrhunskih ostvarenja i na seniorskom planu. Tako se "LaMonf" ne može pohvaliti sa previše vrhunskih ostvarenja. Ima 4 singl titule osvojene u Sopotu 2005, Mecu 2009, Monpeljeu 2011 te Štokholmu 2011. Da, poprilično skromno. Ipak, imao je Gael velikih turnira u karijeri i sjajnih pobjeda. Najbolje od sebe pružao je na domaćem tlu, dakle u Francuskoj. Polufinale Rolan Garosa iz 2008. godine i njegov sjajan duel sa Federerom u kojem je poražen 2:6, 7:5, 3:6, 5:7; Švajcarac je zaustavio njegov napad na Kup Musketara i naredne godine, samo tada u 1/4 finalu; na najvećoj sceni Pariza zablistao je i krajem iste sezone, kada je stigao do finala Mastersa, ali tada bio poražen od Novaka Đokovića 2:6, 7:5, 6:7 (3:7); na istom mjestu je bio zaustavljen i 2010.godine, samo što mu je tada trofej iz ruku oteo Soderling 1:6, 6:7 (1:7).

Image

Razočaran je bio Monfis. Kako zbog ovih poraza, tako i zbog gubitka Dejvis Kupa, u paklu beogradske Arene, kada je porazio Tipsarevića, ali izgubio od Đokovića, i na kraju tugovao sa drugovima zbog poraza 2:3 i gubitka Salatare.

Image

Ono što je ipak obilježilo Monfisovu karijeru jesu njegove egzibicije na terenu. On je protivnike uglavnom pobjeđivao sa osnovne linije, izdržljivošću i strpljivošću da vrati svaku moguću lopticu (pa i dosta nemogućih), i na kraju kada dođe u poziciju da poentira svojim ubitačnim forhendom. Na terenu je inače pravi zabavljač, pa često zna da koketira sa publikom, a ni ulasci u rasprave što sa samim sobom što sa sudijama, nisu mu strani.

Image

Image

Image

Nažalost, takav stil igre, imao je i svoju cijenu. Ako je Ahil imao petu kao svoju slabu tačku, onda paralelu možemo povući sa Gelovim koljenima. Naime, skoro da nema sezone kada nije bar po mjesec (a često i par mjeseci) propuštao zbog povrede koljena, manje ili više ozbiljne. Zato je i njegov renking stalno varirao, pa je od legitimnog člana Top 8 (7. mjesto u julu 2011.godine) došao do situacije da je trenutno 60. teniser ATP liste (a bio je i 119. što mu je najgori plasman od 2005. godine). Ipak veliki fajter i šoumen kakav je Gael se polako ali sigurno vraće u vrh, i gledaćemo mi njega još dugo u završnicama velikih turnira, samo da ga zdravlje posluži.

Image

Za kraj donosim i jedan malo duži klip, ali vrijedi gledanja apsolutno svake sekunde, jer ako je i bilo onih koji ne simpatišu Monfisa, siguran sam da će nakon ove kompilacije promijeniti mišljenje. Poeni kakve samo Monfis može da odigra.



Dragi Avangardisti, ovo je tema posvećena GAELU MONFISU teniseru koji daje dušu ovom sportu. Dobrodošli !

ALLEZ GAEL !
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Gael Monfils

Postby alcesta » 28 May 2013, 21:43

Imam utisak iz prošlog meča da se prilično smirio i kao da je postao efikasniji kako se manje cirkusira. A i agresivniji je, možda zato što nije više u stanju onoliko da trči kao ranije (a valjda je nešto i naučio iz onog meča u Melburnu :tap: ).
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Gael Monfils

Postby Hezonja » 28 May 2013, 23:44

Ja mislim da je konacno resio da napravih uspeh koji odgovara njegovom talentu.Bez kerefeka, bacanja itd.
Samo rezultat...
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Gael Monfils

Postby Gama » 28 May 2013, 23:49

Super je igrao i pogotovu servirao

PARIS—Former world No. 7 Gael Monfils, who had dropped out of the Top 100 in his comeback from knee injuries, says the reason why he was able to upend fifth-seeded Tomas Berdych at Roland Garros is because he gets a special feeling when he walks onto Court Chatrier. The 81st-ranked Frenchman is a former French Open semifinalist.

“It's very strange, but here it's magic here,” Monfils said. “It's a place where I feel really good, and, I can go beyond myself and play a type of tennis I wouldn't even think of. Even today before the match, if people told me, ‘You are going to play four hours with such a score,’ I wouldn't have believed it.’ So there is magic to some extent."

Monfils added his second-round opponent, the dangerous Ernests Gulbis, will not blow him off the court.

“If you want to do big things, it's never easy,” he said. “Ernests will be totally fit, so it's up to me to show him that even though I played a long match, I have recovered and that here I'll be difficult to defeat. He will not have the upper hand. I'll be difficult to maneuver. He can go wild, except if I can find the flaws in him. And otherwise I'll play with my luck, as well, as much as I can.”

http://www.tennis.com/pro-game/2013/05/monfils-gulbis-wont-have-upper-hand/47652/#.UaUzLNL7A8o
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gael Monfils

Postby Hezonja » 29 May 2013, 09:22

Raspored Monfisa za nastavak sezone: Halle, Hertogenbosch, Wimbledon, Stuttgart, Washington.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Gael Monfils

Postby Opojni zumbul » 29 May 2013, 13:30

Ja mislim da je ova tema suvišna. Momfis više ne predstavlja nikakvu figuru u teniskom svetu, osim ponešto ako bljesne u Francuskoj i to je to. Conga, Berdih, Vavrinka, Nišikori, Almagro,Čilić, Has... su više zaslužili temu. Ferera da ne spominjemo.
Opojni zumbul
 
Posts: 1382
Joined: 02 Feb 2012, 10:49

Re: Gael Monfils

Postby Starsica » 29 May 2013, 14:01

Ako postoji odziv za odredjenom temom i neko da je uredjuje, ne vidim kako tema moze da bude suvisna.
Slobodan si da otvoris temu koju god zelis, pa tako i za tenisere/teniserke koje si pobrojao.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Gael Monfils

Postby Opojni zumbul » 29 May 2013, 14:09

Ja imam specifične favorite a i dovljno sam otvarao igrače. Ali dobro nek ima Aleksa šta da u ređuje. :biggrin:
Opojni zumbul
 
Posts: 1382
Joined: 02 Feb 2012, 10:49

Re: Gael Monfils

Postby Hezonja » 29 May 2013, 23:37

U veoma zanimljivom, na trenutke sjajnom, a na trenutke ocajnom mecu slavio je Monfis protiv Guliba i tako prosao najtezu 1/32 u zrebu.

Image
"It's a great feeling in my home town," he said afterwards. "I'm very tired at night-time and exhausted in the morning. My body feels heavier. But I never give up. My parents say to me, don't think about it. Do it. Don't think. Do it. Deep inside my dream is to win a Slam and deep inside I know I can make it - now, next month, whenever. I will wait for my time." And for those wondering about that footage on his mobile phone, Monfils said: "I asked the chair umpire if I could record the wave. He tell me, sure you can. So I say, ok, I will tape it, like, quick - no worries."

Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Gael Monfils

Postby Gama » 29 May 2013, 23:48

Kako se dobro brani, sve stize. Bolje od Rafe.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gael Monfils

Postby Hezonja » 29 May 2013, 23:49

Gama wrote:Kako se dobro brani, sve stize. Bolje od Rafe.


On sa 3 koraka pokriva ceo teren.Ima najbolje fizikalije od svih igraca na turu.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Gael Monfils

Postby Gama » 31 May 2013, 01:36

Image

During a changeover before the fourth set of his victory Wednesday over Ernests Gulbis, Monfils requested permission from the chair umpire to videotape the crowd doing the wave.

"I ask, `Can I allowed to tape the wave?" the multitasking Frenchman said in broken English. "He tell me, `Sure, you can.' So I say, `OK, I will tape it, like quick. No worries."



User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gael Monfils

Postby Hezonja » 01 Jun 2013, 00:49

I pored jako glupog poraza i 4 na neverovatan nacin propustene mec lopte ovo je dobar turnir za Gaela.Meč protiv Robreda mu je bio 13. u 15 dana.
Pobedama protiv Berdiha i Gulbisa, te titulom u Bordou i finalom u Nici pokazao da se vraća.Čini se da je prvi put 100% fokusiran tenis, više ne pokušava sa opasnim egzibicijama...Vratice se u TOP 70.



Image



Image

Gael ce nastupati u nastavku sezone u Haleu, Hertogenbosu i VImbldonu.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Gael Monfils

Postby Hezonja » 12 Jun 2013, 01:37

Gael razbio u 1.kolu Milosa Raonica 64, 62.Spasio je 13 bp.
Verovali ili ne u svakom gemu je bila brejk lopta.



"I am just happy to be on court, enjoying every second," said Monfils, who lost in the third round of the French Open.

He added that adjusting to grass from clay in Paris was not easy.

"It's very hard for my movement," said Monfils, adding that he'd rather lose a point than risk re-injuring his knee. "I am more mature after what I went through last year. I've grown up. I try to do simple things."
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Gael Monfils

Postby Unexpected » 14 Jun 2013, 23:55

The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Next

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests