Board index Tenis Teniseri i teniserke

Bojana Jovanovski

Re: Bojana Jovanovski

Postby alcesta » 13 Jun 2013, 21:32

Milutinov Tata wrote:
Igorche wrote:Boka je u trecem kolu Birmingema, u prvom pobedila Evgeniju Bouchard (ili kako god se pise) 5-7 6-3 6-2, u drugom Andreu Hlavackovu 4-6 6-1 6-4.
Ezeni Busar by Alcesta (a ona je "zakon" sto se pravospisa tice).



Hvala, Tata :biggrin: dobro došao, Igorče :hatman:
Za slučajeve kao Eženi vam je najlakše da se setite da se Peugeot čita "pežo" :biggrin:

Btw, moram da se odjavim sa foruma barem do jula ili duže, pa se vraćam tenisu kad budem imala manje obaveza, ionako neću bogzna šta propustiti ove godine na Vimbldonu :biggrin:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 13 Jun 2013, 21:42

:girlsad: a bas se pitam gde si. Ugrabi bar maaalo vremena da nas posetis
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Hezonja » 20 Jun 2013, 01:09



Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Bojana Jovanovski

Postby Hezonja » 30 Jun 2013, 22:43

Sa Vimbldona

Image
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Bojana Jovanovski

Postby Milutinov Tata » 14 Sep 2013, 13:28

Taskent

Image

Image
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29675
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 14 Sep 2013, 13:40

I sa terena
Image

Tashkent open
September 8
" I'm happy that I have been able to spend extra two day on the court and play some more matches , I have been injured for some time and have not been able to play matches , but getting here and playing the qualifiers will help me " said Bojana after her match.
Image

Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 14 Sep 2013, 13:52

Interview of the Day : Bojana Jovanovski posle polufinala

Bidding for her first final appearance of 2013 and second career title ( Having won first at Baku in 2012) , this year has been best for Bojana Jovanovski , the top seed here in terms of results at majors , but not in terms of her health .

Having reached the 4th round at Australian Open , 3rd round at Roland Garros and Quarterfinals at Shenzen. Currently Serbia’s No 3 behind Ivanovic and Jankovic , this is Bojana’s third consecutive appearance at Tashkent this year.
The ever smiling Bojana who is now the crowd favorite here spoke to the Tashkent Open Media Team.

About her match today

It’s the first time I played Torro-Flor who has been having a good run at the tournament , " It was a difficult start and I personally don’t like early start because I take some time to warm up, After two games I started playing well, and felt great with my rhythm and strokes . Also entering the tournament late has helped as I got feel of the courts and also it was good warm up for me

You have finally made it to the finals after Three years:

I love playing here I was too young when I came first time , last year I reached the quarterfinals Its great feeling to be the playing the finals here after being here for three years in a row . I will suely come back again.

Do you rate this as your best performance of the year

Actually I would rate my 4th round performance at Australian Open this year as more notable

The year in your perspective

Though this year has been best in terms of results at majors and reaching my highest ranking of 38 , but it has not been in terms of health . I had a disc problem after the Australian Open wh, couldn’t walk for six weeks , but I’m happy to be back ad playing.
It’s third time I’m coming back this year it took long time , but no I’m much better , I’m physically better
But tennis wise need much more practise to get sharper as I have 5 more events to go

Would you share with us about the time you spent off court

It was Really tough for me , I believed in myself and worked physically mentally off the court. My father helped me a lot .
He was very positive , believing in me and providing great support . He is very forward looking and told me not to worry about results at tournaments but just t go ahead and that has truly helped me to remain positive and focused.

On Tennis being her life :

I’ve been playing since 6 years old and now tennis has become a habit for me and I surely can’t live without tennis . Sometimes I ’m not tired from tennis , but travelling , packing bags , but I this year was different I spent a lot of time at home this year so I’m fresh this year and wanting to play more.

About the impact your Fed Cup teammates Ivanovic and Jankovic have made on you

I was 16 years when I got into the Serbian Fed cup team , as a youngster they made a positive impact on me helping me and guiding me , even now we are all helping each other when we travel and its fun to be with them and other players from my nation.

On Tashkent Open

This is my third visit , and I love the tournament , It’s getting better and better every passing here , also I have lot of people who support me. The arrangements and the hospitality here is really nice and I appreciate it.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby alcesta » 15 Sep 2013, 21:52

Bojana Jovanovski u subotu je u Taškentu osvojila drugu titulu u karijeri – srpska teniserka izjavila je da joj taj trijumf mnogo znači.
"Iza mene je teška godina. Nisam imala previše mečeva ove sezone, tako da je dobro što sam igrala kvalifikacije. Sjajan je osećaj što sam na pravi način okončala sedmicu. Ovaj trofej mi mnogo znači, sigurno ću se vratiti sledeće godine“, izjavila je Bojana.
Prethodnu titulu Jovanovska je uzela u Bakuu prošle godine, a sada je u finalu savladala Olgu Govorcovu sa 4:6, 7:5, 7:6 (7:3).

"Mogla je i ona da pobedi, bilo je neizvesno, svaka joj čast na neverovatnoj borbi. Hvala svim ljudima koji su mi ovo omogućili, uključujući i mog oca, koji mi je najveća podrška, ali i kondicionog trenera koji mi je poboljšao kretanje ove godine“, kazala je srpska teniserka.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 15 Sep 2013, 23:48

ImageImage

Iron Woman Jovanovski Wins Tashkent

TASHKENT, Uzbekistan - Bojana Jovanovski won seven matches in eight days to capture her second WTA title at the Tashkent Open - and not all of those seven matches were easy, particularly the final.

Having missed the main draw cut-off date, Jovanovski had to play the qualifying last weekend, but didn't have too much trouble there, winning both matches in straight sets. That got her into the main draw - and as the highest-ranked player at the tournament, No.58, she earned the No.1 seed, too.

One by one she knocked down all players in her path, even though there were some struggles - most notably a 16 64 76(5) grinder against No.7 seed Galina Voskoboeva in the quarterfinals, in which she was just two points from losing serving at 30-all and deuce at 5-6 in the third set - but she got through them all, and eventually found herself in Saturday's final at the International-level tournament.

Meanwhile, an unseeded Olga Govortsova was plowing through the bottom half of the draw, taking out two seeds along the way - No.4 seed Donna Vekic and No.5 seed Alexandra Cadantu - and the Belarusian eventually worked her way into the final too, winning her last three rounds in straight sets.

For two hours and 56 minutes Jovanovski and Govortsova slugged it out on center court. After they split the first two sets Govortsova seemed headed for victory, building a 4-2 lead in the third set - but the No.1-seeded Jovanovski had one last push in her, clawing back for a 46 75 76(3) victory.

"Anybody could have won this match today," an elated Jovanovski said afterwards. "It was a close match and all credit to Olga for an incredible battle. I'm so happy, and I didn't really believe I could do it today. I have to thank all the people who made this possible, including my biggest supporter - my father, and also to my physical coach, who has really improved my movement on the court this year.

"I've had a tough year. I haven't had too many matches, so it was good that I had to play the qualies. It's great to finish this week on a good note. This title means a lot to me. I'll be back next year."

Govortsova was gracious in defeat. "Bojana played very well today," the Belarusian said. "She was moving well and hitting the ball really hard out there. Congratulations to her for a good win."

Jovanovski is now 2-0 in WTA finals, winning another International-level hardcourt title at Baku last year. Govortsova fell to 0-4 in WTA finals.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 21 Sep 2013, 13:20

Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 26 Sep 2013, 00:41

No.1 seed Bojana Jovanovski was victorious in quarterfinal play at the Yinzhou Bank International Women's Tennis Open on Wednesday.

NINGBO, China - Top-seeded Bojana Jovanovski beat Anna Schmiedlova on Wednesday to secure a semifinal berth at the Yinzhou Bank International Women's Tennis Open.

Jovanovski won four straight games from 5-3 down in the second set in her 61 75 victory. Break point chances was the key stat, as Jovanovski converted on all four on Schmiedlova's serve and saved four of five on her own.

"I started really well," Jovanovski said. "I was serving very well, returning well and playing aggressively. In the second set she started to play some longer points and put pressure on my serve. I was a little bit unlucky on my break points early in the set, but I managed to come back in the end and I'm happy to win the match.

"It's my first time here. I really like the city and it's a very nice tournament. I'm looking forward to coming back next year."

Jovanovski has now won nine of her last 10 matches dating back to the start of Tashkent, where she captured her second WTA title. Next up for her is Johanna Larsson
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 29 Sep 2013, 00:39

Bojana Jovanovski
Јуче
Velika borba i na kraju pobeda u Ningbu! - Sjajan turnir i divni ljudi u ovom gradu! Hvala svima na podršci! :)

:copa1:

Bojana Jovanovski je zablistala u Taškentu i osvojila titulu, a posle turnira u Gvangžuu došla je do titule i u Ningbu! U intervjuu za TenisUživo.com otrkiva svoja osećanja nakon titula u Taškentu i Ningbu.

Spoiler: pokaži
Na tren ćemo spomenuti titulu osvojenu u Taškentu pa ćemo ići malo u prošlost. Vaša druga WTA titula. Bravo! Verujemo da je u Bakuu možda bilo malo više uzbuđenja kada ste podigli svoj prvi WTA pehar nego sada, ali ne sumnjamo da ste i ovog puta maksimalno uživali u tome…

-Podizanje ovog trofeja je za mene velika satisfakcija nakon svega što sam prošla tokom sezone. Uživala jesam, ali mi je u glavi već bio put za Kinu. Ne bih mogla da poredim ovaj turnir sa Bakuom, prvi trofej se pamti do kraja života, ali mi i osvajanje turnira u Taškentu mnogo, mnogo znači.

Kao što smo rekli idemo malo u prošlost. Zadnji put smo se čuli posle Australijan Opena na kome ste zabeležili izuzetan uspeh plasmanom u osminu finala, ali ste „sa sobom poneli“ i jednu neugodnu povredu.

U takvim situacijama mnogi teniseri i teniserke prave pauzu, ali ste Vi stisli zube i zaigrali u FED kupu protiv Slovačke.

-Napraviti pauzu je nekada mnogo lakše reći nego uraditi. Osećala sam da ako stisnem zube, mogu da pomognem reprezentaciji i da zajedno napravimo dobar rezultat. Imala sam iza sebe dobar početak sezone i osećala ogromnu želju da to zaokružim dobrim nastupom u FED kupu. Nažalost, povreda je ipak bila jača, pa nisam odigrala na nivou na kom sam želela.

Upravo ste Vi bili naš prvi reket u meču protiv Slovakinja pošto su Jelena i Ana otkazale učešće za Srbiju u ovom meču. Doživeli ste dva poraza, ali ste pokazali kako se bori za Srbiju i pored spomenute povrede iz Australije.

-Na žalost, moja želja je bila jača od onoga što sam u tom trenutku mogla da pružim. Od kako sam počela da igram za reprezentaciju, osećam se jako povezano sa celim timom i jednostavno sam morala da pokušam. Nisam uspela i sada je to iza nas. Vreme je da mislimo o narednim mečevima u FED kupu.

Srbija biva eliminisana i biva primorana da se protiv Nemačke bori za opstanak u Svetskoj grupi. Nažalost Nemačka biva bolja u tom duelu i pobeđuje Srbiju ovog puta jačom za Anu Ivanović.

-Sa Anom koja je odigrala fenomenalno i držala nas u igri do samog kraja. Ako pogledamo sezonu pre ove, možda smo u nekim mečevima FED kupa imali sreće, pa su nam se neke stvari vratile. Neverovatno je da nas zdravlje nije služilo ni protiv Slovačke, ni protiv Nemačke. Nadam se da će se situacija skoro opet okrenuti u našu korist.

Nedugo zatim usledio je drugi Grend slem u sezoni- Rolan Garos. Vama je cilj bio da se nađete među nosiocima na istom, to se nažalost nije dogodilo ali ste i pored toga zabeležili solidan plasman. Treće kolo a uz to eliminacija Karoline Voznijaki (10. favorita na ovom turniru u ženskoj konkurenciji) u drugom kolu.

Sigurno Vam je taj trijumf nad jednom tako poznatom teniserkom veoma prijao i značio za buduće turnire…

-Već u tom delu sezone sam iza sebe imala pauzu zbog povrede leđa. Samim tim, nije bilo mnogo izgleda da ispunim svoj cilj i na Roland Garosu budem među nosiocima. Ipak, dve pobede nad Karolinom u kratkom vremenskom razmaku su mi pokazale da se i pored svih problema nalazim na pravom putu. U tom trenutku sam samo razmišljala o tome kako da dovedem svoju fizičku spremu do maksimuma i počnem da pružam dobre partije u kontinuitetu.

Na Vimbldonu niste uspeli da popravite svoj najbolji plasman na ovom turniru. U drugom kolu Vas je eliminisala Kirsten Flipkens koja je na ovom turniru dogurala čak do polufinala. Imamo utisak da su njene naredne protivnice bile rešiva enigma i za Vas i da ste u tom meču protiv Belgijanke trijumfovali, da bi smo imali priliku da uživamo u Vašim partijama pa možda čak i do spomenutog polufinala… Ne želimo da zvučimo kao ulizice ili pak da smo nerealni, već je činjenica da na ovakvim turnirima odlučuju nijanse…

-Hvala Vam puno na velikom poverenju. :) Ipak, i ja mislim da odlučuju nijanse, bolja koncentracija, trenutno nadahnuće ali i dobra forma i fizička sprema. A moram priznati da je to bilo na protivnicinoj strani. Šta bi bilo da sam prošla u treće kolo, ne znam. Možda bi već u sledećem kolu bila eliminisana, možda bi ponovila uspeh koji je napravila Flipkens. Ne razmišljam puno o tome, novi Vimbldon će doći brže nego što nam se čini, a ja ću dati sve od sebe da ga dočekam u dobroj formi.

Upravo ste posle Vimbldona došli do 37. mesta na WTA rang listi što je ujedno i značilo Vaš najbolji plasman na istoj. Novi korak napred u Vašoj karijeri…

-Sistem bodovanja je takav da vam nekoliko nedelja dobre igre u nizu, uvek donosi skok na WTA listi. Isto tako, svaka pauza na turnirima donosi pad. Zbog toga sam uvek više mislila o tome u kakvoj sam formi, nego koja sam trenutno na svetu. Sa dobrom igrom tokom cele sezone, doći će i bolji plasman od 37. mesta. Svakako, za sada je to moj najbolji rezultat, ali želim više i verujem da mogu više od toga.

Na US Openu slična priča kao i na Vimbldonu. U prvom kolu težak protivnik Andrea Petković, ali ne i za Vas. Pobedu u dva seta. Ipak u drugom kolu poraz od Petre Kvitove u vašem prvom međusobnom duelu.

-I Andrea Petković i Petra Kvitova su sjajne igračice, protiv kojih je teško igrati. Protiv Andree sam odigrala jako dobro i dobro se osećala na terenu. Ipak, nedostatak fizičke spreme je uzeo svoje u drugom kolu, gde mi šanse nisu bile velike s obzirom da nisam mogla da pružim svoju najbolju igru.

„Brzim koracima“ stigli smo do Taškenta. U glavni žreb na turniru u Uzbekistanu ste stigli preko kvalifikacija. Nikada nije lako kada morate odigrati i te dodatne mečeve za neki turnir. Umor se sigurno oseti u završnici turnira…

U glavnom žrebu, kao i u spomenutim kvalifikacijama, ste bili postavljeni za prvog nosioca. Ako izuzmemo četvrtfinale i finale, relativno lake pobede…

-Za ovaj deo sezone nekako važi sve suprotno od perioda za nama. Trenutno se fizički dobro osećam i vidim da imam snage da izdržim sve napore. To mi je u najvećoj meri i donelo osvajanje prvog turnira u 2013. godini.

U spomenutom četvrtfinalu je Voskobajeva uspela da Vas iznenadi u prvom setu (1:6), ali ste se vratili u meč i isti rešili u svoju korist u uzbudljivom trećem setu (6:4, 7:6).

-Odigrala je jeko dobro taj prvi set. Sa druge strane, meni je trebalo puno vremena da pronađem svoj ritam i sva je sreća da taj period nije potrajao još nekoliko gemova, inače ne bih mogla da se vratim. Teška i neizvesna završnica u kojoj sam ipak imala više koncentracije, ali i iskustva iz sličnih mečeva koje sam ranije često gubila.

U finalu još jedan meč u tri seta, a pobednik je kao i u četvrtfinalu bio rešen u taj-brejku- 4:6, 7:5, 7:6. Recite nam šta je presudilo u ovom meču?

-Slično kao i u četvrtfinalu. Dobra fizička pripremljenost i bolja koncentracija u odlučujućim poenima. Iako je rezultat bio tesan, osećala sam veliko samopouzdanje i mislim da je to presudilo.A najnovija vest svakako trijumf na turniru u Ningbu.

-Presrećna sam! Konačno sam uspela da u kontinuitetu odigram nekoliko nedelja na visokom nivou i odmah je stigla nagrada sa dva osvojena turnira. Pobede u teškim mečevima mi puno daju na samopouzdanju, pa sada verujem da ću i na najvećim turnirima uspevati da rešim u svoju korist situacija kao što je bila ova danas. Nakon tesno izgubljenog prvog seta, nisam padala i čekala sam svoju šansu za preokret. Kada sam izjednačila, osetila sam dodatnu snagu i odigrala treći set baš onako kako sam želela. Nadam se da će u nastavku sezone i u nastavku karijere biti još puno momenata kao što su bili ovi u Ningbu i Taškentu.

Bližimo se kraju intervjua. Sezona se polako bliži kraju. Na kojim turnirima će Vaši i naši fanovi moći da Vas prate do kraja godine?

-Trenutno se nalazim u Kini. Ovom prilikom bih želela da pozdravim sve naše ljude koji žive u ovom mestu i koji su izdvojili vreme da dođu i gledaju mečeve. Nakon ovog turnira ću sa svojim timom napraviti finalni raspored obaveza do kraja sezone.

Kada smo spomenuli fanove, nije nam promakao podatak da na društvenoj mreži „Facebook“ imate iz dana u dan sve veći broj obožavalaca. Trenutno nešto preko 22000 što je za jednu mladu teniserku iz jedne male zemlje svakako još jedan uspeh.

-Neverovatno je koliko ti ljudi prate moju karijeru i koje sve detalje znaju. Nekada se čak malo postidim kada vidim da postoje ljudi koji me toliko puno vole. I nije fraza, stvarno im se svima od srca zahvaljujem na velikoj podršci koju mi pružaju jer mi puno, puno znači.

Ovog puta smo Vas sedam meseci „ostavili na miru“ (poslednji intervju je bio u februaru ove godine). Šalu na stranu, bilo bi nam izuzetno drago da se uskoro ponovo čujemo i u novom intervjuu proslavimo novu WTA titulu…

-Meni je uvek zadovoljstvo da razgovaram sa vama, bez obzira na to u kom delu sveta se nalazim trenutno. Nadam se da ćemo ovog puta napraviti kraću pauzu.

Hvala što ste našli malo vremena za naša pitanja i srećno u ostatku sezone!

-Veliko hvala vama na pažnji i podršci koju mi već dugo pružate.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby alcesta » 29 Sep 2013, 13:25

Baš lep intervju :copa1:
Koliko joj znači fizička sprema, još kad bi našla pravog trenera sigurna sam da bi napredovala još više.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Bojana Jovanovski

Postby Milutinov Tata » 30 Sep 2013, 04:51

Image

Image

Tekst na WTA sajtu:

Jovanovski secured her first WTA 125K Series title in Ningbo, to go along with her two WTA titles.


Ko shvati razumece :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29675
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 30 Sep 2013, 08:25

Stoji vec na sajtu da je osvojila 3 titule :biggrin: , 2 ove godine

STATS

YTD CAREER
WTA SINGLES TITLES 2 3
WTA DOUBLES TITLES 0 0
ITF WOMEN'S CIRCUIT SINGLES TITLES 0 3
ITF WOMEN'S CIRCUIT DOUBLES TITLES 0 0
PRIZE MONEY $483,267 $1,235,119
W/L - SINGLES 26 - 20 203 - 138
W/L - DOUBLES 1 - 5 14 - 40
- See more at: http://www.wtatennis.com/players/player ... dxKJo.dpuf
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests