Board index Tenis Teniseri i teniserke

Bojana Jovanovski

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 21 Jul 2014, 23:28

Boka bila na 2 poena od poraza, dobro se iscupala
BAKU, Azerbaijan - The fifth-seeded Jovanovski, whose maiden WTA title came here in 2012, was a 2-6, 7-5, 6-3 winner over Patricia Mayr-Achleitner despite the Austrian converting on seven of eight break points and winning six more points than she lost.

Mayr-Achleitner served for the match up a set and a break at 5-4, and though she got within two points of victory, Jovanovski rallied to win the set. Mayr-Achleitner again got up a break in the third set at 3-2, and again Jovanovski rallied - reeling off four straight games to seal her triumph.


Bojana Jovanovski @bojo_jovanovski · Jul 20
With my doubles partner Danka Kovinic #Baku #playersparty

Image


1R: A Panova (RUS) / H Watson (GBR) vs. B Jovanovski (SRB) / D Kovinic (MNE)
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 23 Jul 2014, 22:19

BAKU, Azerbaijan - Former champion Bojana Jovanovski booked her place in the quarterfinals of the Baku Cup with a straight set win over Katarzyna Piter on Wednesday.

An inauspicious start saw Jovanovski lose eight of the first nine points to fall an early break behind. But she soon snapped out of this slumber, five games on the trot getting her back on track and on the way to the opening set.

The No.5 seed continued this dominance in the second, breaking twice more to run out a 6-3, 6-1 winner.

Meeting her next will be the week's surprise package, Misa Eguchi, who defeated Urszula Radwanska, 6-2, 6-1.

Since turning professional in 2007, Eguchi has plied her trade exclusively on the ITF Circuit, but, judging by the performances on her WTA main draw debut, she is clearly intent on making up for lost time.


ImageImageImage

U dublu sa Dankom je izgubila 46 75 9-11

ImageImageImage
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 26 Jul 2014, 00:02

BAKU, Azerbaijan - Bojana Jovanovski finally ended qualifier Misa Eguchi's run at the Baku Cup with a hard-fought win in Friday's quarterfinals.

Since turning professional in 2007, Eguchi has plied her trade exclusively on the ITF Circuit, but she has certainly not looked out of place on her WTA main draw debut. Victories over Magdalena Rybarikova and Urszula Radwanska had secured her a spot in the quarterfinals, and for the first hour against 2012 champion Jovanovski it looked like her improbable run was set to continue.

Having taken an evenly contested opening set, another upset looked on the cards when she then surged 4-2 ahead in the second. However, with victory within her grasp, Eguchi stuttered, a double fault and two rare unforced errors handing the break back.

Sensing her moment, Jovanovski pounced. Leading 6-5, the Serb pegged Eguchi back to deuce before taking the set courtesy of a beautifully disguised drop shot. She carried this momentum into the decider breaking twice more to close out a 4-6, 7-5, 6-3 victory.

Meeting Jovanovski for a place in the final will be Stefanie Voegele.
http://www.wtatennis.com/news/article/4033597/title/jovanovski-ends-eguchis-run-in-baku
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 26 Jul 2014, 14:58

Prvo finale u sezoni! I u polufinalu teska borba protiv Svajcarkinje Fegele, gubila je 4-1 u trecem. Konacni rezultat 62 26 64
U Bakuu ima samo jedan poraz, 10-1.
Finale protiv Svitoline

Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Gama » 11 Aug 2014, 00:04

Bojana: Operacija verovatna

“I dalje me muči, nisam na 100% mogućnosti. To traje već godinu dana – nije veliki bol, ali je konstantan i smeta mi sve vreme. Dobila sam nekoliko različitih mišljenja i većina doktora preporučuje operaciju“, izjavila je Bojana.

Od naše saradnice Ane Mitrić

“Kost je tu malo veća nego što je bila, što iritira ligamente. Dosta vremena provodim udarajući forhend, tako da se ponekad upali i onda boli. Teško je, počinje da bude i problem sa mentalnog aspekta jer traje dugo i boli me. Mislim da ću se operisati na kraju godine, ne znam ima li drugih opcija. Možda i preskočim azijsku turneju kako bih bila spremna za Australijan open. Odluka još nije definitivna, ali zaista sam sve pokušala i ništa nije pomoglo“, dodala je Jovanovski u intervjuu za B92.

Da li si primala neke injekcije?

“Nekoliko injekcija kortizona, to je jedina stvar koja mi je pomogla, ali samo na dva meseca, a onda je bol ponovo počeo. Malo sam i uništila tkivo injekcijama, mislima da kortizon nije dobar, treba to zalečiti“.

Bojana je na Vimbldonu ostvarila veliku pobedu nad Viktorijom Azarenkom, ali je u trećem kolu ispala od Tereze Smitkove.

“Protiv Smitkove kao da nisam bila ja na terenu, a i takva sam mogla da dobijem – propustila sam mnogo šansi da pobedim. Smitkova je dobra teniserka, ali mislim da je meč počela uplašeno jer nikada ranije nije igrala treću rundu na GS turniru. Jedino je dobro servirala, ali nije igrala na visokom nivou. Ali ja sam je vratila u meč, sve sam promašivala. Ali kao što je rekao moj otac, bolje je što nisam pobedila jer bih onda nastavila da imam takav stav, a to nije dobro. Nisam bila agresivna, nisam igrala svoju igru. Nekada je bolje izgubiti jer može mnogo da se nauči, više nego iz poraza“.

Smitkova je tokom meča plakala, bila je veoma emotivna. Da li te je to ometalo ili si bila koncentrisana na svoju igru?

“Da, plakala je, ali nekada su takve rivalke najopasnije jer nemaju šta da izgube. Zato uvek mora da se igra do kraja. Kada rival nema šta da izgubi, onda počinje da igra neverovatno, da pogađa sve, pošto je svojim mislima već izgubio. To se i meni događa – gubim 5:2 i počnem da igram dobro. Dva puta sam servirala za meč, a ona je riternirala fantastično. Jeste, plakala je, ali ona to radi na svakom meču, gledala sam neke duele“, zaključila je Bojana za B92.

Bojana je nedavno igrala finale u Bakuu i četvrtfinale u Vašingtonu, ali je u Montrealu ispala u prvom kolu, da bi u Sinsinatiju zaustavljena na startu kvalifikacija.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Bojana Jovanovski

Postby Opojni zumbul » 29 Aug 2014, 21:11

Bojana se prijavila za učešće na turniru u Taškentu.
Opojni zumbul
 
Posts: 1382
Joined: 02 Feb 2012, 10:49

Re: Bojana Jovanovski

Postby alcesta » 11 Nov 2014, 21:45

I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Bojana Jovanovski

Postby Starsica » 26 Oct 2015, 01:17

Bojana se verila :)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Bojana Jovanovski

Postby octopus » 26 Oct 2015, 11:56

A zato je uradila totalnu liposukciju. :biggrin:
A ovamo, kao zbog povrede i operacije.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Bojana Jovanovski

Postby Milutinov Tata » 23 Apr 2018, 21:31

#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Bojana Jovanovski

Postby Milutinov Tata » 28 Nov 2018, 16:46

Na zalost kraj :crybaby:

Bojana Jovanovski: Kraj!

"Dragi prijatelji,

Prvo poglavlje mog profesionalnog života ispisalo je poslednju stranicu. Odluka je bila teška, popločana suzama, dugim sastavljanjem mozaika, koji je nakon mnogih teza ZA i teza PROTIV, ipak doveo do reči koja sadrži toliko emocija, koja slama, ali i koja označava da nakon nje dolazi novo poglavlje. Da, kraj! Kao i svaki kraj nečega što se rano završi, što je moglo i imalo razloga da traje, da dosegne nivoe za koji je bilo “štofa” jeste bolan, ali život ide i mora da ide dalje.

Moja karijera profesionalnog igrača je završena. Odluku sam donela teško, nakon mnogo razmišljanja, negodovanja samoj sebi, jer jedan deo mene još uvek želi na teren, još uvek želi da se takmiči, ali telo usled brojnih povreda i operacija izazvanih povredama, jednostavno ne može dalje. Nažalost, više ne mogu da treniram i igram na način na koji sam to činila pre, na koji sam navikla, a ako ne mogu ne samo dostignuti moj najbolji rezultat koji sam imala do sada, već i prestići, onda nema svrhe ići dalje kroz nešto što me neće profesionalno zadovoljiti i ispuniti.

Kao igrač nikad se nisam zadovoljava prosekom, radila sam mnogo na terenu, stremila sam velikim rezultatima, nisam ostvarila maksimum, ali nisam nezadovoljna. Tenis mi je pružio mnogo, jedinstvenu i neponovljivu životnu priču. Tenis mi je omogućio da proputujem ceo svet, upoznam ljude sa svih meridijana, steknem prijatelje za ceo život.

Znam da je rano za odlazak sa teniske scene koja je značila moj život poslednjih 20 godina, od kako sam prvi teniski korak napravila, ali kada se sve sabere i oduzme, smatram da je ovo u ovoj situaciji jedina ispravna odluka.

Zauvek ću se sećati prvih udaraca male žute lopte, prvih mečeva koji nisu obećavali, ali koji me nisu demoralisali…trenutka kada su pobede krenule da se nižu i kada sam otišla u sam vrh junioskog, zatim i do 32. mesta na WTA sceni. Svakako nešto što će zauvek odzvanjati u mojim ušima, eho koji će me večno pratiti je aplauz navijača u beogradskoj Areni 2010. kada sam debitovala za Fed kup tim Srbije.

Pobeda pod svodovima hrama srpskog sporta dala mi je krila koja su me nosila sve do svih mojih najvećih rezultata koje sam ostvarila, do tri WTA finala, od toga dve titule, do naslova vicešampiona sveta u Fed kup takmičenju u kome sam uvek i kada god me zdravlje služilo igrala svim srcem, snagom i žarom.

Tenis ostaje deo mog života. Ne odlazim bez plana i u nepoznato. Sigurno je da ću pored završetka studija psihologije, koji će mi sada biti zadatak broj 1, nastaviti sa teniskim aktivnostima, samo ovaj put kroz trenerski poziv. Tenis je bio i ostao moja ljubav, moj život, tako će biti zauvek.

Zahvaljujem se svima za sve ove godine vernosti, podršci, energiji, ljubavi. Bez vas ne bi ništa bilo isto. Zahvaljujem se mojoj porodici: majci, ocu koji je sve ove godine proveo samnom na terenu, preživeo svaki moj poen zajedno samnom, svaki sekund mog teniskog života, sestri, mome suprugu. Idemo dalje u nove pobede, u ostvarenje novih lepih sportskih priča i ciljeva.

Voli vas vasa Bojana".
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Previous

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests