Board index Tenis Teniseri i teniserke

Vesna Dolonc

Re: Vesna Dolonc

Postby Gama » 15 Jan 2014, 14:25

Poraz u 2R AO-a od Serene 6:1, 6:2

ImageImage
Vesna Dolonc nije mogla mnogo da uradi protiv trenutno najbolje teniserke na svetu i glavne favoritkinje za osvajanje prvog Gren slema u sezoni. Serena Vilijams je slavila 6:1, 6:2, ne pruživši priliku Dolonc čak ni priliku da vrati brejk.

- Bila sam previše nervozna! Imala sam veliku želju da igram protiv Serene, pa sam se zbog toga ukočila na terenu. Hoću da igram ponovo sa njom i nadam se da će biti bolje – rekla je Vesna na konferenciji za novinare posle meča i istakla da joj susret sa Serenom dosta značiti u nastavku karijere.

- Dobro je što sam igrala protiv prve teniserke sveta, jer sam igrala treći meč u karijeri na centralnom terenu i stekla veliko iskustvo.

- Serena servira super! Igra jako brzo i nikada ne možeš da predvidiš njen sledeći udarac, pa moraš da reaguješ u sekundi. Konstantno je agesivna i stavlja svoje protivnice pod veliki pritisak – rekla je Vesna koja smatra da Serena ima velike šanse za titulu, ali i da postane najbolja teniserka svih vremena.

- Serena je najlepša – rekla je Vesna, koja ne priča najbolje srpski, napravila je grešku i umesto najboljom igračicom Serenu nazvala najlepšom
i nastavila:

- Osim nje titulu mogu da osvoje i Šarapova, Azarenka i Li Na.

http://www.telegraf.rs/sport/920160-dolonc-serena-je-najlepsa
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Vesna Dolonc

Postby AirBall » 14 Feb 2017, 16:46

Penzionisala se zbog zdravstvenih problema i Vesna Dolonc... Nikad nije postala vrh svetskog tenisa ali ce ostati upamcena po tome sto je odlucila da umesto Rusije brani bojke zemlje iz koje joj dolazi otac...

Hvala joj za nastupe u Fed Cupu, borila se koliko je mogla

http://sport.blic.rs/tenis/posle-mononukleoze-vesna-dolonc-zavrsila-karijeru-idem-u-trenere/79p43ds
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Previous

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests