Board index Tenis Teniseri i teniserke

Nikola Milojević

Re: Nikola Milojević

Postby jabukamen » 07 Feb 2013, 16:12

alcesta wrote:Pa vidiš da je on zapeo kao sivonja i neće da sluša one koji mu to savetuju:
Milojeviću ne smetaju priče da je zakasnio sa prelaskom u seniore.
- Te stvari me ne zanimaju. Pravim plan za sebe, onako kako mi odgovara. Smatram da se juniorski tenis ne sme preskakati. Prošle godine sam bio maksimalno posvećen tim obavezama i nisam mogao da ubacim u kalendar neko seniorsko takmičenje, iako sam imao želju. Ove godine ću definitivno krenuti sa fjučersima - kaže Milojević.

Trebalo bi četiri meseca da budem na šljaci kako bih se maksimalno spremio za juniorski Rolan Garos. Tu bi trebalo da igram i fjučerse, videćemo. Vimbldon mi je, međutim, najveći pik ove sezone. Zanimaju me samo trofeji - zaključuje naš teniser.

:beyond:


Pod preskakanjem juniorskog tenisa se obicno podrazumeva igranje seniorskih turnira sa 15-16, a ne neigranje protiv dve-tri godine mladjih do 19. rodjendana.

Da u istoriji tenisa postoji ijedan dobar igrac koji je bio prvi junior i sa 18 bio bez seniorskog meca na koga bi Nikola pokazao prstom da ide njegovim putem razumeo bih. Ovako nista mi nije jasno, ovo sta on radi jos nije vidjeno.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Nikola Milojević

Postby alcesta » 07 Feb 2013, 16:39

Meni je čudno da mu niko na to nije skrenuo pažnju, ili još gore ako jeste a on radi po svome. U tom slučaju nema pravo da se žali što ga ne finansiraju dovoljno, ako troši pare na juniorskim turnirima po svetu a ne igra seniorske gde bi mogao da skupi poene i bez tolikih troškova.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 07 Feb 2013, 17:47

Pod preskakanjem juniorskog tenisa se obicno podrazumeva igranje seniorskih turnira sa 15-16, a ne neigranje protiv dve-tri godine mladjih do 19. rodjendana.

Da u istoriji tenisa postoji ijedan dobar igrac koji je bio prvi junior i sa 18 bio bez seniorskog meca na koga bi Nikola pokazao prstom da ide njegovim putem razumeo bih. Ovako nista mi nije jasno, ovo sta on radi jos nije vidjeno.


NIJEDAN!Filip Krajinovic je sa 16 ipo godina igrao finale celendzera u San Sebastijanu.Da nije propustio dve sezone bio bi u TOP 30 sada, on je nas najveci biser posle Noleta i strasno mi ga je zao, ali nadam se da jos uvek moze da izvuce nesto lepo iz karijere njegove.

@Alcesta Upravo to..Pa putovanje od Kosta Rike, pa do Japana sigurno kostaju 10x manje, nego igranje fjucersa u Antaliji.
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Nikola Milojević

Postby alcesta » 13 Mar 2013, 14:11

Možda nije za ovu temu pošto je i Đere u pitanju, ali prebacite ako treba:
http://www.novosti.rs/vesti/sport.296.h ... -za-Srbiju
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 06 Jun 2013, 12:44

Whether it’s the pros or the juniors, the Serbian tennis players tend to stick together and support each other whenever possible.
For second-seeded Nikola Milojevic there’s no doubt that a bond with 12th-ranked Janko Tipsarevic, who he refers to as his tennis mentor and shares the same manager, Dirk Hordorff, is a huge help. And top-ranked Novak Djokovic, a frequent practice partner, has also helped him mature as a competitor.
“Of course, I know Novak, we practiced together lot’s of time and at the Australian Open this year we practiced five or six times,” Milojevic said. “His physical coach (Gebhard Phil-Gritsch) watched my game today. And we (Djokovic and him) are in contact as much as we can be considering how big a star he is. I have a lot of support from him and Tipsarevic, who is my mentor, and they help me to improve my game and I’m really, really grateful to both of them.
“It’s incredible. You’ll just learn new things and you come to practice with them and you realize there’s so much more to improve. And just practicing with them improves you as a player. And it pumps up my confidence at well.”
Milojevic hasn’t played a practice set against either Tipsarevic or Djokovic yet, and on Wednesday joked he hasn’t because “They’re scared.”
Milojevic used that experience to whisk past Lucas Gomez of Mexico 61 60 to move into his third Grand Slam junior boys’ quarterfinal. Milojevic was able to keep his errors to a minimum and relied on his forehand to make the match easy. The few times he was in a bit of trouble, his serve came through as a valuable weapon as well.
In all, Milojevic has only lost seven games in three matches played en route to the quarterfinals.
“A third round match, to win 6-1, 6-0 is a really good score,” Milojevic said. “There are really good players here and you can play really tough matches even in the first round. So to win the third round and only let your opponent win one game is really good. And it’s really good preparation to go really, really far in this tournament.”
The 17-year-old Milojevic was a quarterfinalist at 2012 Wimbledon and the 2013 Australian Open, but at both of those tournaments he wasn’t in the best place in terms of health.
“Both times I had physical problems,” Milojevic said. “Last year at Wimbledon I retired with abdominal strain and I couldn’t serve for the entire tournament. It was a surprise for me that I came that far. And at the Australian Open I had a high temperature, even the round before but managed to win. I was still sick in the quarterfinals and didn’t have energy.
“But now I’m healthy, 100 percent, so I think it’s will be a little bit different. Now I’m really ready for the quarterfinal.”
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Nikola Milojević

Postby Gama » 06 Jun 2013, 13:28

Milojević, koji je drugi nosilac, savladao je šestog favorita iz Italije Đanluiđija Kvincija u dva seta, sa 7:6(2), 6:2.

Srpski teniser će u polufinalu igrati protiv Nemca Aleksandra Zvereva koji je u tri seta savladao Britanca Kajla Edmunda sa 6:2, 5:7, 6:0.

Prvi polufinalista je Hrvat Borna Ćorić, koji čeka boljeg iz duela između Kristijana Garina iz Čilea i Kalvina Hemerija iz Francuske.
http://www.b92.net/sport/tenis/masters/vesti.php?yyyy=2013&mm=06&dd=06&nav_id=720461
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 19 Jun 2013, 13:02

Nikolin trener, Aleksandar Popovic rekao da je ce Milojevic od sledece godine igrati profesionalne turnire i da ocekuje ulaz u TOP 250.
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 02 Jul 2013, 23:20

Nikola posle pobede za b92.

„Bilo je razmišljanja da li će se prekinuti meč zbog kiše, negde oko 4:1 u prvom setu. Dobro mi je išlo i nadao sam se da se neće prekinuti. Nije bilo toliko opasno, trudio sam se da igram što bolje i nije mi smetalo“, rekao je Milojević posle meča za B92.

Mladi srpski teniser kaže da ne razmišlja previše unapred.

"Gledajući renking, ja sam broj dva, tako da nikada ne bi trebalo da izgubim pre finala, ali to je jako teško, pogotovo na ovom turniru. Kao i u seniorskom tenisu, uvek bude iznenađenja, pogotovo na travi. Svako može da ima loš dan, tako da idem meč po meč i nadam se da ću tako dogurati daleko".
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 12 Aug 2013, 19:23

Sutra ocekujte neke neverovatne padavine...Nikola Milojevic igra na profi turniru...
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Nikola Milojević

Postby Gama » 13 Aug 2013, 21:52

:laugh:
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 14 Aug 2013, 00:13

Vidim ja danas nista ne pada, a onda i vidim da je odustao pre pocetka...
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 26 Sep 2013, 13:39

I TO SE DESILO!

Nikola je konacno odigrao svoj prvi profi mec i slavio u njemu na fjucersu u Grckoj.Trenutno igra protiv 2.nosioca Jakupovica i vodi 61, 22...
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Nikola Milojević

Postby Gama » 26 Sep 2013, 14:06

Doceka i ti Nikolu :biggrin:, valjda ce sada biti manje razloga za kritiku
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Nikola Milojević

Postby alcesta » 27 Sep 2013, 18:35

Bolje ikad nego nikad :D
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Nikola Milojević

Postby Hezonja » 27 Sep 2013, 20:54

Usao je brat u 1/2 finale fjucersa :D
Hezonja
 
Posts: 15234
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests