Board index Tenis Teniseri i teniserke

Viktor Troicki

Re: Viktor Troicki

Postby Gama » 09 Oct 2013, 23:55

Arbitražni sud u Lozani doneće odluku o žalbi Viktora Troickog u narednih mesec dana.


Sa njegovog sajta
Official Statement after Viktors hearing in Lausanne

Today my lawyers, my manager and I have attended the appeal at the Tribunal for Sports Arbitration.
We are now bound to confidentiality regarding the hearing. I kindly ask all our friends at the media to respect this and to wait with us the decision of the panel.
Excuse us in advance for not answering your requests.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Viktor Troicki

Postby Starsica » 05 Nov 2013, 16:14

B92: Troicki na terenu tek u julu!
Sud za sportsku arbitražu smanjio je Viktoru Troickom suspenziju sa 18 na 12 meseci, što znači da će se Viktor vratiti na teren sledećeg jula, saznaje B92.
„Videćemo da li možemo nešto da promenimo, ali u ovom trenutku nismo previše optimistični“, rečeno je za B92 u Viktorovom štabu.

Troicki je Sudu u Lozani uputio žalbu povodom suspenzije Međunarodne teniske federacije (ITF) zbog kršenja antidoping pravila, ali ona nije do kraja usvojena, već je kazna samo smanjena.

I Sud u Lozani izdao je potvrdu te informacije na svom zvaničnom saopštenju, a kompletno saopštenje pročltajte ovde.

Lošu vest prvi je nagovestio Janko Tipsarević, koji se oglasio na svom Tviter profilu: "SRAM VAS BILO!!!!!!SRAM VAS BILO BRE!!!!" .

Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović izjavio je za B92 da je izuzetno razočaran odlukom Suda u Lozani da ne oslobodi Troickog.

Troicki je suspendovan 25. maja ove godine jer na turniru u Monte Karlu nije dao traženi uzorak krvi.

Saslušanje pred Sudom u Lozani imao je devetog oktobra, a nepun mesec kasnije doneta je i konačna odluka.

Troicki je rekao da mu nikada nije bilo teže u životu nego kada je gledao polufinale Dejvis kupa Srbija - Kanada, a ITF mu je zabranio ulazak u Kombank Arenu.

Podsetimo, Sud u Lozani smanjio je kaznu zbog dopinga hrvatskom teniseru Marinu Čiliću sa devet na četiri meseca.

“Slučaj Troicki“ najverovatnije će dovesti do promene u antidoping pravilima ITF. Troicki nije bio pozitivan na doping, ali u Monte Karlu nije dao uzorak krvi na traženi dan, već sutradan. Viktor se pravdao rečima da mu nije bilo dobro tog dana i da mu je dežurna zvaničnica ITF dozvolila da dâ krv sutradan.

"Verovatno će se pravilo promeniti – kada igrač odbije ili ne dâ uzorak, kontrolor za doping trebalo bi da ponudi teniseru šansu da razgovara sa supervizorom turnira koji će mu objasniti njegove obaveze. Mislim da je pošteno reći da je na tu buduću promenu najviše uticao slučaju Troickog“, rekao je antidoping menadžer ITF Stjuart Miler nedavno za Si-En-En.


http://www.tas-cas.org/d2wfiles/document/7176/5048/0/Media20Release20_English_2005.11.13.pdf

A Cilic nek igra..
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Viktor Troicki

Postby alcesta » 05 Nov 2013, 16:21

Baš je Viktoru uteha što će zbog njega da promene pravilo :roll:
Što se Čilića tiče nisam sigurna, sad kažu da su možda i nalazi bili pogrešni, tek to bi bilo veselo. Ali znala sam, kad su njega "pomilovali", da će od Viktora hteti da prave primer. :roll:
Valjda će mu biti za nauk ubuduće. :crybaby:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Viktor Troicki

Postby harper lee » 05 Nov 2013, 18:30

Sve sto mogu na ovo da kazem je da je ITF jedno veliko smrdljivo govno.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Viktor Troicki

Postby DIFovac » 05 Nov 2013, 19:11

Ovo je bilo i za ocekivati da ce Cilic biti pomilovan, a da ce se kola slomiti na Viktoru. Cekamo jul, ali mislim da Viktor nije u stanju da se vrati.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5347
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Viktor Troicki

Postby harper lee » 05 Nov 2013, 19:19

DIF wrote:Ovo je bilo i za ocekivati da ce Cilic biti pomilovan, a da ce se kola slomiti na Viktoru. Cekamo jul, ali mislim da Viktor nije u stanju da se vrati.


Naravno. Oni gube trku sa dopingom i bitnije im je da posalju poruku zastrasivanja drugim igracima nego da kaznjavaju one koje su vec uhvatili.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Viktor Troicki

Postby DIFovac » 05 Nov 2013, 21:42

Ima li Viktor barem pravo gledati finale DC-a u Areni?
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5347
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Viktor Troicki

Postby šećerlema » 05 Nov 2013, 22:38

harper lee wrote:
DIF wrote:Ovo je bilo i za ocekivati da ce Cilic biti pomilovan, a da ce se kola slomiti na Viktoru. Cekamo jul, ali mislim da Viktor nije u stanju da se vrati.


Naravno. Oni gube trku sa dopingom i bitnije im je da posalju poruku zastrasivanja drugim igracima nego da kaznjavaju one koje su vec uhvatili.


Koja je to zastrašujuća poruka? Dopingujte se vi, a mi ćemo da vas pomilujemo, čak i kada priznate nećemo vam ništa oduzeti (Agasi)... ali samo morate da se testirate, u protivnom sledi kazna.
User avatar
šećerlema
 
Posts: 165
Joined: 01 Sep 2012, 15:32
Location: epicentar dešavanja!

Re: Viktor Troicki

Postby kotrljko » 05 Nov 2013, 22:39

DIF wrote:Ima li Viktor barem pravo gledati finale DC-a u Areni?


ne.
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Viktor Troicki

Postby DIFovac » 05 Nov 2013, 22:51

kotrljko wrote:
DIF wrote:Ima li Viktor barem pravo gledati finale DC-a u Areni?


ne.

Pa to je strasno, covjek kao da je osudjen za masakr, a ne za "doping".
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5347
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Viktor Troicki

Postby harper lee » 05 Nov 2013, 23:23

šećerlema wrote:
harper lee wrote:
DIF wrote:Ovo je bilo i za ocekivati da ce Cilic biti pomilovan, a da ce se kola slomiti na Viktoru. Cekamo jul, ali mislim da Viktor nije u stanju da se vrati.


Naravno. Oni gube trku sa dopingom i bitnije im je da posalju poruku zastrasivanja drugim igracima nego da kaznjavaju one koje su vec uhvatili.


Koja je to zastrašujuća poruka? Dopingujte se vi, a mi ćemo da vas pomilujemo, čak i kada priznate nećemo vam ništa oduzeti (Agasi)... ali samo morate da se testirate, u protivnom sledi kazna.


Ne izbegavajte doping kontrolu, mrzi nas da vas jurimo po svetu okolo. :biggrin:
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Viktor Troicki

Postby šećerlema » 06 Nov 2013, 00:05

Ja bih na njegovom mestu stavila periku i išla u Arenu, pa kad krene slavlje na kraju, nek padnu i maske. Ko ih *ebe... šta mu mogu, da produže kaznu?
Ma nek se nose, čisto iživljavanje.
User avatar
šećerlema
 
Posts: 165
Joined: 01 Sep 2012, 15:32
Location: epicentar dešavanja!

Re: Viktor Troicki

Postby alcesta » 06 Nov 2013, 14:56

šećerlema wrote:Ja bih na njegovom mestu stavila periku i išla u Arenu, pa kad krene slavlje na kraju, nek padnu i maske

Ovo je palo i meni na pamet, samo bih volela da sam tako ubeđena u slavlje na kraju :run:
Nema šta, jeste doktorka kriva, ali Viktor je ispao neviđeno glup. Pa ipak nije zaslužio da mu jedna glupost upropasti karijeru, pogotovo u svetlu ovoga što sad čitam da ni Čilić nije stvarno bio dopingovan :tap: :tap: :tap:
Trebaće mu strašna snaga volje da se vrati, baš me zanima hoće li je imati ili će dići ruke od svega. :crybaby:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Viktor Troicki

Postby Gama » 06 Nov 2013, 16:38

Mnogo mi je zao, besna sam i ne znam sta vec. Ispade da ta doktorka ima ustvari ulogu medicinske sestre, samo zna da uzme uzorak.
Kakva je onda ona to dežurna zvaničnica ITF-a, alo bre!
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Viktor Troicki

Postby alcesta » 06 Nov 2013, 20:55

A evo i Ivaniševića, u njegovom stilu :D
http://www.kurir-info.rs/ivanisevic-itf ... ak-1073695
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests