Board index Tenis Teniseri i teniserke

Viktor Troicki

Re: Viktor Troicki

Postby Gama » 18 Sep 2014, 00:04

N. S. | 17. septembar 2014.

Fantastičan povratak Viktora Troickog! Morao je naš sjajni igrač da ide sve ispočetka, da prolazi i kroz kvalifikacije na čelendžerima i da „grize” kako bi se vratio u svetski vrh. Početak je odličan, a na to je dodao i dve titule u Komu (Italija) i Banjaluci (Republika Srpska).

- Srećan sam što je krenulo dobro. Posle samo mesec i po dana sam ušao među najboljih 200 (trenutno je 170.) i to mi daje podsticaj da nastavim vredno da radim - kaže Troicki na početku razgovora za „Sport”.

Sve je krenulo od Gštada (Švajcarska), preko turnira u Italiji (Kortine, San Marina, Koma, Đenove), pa sve do Banjaluke. Bilo bi i bolje, da nije došlo do povrede.

- Posle Gštada sam imao veliki peh. Zbog prevelikog broja mečeva u Kortini sam zadobio rupturu trbušnog mišića. Odlučio sam da nastavim da igram i onda sam u San Marinu shvatio da ne mogu. Vratio sam se u Beograd i lekari su ustanovili da je ruptura od čak šest milimetara. Malo sam pauzirao i na sreću sada je sve u redu.

Igrao je Viktor protiv dosta igrača iz najboljih 100 i uglavnom je iz tih mečeva izlazio podignutih ruku.

- Samo sam od tih igrača iz TOP 100 izgubio od Verdaska u Gštadu. Čini mi se da se oni mnogo više boje mene, nego ja njih. Kada god je bilo neizvesno pobeđivao sam i to dovoljno govori.

Upravo je srpski igrač zbog želje da napreduje odlučio da ide na veće turnire.

- Danas putujem u Aziju. Igraću u Šenženu, Pekingu i Šangaju i na svim takmičenjima idem kroz kvalifikacije. Prelazim sa šljake na beton i to mi mnogo više odgovara. Iskren da budem, uzbuđen sam zbog putovanja. Svi ovi turniri su bili u Evropi i uglavnom sam išao kolima. Radujem se i željan sam jačih turnira. Ipak, to su ATP takmičenja, bolja organizacija i potpuno drugačiji nivo.

Ako ništa drugo, tamo bar Viktor neće morati da igra dva meča u istom danu kao na nekim čelendžerima.

- Bar toga nema - uz osmeh kaže Troicki. Dešavalo se da na nekim turnirima igram više mečeva isti dan. Jednostavno, kiša je pravila previše problema, organizatori nisu imali drugog izbora i tako je moralo.

Pre povratka na teren srpski as je naglasio da mu je cilj povratak u TOP 100 i učešće u glavnom žrebu Australija opena.

- To mi je cilj za ovaj period. Znam da je možda malo „jači”, ali nije nemoguć. Svestan sam da ću sada morati da igram još bolje, jer je do najboljih 200 malo lakše doći, sada će rang sve sporije da se pomera, ali sam spreman za borbu - zaključio je Viktor Troicki.

NOVAK POKUŠAO DA POMOGNE
Povukao je Novak Đoković sve veze, ali ni to nije bilo dovoljno da Viktor Troicki dobije specijalne pozivnice za turnire u Aziji.
- Pokušao je Nole sve, zvao je ljude stalno, ali ništa nije mogao da uradi. Organizatori su dobili zahtev od Endija Mareja koji su morali da prihvate, tu su bili i raniji dogovori sa nekim drugim igračima... Šta da se radi, idem kroz kvalifikacije, ako ništa drugo bar ću da budem zagrejan - uz osmeh kaže Troicki.

ČESTITAO MOMCIMA IZ DEJVIS KUPA
Pomno je Viktor Troicki pratio okršaj Srbije i Indije u Bangladoru.
- Sve je dobro krenulo, a onda se malo zakomplikovalo, pa smo igrali i peti meč. Stalno sam bio na vezi sa momcima i svaka im čast. Obezbedili su opstanak, stvarno ne bi bilo lepo da smo ispali. Nadam se samo da ćemo se sledeće godine ponovo okupiti. Da ćemo Novak, Janko, ovi mladi momci i ja zaigrati zajedno, jer sam siguran da možemo da možemo da ponovimo uspeh iz 2010. godine - jasan je Troicki.

PORUKA KOŠARKAŠIMA: CAREVI STE!
Oduševljen je srpski igrač uspehom naše košarkaške reprezentacije u Madridu i srebrnom medaljom koju su osvojili.
- Carevi su! Odigrali su fantastično. Sama činjenica da su drugi na svetu je neverovatna. Čestitam im, imamo vrhunske košarkaše, sledeće godine ih očekuje Evropsko prvenstvo i siguran sam da će dokazati da su najbolji u Evropi - poručuje Troicki.
http://www.novosti.rs/vesti/sport.296.html:510585-Troicki-za-Sport-Sada-se-plase-mene
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Viktor Troicki

Postby alcesta » 02 Oct 2014, 21:14

I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Viktor Troicki

Postby alcesta » 31 Dec 2014, 19:13

I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Viktor Troicki

Postby Gama » 17 Jan 2015, 19:01

Viktorova druga titula (4.finale) u karijeri osvojena je u Sidneju posle 4 i po godine i jos bitnije posle jednogodisnje suspenzije.
Svaka cast!
Igrao je odlicno i imam utisak da je bolji igrac, agresivniji, nego pre suspenzije
Trenutno je 53. na ATP listi :blue: a 4. na rejs listi :biggrin:

U finalu je savladao Kukuskina 62 63
Image
ImageImageImage

https://vine.co/v/OjJuz2VKajl

- Hvala publici na neverovatnoj podršci tokom cele nedelje, osećao sam se kao kod kuće. Bilo je divno igrati pred svima vama - počeo je izlaganje Troicki.

Naravno, nije propustio priliku da čestita protivniku.
- Želim da čestitam Kuuškinu na dobroj nedelji, obojica smo došli iz kvalifikacija, ali nema stajanja. Sada idemo u Melburn i već u ponedeljak kreće takmičenje na Australijan openu - kazao je Viktor i zahvalio se organizatorima turnira.

Svestan je srpski as da je njegov trener Džek Rider imao veliki uticaj na ove rezultate.
- Najveću zahvalnost dugujem mom treneru Džeku Rideru i Milošu Jelisavčiću koji su bili sa mnom sve vreme. Stajali su uz mene i to veoma cenim. Hvala, Srbija! - zaključio je Viktor Troicki sa povikom na srpskom jeziku i izazvao ovacije sa tribina.
http://www.novosti.rs/vesti/sport.296.html:529392-Troicki-odrzao-cas-Kukuskinu-i-osvojio-titulu-u-Sidneju-Nema-stajanja


TROICKI TRIUMPHS OVER KUKUSHKIN IN SYDNEY
In the first all-qualifier final on the ATP World Tour, World No. 92 Viktor Troicki won his second title with a 6-2, 6-3 victory over Mikhail Kukushkin at the Apia International Sydney Saturday.

The Serb collected $80,000 and 250 Emirates ATP Rankings points as he added to the title he won five years ago at the Kremlin Cup in Moscow (d. Baghdatis). Troicki now heads to Melbourne, where he will face Auckland champion Jiri Vesely in the first round of the Australian Open.

"There are a lot of emotions actually," said Troicki. "It's been a tough road, a lot of work, and it paid off with a nice title. If I look back to where I was five, six months ago, it's amazing to have a title already. So it's a really nice moment for me and for all my team. It's very emotional.

"I've got to say I have been working harder than ever probably, and I feel very, very fit," added the Serb. "I didn't have any problems. I had eight matches here and luckily I haven't had problems. I feel very fresh again. I feel I can go again good on Monday. Definitely I was working hard and that's paying off. I have inside myself trust in my body, and I feel I can do a lot of things."


Troicki improved to a 2-1 FedEx ATP Head2Head lead over Kukushkin as he dismissed the Kazakhstani’s challenge in 64 minutes. The right-hander fired 13 aces and won 73 per cent of his service points, breaking Kukushkin four times from five opportunities.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Viktor Troicki

Postby Gama » 11 Nov 2015, 12:02



Godinu zavrsava na 23. mestu sa 1487 poena
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Viktor Troicki

Postby Pit Bull » 02 Jul 2016, 13:14

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Viktor Troicki

Postby grobar_Zvornik » 27 Nov 2016, 21:13

Виктор се оженио.

Image
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Viktor Troicki

Postby killchrome » 27 Nov 2016, 21:36

mesavina goluma i aliena u faci.

ne bi joj dinar uzeo :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Viktor Troicki

Postby Hajzenberg » 30 Jul 2020, 22:41

Jedna zanimljiva vest koju nisam znao precizno gde da stavim pa reko' 'ajde ovde...ovaj ne znam kojim imenom da ga nazovem lik igraće za TK CZ u ekipnom prvenstvu Srbije. Verovatno nije ni senzacionalistička ni toliko epohalna vest ali da čovek koji je osvedočeni Grobar i Partizanovac uopšte i pomisli a kamoli da pristane da nastupi za jedan klub iz mrske mu i rivalske sportske porodice je bruka i sramota i kod mene je bes izazvala.

Dripac i klošar, ako nije dovoljno para zaradio a bio je 12. na svetu svojevremeno onda ne znam šta mu sad treba da se blamira pod ''stare dane''. Pa ako si toliki Partizanovac kakvim se deklarišeš ne bi trebao za Zvezdu ni u klikerima da nastupiš ali...imali su u tom ekipnom prvenstvu TK Đukić, TK Novak i ne znam ja koji ti sve ne klubovi a ti odlučiš da obučeš crveno beli dres ako uopšte i takav imaju u ovom sportu. Ne razumem zaista ovaj potez, možda sam ja glup, sport pratim od 1984.g. kada sam bio klinac, aktivno nekih 30 ak godina i za mene su ovakvi potezi sramota i ništa više drugo.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Viktor Troicki

Postby werbatim » 01 Aug 2020, 11:31

Ja od kad pratim i kad su drzavna prvenstva bila bitna, Viktor je igrao za CZ. I za juniore. Sto ne bi bilo OK da igra i sada? To je njegov klub, on je njegov clan...
Isto kao sto je Djokovic igrao za Partizan.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Viktor Troicki

Postby fontaneros » 23 Jun 2021, 16:39

Hvala za ljodru bato!
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43915
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Viktor Troicki

Postby bezvezarije » 23 Jun 2021, 19:18

Respect Troicki
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Viktor Troicki

Postby Гроф Тинторето » 23 Jun 2021, 21:29

Kako nisi za 30 godina upratio gde je Troicki igrao.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Viktor Troicki

Postby veljkos161 » 24 Jun 2021, 09:54

fontaneros wrote:Hvala za ljodru bato!

:okk:
Srecno u penziji velikom grobaru.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Viktor Troicki

Postby Milutinov Tata » 24 Jun 2021, 19:08

#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests