Board index Tenis Teniseri i teniserke

Andy Roddick

Andy Roddick

Postby Panta » 19 Mar 2011, 01:19

Andy Roddick je rodjen 30.08.1982. u Omahi, Nebraska, zivi u Ostin, Teksasu.

Ozenjen je americkim modelom Bruklin Deker.

Najveci uspeh u karijeri predstavlja osvajanje US Opena 2003, i 1. mesto na ATP rang listi u novembru 2003.

Igrao je jos 4 GS finala-3 Wimbledona (2004,2005 i 2009.) i 1 Us Open 2006.

Ima 5 osvojenih Masters 1000 turnira, kao i 30 ATP titula.

Osnovna karakteristika njegove igre jeste izuzetno mocan prvi i drugi servis, sa rekordom od 255 km|h.

Trener mu je Lari Stefanki, sa kojim radi od 01.12.2008. godine.

Takodje, poznat je po svom prgavom temperamentu i cestim sukobimma sa sudijama, od cega je zanimljiv poslednji ispad, kada je Rodik na upozorenje koje je dobio od strane sudije Murphy-ja, odgovorio :"i Give YOU a warning " :D

Ne verujem da ce ova tema dostici rekordan broj strana, ali lepo sto je prva :D
Last edited by Panta on 24 Mar 2011, 17:52, edited 1 time in total.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 20 Mar 2011, 16:46



Da malo osvezimo temu :D
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby kikisp1 » 20 Mar 2011, 18:20

lik na terenu izgleda malo nadmeno..al ovako je carina
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 23 Mar 2011, 20:18



Inace, od turnira u Majamiju ocekujem puno.Ne znam da li cemo odbraniti titulu, ali sam generalno zadovoljan Rodikovom igrom ove godine.

Osvojena je jubilarna 30-ta titula, posle turnira u Majamiju imamo pauzu sve do juna ( :) ), a onda pohod na Vimbldon.

Iz ociglednih razloga, tamo se ne plasim nikog do Feda, a ako on nastavi da igra ovako kilavo, sve je moguce.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby why so serious? » 25 Mar 2011, 15:01

volio sam ga gledati nekad kad je bio mlađi i udarao loptu jače i čišće pogotovo forhendom

šteta što danas nemože zabiti winner sa osnovne crte...da ima tu mogućnost sigurno bi mu i rezultati bili uspješniji 8-)
why so serious?
 
Posts: 726
Joined: 15 Mar 2011, 14:57

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 25 Mar 2011, 15:52

why so serious? wrote:volio sam ga gledati nekad kad je bio mlađi i udarao loptu jače i čišće pogotovo forhendom

šteta što danas nemože zabiti winner sa osnovne crte...da ima tu mogućnost sigurno bi mu i rezultati bili uspješniji 8-)


Poslednjih par godina vise ne igra ravan forhend, promenio je grip i od istocnog presao na, recimo, poluzapadni.

Tada je igrao drugaciji tenis, jak servis, i odmah na viner iz, uglavnom, forhenda, sto se cesto zavrsavalo i greskom.

Sada, vise igra sa osnovne linije, ucestvuje u duzim razmenama, i u njima nije hendikepiran.Cinjenica je da je poboljsao kretanje, bekhend i ritern, tako da moze to i da izdrzi.

Mada, meni se vise svidjao taj brzi stil, i mislim da bi trebalo da se na njega presalta, kada stvari krenu lose.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby why so serious? » 25 Mar 2011, 16:10

zadnji put kad sam ga vidio da dobro udara su bila baš u Miamiju zadnja 2 seta kontra Nadala

Nadal je kontrolirao meč a onda je Roddick počeo pogađati forhende i okrenuo
why so serious?
 
Posts: 726
Joined: 15 Mar 2011, 14:57

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 25 Mar 2011, 16:18

why so serious? wrote:zadnji put kad sam ga vidio da dobro udara su bila baš u Miamiju zadnja 2 seta kontra Nadala

Nadal je kontrolirao meč a onda je Roddick počeo pogađati forhende i okrenuo


Bas se o tome radi.Prvi set, tada, protiv Nadala je odigaro kako i igra poslednjih par godina.Nadal ga je unistio, ne toliko rezultatski (bilo je 6:3), koliko ovaj nije mogao da se sastavi sa zivotom.

I cim je u drugom setu nesto promenio, rezultat je dosao.

Naravno, ne kazem da bi uvek tako bilo, ali treba probati.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 27 Mar 2011, 14:15

Andy Roddick, coughed and spluttered his way to defeat as he tried to defend his Sony Ericsson title Saturday — going down with as much fight as he could muster against the 67th ranked Uruguayan Pablo Cuevas 6-4, 7-6.

Worryingly, Roddick seemed to be suffering from the same ailment that had affected him while winning Memphis and which forced him to withdraw from Delray Beach the following week. Former ATP trainer Bill Norris had no illusions as to how sick Roddick was when he turned up in Delray to announce his withdrawal. "I felt his forehead and it was on fire," said Norris.

Roddick said he felt fine in Indian Wells last week but knew he was in trouble before he went on the Stadium Court here at Crandon Park. "It's deep in the chest," he said. "When I laugh, I sound like a car trying to start."

The sense of humor remains but the frustration is rising for Roddick. "I don't like going out there with less than what you got and I feel that I have been doing that a lot. I definitely had breathing problems."

Roddick's coach Larry Stefanki was showing concern when the pair arrived back at the Ritz Carlton on Key Biscayne. "It was bad," said Stefanki. "He couldn't move because he couldn't breathe. There are respiratory issues we have to get checked out. It's weird because he has been great in practice ever since we got here."


foxsports.com
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 12 Apr 2011, 22:38

Sa Rodikovog Tvitera:

"First day on the clay 2 and a half weeks of boot camp and then Madrid bound" .
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 05 May 2011, 20:07

Sa Rodikovog Tvitera, part II

"Words cannot do justice to the amount of thanks we should bestow upon those whose life mission it is to keep the world safe. Thank you"

"Go heat!"

:D
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 09 May 2011, 17:52

http://sport.blic.rs/Tenis/197204/Rodik-Ne-volim-sljaku-jedva-cekam-travnate-terene

Me too, Andy :jumpall:

edit: sa twittera

An Italian bird just shat on me

:lol:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 17 May 2011, 21:11

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2011&mm=05&dd=17&nav_id=512789

Nema veze, nisam se puno nadao :D

Da si ti nama ziv i zdrav za Wimbledon, da konacno uzmemo ono sto nam pripada.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Andy Roddick

Postby Goca_64 » 05 Jun 2011, 00:20

Panta wrote:

Da si ti nama ziv i zdrav za Wimbledon, da konacno uzmemo ono sto nam pripada.


Ajd' da se zapljunem na ovu temu, bilo bi red kao svaki dobar gost :D ... premda su tebi, vise nego ikom, poznate moje "simpatije" za tvog pulena :so:

Da li mi verujes da bih cak i njemu vise zelela (ako, neravno, ne bi uspeo Novak) Wimbi, nego pomenutom dvojcu "uzurpatora" ATP-a. Cak mi je i Muzza na lestvici za navijanje, zamisli...
Medjutim, bojim se, kao i za Novaka, da tesko da ce se taj scenario desiti. Rodja legenda je poslednju priliku izgubio 2009 godine, na zalost. Iskreno, jedan jedini put sam navijala svim srcem za Rodika, i bilo je na dohvat ruke i bilo je i sansi, ali opet, kao i juce protiv Novaka, GOAT je odigrao najbolje na najbitnijim poenima. Teska srca, neposredno priznajem, iako mi je tesko, da se to isto desavalo i juce u onom nesrecnom polufinalu.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Andy Roddick

Postby Panta » 05 Jun 2011, 00:29

Goca_64 wrote:
Panta wrote:

Da si ti nama ziv i zdrav za Wimbledon, da konacno uzmemo ono sto nam pripada.


Ajd' da se zapljunem na ovu temu, bilo bi red kao svaki dobar gost :D ... premda su tebi, vise nego ikom, poznate moje "simpatije" za tvog pulena :so:

Da li mi verujes da bih cak i njemu vise zelela (ako, neravno, ne bi uspeo Novak) Wimbi, nego pomenutom dvojcu "uzurpatora" ATP-a. Cak mi je i Muzza na lestvici za navijanje, zamisli...
Medjutim, bojim se, kao i za Novaka, da tesko da ce se taj scenario desiti. Rodja legenda je poslednju priliku izgubio 2009 godine, na zalost. Iskreno, jedan jedini put sam navijala svim srcem za Rodika, i bilo je na dohvat ruke i bilo je i sansi, ali opet, kao i juce protiv Novaka, GOAT je odigrao najbolje na najbitnijim poenima. Teska srca, neposredno priznajem, iako mi je tesko, da se to isto desavalo i juce u onom nesrecnom polufinalu.


Slazem se Goco, Rodik je trenutno klasa ispod vodeceg trojca (ne ulazeci u nijanse koje dele njih trojicu), i neke realne nade ja ne gajim.Samo navijacke.

Takodje, ja nemam neki uvid u trenutne Rodikove sposobnosti.Poslednji turnir gde je prosao prvo kolo bio je Majami, gde je izgubio od mog drugog ljubimca Gaskea, nakon toga nista.

Ono jes` da od sezone sljake ne ocekujem nista, ali te 2009. je igrao, po prvi put, osminu finala RG, i prilicno naostren usao u Wimbledon, na stranu tada skrhani Nadal i Novak kome je trava ipak najslabija podloga.

Gledacu ga na Queensu (meni posle W, omiljenom turniru) i ako tada, kao prosle godine, izgubi od nekog Dudija Sele, znacu koliko je sati.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Next

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests