Board index Tenis Teniseri i teniserke

Jelena Janković, The Empress

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 18 Jun 2011, 17:30

Ne vidi se dobro 'aljince, ali mi deluje, za promenu, elegantno. Srecom te nije dozvoljeno da bude sareno na Wimbiju :laugh: , inace bi Jelka, verujem, opet dala genijalne sugestije Anti oko stajlinga.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby alcesta » 22 Jun 2011, 00:10

Jelenina antologijska izjava posle meča na pitanje B92 kako je zadovoljna dosadašnjom sezonom: "Pa nije strašno, uvek može gore" :lol: :tap:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Milutinov Tata » 22 Jun 2011, 00:30

alcesta wrote:Jelenina antologijska izjava posle meča na pitanje B92 kako je zadovoljna dosadašnjom sezonom: "Pa nije strašno, uvek može gore" :lol: :tap:


Dodje do prvog mesta i potpuno se raspade, povremeni bljesak tu i tamo, sve vise poraza od "pacera", Bartoli i MJMS postaju neprelazne prepreke, stare musterije je tuku gde god stignu, ne mogu da se setim nekog meca koji je preokrenula u svom starom stilu... Ne znam sta da kazem. I dalje verujem da za nju sredine nema, jer ona voli da je u centru paznje, da se slika, da se pise o njoj, dakle ili ce se dozvati pameti ili zbogom. Ne znam kakav ugovor ima sa Kinezima, ali posle toga je verovatno fajront, jer ja zelju za povratak u vrh i ne vidim. Jedino mozda FED kup da zauvek bude upisana kao heroj Srbije, mozda je to povuce iz blata. I jos kada se setim koliko sam "branio" njeno prvo mesto 2008., sada me pomalo i stid. Mnogo sam razocaran, mozda sam i preostar, izvinite.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby alcesta » 22 Jun 2011, 00:36

Ma šta ima da se izvinjavaš. Samo ne znam zašto bi se stideo što si branio njeno prvo mesto, onoliko koliko je zasluživala toliko je i bila na njemu, kao i ostale devojke bez slema. Jedino šteta što deluje kao da se ona time zadovoljila do kraja karijere.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby irriducibili » 22 Jun 2011, 00:44

JJ trenutno ne deluje kao neko kome je stalo i do igre i do rezulatata...Neka letargija, odsutnost, kao da joj je dosta svega...
Da li ce se vratiti? Ne znam, bojim se da ne...U svakom slucaju, hvala joj na svemu, bilo je lepo dok je trajalo. Bila je pravi primer velikog borca, meni je danas tesko da je gledam...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 22 Jun 2011, 01:00

E bre Jeco :(
Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby cecans » 22 Jun 2011, 08:15

irriducibili wrote:JJ trenutno ne deluje kao neko kome je stalo i do igre i do rezulatata...Neka letargija, odsutnost, kao da joj je dosta svega...
Da li ce se vratiti? Ne znam, bojim se da ne...U svakom slucaju, hvala joj na svemu, bilo je lepo dok je trajalo. Bila je pravi primer velikog borca, meni je danas tesko da je gledam...

Upravo tako, svojevremeno je bas ta Jelenine osobina napravila od mene velikog fana, bez predaje do poslednjeg poena ma koliko delovala izgubljena situacija, da bi sada vec neko vreme bilo potpuno obrnuto :( . Bezvoljnost, malodusnost, nedostatak koncentracije su joj sada glavne karakteristike. Zao mi je, ubedjena sam da je mogla da ostavi mnogo dublji trag u tenisu od ovog sto jeste!
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby lord_slawe_ » 22 Jun 2011, 16:34

clanak sa MONDA..

Džej Džej: Tenis mi više nije prioritet!

"Ranije sam bila 100 odsto fokusirana na tenis, sada želim više vremena da provedim sa prijateljima i porodicom", izjavila srpska teniserka posle šokantnog poraza u prvom kolu Vimbldona.

Jelena Janković pretrpela je poraz na Vimbldonu - i to u prvom kolu. Trećeg dana turnira eliminisala ju je 76. igračica sveta, Marija Hoze Martinez Sančez i Srpkinja je tako postala najviše rangirana igračica koja se prva preselila na tribine.

Jelena je samo jednom u karijeri izgubila prvi meč u Vimbldonu - 2004. kada je i debitovala. A šest godina je prošlo od njenog poslednjeg poraza na startu gren slema, (na Rolan Garosu 2005).

Džej Džej, koja je 2008. bila prva igračica sveta, posle šokantnog poraza u Londonu otkrila je nešto što je još više iznenadilo javnost.

"Ranije mi je tenis bio prioritet, bila sam 100 odsto fokusirana na njega, ali što ste stariji, interesujete se i za druge stvari. Sada želim da više vremena provedem sa prijateljima i porodicom. Naravno, to ne znači da je moja karijera gotova, volela bih da ponovo budem na vrhu", preneo je "Žurnal" izjavu Jankovićeve.

Ona je rekla da je naspram sebe imala igračicu koju je "veoma teško pročitati".

"Imala sam nezgodnu protivnicu u prvom kolu. Levoruka je, igra servis-volej, nije mi dala priliku da uđem u ritam. Veoma je teško igrati protiv nje", istakla je Jelena.

Najbolje rangirana srpska teniserka tvrdi da razlog poraza ne leži u tome što nije igrala pripremne turnire na travi za Vimbldon.

"Nisam ni prošle godine igrala, pa sam stigla do osmine finala, gde nisam izgubila nego predala meč zbog povrede. Jednostavno, imala sam loš žreb. Vredno sam se pripremala , ali ispalo je naopako. Svake godine pokušavam da zavolim travu, ali mi ne ide. Ovo mi je najteža podloga", rekla je 15. igračica sveta, koja je deo priprema odradila u Beogradu na veštačkoj travi.

Pola sezone je prošlo, Jelena je bez titule, ispala je iz prvih 10 na svetu i u London stigla kao svetski "broj 15". Sada joj je i to mesto ugroženo, jer je izgubila 280 poena i mogla bi čak da ostane i bez titule najbolje Srpkinje ukoliko Ana Ivanović stigne do druge polovine turnira.

"Očekivala sam više, ali moglo je i gore da bude. Sada ću na kraći odmor, verovatno u Beograd, pa da krenem sa treninzima za američku turneju", dodala je Džej Džej, koja je u Londonu boravila bez pratnje svog dugogodišnjeg dečka, vaterpoliste Mlađana Janovića, koji je izostao zbog svojih profesionalnih obaveza.

Jelena će, najverovatnije, pripreme za nastavak sezone odraditi bez pomoći dosadašnjeg trenera, Rumuna Andreja Pavela.

"Pavel je bio u Londonu sa mnom, ali nisam sigurna da li ćemo produžiti saradnju", kratko je prokomentarisala Jankovićeva, koja je sa Rumunom počela da sarađuje u decembru 2010. On sa njom nije putovao na Rolan Garos, jer je povredio skočni zglob.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Milutinov Tata » 22 Jun 2011, 18:28

Ovo mi lici na onu pricu kada je izgubila od Bartoli, kako Francuskinju interesuje samo tenis i posvecena mu je 24h, a eto ona (Jelena) se interesuje i za druge stvari. Sledece godina bila je prica o helikopterima koji dovoze igracice na teren, zatim je Oudin netalentovana igracica bez nekih udaraca, vidim da od Zvonareve nije izgubila nego predala... :facepalm: :facepalm: :facepalm: Izgleda da se ipak fino druzi sa Anom :roll:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 23 Jun 2011, 02:17

irriducibili wrote:JJ trenutno ne deluje kao neko kome je stalo i do igre i do rezulatata...Neka letargija, odsutnost, kao da joj je dosta svega...
Da li ce se vratiti? Ne znam, bojim se da ne...U svakom slucaju, hvala joj na svemu, bilo je lepo dok je trajalo. Bila je pravi primer velikog borca, meni je danas tesko da je gledam...


Ovo tvoje zapazanje mi se veoma dopalo. I ja sumnjam da ce se vise vratiti :crybaby: ...
Jest bilo lepo dok je trajalo, ali ce ostati uvek zal za onim bitnim sto nije postigla, a ubedjena sam da je mogla. Zvuci blesavo, ali ja ne mogu da dignem ruke od nje sve dok ne objavi da se povlaci, ili bar udaje.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 23 Jun 2011, 10:19

Posto nema slika iz shopinga...
Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Unexpected » 26 Jun 2011, 10:17

Jelena otvorila dušu: Džaba sve bez ljubavi
26. jun 2011. 10:54 > 10:59

"Novac, kola, kuće, sve materijalno je nebitno ako nema ljubavi, zdravlja, skladne porodice i prijatelja", otkrila je Jelena Janković šta je pokreće u životu.

Image

U banci ima milione, automobile marke Porše koje poseduje prestala je da broji posle četvrtog, skupocen nakit i haljine dobija na svakom koraku, gradi velelepnu kuću u San Dijegu. Sve to, međutim, ne čini Jelenu Janković srećnom, koja najveću radost pronalazi na skroz drugoj strani - u ljubavi, ali i zdravlju bliskih joj ljudi.

Jelena je posle poraza na Vimbldonu otvorila dušu pokazavši na ruci zlatni "kartije", prsten koji je dobila u Londonu.

"Poklonila ga mi je jedna draga žena, čije ime ne bih otkrivala. Rekla mi je da je to za dobar rad. Devojkama u svlačionici je bilo krivo što one nisu u mojoj poziciji. Ali, koliko god to bilo lepo, to su sve materijalne stvari, koje meni ne predstavljaju neku radost. Kada dobijem nešto, srećna sam pet minuta i to je to. Nisam opterećena time, niti sam od onih koji vode računa koliko čega imaju", izjavila je Džej Džej za "Novosti".

Ona je otkrila da postoje mnoge stvari koje je raduju u životu.

"U sportu, radujem se pobedama. U privatnom životu, tu je ljubav, radujem se zdravlju svoje porodice i prijatelja. To me čini zaista srećnom. Džaba mi i kuće i kola i pare, ako nemam ljubav, odnosno ako nemam sa kim to da podelim, ili ako su mi dragi ljudi bolesni ili bilo šta trpe. Zato je zdravlje najbitnije".

Ona je detaljno opisala prvi susret sa svojim dugogodišnjim dečkom Mlađanom Janovićem, crnogorskim vaterpolistom.

"Srela sam ga Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. Izgubila sam meč, i išla u Mekdonalds, gde sam uzela ogroman bigmek, koka-kolu, pomfrit, neke pite, jer sam bila nervozna i nisam htela gladna da legnem u krevet. Sedela sam tako za stolom, skroz nesređena, obučena u trenerku koja mi je u donjem delu bila preširoka, a gore preuska. On mi je prišao i pitao da li sam prošla ili ne, iako je znao za rezultat. Nevoljno sam odgovorila, ali je Mlađan bio uporan, seo za sto i nastavio da ćaska. Tada sam ga prvi put malo bolje pogledala i shvatila da je veoma zgodan. Krenuli smo da pričamo, i tako je sve počelo. Hteo je da mi priđe i ranije, ali nije smeo od mog trenera Sančeza, koji je nosio trenerku sa natpisom Srbija. Mislio je da je to neki naš čovek, pa nije hteo pred njim da pokušava bilo šta. Tome smo se posle oboje smejali", otkrila je Jankovićeva.

Image

Srpska teniserka rekla je da je veliki deo zarađenog novca uložila u porodičnu kuću u San Dijegu.

"Radimo na kući u San Dijegu, dosta je velika i zahteva mnogo posla. Ima 2.000 kvadrata, i unutra i spolja će imati sve o čemu sam sanjala - osam soba, teretanu, betonski teniski teren, đakuzi, vinariju, bioskop, i koji će moći udobno da se smesti 12 ljudi, trofejnu sobu, biblioteku i radni salon koji je već kaparisala moja mama, garažu za 10 automobila. Svi ćemo tu živeti, ali plašim se da ćemo se retko viđati, jer je dosta velika kuća".

Interesantno je da Jelena nije znala tačan broj automobila koji poseduje u svom voznom parku.

"Znam da imam šest poršea, koje sam osvajala na turnirima, jer je to bila glavna nagrada. Doduše, možda imam i četiri, jer sam dva prodala", kazala je Jankovićeva.

Uprkos izobilju, ona tvrdi da je i dalje motiviše igranje tenisa.

"Tenis igram ceo život i vredno radim svaki dan da budem najbolja što mogu. Nekada, ipak, stvari ne idu po očekivanju. U tim trenucima se treba izboriti za povratak na put pobeda. Normalno je da mi, kada izgubim, nije ni do čega, pa mi padaju samo crne misli na pamet, i govorim kako ima i drugih stvari koje me zanimaju. Nije uvek lako putovati, menjati zone iz nedelje u nedelju, buditi se po hotelima, igrati i kada vam nije do toga, trpeti sav taj pritisak godinama. Ali, borim se svom snagom da opet budem ona stara Jelena i izboriću se, sigurna sam. Nadam se dobroj sezoni".

Jelena je izjavila da će posle Vimbldona otići na sasluženi odmor kako bi povratila poljuljano samopouzdanje.

"Sleduje mi pravi odmor, i psihički i fizički. Želim da zaboravim na poraze i da čiste glave krenem u pripreme. Ne branim mnogo poena, prošle godine sam bila druga do Portoroža, posle čega sam rano izgubila na nekoliko turnira. To je bilo najviše zbog povrede zgloba. Zato mislim da mogu da napredujem i da vratim samopouzdanje koje mi nedostaje".

Jankovićeva obožava slatkiše. Najbolja potvrda za to je izjava sparing partnera Serene Vilijams, Saše Bajina koji je bio iznenađen kada je Jelenu u Londonu video kako nosi čak 25 krofni.

"Sreo me je, istina je. Išla sam iz supermarketa, nosila sam namirnice. Mama i ja smo iznajmile kuću ovde u blizini do kraja turnira, i nikako da ostanem malo duže na Vimbldonu pa i da iskoristim prednosti toga. Tek, videla sam u prodavnici paketiće sa krofnama, i rekoh da uzmem najveći, sa 12 komada. Volim krofne još otkako sam bila mala, volim i slatkiše, i ko me ne zna sigurno bi rekao 'koliko ova jede', a, srećom, mogu da jedem šta hoću i koliko hoću jer imam brz metabolizam", otkrila je Jelena i dodala da najviše voli kad njena mama kuva, iako je ovog puta hrana bila neukusna, jer je gospođa Snežana u London zaboravila da ponese vegetu "zbog silnih cipela koje je morala da spakuje".

(MONDO, foto: MN Press, Guliver/Getty images)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 18 Jul 2011, 11:23

I want to wish Alisa Kleybanova all the best during this difficult time in her life while being treated for Hodgkin's lymphoma. We're all thinking about you, sending you our best wishes, and hope to see you back on the WTA Tour soon.
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby jabukamen » 01 Aug 2011, 10:03

Pre Vimbldona nijedan turnir, posle takodje, cak nema nikakvih vesti van terena o ovoj devojci koja je nekad igrala ogroman broj turnira, kao da je u zemlju propala. Ana bar nesto pokusava, igra i gubi meceve, menja trenere i clanove staba, nesto sam skeptik da se Jelena negde sakrila i da se vredno priprema za ovaj deo sezone koji se vec zahuktava, a nje i dalje nema.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Liv » 01 Aug 2011, 12:13

Jelena je davno izgubila motivaciju, to je vrlo ochigledno a i sama o tome pricha vec neko vreme. A mozhda i krece stopama sestara, igra samo ono shto je najbitnije. :)
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests