Board index Tenis Teniseri i teniserke

Jelena Janković, The Empress

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby AirBall » 08 Jun 2011, 21:17

Svaka cast Georgina na odlicnom uvodu... :thankyou: :thumbup:

Nadam se da ce se nasa Jeca vratiti na staze uspeha... Ono sto sam siguran je da ima jaku glavu i da ona to realno moze... Mnogo meceva ove sezone je bukvalno izgubila na jedan poen, zbog pada koncentracije, ili manjka vere u svoje mogucnosti...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 08 Jun 2011, 21:21

AirBall wrote:Mnogo meceva ove sezone je bukvalno izgubila na jedan poen, zbog pada koncentracije, ili manjka vere u svoje mogucnosti...

i manjka treninga :huh:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby AirBall » 08 Jun 2011, 21:24

georgina wrote:
AirBall wrote:Mnogo meceva ove sezone je bukvalno izgubila na jedan poen, zbog pada koncentracije, ili manjka vere u svoje mogucnosti...

i manjka treninga :huh:


Narocito kada je RG bio u pitanju protiv Schiavone, raspala se kod dobijenog meca nakon sto je pocela da se svadja s nekim iz svoje loze...

Ono definitivno nisu bili igracki razlozi u pitanju... Jednostavno je izgorela...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 08 Jun 2011, 21:28

AirBall wrote:Ono definitivno nisu bili igracki razlozi u pitanju... Jednostavno je izgorela...

pa ne znam. sama je posle izjavila da nije imala snage da dovrsi zapoceto.
a to znaci da joj kondicija nije na potrebnom nivou.
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 09 Jun 2011, 08:57

jj.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby cecans » 09 Jun 2011, 10:50

Kakva slika- prava Jecka :D :okk:
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 09 Jun 2011, 11:47

Image Image

a ovo je situacija kad jelena pokusava da stigne do korta 256 ...
Image
to sam zaboravila da stavim u prvi post a jako je bitno
jj ne voli da igra na parkingu :roll:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 09 Jun 2011, 15:02

Image
Želim da pružim svoj maksimum. Vimbldon je jedan od turnira na kojima sam najslabije igrala u svojoj karijeri. Možda ću to ove godine i da promenim – kaže najbolja srpska teniserka

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:333610-Jelena-Osmesi-na-Vimbldonu
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby jabukamen » 10 Jun 2011, 11:39

Kao sto je Anin klip Boze pravde u Parizu, tako je ovo Jelenin (dobro ima i onaj kad skida gace na Satrijeu, ali to je druga dimenzija :laugh: )



AirBall wrote:Ono sto sam siguran je da ima jaku glavu i da ona to realno moze... Mnogo meceva ove sezone je bukvalno izgubila na jedan poen, zbog pada koncentracije, ili manjka vere u svoje mogucnosti...


A ja bas mislim da uopste nema jaku glavu. Ne zbog dekoncentracija tipa smeta mi vetar, navijac, prelak zreb, menstruacija, porodicni odnosi, patika nego zbog nemogucnosti da se mec zavrsi. Ona celu karijeru nije uspela da nadje pravi balans izmedju defanzive i ofanzive, poput Karoline i kad je bila najbolja nije dovoljno napadala. Recimo Kim je takodje defanzivac, ali je itekako znala napasti kad joj se pruzi prilika. Kad se na to doda neodlucnost u odlucujucim momentima onda se dolazi do velikog broja dramaticnih meceva, nazalost uglavnom protiv Cibulkove, Pasek, Arvidson, Kirstee i slicnih devojaka koje su nivo ispod Jelene. Cak je i vecina mec-lopti protiv sestara Vilijams resena greskom protivnice, secam se jednog Sereninog smeca u mrezu. Koliko se samo puta desilo da Jelena servira za mec i ne uspe da zatvori, a nije to samo zbog solidno-jadnog servisa, koliko je puta ispustila 40:0 ili 40:15? Sada se Jelena malo losije krece i brani pa to postaje jos izrazenije, ali da ponovim i kad je bila najbolja trebalo joj je malo vise odlucnosti u najbitnijim momentima, a sad joj treba i vise jer ako se losije kreces onda probaj da skratis poen i sam odlucis sudbinu (videti pod Fonjini-Montanjes).

Ako su Li, Zvonareva, Stosur i Skjavone "pod stare dane" napravile velike stvari mozda bi to trebalo ocekivati i od Jelene, ali bi trebalo malo da isprovocira sudbinu, a ne samo da iscekuje.

Da me neko ne shvati pogresno, Jelena je super, bivsi broj1, godine na mastersima, u top10 govore dovoljno o njenom kvalitetu, ali ovo je nesto sto se lako primeti u poredjenju sa igracicama ekstra klase kojoj i ona pripada.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 10 Jun 2011, 14:03

Evo jednog od, meni omiljenijih, Jecinih meceva.
Iz vremena je kad je harala teniskim nebom i osvajala titule iz nedelje u nedelju.
Mec protiv Venus u Stutgartu... jednostavno - sjajan.
Retki momenti kada i Jecu mozemo cuti da stenje na mechu :laugh:
Obratite paznju na 9:27... kakav zavsetak poena :blue:



Ne cudi i da je mama Vilijams, odnosno Prajs, voli. Tj. ne bas voli, ali preferira Jecin tenis, iako je Jelena jedna od retkih koja ima pozitivan skor protiv Venus i Serene... uvek je pruzala sjajne partije protiv njenih 'ceri
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby ivana23 » 11 Jun 2011, 23:49

Jelena Janković se nada da će doći dan kada će pobediti u Parizu

U intervjuu za moskovske novine „Sport ekspres” naša teniserka kaže da je zbog svojih grešaka izgubila od Skjavone, a da je Kineskinja Na Li zasluženo osvojila titulu. – U finalu navijala za Nadala protiv Federera

Image


http://www.politika.rs/rubrike/Sport/Tenis/Jelena-Jankovic-se-nada-da-ce-doci-dan-kada-ce-pobediti-u-Parizu.lt.html - Ceo tekst
User avatar
ivana23
 
Posts: 1280
Joined: 05 Jun 2011, 13:57
Location: Beograd

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 13 Jun 2011, 18:57

jelena jos uvek u bg. za wimbi se sprema na gemaxu, na vestackoj travi :tap:
Image
Image
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 13 Jun 2011, 19:09

:biggrin:
Jelena Jankovic Pesmica Fajront Republika
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby ivana23 » 18 Jun 2011, 17:20

ImageImage
User avatar
ivana23
 
Posts: 1280
Joined: 05 Jun 2011, 13:57
Location: Beograd

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby ivana23 » 18 Jun 2011, 17:21

Image
User avatar
ivana23
 
Posts: 1280
Joined: 05 Jun 2011, 13:57
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests