Board index Tenis Teniseri i teniserke

Jelena Janković, The Empress

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 18 Aug 2011, 13:12

Izbegavam je u sirokom luku ovih dana... i izgleda da joj dobro ide.
Ok, ako je to kljuc, ja cu se kao verni fan, drzati podalje od TV-a i strimova tokom turnira ;)
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 18 Aug 2011, 14:24

Jelena Janković, said she has been impressed by Djokovic’s ability to keep his form.

“A lot of players can play well certain parts of the season, but they cannot play so consistently well the whole year,” she noted. “He only lost one match since January, so that shows how impressive his game and mentality has been.”

“The most important thing, I think, is that he’s mentally really, really strong, and I think he breaks down a lot of other players with, you know, his toughness.”

She added other tennis pros are watching Djokovic to learn how to play his game, but no one has been able to replicate it.

“It’s easier to say and speak, but it’s tougher to do it, you know, in practice,” she said. “It’s just theory.”
She said she’s mixing up her routines and doing different exercises to keep her motivated as she works to improve her game.

“If you love pizza, but if you eat it every day, you’re eventually going to get sick of it,” she opined.

“I think you have to kind of mix it up and find some balance between your sport and some other things that you like to do and then stay happy.”

“I play better when I’m happy off the court, as well,” she added. “When I go on the court, I go with a smile on my face and I’m happy to be hitting balls and working on my tennis game.”
Asked to compare her present self to when she was No. 1, Janković said she moved better then, but is serving better now. Currently ranked 14th, she conceded she does not like practicing and would rather just compete and, at times, has been lazy.

But the 2008 U.S. Open finalist now is reinvigorated. Like her countryman, she wants more.

“I still have a lot of things to prove – not just to other people, but to myself,” she said. “That’s why I play this game. I still enjoy it.”

“I really am working hard again,” she said. “And I’m willing to do whatever it takes to come back to the top again.”
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 18 Aug 2011, 14:49

Asked to compare her present self to when she was No. 1, Janković said she moved better then, but is serving better now.

da li sam samo ja videla ovo pre neki dan :confused:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Liv » 18 Aug 2011, 16:00

po meni ova recenica mnogo govori
“If you love pizza, but if you eat it every day, you’re eventually going to get sick of it,” she opined.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Delester » 18 Aug 2011, 16:05

georgina wrote:
Asked to compare her present self to when she was No. 1, Janković said she moved better then, but is serving better now.

da li sam samo ja videla ovo pre neki dan :confused:

ja se takodje slazem da je njen servis overall bolji, ali da se ne lazemo i dalje spada u patetik kategoriju
medjutim ona nasa diskusija je bia o konkretnom mecu gde je ona pokazala svu ruznocu serviranja za vrlo kratko vreme, like a pro
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 18 Aug 2011, 16:53

Delester wrote:ja se takodje slazem da je njen servis overall bolji, ali da se ne lazemo i dalje spada u patetik kategoriju
medjutim ona nasa diskusija je bia o konkretnom mecu gde je ona pokazala svu ruznocu serviranja za vrlo kratko vreme, like a pro

pa nisam neki strucnjak da ocenim pravilnost konkretnog pokreta, samo mi se ucinilo da joj je servis brzi, tj. snazniji a bilo je par puta i jako preciznih uz istu snagu.
jelena je ranije umela da servira prilicno precizno ali je to bilo ko usporeni film. sada mi se cini da je to ipak ucinkovitiji udarac nego ranije, o lepoti ne bih, nisam na to obracala paznju.
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Delester » 18 Aug 2011, 16:58

da, izgleda da nam se dojam tu razlikuje, u tom mecu meni je najveci utisak bio da ona ne moze mrezu da prebaci, cak je i komentator isto rekao, ne znam ko je komentarisao. Kada sam rekla ruznoca, nisam mislila na estetiku, my bad, meni je estetika tercijerna kategorija, meni je zapravo lepo sve sto je vrlo ucinkovito. jj ima prespor zamah, ma citavu petlju, plus mislim da ne udara lopticu u pravom momentu, a na stranu sto joj priprema za servis traje sekund ipo
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 20 Aug 2011, 23:17

Srpkinja Jelena Janković plasirala se u polufinale WTA turnira u Sinsinatiju, a B92 je ugrabio priliku za kratak razgovor sa njenim trenerom Rikardom Sančesom.
- Šta očekujete od duela u subotu i kakva je trenutna forma Jelene Janković? "Biće to težak meč za obe teniserke. Jelena ponovo ima dosta samopouzdanja I nadam se da ce igrati kao na nivou kada je bila najbolja ili na nivou prethodna dva meča. U tom slucaju imaće dobre šanse da prođe dalje".

-Da li možete da objasnite čitaocima kako je moguće da se u sedam dana toliko napreduje u formi? U istoj situaciji je I Andrea Petković koja je takođe imala problema na startu, a sada igra odlično...

"Jelelna je uvek imala potencijal. Ja često kazem, ona je kao Ferari. Taj Ferari je jedno vreme bio u garaži i sada je opet u akciji. Odlično je radila u poslednje vreme. Naša saradnja je veoma uspešna i drago mi je da je ponovo srećna. Potrebni su joj mečevi, ali je na dobrom putu da bude na nivou iz prošlosti"

- Na kraju razgovora recite mi šta da kažem bude li me mnogo žena zvalo iz Srbije za vas kontakt...

(smeh)…"Ne prilazite Špancima. Mi smo Banditosi"...

:laugh:

Jankovićeva očekuje težak meč protiv Petkovićeve, ali naglašava da zna kako treba da igra.

“Pričamo isti jezik i dobro je poznajem. Poslednjeg puta je ona mene pobedila u Štutgartu. Dobro poznajem njenu igru, doduše ne puno jer nismo igrale toliko puta do sada, samo dva puta. Znam kako treba da igram, da igram svoju igru, a osećam se dobro, što je najbitnije. Očekujem težak meč pa videćemo, šta bude, biće.”
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Maki » 20 Aug 2011, 23:21

Da,da bilo je danas dva puta u sportskom pregledu na b92,ja sam umrla od smeha. :laugh:
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 22 Aug 2011, 12:13

Finale: Sharapova def. Jankovic 46 76(3) 63
Image
Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Liv » 22 Aug 2011, 22:44

Jankovic names Open favorites, including herself


“I want to believe that I'm going to be up there as well," No. 12 Jankovic told reporters. "I can mention names, obviously Maria, Williams sisters. I don't know. Clijsters is not playing. But overall, I want to believe that I can go far. I have been a finalist over there. I was semifinalist, quarterfinalist over the years, so I have good results in the past and I love playing over there. I love the crowd, the atmosphere the vibe that you feel over there when you're playing in New York. I think it's a pretty special place. It brings the most out of me when it comes to Grand Slams."
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 31 Aug 2011, 12:38

1. kolo Jankovic - Riske 62 60
ImageImageImage
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 31 Aug 2011, 15:41

Carica opet kao kanarinac :)
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby CherieBgd » 31 Aug 2011, 20:03

Moja baba to zvala zumance zuto... whatever....
User avatar
CherieBgd
 
Posts: 1070
Joined: 14 Jun 2011, 20:09

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 03 Sep 2011, 12:54

User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests