Board index Tenis Teniseri i teniserke

Jelena Janković, The Empress

Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 08 Jun 2011, 16:17

Jelena Janković je rođena 28. februara 1985. u Beogradu.

Profesionalna teniserka od 2000-te godine, desnoruka, igra dvorucni bekend.
Visoka 177 cm, teška 59 kg.
Image

Teniski analitičari Jelenu uglavnom smatraju za dobrog counterpuncheara. Ima konzistentne udarce i čvrsta je sa osnovne linije, više voli da igra niz liniju nego dijagonalno. Najbolji udarac joj je bh paralela. Ume veoma dobro da odigra drajv volej, na mreži takođe nije loša, mada ne i najbolja. Najslabija karika je servis koji je u poslednje vreme donekle popravila. Poseduje vrhunske defanzivne udarce i kretanje.
Image Image

Jelena je do sada u svojoj profi karijeri osvojila 12 titula u singlu i jednu u mix dublu (Wimbeldon sa starijim Murray-em)
Najveći uspeh na GS turnirima je finale USO 2008 koje je izgubila od Serene.
Najbolji renking u karijeri joj je mesto broj 1 na koje je zasela 06. oktobra 2008-e godine i gospodarila cca 100 dana.
ImageImageImage

Tenis je počela da trenira relativno kasno (sa 9 i po godina) ali je napredovala munjevito. Sa 11 je već postala šampionka države u kategoriji do 12 godina. Bila je i juniorski br 1, osvojila juniorski AO.
Prvih nekoliko godina je trenirala u teniskom klubu ''Crvena Zvezda'' a potom je školovanje nastavila u Americi kod čuvenog Nika Bolitijerija.

''Crna'' Jelenina godina je bilaprva polovina 2006-e ali onda dolazi jako uspešna 2007-a i kao kruna, 2008-a godina. Nakon toga, Jelena se držala stabilno u top 10 (ukupno 4 godine i tri meseca) sve do skora, od kada zauzima poziciju br 15.

Jedna je od retkih teniserki koja ima pozitivan skor sa sestrama Vilijams, 4:4 sa Serenom i 6:5 sa Venus, kojoj je nanela jedan od najtežih poraza u karijeri u Rimu 2010-te, 6:0, 6:1. Na istom turniru je pobedila i Serenu i jedna je od sedam teniserki kojima je to uspelo (na istom turniru).
Jedna je od tri teniserke koja je bila i juniorski i seniorski broj 1.

Jelena je teniserka omiljena među fanovima širom sveta. Uglavnom je vole zbog njenog koloritnog karktera i ponašanja ''dive'' na teniskim terenima.
Jelena voli modu, veliku scenu, glamur, da se gleda na velikom ekranu. Nema komplekse ni strahove, ali zato možda malo manje ambicije nego što bi bilo poželjno.
Image Image.............................................................haljina napravljena od 700 telefona

Njeni mečevi mogu da budu dobri ili loši ali retko kada dosadni. Jelena je u stanju i da presvlači donji veš na terenu ili da ponese suncobran kao kišobran, da maltretira sakupljače loptica jer mora uvek da prima loptice sa desne strane, da priča priče sa svojom ložom, da sočno opsuje.

Više od svega navedenog, voli da se osmehuje i po tom osmehu je poznata.
Image Image

I da, ono bez čega se ne može ... mama Sneki i voda
Image

nadimci: JJ, Jeca, Šmeca, Jelka ... nastaviti po želji

Jednom recju ... empress
Image
Last edited by georgina on 08 Jun 2011, 16:55, edited 2 times in total.
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 08 Jun 2011, 16:28

Jao, kako je dobar uvod georgina. Svaka cast!
Jeca je ovih dana bila u Istanbulu, zbog zavrsnog turnira. I brat je bio s njom.
Evo jedne fotke
Image
Last edited by Gama on 08 Jun 2011, 16:47, edited 1 time in total.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 08 Jun 2011, 16:30

:goodpost: joj sto si dobar uvodni post napisala.

Jelka, moja ljubav, uz Novaka (ne bas u rangu Noleta, ali blizu) najveca trenutno :inlove:
Tonu zivaca sam pokidala zbog nje, ali mi je i donela nevidjene radosti. Jednostavno, od nje nikada ne znam sta da ocekujem.
Jos uvek nisam odustala od nade da ce jednom uzeti i taj toliko zeljeni slem, iako me cesto puta ona sama ubije u pojam i oduzima i tu krhku nadu... jednom...

Ja bih samo dodala da Jeca obozava da flertuje, sa publikom, sa reporterima, sa sudijama, sa svim i svakim, ma sa sopstvenom senkom... i mozda je zbog toga toliki i gotive.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 08 Jun 2011, 16:32

hvala, hvala.
ma bilo bi to i bolje i opsirnije, al' bas sam ovih dana u zescem minusu sa vremenom

kad uhvatim malo vremena, bice tu nekih lepih gifova, klipova itede :tambura:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 08 Jun 2011, 16:34

Nego, sinoc naleteh na ovo, ali posto nije bilo Jecine, a niti Jankove fan teme, sacekah da se bar jedna otvori.
http://sport.blic.rs/Tenis/198580/Jelena-i-Janko-zajedno-u-olimpijskom-dublu-u-Londonu
Nemam blage veze na sta ce to da lici. Nisam je odavno gledala u mix dublu. Ono sa Dzejmijem se jedva secam, a sa Noletom na Hopman kupu je bila povredjena, tako da videcemo
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 08 Jun 2011, 16:44

Evo Goco, Jeca obecava da ce vise da trenira Image
Jelena Jankovic
About to leave Istanbul now. Had a really nice time here, and what a great city to host the WTA Championships later this year. I am going to work extra hard to make sure I can be a part of it :)!

Fotke iz Istanbula
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Clarissa » 08 Jun 2011, 16:46

georgina wrote:hvala, hvala.
ma bilo bi to i bolje i opsirnije, al' bas sam ovih dana u zescem minusu sa vremenom

kad uhvatim malo vremena, bice tu nekih lepih gifova, klipova itede :tambura:

Alal vera, kako si samo napisala i uklopila slike i filmiće, zaista interesantan pristup liku i delu Šmece. A najbolja je fora sa mamom Sneki i vodom :D .
Ipak, nađoh grešku .
georgina wrote:Jelena je do sada u svojoj profi karijeri osvojila 12 titula u singlu i jednu u mix dublu (Wimbeldon sa mlađim Murray-em)

JJ je osvojila Vimbldon sa starijim Merijem, ili kako ga već zovemo i pišemo, pa da se to ispravi dok je sveže .
Andy Murray
Age: 24 (15.05.1987)
Jamie Murray
Age: 25 (13.02.1986)
I naravno, :jos:
Last edited by Clarissa on 08 Jun 2011, 16:50, edited 1 time in total.
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 08 Jun 2011, 16:48

Gama wrote:Evo Goco, Jeca obecava da ce vise da trenira


E, moja Gama, koliko puta sam se ja "primila" na Jelkina obecanja... a posle :prcprcprc: , Jelka ispadne u drugom ili eventualno trecem kolu.
Svaki put resim da se ne nerviram, nego da uzivam u njenoj igri, naravno ako Jelka odluci da igra tenis, ali svaki put se, da prostis, za****m i nasednem... i odu zivci.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 08 Jun 2011, 16:54

Clarissa wrote:Ipak, nađoh grešku .
...
I naravno, :jos:

ej, a sto je najsmesnije, znam da je stariji al' ne znam st mi bi da napisme mladji :tap:

naravno, bice jos svasta kada je jelka u pitanju
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Goca_64 » 08 Jun 2011, 16:57

georgina wrote:

naravno, bice jos svasta kada je jelka u pitanju

:hatman: :odlep:
Kad je Jelka u pitanju, ovo "svasta" nimalo ne cudi. Nego, s godinama smo se navikli od nje na "svasta" ... mislim tu pre svega na njenu igru.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby cecans » 08 Jun 2011, 17:05

djordja, uvodni post je sjajan :bravo: ( smem da te zovem djordja? ) ! Nekad sam bas bila veliki Jeckin fan,ali mi je u poslednje vreme pojela tonu zivaca tako da ne gledam sve njene meceve, nego malcice iz prikrajka navijam :D . Mada me i dalje kao i Gocu uhvati da razmisljam kako ce bas na sledecem turniru, GS, biti ona prava....i tako do neke sledece prilike :trtmilojka:
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby georgina » 08 Jun 2011, 17:13

cecans wrote: ( smem da te zovem djordja? )

sve moze :okk:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Milutinov Tata » 08 Jun 2011, 19:44

:bravo: Georgina, mnogo dobar uvod. Nadam se da ce i Jelena da se bar malo potrudi za razradu, recimo da se plasira za Istanbul za pocetak :tambura:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 08 Jun 2011, 20:02

Auu, pa ona u trci tek 11. - 2.191poen. Ispred nje su Andrea, Kvitova i kao 8. Bartoli sa 2.847
Bice jako cupavo :colera:.
Bojana 39. a Ana Image tek 57., zavaralo me to sto je 19. pa sam mislila da mnogo bolje stoji u trci. Lele.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Liv » 08 Jun 2011, 20:48

Svaka chast za temu :thumbup:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Next

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests