Board index Tenis Teniseri i teniserke

Andrea Petkovic

Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 08 Jun 2011, 01:27

Andrea Petkovic ak Petkorazzi (serbian Андреа Петковић) је моја омиљена тенисерка! :drool: :jupi:

ImageImage

А сада пословично озбиљно....

Андреа је рођена 9. септембра 1987. у Тузли! Тенис је почела да игра у 6. години уз свог оца Зорана ( бивши Девис Куп репрезентивац), који је увео у лепоте тениса и усадио јој велику љубав према истом!
Професиолац је од 2006. године.
Игра десном руком (дворучни бекенд).
У Стразбуру ове године освојила је своју 2. ВТА титулу (Прва је била 2009 у Бад Гештајну.)
Након 1/4-а РГ бележи своју најбољи ренкинг каријере...12.место на светској листи!
Тренер Петар Поповић, иначе њени родитељи су купили кућу у Новом Саду...па током припрема можда Новосађани и сретнете Петка како трчкара Дунавском парком!

Иначе. живи у Гринсхајму, Немачка, где се њена породица настанила 90-их, па је касније нормално успон каријере и пратио наступ у Фед Купу за Немачку!

Андреа је страшно занимљива и колоритна личност!
Издвајам: говори српски, немачки, француски, енглески, шпански... омињени фил је 300 а глумац Едвард Нортон...слуша рок, фанк...омињен група је Рејџ генст Машин а песма Булет ин Јор Хед :gitara:
Савршен излазак је по Андреи ...одлазак на концерт па у пивницу! :bliss:
....ужива да чита и пише..објављује своје текстове и видео блогове...диви се Гетеу и Че Гевари....
Омиљен град је Барселона..омиљени турнир..Штутгарт...незаборавни моменти са првог ГС у каријери-РГ 2007.
Е сада корени су чудо! Андреа студира Политичке науке и веома је заинтересована да се бави политиком!Доста чита, нарочито су јој занимљива догађања у бившој СФРЈ и СРН, па планира оснивање своје странке!

ImageImage

Раније се много више о Андреи причало као забавној девојци на туру, али њени резултати избијају у први план у последње време, као и постојање великог простора за напредак у свим сегментима игре!
Петко је веома активан на друштвеним мрежама, па је можете пратити на Твитеру, Јутјубу и Фејсбуку!
Официјални сајт је andreapetkovic.de!
Заштитни знак је Петко денс,,,за потребе земљаних терен ...мало је модификовала победнички плес....па је након победа овог пролећа изводила moonwalk!
Image
Image

Image

За мали крај увода



Идемо Петкораци! :algabacaju:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby vanjabarsa » 08 Jun 2011, 10:03


danas andrea postavila na fb
vanjabarsa
 
Posts: 765
Joined: 05 Jun 2011, 09:59

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 08 Jun 2011, 12:10

I promised to post a clip, when I have 20.000 facebook-fans. And that's the result...

:ojha:
:blue: :blue:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby Gama » 08 Jun 2011, 12:20

Sva je luda :jupi:.
Super je uvodni post :bravo:.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Andrea Petkovic

Postby AirBall » 08 Jun 2011, 13:10

Meni izuzetno draga teniserka koja deluje kao prava energetska bomba... Uvek nasmejana, spremna na salu i iskreno mi je krivo sto ne igra za nas...

Cini mi se da je Nole jednom prilikom izjavio da ga je upravo ona nagovorila da se posveti svom Twitteru... Cini mi se da je late boomer i da ce najbolje tek pokazati...

U svakom slucaju imace jednog navijaca na NBG (kad ne igra protiv Jece, Ane ili Boke)...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Andrea Petkovic

Postby georgina » 08 Jun 2011, 18:42

keimaak, daj neki moonwalk :gitara:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 08 Jun 2011, 20:32



:mj:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby georgina » 08 Jun 2011, 21:30

thank's. dobro to izvodi :mj:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 09 Jun 2011, 00:03

На овом снимку после победе над Лепом Машом најбоље се игра! :roll:



А одличан је и овај бес...вероватно проузрокован губитком поена услед лошег кретања!


:jezik:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 13 Jun 2011, 18:20

Venus beats Petkovic in first match since January
AP - Monday, June 13, 2011

EASTBOURNE, England (AP)—Venus Williams made a successful return from a four-month layoff with a 7-5, 5-7, 6-3 win over eighth-seeded Andrea Petkovic on Monday in the first round of the Eastbourne International.

The 30-year-old Williams was clearly rusty. She began the match with two double-faults and made a series of unforced errors, particularly off the forehand side.

But the five-time Wimbledon champion won with her grass-court experience and aggressive play. She wasted three match points in the final game before finally taking it when Petkovic hit a forehand wide.

Petkovic was on the other side of the net when Williams had to retire from her last match at the Australian Open in January with a hip injury.


:sad3:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 14 Jun 2011, 01:09

Petković: Sudije na Vimbldonu znaju srpske psovke!

Sudije na predstojećem Vimbldonu biće rigorozne prema teniserima koji će, bez obzira na razloge nezadovoljstva, psovati na terenima. Organizatori i čelnici teniske federacije spremili su spisak psovki na svim jezicima, a kazne će biti visoke, izmerene u hiljadama dolara. Predstojeći grend slem mogao bi da novčano olakša mnoge tenisere i teniserke koji su navikli da psuju. Među njima je i teniserka srpskog porekla, koja nastupa pod nemačkom zastavom, Andrea Petković (23).

Rođena Tuzlanka je i ranije kažnjavana zbog psovki, ali ističe da sudije sada sve više obraćaju pažnju, pa i kada to čini na maternjem jeziku.

- Dok igram pričam nekad na našem, nekad na nemačkom, nekad na španskom. Šta mi padne na pamet. Ali, psujem na srpskom – kaže Andrea.

Temperamentna devojka na terenu i van njega plaši se da turnir na travi može da bude velika nevolja za one koji psuju tokom igre.

- Postoji katalog reči koje ne smete da izgovarate tokom mečeva. U svim mogućim jezicima. Ukoliko vas sudije čuju sledi žestoka novčana kazna. Mene su u SAD kaznili sa 4.000 dolara, ali je to kasnije smanjeno na 450. Međutim, u Londonu neće biti milostivi – kaže Petkovićeva za Bild.

Image


Andrea kaže da će teniseri i teniserke morati da psuju sebi u bradu, kao i da sudije znaju srpske psovke.

- Moraćemo ili da prestanemo da psujemo, ili da to radimo tako nas ne čuju. Ako smatrate da imam luksuz što psujem na srpskom, grdno se varate. Među vodećim teniserima i teniserkama sveta ima dosta Srba, pa su sudije naučile sve ružne reči na našem jeziku.

Pekovićeva smatra da su Englezi ipak drugačiji od drugih i da će svaka psovka biti naplaćena.

- Trudim se da to ne vidi i ne čuje sudija pošto na grend slem turnirima su kazne ogromne. Ipak, Englezi su drugačiji, oni imaju komisiju koja prati ove stvari. Na Vimbldonu će to raditi veoma pažljivo i svaka psovka će biti drastično kažnjena. Obično, psovka košta minimum 2.000 dolara - rekla je Andrea.


sportal.rs
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby Goca_64 » 14 Jun 2011, 12:48

Keimaak wrote:
Petković: Sudije na Vimbldonu znaju srpske psovke!
...Obično, psovka košta minimum 2.000 dolara - rekla je Andrea.


sportal.rs


Ma idi, dve hiljade dolara... pa Janko i Jeca, a bog'me nekad i Nole i Viktor znaju da ga odvale samo tako kad su u elementu. Melcer jos pogotovo. Valjda misli da sudije ne znaju srpske psovke. Ja se secam da su jos iz onog vremena kada su igrali Boba, a kasnije i i Ivanisevic, znali biti rigorozni. Janko, kako stize jedva do drugog kola, mogao bi hipoteticki celu zaradu da istrosi na psovke :laugh:
Ja jedino Anu nisam nikada cula da psuje.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 14 Jun 2011, 23:58

Image

:laugh:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 18 Jun 2011, 13:33

Petkovićeva: Vozim krš od auta!
N. Ma. | 17. jun 2011. 19:47
Ljudi, zaradila sam više od milion dolara u karijeri, ali i dalje vozim pravu kršinu od auta. U garaži mi je parkiran poluraspadnuti "opel", ali ga volim – ističe Andrea

Image
Andrea Petković

SRPKINjA je pokorila Ostrvo i pre nego što je Vimbldon počeo. Cela Britanija obožava Andreu Petković, a nema lista u ovoj zemlji koji joj prethodnih dana nije posvetio pažnju. Tako najtiražniji tabloid "San" piše kako je rođena Tuzlanka, a danas nemačka reprezentativka u FED kupu, svestrana ličnost, koja pored sjajnog tenisa, svira bubnjeve i gitaru, pleše "munvok" posle pobeda, voli ozbiljnu literaturu, završava fakultet, želi da osnuje političku partiju ili postane novinar.

- Ljudi, zaradila sam više od milion dolara u karijeri, ali i dalje vozim pravu kršinu od auta. U garaži mi je parkiran poluraspadnuti "opel", ali ga volim. Ipak, ako osvojim Vimbldon ili neki drugi tako veliki turnir, prvo ću sebi da kupim skup sat - kaže Andrea, koja priznaje da je potrošila uglavnom sve što je do sada inkasirala od turnira.

Petkovićeva se ponosi time što joj tenis nije sve u životu, ali tvrdi da je maksimalno posvećena ovom sportu.

- Kad mi je bilo 16 i 17 godina maksimalno sam se izludovala. Izlazila sam na žurke i probala sve i svašta. Sada me to ne zanima i mogu na miru da igram tenis bez misli da sam nešto u životu propustila.

Uspehe koje doživljava prethodnih meseci duguje jednoj opkladi.

- Otac je hteo da studiram, a ja sam htela tenis. Obećala sam mu da ću da napustim ovaj sport ako za dve godine ne prođem u prvih 50 na svetu. Srećom, bila sam 49. baš kad je istekao dogovoreni period - zaključuje Petkovićeva.


:laugh:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Andrea Petkovic

Postby Keimaak » 19 Jun 2011, 13:38

Опрема за Вимблдон:

Image

:okk:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Next

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests