Board index Tenis Teniseri i teniserke

Andy Murray

Andy Murray

Postby Liv » 06 Jun 2011, 22:27

Andrew "Andy" Murray rodjen je 15.05.'87. Po poreklu Shkot, po potrebi Englez, politichki korektno Britanac.
Trenutno zauzima poziciju broj 4 na ATP listi najboljih. Ranking karijere mu je broj 2 kada je u avgustu 2009 proveo dve nedelje na toj poziciji. Prvi put je u top 10 ushao 16.04.'07.
Do sada je stigao do tri slem finala - USO 2008, AO 2010 i 2011, u sva tri ostao bez titule.
Od 7 Master 1000 finala osvojio je 6 - 2008 Cincinnati i Madrid, 2009 Miami i Montreal, 2010 Toronto i Shanghai. Svi na betonu.

Tenis je pocheo da igra sa 5 godina. Njegov tadashnji trener je izjavio da nikada nije video dete tako kompetativno kao Andy. On sam smatra da se ta zhelja za pobedom javila iz chestih poraza u duelima s bratom. Sa 9 godina Andy je bio svedok masakra u svojoj shkoli. Thomas Hamilton je ubio 17 ljudi pre nego shto je pucao u sebe. Otprilike u isto vreme roditelji su mu se razveli. Interesantno je da su on i njegov brat Jamie nakon razvoda zhiveli sa ocem. Na turnirima ih danas prati majka, Judy. Kada su ga sa 15 godina pitali da se pridruzhi fudbalskom klubu i trenira profesionalno fudbal (deda mu je bio pro fudbaler) on je odbio i odluchio se za tenis.

Sa 16 godina mu je postavljena dijagnoza "bipartite patella/knee cap" ili chashica koja u detiljnstvu nije lepo srasla u jednu kost vec ostala podeljena na dva dela. Ovo je dosta obelezhilo njegovu karijeru, odvojilo ga je tada na 6 meseci od terena i nekoliko puta bilo uzrok neigranja turnira.

Opremu i reket sponzorishu Adidas (Barricade range) i Head. Iako najvishe uspeha ima na betonu, tvrdi da najvishe voli shljaku jer je na njoj trenirao u Barseloni gde se preselio s 15 godina.
Hobi su mu video igre. U jednom trenutku navodjene i kao opsesija i razlog razilazhenja s dugogodishnjom devojkom, Kim Sears.
Image
Image



:)
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Andy Murray

Postby Gama » 06 Jun 2011, 22:45

:smile:
Makica vec trenira na travi Kvinsa, danas vise od 2 sata.
Image
"This tournament is one of the nicest tournaments to play," admitted Murray. "It's got a different feel to it because it's a club. It's a sort of different atmosphere. I really enjoy it. I played well here in the past and it's the perfect preparation for Wimbledon."
"You just need to live your normal life," said Murray. "I think if you try and avoid reading newspapers, turn[ing] the TV on, that's not normal.

"Just because there is a big tournament coming up, I watch all the same TV that I always watch, and if there is a paper around I am not going to avoid it. I'll pick it up. I always do crosswords in the newspapers.

"I don't lock myself away in my house."

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2011/06/23/Queens-Monday-Murray-Back-In-Training.aspx
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Andy Murray

Postby Sony » 06 Jun 2011, 22:47

Makica, Makica...

Sta znam, on je jako kvalitetan teniser.

Zapravo, odlican teniser ali za sada slaba psiha. Da li ce nesto promijeniti po tom pitanju, ili i dalje ostati vjerni pratilac Top trojke planetarnog tenisa, vidjecemo. Iako igra previse defanzivno i dosadno, odlican je - nema sta.

Endi ima 8-6 protiv Federera sto je za svaku pohvalu. Jedan od rijetkih koji ima pozitivan H2H sa Svajcarcem. Dolazi Vimbldon, GS koji Mareja po obicaju lansira u top 2 favorita. Mnogo godina Englezi cekaju sampiona....pritisak uvijek na njemu bude ogroman.

Nastavak sezone bice veoma interesantan....
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Andy Murray

Postby Liv » 06 Jun 2011, 23:05

Ja od njega uvek vishe ochekujem na master turnirima. Nije josh porastao da dobije ta finala na slemu. Kad ce i da li ce ne znam. Njegova igra je za mene otprilike kao i odnos ljudi prema njemu - od crnog do belog. Kad se povuche u defanzivu dodje mi da vrishtim na sav glas koliko me smori. Osecam fizichki bol dok prebacuje lopticu +30 puta za svaki poen. S druge strane kad ima neki problem i kad je prinudjen da igra ofanzivnije, da skracuje poene i ide na vinere fantastichan je. Teshko je izaci iz comfort zone, ali kad bi uspeo i koristio sva svoja oruzhja cheshce i raznovrsnije bio bi fantastichan.

Pravi je Marmite - Love it or hate it :)
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Andy Murray

Postby Sony » 06 Jun 2011, 23:07

Ja ga ne volim, ali ga ni ne mrzim. Pomalo mi jeste antipatican ( Novakova 3 poraza od njega su mi jako tesko pala), ali u odnosu na Federera ( a sve vise i na Nadala) mi je sasvim OK.

Dakle, ja sam u sredini :D
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Andy Murray

Postby Liv » 06 Jun 2011, 23:11

Ja sam mu jedva oprostila Cincy :)
Andy Murray wary of aggravating ankle injury on slippery grass
Murray pushed Nadal hard and watched some of the Spaniard's win over Federer in Sunday's final, doubtless picking up a few extra pointers.

"From what I saw, Roger had big chances in the first set," he said. "I thought he was playing different at the beginning of the match but, when Rafa came back, he was reverting to how he usually plays against him. He was playing his backhand high up the middle of the court and Rafa wasn't getting any angle on the ball and then as soon as it got close he stopped hitting it.

"A lot of times when you play against Rafa, you think you can go for a shot and he hits backhands high with not much on them but you are normally quite far to your backhand side and he's hitting his forehand down the line so well. If you do go for it big on the clay, he reaches itand yanks that forehand up the line. Whereas on other courts you can sometimes hit the winner, on the clay he always gets there."

Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Andy Murray

Postby Goca_64 » 07 Jun 2011, 12:05

Liv wrote:Andrew "Andy" Murray rodjen je 15.05.'87. Po poreklu Shkot, po potrebi Englez, politichki korektno Britanac.


Sjajan post, Liv :bravo:
Pretekla si me, ja bas htela da otvorim Makicinu temu, ali neka si, kao sto rekoh, odlican post.
Dobro, ja cu cekati bolja vremena za mog rezervnog pulena Del Ponija, da otvorim njegovu temu (i to je mnogo od mene, obzirom da se zna koliko "volim" da otvaram teme)
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Andy Murray

Postby Liv » 07 Jun 2011, 12:54

Tnx :) To bi bilo super Goco. Mnogi vole DelPa :+1:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Andy Murray

Postby Gama » 07 Jun 2011, 14:35

:tap:
Andy Murray pulled up a little abruptly in practice set against Kuznetsov. Called session off early.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Andy Murray

Postby Size 9 » 07 Jun 2011, 15:31

Nema veze, osvaja on W
Size 9
 
Posts: 5
Joined: 06 Jun 2011, 14:22

Re: Andy Murray

Postby loki » 07 Jun 2011, 17:44

Size 9 wrote:Nema veze, osvaja on W


Hey, no smuggled irony na fan temi :bleh:

A mislim da sam ja jedini ovdi koji najvishe gotivi superheroja ove teme od prve chetvorice sa ATP liste, pa sam u zbunu da li da mu spevam neke ode (like - njegove chelichno plave ochi, kao glecheri jezera loh nes zure u protivnika pre mecha, koji uplashen ni ne sme da izadje da igra) ili da sachkem to osvajanje Wimbldona da krenem sa tim :D


Enihau, MAndy, osvajaj taj prvi GS, vreme ti je :waiting:
Another thing. This idea of "I'm offended". Well I've got news for you. I'm offended by a lot of things too. Where do I send my list? Life is offensive. You know what I mean? Just get in touch with your outer adult. And grow up. And move on.
User avatar
loki
 
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2011, 18:37
Location: homeless

Re: Andy Murray

Postby Delester » 07 Jun 2011, 18:16

ima zelene oci bre :lol:
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Andy Murray

Postby loki » 07 Jun 2011, 18:20

pssst bre, ne znam sa chime iz loh nesa da uporedim zelene ochi (algama mozhda? ), a da to zvuchi kao da je on cool i dalje :dunno: mozhe on da ima plave na ovoj temi, nishta mu ne fali. :D
Another thing. This idea of "I'm offended". Well I've got news for you. I'm offended by a lot of things too. Where do I send my list? Life is offensive. You know what I mean? Just get in touch with your outer adult. And grow up. And move on.
User avatar
loki
 
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2011, 18:37
Location: homeless

Re: Andy Murray

Postby Delester » 07 Jun 2011, 18:22

jaca endijevo jezgro navijaca, drago mi je da ima onih koji pored apresijacije ociglednih teniskih kvaliteta i simpatisu njegov originalni karakter :P
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Andy Murray

Postby Liv » 07 Jun 2011, 18:23

Ko to jinxuje na Mukicinoj temi... Osoba 1 predstavite se.:D
Loki, nisam imala pojma da si u fan klubu :jupi:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Next

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests