Board index Tenis Teniseri i teniserke

Richard Gasquet

Richard Gasquet

Postby Panta » 06 Jun 2011, 20:23

Rodjen 18.06.1986. godine, profesionalac postao 2002. i do sada osvojio, mizernih, 6 titula.

Kao najveci uspesi slove: polufinale Wimbledona 2007. (izbacio Rodika u cetvrtfinalu u 5 setova), kao i 2 finala mastersa, Hamburg i Toronto, gde je oba puta porazen od igraca sa kojim ce ga, kroz citavu karijeru, najvise uporedjivati-Federera.

Najbolji ranking mu je sedmo mesto.

Ono po cemu je prepoznatljiv jeste fantastican jednorucni bekhend, udarac koji je Risar doveo do savrsenstva i koji u njegovom izvodjenju izgleda bozanstveno.Toliko je opasan da mu protivnici forsiraju forhend, sto je redak slucaj u istoriji tenisa (ja za drugi ne znam).

Forhend je, u poredjenju sa bekhendom, nesto slabiji, ali opasan, voleji odlicni, servis najslabije oruzje.

Postoje teniski strucnjaci koji tvrde da je Gaske najtalentovaniji igrac u istoriji tenisa.Ja se, premda sam daleko od strucnjaka, slazem sa njima.Gracioznost, elegancija, lakoca sa kojom izvodi udarce, osecaj za voleje i jos mnoge druge stvari idu u prilog te tvrdnje.

Naravno, Risar nije ni blizu napravio karijeru kakvu je mogao i kakvu su mu strucnjaci predvidjali.Razloge tome ne znam, ali znam da bi, da je imao radnu etiku iole pribliznu talentu, bio jedan od najboljih svih vremena.

Nazalost, za to je kasno, te nam ostaje da, s vremena na vreme, uzivamo u ovakvim potezima :blue: .



Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Richard Gasquet

Postby loki » 06 Jun 2011, 21:05

Panta wrote:
Naravno, Risar nije ni blizu napravio karijeru kakvu je mogao i kakvu su mu strucnjaci predvidjali.Razloge tome ne znam, ali znam da bi, da je imao radnu etiku iole pribliznu talentu, bio jedan od najboljih svih vremena.




Ma, nikakakva radna etika ne bi njemu pomoglo, guy has no heart. Radna etika ne ispravlja chokerstvo (on that matter, kokain mozhe da ga ispravi, shteta shto ga ukebashe brzo kada je krenuo tom taktikom :angel2: ), mogla bi ista da ga dovede do redovnog top10 i to je kraj.

A i kvalitet njegovih udaraca se chesto precenjuje zbog elegantnosti istih, koja je priznajem, na vrehunskom nivou.
Another thing. This idea of "I'm offended". Well I've got news for you. I'm offended by a lot of things too. Where do I send my list? Life is offensive. You know what I mean? Just get in touch with your outer adult. And grow up. And move on.
User avatar
loki
 
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2011, 18:37
Location: homeless

Re: Richard Gasquet

Postby cecans » 06 Jun 2011, 22:05

loki wrote:
Panta wrote:
Naravno, Risar nije ni blizu napravio karijeru kakvu je mogao i kakvu su mu strucnjaci predvidjali.Razloge tome ne znam, ali znam da bi, da je imao radnu etiku iole pribliznu talentu, bio jedan od najboljih svih vremena.




Ma, nikakakva radna etika ne bi njemu pomoglo, guy has no heart. Radna etika ne ispravlja chokerstvo (on that matter, kokain mozhe da ga ispravi, shteta shto ga ukebashe brzo kada je krenuo tom taktikom :angel2: ), mogla bi ista da ga dovede do redovnog top10 i to je kraj.

A i kvalitet njegovih udaraca se chesto precenjuje zbog elegantnosti istih, koja je priznajem, na vrehunskom nivou.

:D
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Richard Gasquet

Postby M.S. » 07 Jun 2011, 07:07

Moj omiljeni igrač :) .

Što ne sprečava da se u ovoj fazi složim sa lokijem. Barem u većini ocena :D . Izgleda da je Gaskeu premali potencijal za učenje i napredovanje, a moguće ga blokira i mržnja prema tenisu koju je pokupio pored klasičnog teniskog oca. Treba neki feng šui spremanje da obavi u glavi kako bi očistio um za bolji forhend, a bogami, mora i da zapne na fizičkom polju-jer treba da bude spreman kao zver da bi stajao 5m od osnovne linije i dobijao na šarm udaraca igrače iz top 10 na iole redovnoj bazi.

Zaključili smo da približavanje liniji ne dolazi u obzir jer mu treba zadrška da opali one svoje bh projektile.

Dakle, top 10 ponovo i još neka manja titula, a bojim se da je za veće stvari dosta kasno. U svakom slučaju, za mene najpristojniji igrač sa jako, jako lepom igrom.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Richard Gasquet

Postby Goca_64 » 07 Jun 2011, 12:14

Panta wrote:

Ono po cemu je prepoznatljiv jeste fantastican jednorucni bekhend, udarac koji je Risar doveo do savrsenstva i koji u njegovom izvodjenju izgleda bozanstveno.Toliko je opasan da mu protivnici forsiraju forhend, sto je redak slucaj u istoriji tenisa (ja za drugi ne znam).

Forhend je, u poredjenju sa bekhendom, nesto slabiji, ali opasan, voleji odlicni, servis najslabije oruzje.



Mozda Ljuba, po mom misljenju. Disproporcija njegovog FH-a i BH-a je takodje ogromna. Premda Ljuba nema ni priblizno tako elegantan BH kao Risar. Ljuba je meni vrhunski elegantan pri izvodjenju BH slajsa i zaista retko ciji slajs mi se dopada kao njegov.
Sto se samog Gaskea tice, jako mi je simpatican i drag i volim da ga gledam kad igra protiv igraca znatno slabijih od sebe, ali protiv nekih kompletnijih, i protiv udaraca, on jednostavno niti ume niti moze da pokaze i to vrhunsko sto poseduje.

Kiju (Loki), post ti je vrh :bravo: :D
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Richard Gasquet

Postby Panta » 10 Jun 2011, 16:43

loki wrote:
Panta wrote:



Ma, nikakakva radna etika ne bi njemu pomoglo, guy has no heart. Radna etika ne ispravlja chokerstvo (on that matter, kokain mozhe da ga ispravi, shteta shto ga ukebashe brzo kada je krenuo tom taktikom :angel2: ), mogla bi ista da ga dovede do redovnog top10 i to je kraj.

A i kvalitet njegovih udaraca se chesto precenjuje zbog elegantnosti istih, koja je priznajem, na vrehunskom nivou.


Nisam bio pri racunaru ovih par dana.

Rec je o uzrocno-posledicnoj vezi: da je bio vredniji, od najmladjih dana bi imao mnogo vise pobeda, te samim tim ne bi imao strah od istih, odnosno ne bi chokirao.

Ako ces bas strogo da gledamo, retko koji igrac ispod prvih 10 nije choker.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Richard Gasquet

Postby Gama » 25 Jun 2011, 01:44

Odlicna pobeda protiv Bolelija (63 62 64) za prolaz u 1/8 finala gde ga ceka Marej.

Image
It has been four years since Richard Gasquet reached, to date, his only Grand Slam championship semi-final at the All England Club. He has won seven ATP World Tour titles on clay, grass, hard and indoor surfaces – a rare feat.
"I am learning to channel my emotions in order to play my best tennis.
I have always played with a lot of feeling, but what I must do is stay relaxed and try to play without hesitation and not to be afraid to hit out on my shots. I am now focusing on staying calm on the court to play my best tennis.”

http://www.atpworldtour.com/News/DEUCE-Tennis/DEUCE-Roland-Garros-Wimbledon-2011/Richard-Gasquet.aspx
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Richard Gasquet

Postby Gama » 26 Jun 2011, 12:37

Wimbledon 2011: 10 questions for ... Richard Gasquet

Q What is your greatest achievement?
A Many things. When I played in Davis Cup, when I played semis here [at Wimbledon], I played the Masters Cup. And just to be a pro, When I was a child I wanted to be a professional.
Q Your best moment at Wimbledon?
A When I beat Roddick, I won two sets to love. When I beat him it was very good for me. After, I could play Roger in semis.
Q What do you do before you go on court?
A I try to have a big warm-up, to be ready the first point of the match, I try to run five minutes, go to the bicycle, sometimes music.
Q How was it, working with Yannick Noah?
A Yannick knows tennis, and I listened carefully to every bit of advice he gave me. He told me in a very blunt way some things he felt I was not doing right, but coming from him, I welcome criticism. Just like I have a hard time accepting it from so many others who know nothing about tennis, but who feel they have the right to tell me what to do.
Q How do you feel about playing Andy Murray?
A I’m happy to play against him, I have nothing to lose, he is the favourite of the match, I will just try to do my best.
Q If you were not a tennis player?
A Tough to say. I would love to play football, for Paris St Germain. I would love to be a football player. But after I really don’t know.
Q How would you describe yourself?
A I have a split personality — I’m a Gemini. When I am with friends in Paris I’m an extrovert.
Q What do to relax?
A To be at home in south of France, to play golf with friends, or football with friends.
Q Your favourite part of London?
A The city is very beautiful, Wimbledon, but also the city is very nice, Hyde Park, everything is beautiful, similar to Paris.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Richard Gasquet

Postby Gama » 07 Aug 2011, 18:16

Gaske: „Prevazišao sam strah od samog sebe“

Kada je Rišar Gaske pre četiri godine zadivio teniski svet svojim prirodnim talentom i elegancijom igre, činilo se kao da je samo nebo granica.

http://www.b92.net/sport/tenis/masters/intervju.php?yyyy=2011&mm=08&dd=01&nav_id=529137

Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Richard Gasquet

Postby Gama » 10 Aug 2011, 11:10

Gaske je pobedom nad Majerom 63 62, ostvario 250-tu pobedu.

Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Richard Gasquet

Postby Gama » 10 Jan 2012, 00:26

Engleski na francuski nacin :biggrin:

User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Richard Gasquet

Postby alcesta » 17 Jan 2012, 17:12

“Who is that?”

“Richard Gasquet. He’s French.”

“I don’t care what he is.”

The person asking the question is a young woman with long blond hair. It's clear from her tone that she's left two words out of her last sentence concerning Gasquet—"He's hot." She's left them unsaid perhaps because she's talking to her boyfriend. The two have just joined some friends in the front row at Show Court 2. It’s approximately 11:30 A.M., but the general, or maybe just American, rule of thumb against beers before noon doesn’t seem to apply in this little corner of Melbourne Park. Beer appears to be the point. The group of 20-something friends, heavy on cool sunglasses, spends the better part of a game between Gasquet and Andreas Seppi trying to decide whose going to make the next beer run.

The wind is whipping the ball spastically, to the point where Gasquet and Seppi at times look like cricket batsman trying to move their racquets into awkward positions to meet it. Gasquet rises above the conditions for one moment of sheer brilliance. He begins a rally by laying back well behind the baseline and easing the ball over the net. Seemingly at his leisure, he takes a forehand and throttles it, with no topspsin, crosscourt. On the next ball, he flicks over a backhand with heavy top that lands near the baseline. Seppi gets just enough of it to send up a decent lob. Gasquet leans back easily and smashes it home for the point.

This is the Gasquet conundrum: It looks so easy, but it can’t possibly be done more than a couple of times a set. Which makes its ease all the more amazing. The beer drinkers recognize the moment and clap over their cups.

http://blogs.tennis.com/thewrap/2012/01 ... -park.html
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Richard Gasquet

Postby Hezonja » 28 May 2013, 09:38

Gaskeov komentar na ''ludilo'' Stahovskog.

"He's a funny guy, smart guy," said Gasquet, of Stakhovsky's decision to photograph - and subsequently tweet - the mark. "He's one of the funniest on Tour. I have no problem with it. He was pretty sure the ball was on the line. Maybe it's good, maybe it's out. I've had these problems too. I can understand when a guy is becoming crazy sometimes."


Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Richard Gasquet

Postby Hezonja » 04 Jun 2013, 00:43

Risar je danas prokockao vodjstvo od 2:0 protiv Vavrinke.U 5.setu je izgubio 6:8.

"I have a little pain in my leg at the moment, but more in my soul for sure," said Gasquet. "It was not my day. It was a great match. I was really tired in the fifth set. He was fresher than I was. It was so close. I couldn't do more than I did. But it's always difficult to lose."


Mec lopta





Image

Image

Image
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Richard Gasquet

Postby Gama » 04 Jun 2013, 23:41

After his devastating loss to Stanislas Wawrinka at the French Open on Monday, Richard Gasquet dropped to an abysmal 1-15 in Grand Slam fourth rounds. Here’s a look back at how he earned this catastrophic record.

The 15 Fourth Round Failures of Richard Gasquet

Crni Gaske, 1-15. Previse!
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Next

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests