Board index Tenis Teniseri i teniserke

Mladi lavovi

Ko ce prvi kao tinejdzer da osvoji ATP titulu?

Elias Imer (10.4.1996.)
1
4%
Tanasi Kokinakis (10.4.1996.)
1
4%
Hjeon Cung (19.5.1996.)
2
7%
Dzared Donaldson (9.10.1996.)
1
4%
Borna Coric (14.11.1996.)
6
22%
Aleksandar Zverev (20.4.1997)
14
52%
Andrej Rubljev (20.10.1997.)
2
7%
 
Total votes : 27

Re: Mladi lavovi

Postby werbatim » 12 Aug 2022, 04:55

Za sada se cini da je sestra bolja. O Darji su se, kad se pre jedno tri, cetiri godine culo za nju, pricale bajke kao i o Nikol Palecek. I onda se cinilo da ce biti na istom nivou (da nece moci da udju u 100 juniorki i da ce se boriti za neki bod na WTA), ali eto Darja je ipak malo proigrala. Doduse, mora la je u Afriku da bi napravila znacajnije rezultate. Mozda ju je i sestra pogurala, ona je tek pocela da igra juniorske :)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mladi lavovi

Postby Bojdo » 31 Jan 2023, 09:20

Zapamtite ovo ime – novi Novak Đoković zove se Ognjen Milić
Srpski mladi teniser Ognjen Milić ima 15 godina, ali je već do sada uspeo da privuče pažnju na sebe. Bio je najbolji igrač Evrope do 12 i do 14 godina, višestruki je prvak Srbije. Novak Đoković ga prati na društvenim mrežama, uzeo je poen Danilu Medvedevu, zbog igranja levom rukom porede ga sa Rafaelom Nadalom, a sada o svemu govori za Sputnjik.
Upravo se vratio sa turnira u Istanbulu koji se organizuje za 128 igrača do 18 godina. Ušao je u finale i završio drugi iako je konstantno igrao protiv starijih od sebe. Jasno je da prelazak iz juniorskog u seniorski tenis može da bude težak, ali u ovom momentu Ogi svakako obećava.
„Sada sam počeo da igram juniorske turnire do 18 godina, igrao sam finale kao najmlađi u Istanbulu i mogu da kažem da super ide. Igrao sam protiv igrača koji imaju 17-18 godina“, rekao je Milić za Sputnjik. Onima koji ga ne znaju, predstavio bi se na sledeći način:
„Osvojio sam šest naših državnih prvenstava i kao mlađi i u svom godištu, dakle do 12, do 14 i do 16 godina. Pre mesec dana sam osvojio prvenstvo do 16 godina. Bio sam prvi u Evropi do 12 i do 14 godina. Do 12 godina ne postoji evropska lista. Ali, imao sam najviše osvojenih međunarodnih turnira. Pa, sam tako imao najbolji rezultat u Evropi. Sada sam počeo da igram juniorske do 18, imam jedno osvojeno u Skoplju, par četvrtfinala, polufinala i sada u Istanbulu finale“, rekao je Milić.
Milić već nosi opremu koja ima istog sponzora kao i Novak Đoković. A, nosi i opremu reprezentacije Srbije.
„Igram za reprezentaciju već četiri godine uzastopno i na letnjim i na zimskim, za oko mesec dana idem da igram ponovo, zadovoljan sam“, konstatovao je Milić.
Mladi Srbin imao je priliku da upozna čuvenog Rusa Danila Medvedeva, i to na jednom kampu gde nije mogao bilo ko da se nađe.
„Bilo je nas trojica-četvorica najtalentovanijih u Evropi, bio je i Medvedev sa nama. Prebacivali smo malo, igrali, pa pričali. Zaista je prijatan. Bilo je super. Uzeo sam mu poen, bilo je 1:1, a-ha-ha“, kaže Ognjen.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8582
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mladi lavovi

Postby veljkos161 » 31 Jan 2023, 10:36

Novi Novaci rastu na drvecu.
Bespotreban pritisak za decka.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Previous

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 94 guests