Board index Tenis Teniseri i teniserke

Mladi lavovi

Ko ce prvi kao tinejdzer da osvoji ATP titulu?

Elias Imer (10.4.1996.)
1
4%
Tanasi Kokinakis (10.4.1996.)
1
4%
Hjeon Cung (19.5.1996.)
2
7%
Dzared Donaldson (9.10.1996.)
1
4%
Borna Coric (14.11.1996.)
6
22%
Aleksandar Zverev (20.4.1997)
14
52%
Andrej Rubljev (20.10.1997.)
2
7%
 
Total votes : 27

Re: Mladi lavovi

Postby Gama » 10 Jul 2011, 19:28

Jedino nisam videla kako ovaj Kuznecov igra.
Drago mi je sto je pomenuo Filipa i jedva cekam da i on napravi neki zapazeniji rezultat.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Mladi lavovi

Postby Maki » 22 Jul 2011, 22:01

Srbija ima i "malog Novaka", Boris Živković osvojio turnir u Monte Karlu

Na 17. juniorskom teniskom turniru u Monte Karlu, u kategoriji do 11 godina u finalu su igrali Boris Živković iz Srbije i Ugo del Kore iz Francuske, a meč je okončan pobedom dečaka iz Kruševca rezultatom 6:3, 6:0.

Na dodeli nagrada u "Kantri klubu" predstavljen kao ,,mali Novak", Boris Živković je podigao pobednicki pehar i postao prvi Srbin u singlu koji je osvojio Monte Karlo.


Bravo mali. :bravo:
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Mladi lavovi

Postby georgina » 23 Jul 2011, 09:59

bas mu i ne treba da ga zovu ''mali novak' :roll: '.
da ne prodje ko ''baby fed'' nmb 1 i ne uobrazi ko ''baby fed'' nmb 2
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Mladi lavovi

Postby Maki » 06 Aug 2011, 19:39

Juniorke Srbije osvojile ekipno SP u tenisu! :tenis:

Ženska juniorska teniska reprezentacija Srbije (igračice do 14 godina) osvojila je titulu na Svetskom ekipnom prvenstvu u češkom Prostejovu, pošto je u finalu savladala selekciju SAD sa 2:1.

Bod Srbiji u singlu donela je Ivana Jorović, koja je savladala DŽuliju O'Loflin sa 6:4, 7:5. U drugom singl meču Amerikanka Katarina Stjuart pobedila je Nikolu Jović sa 6:2, 7:5. Drugi bod i titulu Srbiji je doneo dubl Jović-Jorović, koji je pobedio par O'Loflin/Rovira sa 4:6, 6:3, 6:3. Amerikanke su na ovogodišnjem takmičenju branile titulu.

Srbija je na putu do finala zabeležila četiri pobede, protiv Južne Koreje (2:1), Češke (2:1), Meksika (3:0) i Hrvatske (3:0).
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Mladi lavovi

Postby Liv » 06 Aug 2011, 23:49

Sjajna vest, bravo za devojchice :hatman: :thumbup:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Mladi lavovi

Postby Milutinov Tata » 11 Aug 2011, 16:37

Evo i ovde da postavim. Meni ovo zvuci nadrealno, neverovatno koliko je mali broj mladih igrca cak i u prvih 150 :shock:

Pospisil had his moments, and now, along with Milos Raonic, Canada becomes the only country in the world to have two men under the age of 21 in the top 150.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29576
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mladi lavovi

Postby Gama » 21 Aug 2011, 14:04

Image
High school phenom Jack Sock has decided to turn pro. The 18-year-old, who was debating playing a year of college tennis, boasts an impressive resume after going 80-0 in singles competition and grabbing four straight individual Kansas state championships during his high school career at Blue Valley North in Overland Park, Kan.
He became the second American to win the Junior U.S. Open Championships since Andy Roddick in 2000.
Sock is equipped with a strong first serve that’s particularly well-suited for hardcourts, good power and control with his groundstrokes and an athletic 6-foot-1 frame that allows for both power and movement.
His favorite quote on his Facebook profile: “Mental game??? That’s for people who don’t have sick timing on their forehands.”

http://opensource.si.com/2011/07/28/american-jack-sock-turns-pro/

Evo teksta i o Donald Young-u, mada i nije bas sa 22 mladi lav. Ali nece da skodi.
At 15, he was featured as a rising star in Newsweek, won the junior Australian Open, and become the youngest and first African-American to achieve the world junior No. 1 ranking. In 2007, Young captured the junior Wimbledon title and then ended the year as the youngest player in the ATP Top 100.

He was destined for greatness. Until he hit a wall — the pro tour.

http://www.chicagotribune.com/sports/ct-spt-0821-donald-young-us-open--20110821,0,534578.story
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Mladi lavovi

Postby vanjabarsa » 21 Aug 2011, 16:49

mladi lav Jack Sock, ovih dana igra golf sa Gulbisom i zajedno treniraju u NY.

"spremice"ga gulbi za atp :biggrin:
vanjabarsa
 
Posts: 765
Joined: 05 Jun 2011, 09:59

Re: Mladi lavovi

Postby jabukamen » 22 Aug 2011, 05:57

Lajovic odigrao prvo cetvrtfinale celendzera u Uzbeskistanu i osigurao renking karijere. Uzbekistan je jedno od mesta gde je Pasanski uzimao titule koje su ga dovele do 55. mesta, ali dalje se nije moglo.

Odigran je i sedmi srpski fjucers, Miki Jankovic i Pedja Krstin (obojica `94) su stigli do prvih cetvrtfinala sto je po dva nova boda i sada ce ih Miki imati 6, a Pedja 4 sto je lepa zaliha za ove momke. Jesu li Miki i Pedja estradna imena da se lakse zapamti ili neko stvarno tako nazove svoje dete posto nigde nisam video da je pored njihovih prezimena pisalo Milan i Predrag?

Za razliku od njih dvojice Djokovici su digli ruke posle treceg fjucersa i poslednjih mesec i po nisu ni igrali. Marko je pre 365 dana imao lepu seriju koja ga je uvela u prvih 700, ali sada ti poeni izlaze, iduce sedmice ispada iz prvih 1000, a iduceg meseca ostaje bez ATP poena, Djole nema tih problema jer ih nije ni imao, ali krstenica je jos uvek na njegovoj strani.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mladi lavovi

Postby jabukamen » 16 Sep 2011, 10:02

Miki nastavlja sa dobrim igrama na srpskim fjucersima i za desetak dana ce na ATP listi imati dvocifren broj poena sasvim dovoljan da mu za turnire ovog tipa ne trebaju kvalifikacije ili pozivnica. Juce u Nisu je skinuo najvredniji skalp, drugog nosioca Rusa koji je u prvih 400.

Ne znam da li je srpski teniski bum imao odjek i u komsiluku, ali Bosna ima dva zanimljiva mlada tenisera. Mirza Basic (`91) i Dzumhur (`92) zavrsavaju sa fjucersima i prelaze na celendzere i stalno napreduju, Mirza je bio sesti junior sveta.

Sesta na juniorskoj listi je i mlada lavica iz Crne Gore Danka Kovinic koja jos nema 17 godina, a i ona igra uveliko na celendzerima.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mladi lavovi

Postby Delester » 16 Sep 2011, 13:32

ja imam novog miljenika
Jack Sock
http://www.atpworldtour.com/Tennis/Play ... -Sock.aspx
mark my words, azdaja ce postati ako ga povrede zaobidju
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Mladi lavovi

Postby Milutinov Tata » 16 Sep 2011, 14:49

Sock je, koliko sam shvatio, tek ove godine odlucio da se ozbiljno bavi tenisom, pa treba malo sacekati i videti kakav je na duge staze. Rodikov zemljak je dobra preporuka :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29576
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mladi lavovi

Postby Delester » 16 Sep 2011, 15:19

posle uso meni su neke stvari u vezi njega kristalno jasne sto se tice potencijala
ono se radja
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Mladi lavovi

Postby Gama » 24 Sep 2011, 22:50

ON THE RISE... RYAN HARRISON
Dolazi iz sportske porodice
It all started with Ryan's grandfather, Jimmy, a one-time All-American halfback at Louisiana Tech University and state championship-winning coach, who learned to play tennis from reading a book and soon gave lessons during the football off-season. He coached all five of his children including Pat, who briefly played on the satellite tour before retiring to get married and take up coaching.
Pat Harrison, a former director at Newcombe's Tennis Academy in New Braunfels, Texas.

Pat Harrison takes up the story, admitting, "When Ryan was three years old he would ask to go to work with me each day, and for a while I resisted.

"I finally took him one day, but told my wife to be ready to pick him up after an hour because he would get bored and want to come home. He never did. He would stay 12 hours a day with me.

"There was a big wall to hit on, right next to my teaching court and he would get a racquetball racquet and hit on it non-stop. When he got tired he would go in and watch the Cartoon Network. If I had a lesson cancelled, I would hit with him.

"I first noticed his talent very early. He could rally from the baseline before he was four. He was playing tournaments where you had to keep your score at age five, which is when all three of our children - Ryan, Christian and Madison - all played their first tournament. At the age of seven, Christian and Ryan qualified for the 12-and-under nationals and won a round."

Though Ryan Harrison now works with Scott McCain, his father - who he calls 'Sir' - maintains an active role. "My grandfather died in 1998, but my dad has always been and still is one of the most influential, if not the most influential person in my life," declares Harrison. "He's taught me everything I know. I have an enormous amount of respect for him. We have a great relationship and we talk all the time."

Hailing from a close-knit family, it is no surprise that Harrison admits to being "a big fan of smaller closed environments. I'm not a guy that likes to go out and party.”


Mladji brat Christian, teniser, imao zdravstvene probleme :(
Life looked to be on an upward curve. But in 2008, Christian, Ryan's younger brother and a talented junior himself, was forced to deal with a serious unexpected injury.

At first, doctors found a benign tumor in Christian’s quad, but later discovered a bone infection in his femur. "They drilled a hole the size of a dime in his hip," says Harrison. "Seeing him go through that and being healthy was one of the toughest things I've gone through. When he was going through that, I was trying to play and take each thing day by day."

Though Christian overcame the injury scare - he recently won a qualifying match at the Winston-Salem Open - he hasn’t completely recovered from the infection. "I talk to him before and after my matches and he’s kind of living his life vicariously through me right now," says Harrison. "When he’s out of commission, he’s lives to see how I’m doing.

"It’s a different weight I carry on my shoulders as an older brother, trying to set a good example. I’m trying to help out as much as I can with him and his development. I’m playing for a lot more than just to play a game.

"He’s not quite healthy but he’s a very promising junior, so he’s going to have a great shot at being a top professional himself."

Roddick's words of wisdom have helped Harrison, who admitted to DEUCE in Cincinnati, "Andy’s been a huge influence on me. We have a good relationship and we talk frequently. He's been a great mentor and huge advantage to have on the tour. I have a massive amount of appreciation for what he’s been able to help me with in my career."

As he enters the US Open with a career-best ranking of World No. 67, Harrison is full of confidence and is eager to produce his best showing at a Grand Slam championship. “From here on out, it’s just a matter of trying to go Top 50," he admits. "I think by the end of the year, with four months still left, I think a good goal would be to try and get seeded at the Australian Open, if I could get the ranking up high enough."

"I don’t have a whole lot of points coming off, just about 100-150 coming off the rest of the year, which is not that many for someone at the tour-level. If I play within myself and play well, I think I can pull off a seed in Australia."

For Harrison, anything is possible.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Mladi lavovi

Postby Dejan » 25 Sep 2011, 13:05

Nikola Milojević osvaja Kinu


Najbolji srpski teniser u juniorskoj konkurenciji Nikola Milojević osvojio je turnir u kineskom Ksijanmenu.
Milojević, koji je prošle godine trijumfovao u Pekingu, nastavio je osvajanje Kine i na turniru druge kategorije u finalu slavio protiv Vijetnamca Hoanga sa 6:2, 6:3.

Milojeviće je na turniru bio prvi nosilac, a ono što njegov trijumf čini još većim je činjenica da je tek napunio 16 godina, a pobedio je u konkurenciji do 18. Mladi srpski teniser u Kinu je otputovao iz dva razloga.

“Firma Erke je moj sponzor za tenisku opremu pa sam spojio obavezu i turnir”, rekao je Milojević, inače 25. junior sveta, “Slikanje za novu kolekciju više me je umorilo od finalnog meča. Turnir sam odigrao na dobrom nivou, bez izgubljenog seta. Vraćam se u formu, dižem samopouzdanje za sledeću nedelju kada branim titulu u Pekingu”.

Milojević je nedavno za trenera angažovao Dejana Petrovića, bivšeg selektora u Dejvis kupu koji je radio i sa Novakom Đokovićem.

“Ovo nam je bio prvi turnir, dobro je počela saradnja. Iza nas je teži deo sezone, sa puno takmičenja, tako da ćemo sledeći period iskoristiti za rad i napredak u igri”, naglasio je Milojević.
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 22 guests