Board index Tenis Teniseri i teniserke

Mladi lavovi

Ko ce prvi kao tinejdzer da osvoji ATP titulu?

Elias Imer (10.4.1996.)
1
4%
Tanasi Kokinakis (10.4.1996.)
1
4%
Hjeon Cung (19.5.1996.)
2
7%
Dzared Donaldson (9.10.1996.)
1
4%
Borna Coric (14.11.1996.)
6
22%
Aleksandar Zverev (20.4.1997)
14
52%
Andrej Rubljev (20.10.1997.)
2
7%
 
Total votes : 27

Re: Mladi lavovi

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 16:57

ti stvarno misliš da je on najtalentovaniji? uzgred, jesi li ga gledao nekad?
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Mladi lavovi

Postby werbatim » 19 Jun 2011, 17:58

Pa to su drvili non stop. Djordje je najtalentovaniji, ali ne zeli da radi uopste, a Marko se ubija od rada, ali nema bas neki (da ne kazem nikakav) talenat. To je kao prica kad su se u obzir uzimali sva trojica sa 10-11 godina. E, sad, ako oni lazu nas, i mi lazemo sve ostale...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1530
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mladi lavovi

Postby AirBall » 19 Jun 2011, 18:02

Pricalo se za Djordja da je najtalentovaniji, ali vrlo moguce da je to urbana legenda... Mada, ako je neko bio najtalentovaniji u nekoj dobi, ne znaci da taj prefiks ostaje i za kasnije... Jednostavno tu ne postoji konstanta razvoja...

Mnogi vrhunski juniori su nestali, a danas imamo sjane igrace koji bas i nisu nesto preterano blistali u mladjim kategorijama... Uostalom kao i u svakom drugom sportu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Mladi lavovi

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 18:05

Pa lažu nas (najverovatnije), u tome je fora :D . Nisam doduše znala da neće da radi, to je za mene novost. Ali me ne čudi.

Ta priča je došla od porodice i nekih njihovih trenera ulizica, mislim da Genčićka, a ni Pilić, nikad nisu rekli takvu dijagnozu. Zato i pitam je l ga neko gledao, pošto i mi laici možemo na istom nivou od 10 ili 15 godina da procenimo donekle talenat.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Mladi lavovi

Postby jabukamen » 19 Jun 2011, 19:04

Ne bih stavio ruku u vatru, ali mislim da Gencicka jeste rekla da je Djordje talenat na nivou Novaka.

Nisam ga nikad gledao, ali sam danas sedeo iznad dva lika koji su ga ocigledno obojica gledali, koji su ocigledno iz tenisa i cak ni oni ne mogu da se sloze koliki je talenat, jedan kaze da jeste, drugi da nije i da je bio samo koriscen kao dodatna Srdjanova ucena pri onom slucaju "britanski pasos", ne samo da gubite Novaka nego jos dvojicu, srednji je vec imao 15 pa je trebalo da ima neke rezultate, a za mladjeg si mogao filovati jer je to kao kad neko kaze da ce smak sveta biti 2027., ko ce se toga setiti u dalekoj buducnosti.

Ono u cemu su se slozili je da slava, novac i zene ne uticu pozivitno na igracki razvoj, ali na srecu vecina se sa tim sretne sa 20 ili 22 kad su se vec skoro formirali kao igraci, u juniorskim danima o tebi se ne pise, para nema pa se radi do iznemoglosti. U onim oblastima gde nema egzaktnih merenja poput folk muzike ili srpskog glumista izjave da je prepreka biti iz poznate familije su glupost, u sportu je to malo drugacije kad si presiromasan tesko ces do vrha, ali i ako si druga krajnost ne mora biti tolika prednost jer koliko god tenis bio skup, u Srbiji postoji vec sasvim dobar broj onih koji to mogu ispratiti. Djordje je sa 10 godina poceo da se pojavljuje po novinama, nikad nije poput Novaka imao pritisak finansijske prirode, a da bi isao napred moras imati i neki pritisak, sa 13-14 je vec poceo da juri za suknjama (ili su suknje jurile za njim), ali kad neko sa 14 prodje toliko snimanja, prijema, upozna toliko bitnih ljudi sa kojim si na ti, u pasos dobije toliko pecata razlicitih drzava, kad te jure po nekoliko (i vise od nekoliko) godina starije manekenke, kad ni fizicki ne mozes da stignes da treniras na jednom mestu jer si na relaciji MC-Rim-Pariz onda nije ni cudo sto nije stigao da trenira i sto se nekom takvom tesko mozes nametnuti kao autoritet.

Sve u svemu bilo bi veliko iznenadjenje da uradi bilo sta ozbiljnije, daleko od toga da je kasno, ali Marko je bar bio u 300 juniora sveta, Djordje ne moze da uzme set vrsnjaku na turniru u Pancevu, prolazno vreme mu nije sjajno.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mladi lavovi

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 19:14

Ja sam isto mišljenja da su druga dvojica braće služila kao dodatna udica-i za naš savez, i za britanski.

Sa ostalim se slažem u svemu.

Povremeno pogledam šta radi Đorđe i ništa ne obećavaju rezultati, a sve je manje mlad da oni potpuno izostaju. Marka sam gledala i ne može se za njega reći da je netalentovan, ali nešto ni tu ne štima dobro.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Mladi lavovi

Postby werbatim » 20 Jun 2011, 10:33

Ja sam se bas pozitivno iznenadio kad sam gledao Marka prvi put, obzirom na te price od ranije da i nije bas talentovan. A onda sam kasnije gledao i neke treninge u Areni, i pre toga mec sa Brown-om, i nekako mi se cini da on moze mnogo vise od onoga sta je do sad postigao (da ne kazem i do prvih ...). Valjda se ove nedelje vraca posle onog loma, videcemo kako ce to izgledati.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1530
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mladi lavovi

Postby AirBall » 22 Jun 2011, 17:40

Zanimljiv intervju Krajinovica Mondu u kome izmedju ostalog kaze da ne bi igrao za Hrvatsku...

http://www.mondo.rs/s209795/Sport/Tenis ... upost.html
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Mladi lavovi

Postby jabukamen » 22 Jun 2011, 18:55

Miki Jankovic dosao do drugog ATP poena pobedivsi drugog nosioca (330. na svetu), obecavam da necu ispratiti svaki Mikijev ATP poen, ali za nekog ko je bez renkinga ovo je zaista velika pobeda.

Srednji Djokovic izgubio u dva seta od Danila Petrovica (`92, 843. na listi).
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mladi lavovi

Postby M.S. » 22 Jun 2011, 20:18

Volela bih da jednom neko napiše da je neki od mlađih Đokovića dobio neki meč. To sam otprilike dvaput pročitala u poslednje tri godine.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Mladi lavovi

Postby Dejan » 24 Jun 2011, 18:00

...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: Mladi lavovi

Postby AirBall » 25 Jun 2011, 16:53

Nas junior Pedja Krstin je startovao pobedom juniorski Wimbledon... On je u 1. kolu savladao meksikanca Marco Aurei Nuneza 6-4 5-7 6-4...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Mladi lavovi

Postby jabukamen » 26 Jun 2011, 06:03

Novo ime - Miljan Zekic, nije tako mlad (`88), ali posle nekoliko odlicnih turnira stigao nadomak prvih 300.

M.S. wrote:Volela bih da jednom neko napiše da je neki od mlađih Đokovića dobio neki meč. To sam otprilike dvaput pročitala u poslednje tri godine.


Nys/Petrovic (ovaj potonji nakon pobede nad Markom, u drugom kolu izgubio 0:6, 0:6) - Djokovic/Djokovic 6:3, 6:2. :mukica:
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mladi lavovi

Postby Gama » 26 Jun 2011, 21:09

Miki Janković: Sanjam da uđem u Top 10
"Pažljivo gledam mečeve najboljih svetskih tenisera i pokušavam da nešto 'ukradem', posebno obraćam pažnju na kretanje, taktiku, ulazak na teren.... Naravno, navijam za Novaka", kaže mladi srpski teniser.
Image
http://www.mondo.rs/s210142/Sport/Tenis/Miki_Jankovic-_Sanjam_da_udjem_u_Top_10.html

A evo i vesti o bas mladom lavu - lavicu Igoru Perisicu :biggrin:

Image
Ako bi morao da se porediš sa nekom životinjom, koja bi to bila, pitali su ga novinari američkog časopisa (taj list je namenjen deci osnovnog i srednjeg školskog obrazovnog sistema).
"Lav! Lav se nikada ne predaje. I ja sam takav", poručuje samouvereno Igor.
:laugh:
http://www.mondo.rs/s210028/Sport/Sport/Tenis/U_Americi_raste_novi_srpski_Novak_Djokovic.html
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Mladi lavovi

Postby M.S. » 27 Jun 2011, 07:46

Simpatičan je Miki. Nadam se da će biti uspešniji od Milojevića koji navija za Janka, a ne Novaka. To je kod mene ko zvezda i partizan u drugim sportovima :so: . Inače nije baš naravno da se navija za naše, mnogi juniori navijaju za strane igrače. Zato i imamo francuskog, bugarskog, a bogami i srpskog, Federera.

Jedan tekst koji predstavlja top 5 omladinaca (ima i Raonića) :
http://www.thebigtip.com.au/tennis/young-guns-make-their-mark

Zanimljiva tabela koja se tiče vremena proboja u top 100:

http://statracket.net/?view=articles/agecrackedtop100.html

Što se tiče ovog klinca od 12 godina. Hoće li naši mediji svakog dečaka koji se dohvatio reketa da poistovete sa Đokovićem? Rano je to još.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests