Board index Tenis Teniseri i teniserke

Roger Federer - Umetnik sa reketom

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 25 Nov 2015, 09:59

Da priupitam nešto ovde. Je l' moguće da se broj postova po stranici smanji samo na ovoj temi ? Nowitzki ovo prilično redovno ažurira i kada se poredaju postovi sa puno slika onda često zna da baci na početak ili negdje drugo pa da se skroluje dole do poslednjeg posta...

Nervira me to baš :biggrin:


Za teniski dio foruma Milutinov Tata je tata :D tako da cemo to vidjeti s njim to da rijesimo, mislim da nije losa ideja, ukoliko je tehnicki izvodljivo.

A za bold - propustim sedmicu tenisa u Bazelu, to je par mečeva od početka 2013 i dobijem prilično redovno :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Starsica » 25 Nov 2015, 11:14

Mogu slike da se metnu u spojler. A Novickom samo kapa dole za sav posao koji radi na fan temi (znala sam za još jednog koji je to radio, na nekom drugom forumu, i to je po meni fascinantno).
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Milutinov Tata » 25 Nov 2015, 18:21

Rasprava oko "najbolje" sezone je prebacena na Opste diskusije

http://www.avangarda.in/forum/viewtopic.php?f=101&t=113&start=1230#p1261734
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 27 Nov 2015, 11:56

Jedan post za povratak na temu :biggrin:

Image

No-Shave November i dalje na snazi
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 06 Dec 2015, 14:18

Svajcarski portal Blick objavio je vijest da ce Rodzer igrati miks dubl u Riju, gdje ce u tandemu sa legendarnom Martinom Hingis pokusati da dodje do jos jedne olimpijske medalje.

Image
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Pit Bull » 09 Dec 2015, 01:29

Stefan Edberg vise nije u strucnom stabu Federera, sada je tu Ljubicic, verovatno to znaci da vise nije trener Raonicu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Milutinov Tata » 09 Dec 2015, 05:57

http://www.nzz.ch/sport/neuer-coach-fuer-roger-federer-1.18659938

Evo i sa zvanicne fejsbuk stranice:

After 2 very successful years, I would like to thank Stefan Edberg, my childhood idol, for agreeing to join my team. It was a dream come true. Although it was supposed to only be for 2014, Stefan was great and agreed to extend the partnership through this year which I really appreciated. He taught me so much and his influence on my game will remain. He will always be a part of my team. Severin Luthi, who I have been working with since 2008, will continue to be my main coach and he will be joined by Ivan Ljubicic. Both Daniel Troxler, my physiotherapist and Pierre Paganini, my longtime fitness trainer, will remain part of my technical team.


Ne mogu reci da sam iznenadjen odlaskom Edberga, ali dolazak Ljubicica je za mene neocekivan.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 09 Dec 2015, 09:07

Očekivan rastanak s Edbergom. Ono za što je doveden postigao je stari mag volej igre, unaprijedio je Rodžerovu igru na mreži, anticipaciju izlazaka, prilazne udarce, učinio da u tom pogledu postane agresivniji nego ikad. I obzirom da je to ostvareno, sve i da je osvojen neki GS u procesu, Edbergova misija bi bila sada završena i sa aspekta igre definitivno vrlo uspješno (sjetimo se, gdje je Rodžer bio prije njega 2013).

Što se tiče dolaska Ljubičića, tu već ne znam što da mislim. Po meni je Raonić imao izvanrednu 2014-tu pod njim, i ove sezone je uslijedio veliki pad, samo iz razloga previsokih standarda postavljenih tada, a ni povrede nisu puno pomogle. Što može Ljubo pomoći Rodžeru u taktičkom smislu, mentalnom... baš nisam siguran. Ne vidim ovo kao epohalni potez, ajde da ga ne karakterišem kao grešku ili nepotreban, prije nego što se čovjek pokaže, ali u najmanju ruku sam zbunjen njegovim angažovanjem.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 17 Dec 2015, 10:11

U periodu teniskog zatišja, jedan zanimljiv intervju u kojem je Rodžer pričao o angažovanju Ljubičića, sumirao 2015-tu, a rekao nešto i o planovima za 2016-tu.

“I think it’s very exciting that he’s joined the team,” Federer said of Ljubicic while speaking to reporters in Dubai on Friday ahead of his participation for the UAE Royals in the IPTL.

“I’ve known Ivan for very long, very well. Super nice guy and because he’s played against a lot of the players I still play against today - it’s the first time I’ve had someone in my coaching staff who has done that.

“I’ve always worked with coaches who have played in a different generation, so I think number one that’s very exciting for me to hear him out.

“Also just in terms of motivation, hearing a different voice is always very nice. I’m very happy I was able to get him on my team. I can’t wait when he arrives here (in Dubai) and we’re going to start practicing together. But in the meantime of course Severin Luthi is my main coach.”

Asked what exactly he looks for in a coach at this point in his career compared to in the past, Federer said: “I feel it’s tougher to find somebody now just because Severin and I, we know a lot. So the question is what are we, or what am I exactly looking for?

“And then all of a sudden you break it down and you see like there isn’t a million people for that kind of a job out there.

“He needs to match the team, because my team is super solid, super well in place with my physio, my fitness coach, my agent, my wife, my kids… it’s solid. So that person needs room to be able to say what he wants to say, and have freedom to work.

“He needs to be to some extent a family man, he needs to understand my world, my life, that’s why I think Stefan, Paul Annacone and everybody I almost worked with had kids as well. Which is helpful because they understand the process and they know how important family is, to them, and to me in particular, I’m a huge family person.

“So it’s not a priority but it’s just a really important aspect which people forget, I do have four kids and my life is extremely busy in a great way.

“Then important is what can you bring to the team? He’s got experience from the tour as a player, as a coach, he wants to win, he wants to make me a better player, he wants to be a great support within the team. Trust is really important…

“I think I’ve had the best coaches all along the way, at the right times, I had the right coaches. Parts of it was because I got lucky, some were because the federation hired them, others because I was able to hire them. But I think I didn’t make a mistake ever hiring anybody.”

“I thought it was nearly great,” said Federer of 2015.

“The only problem was that Novak was extremely tough to beat, especially in the big occasions. He’s got sky-high confidence. We’ll hope one day that’s going to come down again, hopefully rather sooner than later. We’re working hard to try to catch him. I’m working hard to try to catch him, I’m working hard to become the best player I can be, also next year. I was very happy with this season even though I didn’t win a Slam unfortunately.”
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Skafi » 17 Dec 2015, 22:50



Sa Indijan Velsa na Rolan Garos. Interesantno.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 04 Jan 2016, 14:08

Teniskoj pauzi je konačno došao kraj. Nakon djelimično uspješne 2015-te koju je Federer okončao sa 6 titula i 2 GS finala, došlo je do promjene u njegovom stručnom štabu, pa se Lutiju u timu pridružio Ivan Ljubičić koji je zamijenio legendarnog Šveđanina Edberga. Planovi za novu sezonu jasni su i po rasporedu u kojem nema šljakastih turnira, pa će Federer na crvenoj zemlji odigrati samo Rolan Garos, ali zato sve snage usmjeriće na travnate turnire i nakon toga turnire u dvije Amerike, Masterse i US Open u Sjevernoj, te Olimpijske igre u Južnoj. Pauzu između sezona osim odmora iskoristio je da se glupira na IPTL mečevima, pa ostaje da se vidi koliko će to uzeti maha na startu sezone. Ipak po dva turnira u januaru i februaru, te svega Indijan Vels u martu daju za pravo da ne sumnjamo da je Rodžer imati dovoljno goriva u rezervoaru za sve izazove na startu sezone. A jasno je da je dobar rezultat u Australiji jedan od ciljeva. Sezonu otvara odbranom titule u Brizbejnu gdje će mu najveći rivali biti Nišikori, Raonić, Čilić i Dimitrov, a potom bi u Melburnu valjalo izvaditi fleke prošlogodišnjeg ranog ispadanja od Sepija. Što je to novo Ljubičić donio, na kakvim SABR varijacijama je Federer radio, može li stići Lendla po broju titula ove sezone, i odgovore na mnoga druga pitanja, saznaćemo u godini pred nama. A sve počinje u srijedu u Brizbejnu. BEL18VE!
Image
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Pit Bull » 04 Jan 2016, 14:28

Uopste mi nije jasna logika da ne igra u periodu izmedju marta i maja, 2 meseca pauze moze ostaviti dosta traga za nastavak sezone...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby octopus » 04 Jan 2016, 15:41

Iskusno je to isplanirano. Sacekace da se Nole i co. istrose u periodu dok pucaju od snage, kada su mu sanse za trofeje znatno manje. Onda ce na RG-u poceti da se zahuktava za druge najvece turnire, tj. za najvazniji deo sezone. I dok ostali pocinju psihofizicki da padaju, on je vec uhvatio zalet za Wim, OI i US Open. U tako malom razmaku, morace nesto od to troje da pokupi, osim ako i drugi ne primene neke slicne taktike. :jezik:
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 05 Jan 2016, 13:00

2. kolo: hamburška prijetnja

Tobijas Kamke. 178 cm, 74 kg. Momak rođen u Libeku, a s prebivalištem u najvećoj njemačkoj luci Hamburgu pokušaće da na statu sezone uzme najveći skalp karijere. Ovaj 29-godišnjak imao je nekih rezultata vrijednih pomena tokom karijere, mada nema titulu na najvećoj sceni. Osvojio je 6 čelindžera, ima 3. rundu Vimbldona 2010 (za koji kaže da mu je omiljeni turnir), kao i 3. rundu Majamija iz 2013. gdje je ostavario i jedan od svoja 2 trijumfa nad Top 10 igračima (protiv del Potra). Renking karijere ostvario je na startu 2011, kada je bio 64. teniser svijeta, a trenutno se nalazi na 277. mjestu ATP liste. Važi za izuzetnog brzog tenisera i u stanju je da stigne na svaku lopticu. Prethodna godina mu je vjerovatno i najgora u karijeri i proveo je uglavnom igrajući na čelindžerima, ne uspijevajući da se probije u glavni žrijeb većih turnira. Nastup u glavnom žrijebu Brizbejna biće mu prvi na turnirima serije 250 još od aprilskog ispadanja u prvom kolu Kazablanke. Protiv Top 10 igrača ima nekih zapaženih nastupa, čak i u porazima, pa skor 2-12 zna pomalo i da zavara. Protiv samog Federera je igrao jednom u karijeri i to na Rolan Garosu 2012. kada je poražen u 3 seta, mada je imao brejk prednosti u drugom. Do novog duela sa Švajcarcem došao je sa 3 maksimalna trijumfa - u kvalifikacijama je bio bolji od Slovaka Gombosa i Estonca Zopa, da bi u prvom kolu glavnog žrijeba savladao australijskog nosioca vajldkarda Bena Mičela.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 07 Jan 2016, 14:10

Otvaranje sezone kakvo se samo poželjeti može. Organizatori uplašeni da će nakon odustajanja prve 3 nositeljke u ženskoj konkurenciji, izgubiti i svoj glavni magnet za publiku prvog nosioca muškog dijela žrijeba i najtrofejnijeg GS šampiona u liku Federera, sa strijepnjom su iščekivali četvrtak i Rodžerovo pojavljivanje. Ipak "povrijeđeni" Rodžer kako su spekulisali novinari počistio je Njemca Kamkea za manje od sat vremena sa terena Pet Rafter Arene i tako trijumfalno započeo 2016-tu. U 56 minuta tenisa stalo je pregršt atomskih forhenda, sigurne igre na servisu, te dobrih voleja, pa omaleni Kamke nije imao šansi u ubjedljivom 6:2, 6:1 porazu. Sve što je njemači kvalifikant uspio da uradi jeste da povede u oba seta, tj osvoji svoj startni servis gem. U prvom setu Rodžer je odgovorio gemom sa 3 asa, a potom snažnim udarcima sa osnovne linije i brejknuo Njemca 2 puta, vezao 5 gemova i to je bilo nedostižnih 5-1. U drugom setu Kamke ponovo osvaja prvi gem, ujedno i svoj poslednji na meču. Federer mu do kraja duela nije pružio više od jedne brejk lopte na svoj servis, ali i ona je bila više posljedica blagog pada koncentracije nego neke stvarne prijetnje sa druge strane. Forhend je danas bio izvanredan, voleji i servis jako dobri, i to je bilo više nego dovoljno protiv rivala koji za razliku od velike većine na ATP turu nije slijepo forsirao Meastrov bekend već je pokušao da se nadigrava u forhend na forhend razmjenama i nije se dobro proveo u toj priči. U četvrtfinalu Federera čeka Bugarin Dimitrov.

"I'm going to do my best to stay injury free and give myself a chance to win another Grand Slam"

He says he wasn't feeling well so asked for Thur start. "I'm quite surprised it went so well."

On 1000 wins here last year: "It was actually a big deal for me. Had a lot of people coming up congratulating me."


Image

Image

Image
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7016
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: Bytespider [Bot] and 49 guests

cron