Board index Košarka Evropska košarka

Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby Beonegro » 12 Apr 2011, 15:53

71:70 wrote:Sto verovatno znaci i otkaz bobiju, koji ne briljira ni u litvaniji.
Samim tim javlja se i potencijalno pojacanje..


Mislim da ima još 3 godine ugovora sa CSKA, skupa im je varijanta da mu jednostavno daju otkaz, čak i ukoliko ga definitivno više ne žele tražiće da ga udome negdje i da nekom drugom prebace što veći dio njegove plate.
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 12 Apr 2011, 16:03

Beonegro wrote:
71:70 wrote:Sto verovatno znaci i otkaz bobiju, koji ne briljira ni u litvaniji.
Samim tim javlja se i potencijalno pojacanje..


Mislim da ima još 3 godine ugovora sa CSKA, skupa im je varijanta da mu jednostavno daju otkaz, čak i ukoliko ga definitivno više ne žele tražiće da ga udome negdje i da nekom drugom prebace što veći dio njegove plate.


Ukupno je potpisao na 3, znaci da mu ostaju jos 2 po 500k evra po sezoni...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby Beonegro » 12 Apr 2011, 16:30

AirBall wrote:
Beonegro wrote:
71:70 wrote:Sto verovatno znaci i otkaz bobiju, koji ne briljira ni u litvaniji.
Samim tim javlja se i potencijalno pojacanje..


Mislim da ima još 3 godine ugovora sa CSKA, skupa im je varijanta da mu jednostavno daju otkaz, čak i ukoliko ga definitivno više ne žele tražiće da ga udome negdje i da nekom drugom prebace što veći dio njegove plate.


Ukupno je potpisao na 3, znaci da mu ostaju jos 2 po 500k evra po sezoni...

:shock:

Ako Duletov portret u prirodnoj veličini nije istetovirao na grudima, stvarno je smradić, pošto ne znam da li postoji nešto što je bliže definiciji upada sjekire u med od ovakvog ugovora u CSKA :D
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby irriducibili » 12 Apr 2011, 16:33

Moram konstatovati da je prilicno maliciozno od tebe sto si se orijentisao na portret, a ne na recimo figuru :angel2:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 12 Apr 2011, 20:09

Real dovodi prvog strijelca ACB lige

Svojim igrama ovaj izraziti šuter, čiji nadimak “boom-boom” dobro opisuje način njegove igre, privukao je pažnju velikana. Stidljivo se za njega interesirao Maccabi, a u svojim redovima voljeli bi ga vidjeti Valencia, Barcelona, Unicaja i Caja Laboral.

Ipak, po svemu sudeći Carroll (188 cm, 1983.) završit će u madridskom Realu. S Gran Canarijom mu krajem ove sezone ističe ugovor, a Real namjerava s njim odmijeniti drugog Amerikanca Claya Tuckera koji nije pružio ono što se od njega očekivalo.

Marca piše da bi u Realu mogao udvostručiti svoju plaću, koja se trenutačno kreće oko 400.000 eura za sezonu, te da samo poziv iz NBA lige može spriječiti ovaj transfer.


http://kosarka.org/main.asp?dir=news&newsid=39281
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby bekrinjo » 13 Apr 2011, 13:55

http://www.acb.com/redaccion.php?id=75371

Paskval izdao svoju 1 knjigu...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 13 Apr 2011, 22:17

Prava Spanska sapunica u Malagi u kojoj je glavni glumac Georgios Printezis. Kako je i nagovestavano, Oly je bio najzainteresovaniji da dovode Printezisa na pozajmicu do kraja sezone, i kada su se sve tri strane dogovorile Unicaja okrece novi list i zahteva od Printezisa raskid ugovora na njegovu stetu kako bi odobrila transfer. Pozajmica je stopirana, a sta ce biti dalje, videcemo u narednom periodu..
Printezis ima izuzetno vredan ugovor od oko 1,5 miliona Evra po sezoni i u Malagi ocajnicki pokusavaju da se otarase krila Grcke reprezentacije..
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby mali_buda » 14 Apr 2011, 00:36

lord_slawe_ wrote:Prava Spanska sapunica u Malagi u kojoj je glavni glumac Georgios Printezis. Kako je i nagovestavano, Oly je bio najzainteresovaniji da dovode Printezisa na pozajmicu do kraja sezone, i kada su se sve tri strane dogovorile Unicaja okrece novi list i zahteva od Printezisa raskid ugovora na njegovu stetu kako bi odobrila transfer. Pozajmica je stopirana, a sta ce biti dalje, videcemo u narednom periodu..
Printezis ima izuzetno vredan ugovor od oko 1,5 miliona Evra po sezoni i u Malagi ocajnicki pokusavaju da se otarase krila Grcke reprezentacije..

bold: :confused: :confused: :confused: je l ovo moguce?

Pre neki dan, Pesic u jednom intervjuu, govoreci kako je ACB liga teska, pominje kako imaju teska gostovanja do kraja, spomenu i Malagu, koja se bori da osvoji ne znam koju poziciju, koja joj garantuje igranje u Eurocupu iduce sezone?!?
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 14 Apr 2011, 00:40

mali_buda wrote:bold: :confused: :confused: :confused: je l ovo moguce?

Pre neki dan, Pesic u jednom intervjuu, govoreci kako je ACB liga teska, pominje kako imaju teska gostovanja do kraja, spomenu i Malagu, koja se bori da osvoji ne znam koju poziciju, koja joj garantuje igranje u Eurocupu iduce sezone?!?


Malo sam preterao :oops:

In 2009, he signed a 3 year contract with an NBA escape clause after the second year, worth €3.6 million euros net income with the Spanish ACB League club Unicaja Málaga


dobro, to mu, prosecno dodje 1.2 miliona po sezoni... :so:
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby mali_buda » 14 Apr 2011, 13:51

Zbog čega je Printezis toliko plaćen u to vreme? Nije valjda bio takva klasa? Dobar igrač, al kad vidim kakvih sve igrača ima za pola miliona, ovo mi deluje nemoguće.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 14 Apr 2011, 15:44

Maccabi je dobio poziv da sledece sezone nastupa u VTB League...

http://www.talkbasket.net/maccabi-invit ... eague-5636
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby bekrinjo » 14 Apr 2011, 15:58

Real hoće Pita Majkla

Madriđani su od Barselone izgubili trku za američkog krilnog centra 2009. godine i sada ne žele da im se isti poraz desi

objavljeno danas u 15:43; autor: Kosarka.rs

Čelnici Real Madrida ne odustaje od Pita Majkla i ono što nisu uspeli da urade 2009. godine žele da ostvare ovog leta. Naime, kraljevski klub je sada na vreme krenuo u trku jer je već napravio prve kontakte sa Amerikancem koji je pre dve godine otišao u Barselonu, a za koji mesec mu ističe ugovor sa Kataloncima i nema nameru da ga obnavlja. Kako španski mediji prenose Madriđani ovog puta neće lako odustati...

Inače prvotimac Barselone, koji se prošle godine okitio titulom prvaka Evrolige, nekoliko meseci ne trenira jer je oboleo od plućne embolije. Dok je igrao učina mu nije bio zanemarljiv jer je u provm delu sezone imao učinak od 14.5 poena i 4.5 skokova po meču
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby mali_buda » 14 Apr 2011, 16:40

Po meni je on najpouzdaniji, da ne kazem najbolji igrac Barse. Mnogo im nedostaje!
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 15 Apr 2011, 15:05

Polufinalista Eurocupa Unics Kazan je ponudio ugovor Brianu Randle-u
http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry=ISR&PlayerID=59476

a u Spanskim pisanim medijima (citaj - Marca) se pise da je JC Carroll potpisao za Madridski Real..
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 18 Apr 2011, 18:44

“Beli Orlovi” u Superligi Švedske
IZVOR: B92, ZURNAL.RS | AK
Srpski košarkaški tim stokholmski Beli Orlovi osvojili su Prvu saveznu ligu Švedske i plasirali se u elitni rang takmičenja ove skandinavske zemlje.


www.stockholmeagles.com
Orlovi su u finalnom meču Fajnal fora, čiji su domaćin bili, savladali Tabu basket 74:63 i obradovali brojnu srpsku dijasporu u Švedskoj.

Veliki uspeh pozdravili su i legendarni srpski košarkašii Vlade Divac, Dejan Bodiroga i Saša Đorđević, koji su se putem ogromnog video bima obratili publici u dvorani u Stokholmu.

Na finalnom turniru učestvovao je još jedan klub naših iseljenika, pod imenom ”Srbija” koji je u polufinalu poražen od Tabi basketa 87:85. Orlovi su u polufinalu deklasirali Hoganes 72:48.

http://www.stockholmeagles.com
Finalna utakmica je bila tvrda od samog starta, na mali broj poena, o čemu svedoči i rezultat na poluvremenu, kad su Orlovi vodili sa 36:28. Neizvesnost je potrajala do pred kraj susreta, ali su Beli orlovi nošeni sjajnim navijanjem, uspeli da prelome u svoju korist – 74:63.

Najbolji poenter susreta bio je Aleksandar Perišić (29), a za najkorisnijeg igrača finalnog turnira proglašen je kapiten Orlova Davor Femić.

Kad se oglasila sirena za kraj utakmice na teren je utrčalo preko 1.000 navijača domaćih, a atmosfera je bila zaista nezapamćena.

“Orlovi su ponos svih nas u dijaspori i drago mi je da smo na veličanstven način predstavili našu naciju. Pokazali smo put svim našim drugim timovima u dijaspori. Zahvaljujem se svim našim vernim navijačima bez kojih ne bi bilo ovakvog uspeha, rekao je Goran Popov, predsednik Belih orlova koje je u finalu bodrilo više od 1.000 navijača.

:bravo:
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 136 guests