Board index Košarka Evropska košarka

Eurocup

Ko će osvojiti Evrokup u sezoni 2021/22?

Valensija
9
10%
Virtus Bolonja
14
16%
Lokomotiva Kubanj
3
3%
Partizan
51
59%
Budućnost
3
3%
Cedevita Olimpija
4
5%
Hoventud
1
1%
Andora
1
1%
Gran Kanarija
1
1%
Neko deseti
0
No votes
 
Total votes : 87

Re: Eurocup

Postby Umar_Sadik#9 » 08 Apr 2021, 10:06

Hajzenberg wrote:Za Monako tek treba videti da li mogu igrati EL, moraju van Kneževine, negde u Francuskoj, ona halica njihova ni minimum minimuma ne ispunjava. Prešli put od treće lige kada Kecman igrao za njih, do elitne francuske lige, igrali Fiba takmičenja i posle par sezona u EC eto ih u predvorju EL a sad moraju da izmisle uslove da bi možda igrali tu ligu. Gran Kanarija nije otpisana, dugo su bili stabilni članovi EC pa onda i odmarali od Evrope, loši ove sezone u Španiji.

Mislim da se Đordi ježi i od jednih i od drugih i da će izmisliti nešto da bi Valensiju ugurao opet u EL na njihov račun, ako naravno Valensija ne bude u top 8. Ne vidim jednostavno u Evroligi nikoga od ova dva druga polufinalista, osećam Bartomeuovu podvalu, fazon infrastruktura ili šta već, sačekajmo prvo završetak EL.
od onog govneta se sve moze ocekivati, treba ugurati Zenita, Valensiju Loko ili Uniksa ako ne udje, itd... Himki jel nema on licencu?
Moj brat Sadik melje nema stajanja!
User avatar
Umar_Sadik#9
 
Posts: 2222
Joined: 24 Nov 2019, 22:09

Re: Eurocup

Postby Hajzenberg » 08 Apr 2021, 10:22

Kakav Himki, on se raspada totalno, samo CSKA od Rusa ali dobiće vajld kard još jedan tim njihov, Zenit verovatno jer igraju dobro a Gasprom jedan od sponzora EL, ove sezone su bila tri ruska a naredne dva. A možda i opet tri ako Uniks izbaci Virtusa ali to teško da će biti.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Eurocup

Postby Umar_Sadik#9 » 08 Apr 2021, 11:09

Hajzenberg wrote:Kakav Himki, on se raspada totalno, samo CSKA od Rusa ali dobiće vajld kard još jedan tim njihov, Zenit verovatno jer igraju dobro a Gasprom jedan od sponzora EL, ove sezone su bila tri ruska a naredne dva. A možda i opet tri ako Uniks izbaci Virtusa ali to teško da će biti.

Koliko onda ostane praznih mesta? Samo za Aba osvajaca?
Moj brat Sadik melje nema stajanja!
User avatar
Umar_Sadik#9
 
Posts: 2222
Joined: 24 Nov 2019, 22:09

Re: Eurocup

Postby Hajzenberg » 08 Apr 2021, 13:02

14 licenci + 2 EC + 2 WC, jedna wc ide Rusima sigurno, druga verovatno ABA. Ako Valensija uđe u top 8 onda ona zauzima mesto finaliste EC. Tako je po pravilima ali pravila su tu da se ruše.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Eurocup

Postby Nikola » 09 Apr 2021, 15:24

Drugim recima, ABA vrlo lako moze da dobije k***c. Ali ako ne sada uskoro svakako
Inace, meni nije jasno da se London provlaci kao prica i dalje. Pa onomad je dve godine zaredom trebalo da dobiju F4 i kad su videli prve na sta to lici, odmah su promenili
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Eurocup

Postby bhc_comp » 09 Apr 2021, 15:38

Kako vas ne mrzi više, svake godine ista priča kako ABA liga visi za licencu. Đordi je pre dva dana u Milanu naglasio da jedna licenca ide u ex-yu i da Virtus sigurno ne dobija poziv ove sezone osim ako ne osvoji EC, da je ex-yu bitno područje za EL itd. Do kada će biti tako, možemo samo da nagađamo, ali je činjenica da Đordi želi jedan tim sa ovih prostora.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Eurocup

Postby Mainland » 09 Apr 2021, 17:13

Želi jednog da bi na ime toga dobio još 4 ekipe za EK...
Clavus clavo extruditur
User avatar
Mainland
 
Posts: 2561
Joined: 16 Mar 2020, 12:48

Re: Eurocup

Postby Pit Bull » 14 Apr 2021, 03:59

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Eurocup

Postby Dr. Thomas » 14 Apr 2021, 07:03

Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17112
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Eurocup

Postby Umar_Sadik#9 » 14 Apr 2021, 10:06

Dr. Thomas wrote:

Kontam da je Monaco siguran u EL... I zvanicni nalog EL im je pozeleo dobrodoslicu!
Moj brat Sadik melje nema stajanja!
User avatar
Umar_Sadik#9
 
Posts: 2222
Joined: 24 Nov 2019, 22:09

Re: Eurocup

Postby Bogun » 14 Apr 2021, 10:09

Očekujem dobru utakmicu večeras. Mislim da Uniks ima šanse.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Hajzenberg » 14 Apr 2021, 10:55

Utakmica istine za Đorđevića, bukvalno pukovnik il' pokojnik. Projekat sa tolikim uloženim sredstvima i novom halom može pasti u vodu ako ne uđu u EL. Uniks kvalitetan i zajeban, biće svega. Ima ekipa iz Kazanja možda i rezervnu varijantu preko VTB lige da upadne u EL ali pitanje je to šta i kako, od plasmana koji tamo ostvare pa do činjenice da možda ipak Zenit bude u prednosti za specijalnu pozivnicu koja će pre biti relevantna nego sam plasman u ligi.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Eurocup

Postby Lester Bo » 14 Apr 2021, 12:25

Hajzenberg wrote:Utakmica istine za Đorđevića, bukvalno pukovnik il' pokojnik.

Čovek je rođeni pobednik,ne može da izgubi ovakvu utakmicu.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14806
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Eurocup

Postby Bogun » 14 Apr 2021, 12:40

Čovek jeste rođeni pobednik, ali kao igrač, kao trener to još uvek nije dokazao, pogotovo na nivou klubova.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Hajzenberg » 14 Apr 2021, 12:47

Ali kakav je put Monako prešao u zadnjih desetak a pogotovo 5-6 godina :blue: Prvo što se tiče same Francuske a onda i Evrope.

Bili su izgleda jaki tamo pre nekih 40-ak godina pa potpuno potonuli. Ja sam iskreno prvi put da kažem čuo za njih kad je Kecman tamo otišao, bili trećeligaši, posle su valjda završili i u četvrtoj ligi i onda od sezone 11-12 pa u narednih par godina preskočili 3 ranga i 2015 g. došli do elitne francuske lige kada ih preuzeo neki ukrajinski biznismen. U prvoj ligi kako su ušli uvek pri vrhu, dva puta i vicešampioni ali bez titule do sada. U Evropi debi u FIBA LŠ gde su u prva dva izdanja oba puta stigli do F4, jednom treći pa onda vicešampioni i kada se očekivalo da pokušaju da u trećoj sezoni i osvoje ovo takmičenje oni prelaze kod Đordija gde već u svojoj trećoj sezoni Evrokupa dolaze do finala i Evrolige. Filmski scenario, videćemo kako i šta dalje.

Finansije im očigledno nisu problem, hala koja prima manje od 4 hiljade gledalaca jeste ali nije zato neki problem naći adekvatnu dvoranu u Francuskoj i to na jugu zemlje ih ima tako da ne moraju daleko da putuju. Jedino što je ta stvar oko jednogodišnje licence pa se vrlo lako može desiti da igraju EL samo jedno leto, sad pa ko zna kad. Bartomeu je imao Pariz kao veliku želju ali ko zna da li će i kada biti šta oko toga. Sve sigurno živo zanima da li će igrati Evroligu što mislim da je i gotovo završena stvar jer nije neka neozbiljna priča u pitanju a onda i sa kakvim ambicijama to odigrati, odnosno šta će biti u globalu sa klubom ako bude samo jednu sezonu evroligaš. Verovatno ništa epohalno, vratiće se u EC, pokušati da u Francuskoj konačno osvajaju trofeje, taj Ukrajinac verovatno i ''pere'' pare preko kluba kao što to mnogi rade, ali eto oni su uspeli u onome u čemu mnogi mogu samo da sanjaju, da od četvrtog ranga takmičenja u svojoj ''zemlji'' dođu za manje od deset godina do najjače evropske lige.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests