Board index Košarka Evropska košarka

Eurocup

Ko će osvojiti Evrokup u sezoni 2021/22?

Valensija
9
10%
Virtus Bolonja
14
16%
Lokomotiva Kubanj
3
3%
Partizan
51
59%
Budućnost
3
3%
Cedevita Olimpija
4
5%
Hoventud
1
1%
Andora
1
1%
Gran Kanarija
1
1%
Neko deseti
0
No votes
 
Total votes : 87

Re: Eurocup

Postby Bogun » 15 Apr 2019, 21:43

Mislim da bi se borili za opstanak.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Iluzionista » 08 Oct 2019, 11:40

Huventud najgora ekipa Evrokupa a bogami i ACB lige.. Od kako je pocela sezona oni jos pobedu nisi zabelezili.. Mlatikurac Prepelic se izdrkava svaku utakmicu ide na 20+ poena iz isto toliko suteva, utripovo da je Kari...

Kvota na Bresu 2.1 danas protiv njih to moram probati, dobili su i Uniks i Armani valjda ce i ove
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2540
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Eurocup

Postby Bogun » 08 Oct 2019, 11:43

Zar nije njima povređena cela jedna petorka?

Tako je bar Kovačić rekao u pregledu Eurokupa kada je išao na SK. :beyond:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Iluzionista » 08 Oct 2019, 12:17

Bogun wrote:Zar nije njima povređena cela jedna petorka?

Tako je bar Kovačić rekao u pregledu Eurokupa kada je išao na SK. :beyond:


Prepelic, Omic, Harangodi, Zizis su izgrali zadnji mec.. Fali onaj crnja i nzm ko jos..
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2540
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Eurocup

Postby Iluzionista » 08 Oct 2019, 22:50

Nista ne mogu da pobede i sad kad ih ja singliram su nasli.. Nisam mogao da ih gledam jer sam bio na KKPu, ali opet vidim Prepelica 11 trojki opalio, gledao sam ih jednom i neverovatno koliko sam jednu ekipu zamrzeo na osnovu jednog meca
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2540
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Eurocup

Postby Pit Bull » 09 Oct 2019, 00:02

Gledao sam Darusafaka-Nanter malopre, sumnjam da nekoga zanima, ali ko zna, mozda neko procita:

-Darusafaka dosta slabija nego sto sam ocekivao. Nisam gledao mec u Ljubljani pa sam stekao pogresan utisak o njihovom kvalitetu, ali tesko oni mogu dalje od top16, mozda zakace cetvrtfinale, ali nema tu materijala za neki ozbiljan rezultat. Msm. sve govori cinjenica da su ih vadili trojac domacih igraca Ozdemiroglu, Ozmizrak i Guler koji su otprilike sesti, osmi i deseti igrac u rotaciji. Dosta im zavisi dole od Hamiltona bez kojeg su bas imali probleme da brane bilo sta dole. Klasican rim protector. Najefikasniji je bio Dzarod Dzons, nekadasnji igrac Solnoka, igra cetvorku, ali jedno 3-4 suta je pogodio bas iz teskih pozicija. Koristi svoju visinu, napada ledjima i ono cini ti se nema sanse da pogodi, medjutim udje... I sa polu distance je imao dva bitna pogotka, od toga jedan koji je zatvorio mec. Ali ta igra dugorocno ne donosi uspeh... Dorona Lemba svi znamo ko je i sta je, dok su Kolson i Braun bili bas kriticni iako sam video da su najvise poena dali protiv Cedevite. Sad otom potom, ali kao sto rekoh, ekipa kojoj je cetvrtfinale Evrokupa gornji prag ove sezone. Razocarao me i Ernak, ocekivao sam disciplinovaniju igru, cesto im se desavalo da nemaju pojma sta igraju u napadu i onda naravno soliranje odakle je najvise pogadjao Dzons preko ruke. Opet karakteristicno za Ernaka, solidna odbrana.

-Sto se tice Nantera, klasicna francuska divljastina. Da se Darusafaka nije raspala u prvoj polovini 4/4, bilo bi rutinski dvocifreno. Nekoliko puta u 3/4 su Turci imali priliku da se odlepe na +17-18, ali nisu koristili sanse i kako to obicno biva, u 4/4 je Nanteru usle neke trojke, Mur vezao dve i to je to. Inace Mur, Ceri i Baterfild su apsolutni lideri, imaju potpunu slobodu da sutnu i 5-6 trojki ako zele po mecu, pogadjaju otvorene... Centarska linija gabaritna, ali katastrofalna, mozga mec... Klasicni "teskasi atlete" koji nemaju zrno kosarkaske inteligencije. Tu je i Devin Oliver, ex Olimpija, proslavio se sa 0/3 sa penala u finisu kad je fauliran na trojci. Mislim da Nanter nece izaci iz ove grupe.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Eurocup

Postby Bogun » 09 Oct 2019, 00:44

Ima nas ludaka koji čitamo. :D

Ja sam malo ispratio Darušafaka Bursaspor za vikend, inače Bursa se vratila iz druge lige i rutinirala ove 20 razlike u sred Konstantinopolja.

Sličan utisak imam o Dački, vrlo lako su mogli da izgube u Zagrebu Ljubljani. Samo da je Jaka Blažič čist u glavu, kako se zakucao u jednoj kontri na + ili - 1 i posrao se na utakmicu. Do tog trenutka je bio solidan zapravo.

Iako je još rana faza sezone, ali bio bih iznenađen ako izađu iz TOP 16 u četvrtfinale.

Sutra Limož Rytas i Lokomotiva Venecija.
Cenim ga 2 i 1(mada, dao bih malu šansu gostima).

Limož je bio rutinuran od Tofaša, a Rytas se pokazao u mnogo boljem svetlu protiv Rusa nego što sam ja očekivao. Mislim da Litvanci neće imati probleme ovde iako je gostovanje.

Lokosi jesu favoriti protiv Venecije, ali su se pokazali kao nestabilna ekipa. Bili su mnogo bolji dobar deo 1/4 protiv Rytasa, da bi ih od kraja 1/4 i kroz celu 2/4 bukvalno zgazio Rytas (40 poena u 2/4 :truce: ).
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Kazandžija » 09 Oct 2019, 11:32

Iluzionista wrote:Nista ne mogu da pobede i sad kad ih ja singliram su nasli.. Nisam mogao da ih gledam jer sam bio na KKPu, ali opet vidim Prepelica 11 trojki opalio, gledao sam ih jednom i neverovatno koliko sam jednu ekipu zamrzeo na osnovu jednog meca


Nisi ih zamrzeo na osnovu jednog meca, vec na osnovu kladionice :biggrin:
„Ako nam iko dođe glave, biće to mangupi iz naših redova!“

"BORBA BRE"
Kazandžija
 
Posts: 574
Joined: 09 Jan 2015, 12:37

Re: Eurocup

Postby Dr. Thomas » 09 Oct 2019, 12:04

Sinoć sam gledao 4/4 i u pravu je bio Iluz, onaj Prepelica stvarno utripovao da je u najmanju ruku Kari. Ne zanimaju ga saigrači, samo je bitno da je u centru pažnje, šuta iz nemogućih pozicija, sreća ubacivao je a i dobro mu je išao pnr sa Omićem koji je odigrao dobar meč.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17077
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Eurocup

Postby Pit Bull » 10 Oct 2019, 01:28

Ako se po jutru dan poznaje, jedan od najslabijih Evrokupova ikada.

Mislim da imamo odlicnu sansu da odemo do kraja sa ovim timom i trenerom, sve ovo sto sam gledao do sada u ova dva kola je uzasno...

Uniks, Lokomotiva, Unikaha... Virtus kvalitetan, ali neozbiljan.

Monako ima glavu i rep, ali njih ne vidim daleko, mada u top8 svakako sa Obradovicem.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32


Re: Eurocup

Postby AirBall » 16 Oct 2019, 21:54

Prepelic napravio kecmana

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Eurocup

Postby Pit Bull » 16 Oct 2019, 22:05

Pogodih Uniks -1 na jedvite jade, kako je Obrknezevic odradio Nanter profesionalno, ko je gledao zadnje 2 minute mogao je videti kako sudija perfidno odradi utakmicu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Eurocup

Postby DM 12 » 17 Oct 2019, 00:53

Pit Bull wrote:Pogodih Uniks -1 na jedvite jade, kako je Obrknezevic odradio Nanter profesionalno, ko je gledao zadnje 2 minute mogao je videti kako sudija perfidno odradi utakmicu.

Nisam gledao, pratio pbp čekao ih kec za pare, vidim plus 4 minut pre kraja, posle time outa nesportska i trojka i ode nanter i moje pare.
User avatar
DM 12
 
Posts: 6631
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Eurocup

Postby DelijaMomak » 23 Oct 2019, 21:34

Jel ovo Breša oborila neki negativni rekord u evropskoj košarci po broju datih poena na 1 utakmici? Da ne tražim, mislim da je Krka dala 35 isto ili 36 i da su valjda oni bili najgori..

Ljudi su dali po 5 i 6 poena za 1 i 3 četvrtinu, a 9 u četvrtoj :pop: :blue: :blue:
User avatar
DelijaMomak
 
Posts: 3529
Joined: 31 Aug 2016, 18:50

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot] and 13 guests