Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Withnail » 24 Mar 2018, 13:06

White Mamba wrote:Veci % tekmi je bio na noz


prosle sezone je jedno 70% utakmica bili neizvesno, resavalo se u poslednjim minutima....tako da je bila mnogo bolja za gledanje...al je dobar deo igraca koji su pokidali proslu otisao u nba ili promenio klubove, samim tim je i logican ovaj pad.
meni kao posmatracu ovaj sistem vise odgovara, vise utakmica, vise kvalitetnih utakmica...nikad ranije nisi bio u prilici da gledas najjace timove da toliko medjusobno igraju, tek u zavrsnici.
sad sam u stanju da pogledam skoro sve sto bude na sk (osim nekog bas nezanimljivog para ili kad se brzo provali da ce biti dosadna ili revijalna), ranije drasticno manje, vise sam pratio kroz statse
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 24 Mar 2018, 13:14

S tim da nema bas tolike napetosti u tim derbijima kao sto je bilo ranije kada su recimo u top16 fazi bili izuzetno bitni mecevi jer svaki poraz se skupo placao, a ovde imas 30 kola fora da nadoknadis :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Withnail » 24 Mar 2018, 13:40

dobro naravno, to je logicno, al opet nije i da nije bilo neizvesnosti u tim mecevima...i kad nalete na cvrsto (npr na cz iz prosle sezone, nazalost), oni se povuku, nece da se lomataju, umaraju i povredjuju
ali opet je bilo mnogo kvalitetnih utakmica (i ove sezone, prosle jos vise), samim tim meni kao posmatracu sa strane zanimljivije.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Evroliga

Postby Čekicar » 24 Mar 2018, 15:20

Blago se onome kome su ove utakmice zanimljive.....Sistem katastrofalan,milion nebitnih utakmica....i sad je recimo mec Fener-Cska zanimljiv?...Sta je dobio Cska sa pobedom a sta je na drugoj strani Fener porazom izgubio?...jedno veliko NISTA....Totalno je svejedno da li ces biti prvi ili cetvrti,domaci teren je obezbedjen...

Da dodam da je i prosli sistem sranje...Top16 faza-2 grupe po 8...slicna prica...malo manje sranje...

Ubedljivo najjaci sistem...Sistem u kom su ekipe morale da igraju najbolju,najozbiljniju kosarku vrlo rano u sezoni...Sistem gde su od top 16 faze morali da pruzaju maksimum(danas se to desava tek od top8) jeste 4 grupe po 4 gde 2 idu dalje...e tu je bio lom...sve je bilo bitno,ne samo pobeda vec i medjusobni,kos razlika....al boze moj,jasno je kuda plovi ovaj brod...Puna podrska za vodeceg coveka Besiktasa koji javno kritikuje Djordija i njegovu zatvorenu ligu...
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Evroliga

Postby Withnail » 24 Mar 2018, 16:15

ja sam vise naveo proslu sezonu...uzmi lepo pa pregledaj opet celu, def bolja nego vecina ranijih...izbacite nostalgiju, zbog onih nasih sezona...druga je stvar kvalitet samih igraca i ekipa, prosla 3 puta bolja od ove sadasnje pre svega zbog odlaska igraca, tako si i ranije imao jos bolje igrace.

stariji sistem je bolji takmicarski, ima draz, al kako moj klub ne ucestvuje, zanimljivije mi je ovako na gomili da posmatram sve igrace i ispratim ih od pocetka do kraja jer me u sustini boli q za sve njih zajedno :biggrin:
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 24 Mar 2018, 16:24

Pa i prosle sezone je od 15 kola pola timova igralo turisticki... Bila borba Zvezda-Dacka kao ove godine Baskonija-Makabi, sve ostalo jasno.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Withnail » 24 Mar 2018, 16:32

u feb i martu si gledao turisticke, celu jesen i pocetak zime je bilo zanimljivo bas za gledanje...vise nego dovoljno.
zanimljivo, neizvesno, vidis kvalitet a naravno da ce sve biti jos bolje kad dodje naredni krug, tj ono pravo.

tako bar ja gledam...jer vidim da sam u ove dve sezone ispratio drasticno vise utakmica nego ranije, a sad imam manje vremena :biggrin: ili sam se onda vise zezao i landarao :biggrin:
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Evroliga

Postby AirBall » 24 Mar 2018, 16:44

Pit Bull wrote:Pa i prosle sezone je od 15 kola pola timova igralo turisticki... Bila borba Zvezda-Dacka kao ove godine Baskonija-Makabi, sve ostalo jasno.


Ne bih se nas slozio da igraju turisticki...

Prava je klanica izmedju 2-9. pozicije, igraju za sto bolju poziciju pred razigravanje, neki za plasman...

Baskonija 99% prolazi jer i ukoliko izgubi od Maccabija u sledecem kolu ima u poslednjem kolu zicer protiv nezainteresovanog Efesa na domacem parketu, ali imaju bolji h2h od vecine ekipa koje su im u dometu tako da nece biti iznenadjenje i ukoliko zavrse 6.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 24 Mar 2018, 16:46

Pa klanica je gore, a ovi ispod turisticki putuju po Evropi. Ovo sto Efes radi je sramotno.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Sezione » 24 Mar 2018, 17:40

Da su pametni da uvedu ispadanje, bila bi klanica. Samo ne znam kako bi regulisali npr ispadne armani ili czt, a izbore preko domaceg prvenstva. A opet finalista EK izbori isto preko prvenstva kome bi tu sta i kako islo, haos bi bio. Mada mislim da uz dobru volju sve moze da se organizuje.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13719
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 24 Mar 2018, 17:52

Pa kad se iz KLS ne moze u ABA 1, sto bi se iz ABA moglo u EL 1... Iz ABA u Evrokup pa polako :D Kad osvojis, igraces :roll:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Čekicar » 24 Mar 2018, 17:53

Sezione wrote:Da su pametni da uvedu ispadanje, bila bi klanica. Samo ne znam kako bi regulisali npr ispadne armani ili czt, a izbore preko domaceg prvenstva. A opet finalista EK izbori isto preko prvenstva kome bi tu sta i kako islo, haos bi bio. Mada mislim da uz dobru volju sve moze da se organizuje.


Ne moze....Liga je zatvorena,privatna....Ne zanima ga da li neko ima skor 0-30 i koji je u domacem prvenstvu...Igra ko ima para,ko obezbedi ogroman budzet i kraj price...ostale ko jebe...

Ne treba mu Venezia vec mu treba Emporio Armani...Ne treba mu Igokea vec Crvena Zvezda....itd itd....

A to sta bi nekome bilo zanimljivo...totalno je nebitno...

Fikret Orman:"Ja sam protiv Evrolige. Reći ću otvoreno, vidim je kao pljačkašku organizaciju. Ne bi trebalo da šaljemo nijedan klub tamo.", rekao je on, a potom nastavio:

"Tu je španska kompanija koja je napravila ovaj poduhvat nazvan EVroliga. Oni su dali minorno učešće klubovima. Ko je glavni akcionar? Ta španska kompanija. Da li je federacija? Ne. To je samo kompanija! I oni dobijaju ove turske sponzore. Devet različitih sponzora. Oni kažu: "Ako daju više novca, pustićemo Doguš ove godine". Sledeće godine: "Još para, molim". Ko poseduje tevelizijska prava? Ta kompanija. Ko dobija novac od sponzora? Ta kompanija. A, ko plaća putovanja klubova i ostale troškove? Klub plaća za njih! To nije organizacija kao Liga šampiona ili Evropa liga u fudbalu. Ne postoji pravi prihod od toga. Ko dobija onda sav novac? Ta španska kompanija!"
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Evroliga

Postby Admiral » 24 Mar 2018, 22:56

Intresantno je da Zeljko tvrdi da se igracima ovaj sistem vise svidja, nego svi prethodni.
Malo mi se kosi sa logikom zbog ogromnog broja meceva i putovanja, a opet s druge strane on tvrdi da svi oni vise vole da igraju nego da treniraju.

Kad sam bio mldji secam se odbrojavao sam dane do derbija CZ-Partizan.... sad odigraju 17 za sezonu.
Tako i ovde... Spanski timovi igraju po xy puta u sezoni.

Slazem se sa Cekicem da bi 4x4 bio najbolji sistem (gledano takmicarski) s tim sto bi sezonu mogli da produse sa PO kao u NBA npr.....ali naravno od toga nema nista, jer gomila ligaskih meceva i F4 donose zaradu.

Koji god sistem bio, jedva cekam 1/4 finale.... to su ubedljivo najzanimljiviji mecevi/serije.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Zlaja » 24 Mar 2018, 23:13

Zar se Judo, Kalina i drugi nisu žalili?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Evroliga

Postby Admiral » 25 Mar 2018, 02:03

To nisam ispratio. Znam da je vise puta kada ga pitaju sta misli o sistemu ponovio (da li na konferenciji ili neki intervju nisam siguran) kako igraci vole veci broj meceva...
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests