Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby DM 12 » 01 Nov 2019, 12:02

Danston, Mićić, Buboa i neki klinac Ilyasoglu ja mislim
User avatar
DM 12
 
Posts: 6652
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Evroliga

Postby Golden Warrior » 01 Nov 2019, 14:35

AirBall wrote:Osnovni problem Fenera je De Colo...

Covek igra sa loptom u rukama, u potpunosti je ugusio Sloukasa koji je godinama kreirao igru i od njegovog pick n rolla zive Vesely i Datome...

Francuz ima bolesne brojke, ali je ubio ostatak ekipe... Niko ne igra sem njega, on carini loptu i nabija statse dok ostali lude...


Mislim da je problem Fenera sto se Zeljko debelo preracunao i nije doveo dovoljno sveze krvi.

Datome i Dixon su vec odavno zreli da se zamene, takodje upitno mi je koliko su Vesely, Kalinic i Slukas spremni da ginu posle svega sto su prosli. Oni bez te dodatne brzine nisu igraci koji prave razliku koliku svi ocekuju.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Evroliga

Postby Ćoba » 01 Nov 2019, 14:38

Goldene ne kopiraj postove, tuzicu te za autorska prava. :jezik:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23559
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Evroliga

Postby Golden Warrior » 01 Nov 2019, 14:45

Ćoba wrote:Goldene ne kopiraj postove, tuzicu te za autorska prava. :jezik:


Nisam video boga mi.

To odavno vec mislim za njih, mada nisam verovao da ce ovoliki fijasko biti ali mi nije bilo jasno sta pokusavaju sa ovakim rosterom.

Zeljko je jos dokazao da nema pojma da dovede "nba" igraca ili mu valja kum toksicno djubrivo koje njemu ne odgovora...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Evroliga

Postby Ćoba » 01 Nov 2019, 14:54

Ma opusteno...

Nije lako voditi tursku ekipu kad se apsolutno ni sekunde ne mozes osloniti na domace igrace. Pogotovu su bitni domaci igraci u ovakvim situacijama kad treba razdrmati ekipu.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23559
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Evroliga

Postby Buzz » 01 Nov 2019, 16:50

Najgore od svega sto ja ne vidim buduci angazman, a u Feneru je doslo do zasicenja plus Turci su utanjili sa kesom. Top 5 klubi EL imaju zacementirane trenere u narednom periodu...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9481
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Evroliga

Postby fontaneros » 01 Nov 2019, 17:38

Vidim fenjer danas protiv sume zelene

Pa i ovo ce izgubiti

Jebote, kakav pakao od rasporeda.. Sve ekipe koje feneru "ne leze"
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44285
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evroliga

Postby AirBall » 01 Nov 2019, 17:40

Jasikevicius uvek pruzi zestok otpor svom ucitelju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby fontaneros » 01 Nov 2019, 17:43

Pa to, zato i kazem

Fener se uvek muci sa njima, sa Baskonijom.. Plus Real i Makabi na strani..
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44285
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evroliga

Postby Cvele » 01 Nov 2019, 21:59

Doktor Mesina.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18508
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 02 Nov 2019, 03:40

Ne pamtim kad sam video vise losijih meceva u Evroligi nego ove sezone.

Msm. jasan je i razlog, svi igraju na manjim obrtajima nego sto bi to bio slucaj ranije, vuce ka NBA, jednostavno u ovom ritmu je nemoguce igrati na maksimumu svaki mec, ni priblizno.

Real Madrid ili Barselona ce ove sezone odigrati oko 90 meceva ako budu otisli na F4 Evrolige... 68 meceva u regularnom delu (ACB + Evroliga), dodaj 16 plej-of i F4 meceva u ligi i EL, to je 84, pa dodaj kup i superkup meceve, to je 90. Nenormalno...

U NBA postoji neki princip, pa vise puta tokom sezone imas serije od 4+ domacih meceva, pa ne mrdas iz grada 10 dana. Pa timovi sa krajnjeg istoka (Boston, Njujork, Filadelfija...) igraju jednom u sezoni u gostima protiv ekipa sa krajnjeg zapada i to kad igraju, igraju u seriji, pa npr. Njujork ove sezone u 7 dana gostuje Lejkersima, Klipersima, Finiksu i Juti, pa u jos jednoj seriji gostovanja isto tako u 7 dana gostuje Portlandu, Golden Stejtu, Sakramentu i Denveru. I tako u seriji gde je ekipa na putu 7 dana i ne vraca se kuci, obidje citavu zapadnu obalu, a tu je let od meca do meca u trajanju od sat vremena. Plus svi timovi imaju svoje avione, tako da oni ta gostovanja u sustini ne osete... Njima gostovanje vise znaci taj put od 7 dana koji provedu odvojeni od porodice i mesta gde zive.

A onda pogledas Evropu, Baskonija npr. igra domacu ligu, pa za dva dana putuje u Rusiju da igra Evroligu sto nije lagan put, pa onda za tri dana opet igraju u Spaniji domacicu, pa letis u Istanbul... U 8 dana promenis 3 drzave, konstantno si u letu, trening ne postoji i sad neko ocekuje da ekipa u kontinuitetu pruza dobre partije. Plus svoj avion nemaju 3 tima u ligi, pa i ovi sto mogu da priuste cartere nemaju lagane puteve, a tek kad se timovi kao neki jebu komercijalnim letovima cesto, na sta to lici...

NBA ima izgradjen sistem putovanja, te 82 utakmice koje odigraju, taj sistem je toliko izgradjen da umor od putovanja osetis minimalno, tj. najminimalnije koliko je izvodljivo da ga osetis. Dok u Evropi kad se jebes i spavas po aerodromima kao sto smo gledali u proslosti, a igras meceve na tri dana, to je izivljavanje Evrolige koja pokusava da prekopira NBA, a nema uslove za tako nesto.

I onda dolazimo do toga da imamo nikad vise slabih meceva, Olimpijakos pobedi CSKA u Moskvi, pa danas izgubi 30 razlike kuci od Makabija. Bajern odigra sjajnu utakmicu protiv Real Madrida, pa ode u Vitoriju i pukne 30 razlike, bez otpora, bukvalno vidis da su otisli da odigraju mec bez forsiranja... Himki isto u Beogradu, dosli ljudi na suterski trening. Tacno vidis, ne da se biraju utakmice koje se igraju, nego jednostavno ne mozes igrati istim intezitetom sve meceve, em nemas taj kvalitet kao u NBA i sirinu, em ne zelis da trosis glavne igrace toliko.

Sve u svemu, stari sistem sa npr. 10-14 meceva u prvoj fazi Evrolige, pa onda jos 6 u top16 je bio banja. Tih nekih 20 utakmica je taman ili recimo 24 kako je bilo u poslednjem formatu, 10 u prvoj fazi, 14 u drugoj. Ono je bio daleko najidealniji i najbolji evropski format Evrolige. I ovo nece potrajati dugo...

Ili ce se vratiti na nesto sto lici na stari sistem u nekom doglednom vremenu ili ce ovi timovi koji igraju Evroligu i koji su najmocniji napustiti domacu ligu i jednostavno povecati jos meceve u Evroligi pa igrati nekih 50-60 meceva u regularnoj sezoni plus plej-of.

Ali ovaj pokusaj kopiranja NBA i igranja dva takmicenja paralelno sa istim brojem kola je nehumano.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58228
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Ćoba » 02 Nov 2019, 09:55

Opet poraz Fenera, iskreno bi bio iznendjen ako Obradovic uskoro ne ponudi ostavku.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23559
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Evroliga

Postby AirBall » 05 Nov 2019, 11:50

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby Baxter Stockman » 05 Nov 2019, 11:51

Beše njega bije glas da je jedan od onih trenera starijeg kova koji ubija na treninzima?

Može biti da je to razlog...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34244
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Evroliga

Postby bhc_comp » 05 Nov 2019, 12:03

Ovo je sve u domenu nagađanja što piše index.hr
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15655
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: ALO, AtomskiMrav, Bili Piton, black swan, dacolik, Darth Vader, Ljubisa11, NikLac, Sezione, Veljkona22, Zoran_Partizan, zvezdaraking and 38 guests