Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 07 May 2019, 23:13

Pa realno, mlohavi Goga i jeste najtalentovaniji igrac Evrolige sto govori o evropskoj kosarci.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby fontaneros » 08 May 2019, 11:16

Da li se to Efesu smesi titula? :roll:

Klub iz Istanbula saopštio je i da su Nikola Kalinić i Jan Veseli u procesu rehabilitacije i da će odluka o njihovom nastupu biti doneta pred odlazak u Baskiju.

Trener vicešampiona Evrope Željko Obradović sigurno je ostao bez dvojice bitnih igrača, Lovernja, koji beleži 8,5 poena u proseku, kao i Datome sa devet poena.

Lovernj je van tima još od februara zbog povrede zgloba, zarađene u polufinalu Kupa Turske, dok je italijanski šuter zadobio povredu lista krajem prošlog meseca.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44301
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evroliga

Postby Bogun » 08 May 2019, 14:52

Admiral wrote:I sve manje mladih igraca.

Ja kad sam pisao u Guduricavoj poslednjoj sezoni, da je posle Doncica najbolji mladi igrač u tom momentu ljudi su se sprdali.

Sad se isto desava, smeju se Gogi.... Pa dajte konkurenciji da vidimo? Ne postoji.

Svake godine sve tanje i tanje....ali sve posledica NBA


Rekao bih da mladi sve češće idu i na koledž nego u EL/EC ekipe. Markanen mi prvi pada na pamet.

Ma nije samo kad je Gudurić bio legitiman kandidat, seti se drugog Bogdanovog Rising Stara, on je imao 23 godine tada. :wacko:
Kakav crni rising star u tim godinama, nego niko od mlađih nije imao sezonu vrednu pomena pa su njemu dali (U Partizanu je zaslužio tu nagradu, ali u Fenerbahčeu ne). Dončić je tek krenuo da dobija šansu.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32844
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 08 May 2019, 16:45

Brani Laso ovu Evroligu.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Admiral » 08 May 2019, 21:08

Hm...ne slazem se.

23 godine je za danasnju kosarku klinac. Ne zato sto to tako mi pausalno odredimo, nego zato sto nema mladih igraca od tog uzrasta koji ulaze uopste u igru, a Jos i da doprinose.
Osim Doncica daj jos nekog?

To sto je Drazen sa 18 kidao ili neko drugi, to je drugo vreme bilo, gde si imao u svakoj ekipi decake koji su bar rame uz rame sa ostatkom saigraca.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Admiral » 08 May 2019, 21:12

Bolkonski wrote:Brani Laso ovu Evroligu.


Ja tipujem i navijam za CSKA.

A s druge strane... Mislim da ce osakaćeni Zeljko ipak u finale.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Bogun » 08 May 2019, 21:40

Ma to da li si ti mlad sa 23 godine, jesi. E sada već kao sportista više i ne toliko.

Ima sve manje i manje mladih igrača koji u Evropi dobijaju neku ulogu sve do neke 20 godine, a i tada ne igraju na visokom nivou, barem u startu.
Čak se slažem i da se granica šta se smatra mladim igračem podigla na gore, ali da budeš kandidat za Rising Star u sezoni u kojoj puniš, ili si napunio 23 godine mi je previše(baš mislim da je tako postavljena granica).

Kako je krenulo za koju godinu će nagradu Rising Star dobiti igrač koji ima statistiku tipa: 5 ppg, 2 rpg, 2.5 apg ili će podiću granicu na 25 godina. :laugh:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32844
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Evroliga

Postby Ćoba » 08 May 2019, 22:19

Takmicenje koje nema talente i nema super zvijezde je k..... To je trenutno EL.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23566
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Evroliga

Postby Admiral » 08 May 2019, 22:23

Pa kako nisi mlad sa 23 god u sportskom smisli kad nema niko mladjih od tebe da igra i doprinosi?


Granica se pomerila, a tek ce se pomerati... Da li je dobiti kao nagradu neko sa 5 poena ili neko sa 27 god je jedino pitanje.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 09 May 2019, 01:42

Admiral wrote:
Bolkonski wrote:Brani Laso ovu Evroligu.


Ja tipujem i navijam za CSKA.

A s druge strane... Mislim da ce osakaćeni Zeljko ipak u finale.


Zasto mislis da CSKA uzima ?
Meni nekako deluju kao sve samo ne ekipa. Nekako mi nemaju izdefinisane uloge, Serhio i Nando kao pogubljeni, mada je De Kolo odigrao brutalno utakmice u Vitoriji, Hajns mi je omatoreo, nema vise onu ostrinu i beskompromisnost koja ga je krasila, Piters i Bolomboj nisu nista epohalno doneli.
Cini mi se da igraju losu odbranu, kao i da je Itudis pogubio konce.
Sto se Zoca tice, jedno je sto bih voleo da Efes prodje, ali realno i ja mislim da ce ih Fener resiti na sampionski gen.

Da se i Balkonski slozi sa Cobom :biggrin:
Ova Evroliga mi deluje kao da ima vece trenerske nego kosarkaske zvezde. Eventualno De Kolo i Ljulj.
Talenata stvarno nema. Kakva je to Evroliga kad su najveci talenti igrac koji i nije igrao od pocetka i Zusman koji je bio epizodista.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Admiral » 09 May 2019, 08:29

CSKA je ove sezone u "tranzitu" i prelasku na neki "amekarizovani" sistem igre, gde se u vecini slucajeva traze izolacije spolja.
Zato tako deluje...Klajburn je procvetao, jer mu to savrseno odgovara.

Problem im je sto Nando, Caco i Klajburn koji im drze napadacku osnovu, imaju alergiju na odbranu.
Njih ne bi pokrili ni ni Dremond i Mutombo zajedno, a kamoli Hanter i Hajns kojima polako istice rok upotrebe.
Zato Bolomboj dobija minute, a osim toga ne zna nista.

+ nikakav doprinos domacih igraca.Prethodnih godina si imao konstantnog Voroncevica, Fridzona koji je gurao sa klupe kada god zapne, imao si Dimu Kulagina kao nekog ko je mogao da se pojavi + Kurbanova i Antonova koji su tu zbog prljavog posla.
Njihov nedostatak je nadoknadiv, ali ta kohezija koju stvaraju domaci igraci tesko.


E sad, sto mislim da ce CSKA... to vec ne znam da ti kazem :biggrin:
Mislim da bi mogli da se pojave u isto vreme na istom mestu.
Prosle sezone su izgledali sramno...sad imaju najvise vremena za pripremu, i rezervu u odnosu na sezonu koja je nenormalna.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Baxter Stockman » 09 May 2019, 10:31

After all the votes were tallied, the five players chosen to this season's All-EuroLeague First Team are Nick Calathes of Panathinaikos OPAP Athens, Will Clyburn of CSKA Moscow, Brandon Davies of Zalgiris Kaunas, and Fenerbahce Beko Istanbul teammates Kostas Sloukas and Jan Vesely.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34249
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Evroliga

Postby Remy Bonjasky » 09 May 2019, 23:16

Real - Efes ce biti finale i kao sto neko rece kralj ce odbraniti titulu.
O Partizane, grmi pesma sad sa južne strane, oo... Ne daj da stane, jebi, gazi, kurvu, dok ne svane, oo...

KUMANOVO JE SRBIJA!
User avatar
Remy Bonjasky
 
Posts: 11941
Joined: 27 Dec 2012, 01:17

Re: Evroliga

Postby Krajisnik007 » 12 May 2019, 14:56

Admiral wrote:Hm...ne slazem se.

23 godine je za danasnju kosarku klinac. Ne zato sto to tako mi pausalno odredimo, nego zato sto nema mladih igraca od tog uzrasta koji ulaze uopste u igru, a Jos i da doprinose.
Osim Doncica daj jos nekog?

To sto je Drazen sa 18 kidao ili neko drugi, to je drugo vreme bilo, gde si imao u svakoj ekipi decake koji su bar rame uz rame sa ostatkom saigraca.


Sta pricas druze...Nije igrac od 23 godine klinac za danasnju kosarku nego je sve sto valja vec sa manje od 22 godine otislo u NBA.A sve sto im je promaklo u tom uzrastu ce otici takodje u NBA sa 25-6 max.
Ove godine su jedino od mladjih vrednih paznje dobili sansu Bitatdze i Zoosman.Sledece godine bi trebalo da dobiju i Pokusevski i Avdija...I to je to,odose i oni u NBA za 2 godine max.Kao sto Goga ide na leto,kao sto Poirier ide sad u Boston,kao sto ce Micic otici itd...
95o godiste sto ima kvalitet za NBA je vec bilo tamo ili ide sad u poslednjoj turi da greje klupu tamo.

Ove godine je vise dobrih mladih igraca bilo u Evrokupu...Evo imas Tea Maledona a i on ce otici u NBA iako ce Asvel igrati EL sledece sezone.
Krajisnik007
 
Posts: 237
Joined: 26 Jan 2019, 10:27

Re: Evroliga

Postby Admiral » 12 May 2019, 20:37

Ne kapiram sta sam suprotno od tebe napisao? :roll:

Samo si potvrdio ono sto sam i ja pisao.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Angus Young, Grobar89 and 39 guests