Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Admiral » 19 May 2019, 23:08

Nije mi samo jasno što se iscudjavate oko Simona.
Pa cele godine igraju tako, polu divlje.

Uzeo je suteve koje je recimo do sada uzimao Moerman, koga danas nigde nije bilo.

Jeste CSKA pucao kao GSW, ali je ključna razlika što za razliku od Efesa imaju i rešenja ako taj šut ne krene.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby NEDJA » 19 May 2019, 23:09

Uopšte nisam očekivao Cska na krovu Evrope, čak sam mislio da se lako može desiti da ove sezone konačno i propuste f4. Prilično su jaki po imenima, imaju i širinu, ali su nekako bili kilavi u regularnom delu, bez hemije, De Kolo je igrao prilično ispod svog nivoa. Digli su se posle ubedljivog poraza od Baskonije u Moskvi i sledeće dve utakmice u vatrenog atmosferi u Vitoriji uspeli da reše u svoju korist, vratili se posle velikog minusa protiv Reala, a večeras manje više rutinski rešili na iskustvo i nestvaran šut. Svaka cast za Efes, igrali su bas lepo i brzo, odličan protok lopte, na mnogo poseda i šuteva za tri. Vasa je odigrao fenomenalnu sezonu, ali je nazalost večeras bio tragičan. Neverovatna je transformacija Larkina. Igrao je dobar deo sezone daleko ispod svog nivoa ali je u finišu sezone bas podivljao i pružao nestvarne partije
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6084
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Evroliga

Postby NEDJA » 19 May 2019, 23:29

Bas ima draži F4, ali je malo nepravedno da posle 30 kola, i 1/4 na tri dobijene da se o tituli odlučuje na dve uzastopne pobede. Mislim da bi bio veći spektakl i mnogo pravednije da se i 1/2 i finale igra u seriji na 3 pobede. Fener je bio odličan u regularnom delu, bio prvi, ali nikakvu prednost nije imao zbog toga, čak su imali taj maler da imaju mnogo povreda pred F4. Ako uporedimo sa NBA, Milvoki je bio prvi u regularnom delu, počistio Detroit u 1/4 sa 4-0, ali je ubedljivo pukao u prvoj utakmici 1/2 konferencije od Bostona. Da važi taj format i u NBA, cela sezona bi im se raspala zbog jednog lošeg dana
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6084
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 20 May 2019, 01:26

Pit Bull wrote:
Bolkonski wrote:Stvarno mislis da bi Efes dobio utakmicu da Danston nije dobio 4. licnu ?

U igri kakvu forsira Efes, najbolji igraci CSKA plivaju kao orke, nije nikakvo iznenadjenje da se razlete, isto kao sto je bilo skroz ocekivano da Efes protiv CSKA ne sutira ni izbliza kao protiv Fenera jer CSKA ima defanzivna oruzja koja mogu da ih nateraju na teske suteve.



Ma dobro, Efes je ubacio 83 poena, ofanzivno su oni opet odradili posao. Problem je sto su ovi sutirali 65% za tri. Slozices se da je to malo nerealno i na mnogo manje bitnim utakmicama od ove?

Ne znam da li bi dobili mec, ali cetvrta Danstona je slomila isti... On im je sve korigovao u odbrani, kad je Plajs usao ovi se opet odlepili na dvocifreno i posle nema nazad...

U sustini, CSKA pogodio sve zivo u 1/4 i napravio odlicnu prednost zahvaljujuci sutu... Msm. Klajburn prvi mec u sezoni sa 4 trojke i to gadjao do samog kraja 4/5, to puno govori. Higins 4/5, Rodrigez 2/2, Dekolo 2/3, ne mozes protiv takvog suta igrati.

Ataman posle ubacio Balbaja i posle ulaska Simona su na sjajnu odbranu uspeli da se vrate i da nivelisu rezultat do poluvremena.

Isto tako bitan momenat ona promasena otvorena trojka Micica na +1 za Efes na startu 3/4, da je to pogodio ili da je otisao na prodor koji je imao, ko zna kako bi se odvio mec, ovako opet ovi preuzeli vodjstvo... Potom dolazi ta cetvrta licna Danstona koji je uz Larkina najbitniji igrac ove ekipe u zavrsnici sezone zbog odbrane i jbg. Plajs primio samo 10 poena u 5 napada, dva puta skace na fintu Hajnsa, dva puta kasni na preuzimanju za 2 otvorene trojke... Itudis je preko Plajsa napravio 10 poena u 2 minuta. Posle opet rizikovao sa Danstonom koji je morao igrati blazu odbranu sa cetiri faula, ali sta vredi kada su ovi vec bili na velikoj razlici i opet pogadjali teske suteve za tri kad god bi Efes prisao na 4-5 poena razlike.

Sve u svemu, glavni razlog pobede izvanredan sut CSKA za tri. Da su sutirali 50% za tri kao protiv Reala, izgubili bi ovo.


Hocu da kazem da je veliki broj trojki bio otvoren, narocito Klajburnove, odnosno da Efesov nacin igre dozvoljava protivniku veliki broj suteva ukoliko moze da odgovori na taj nacin igre i ukoliko ima igrace koji mogu da igraju takvu kosarku i dobro se snalaze u njoj.
Pisao sam da su Nando, Higins, Klajburn i Rodrigez kao ribe u vodi u igri koju forsira Efes i taj procenat suta nije nimalo slucajan. Dosao je kao produkt brze kosarke, kosarke bez nekih granitnih odbrana koja je dozvoljavala veliki broj otvorenih suteva.
CSKA je najbolji u takvoj kosarci, Real ciji je identitet ta kosarka je izgubio od njih.
Jednostavno Efes je igrao kosarku u kojoj CSKA najbolje pliva, koja strasno pogoduje najboljim igracima CSKA i koju CSKA moze da igra na visem nivou od Efesa. Zato procenat suta i ne cudi. Ja sam bio ubedjen da ce npr. Higins da ih urnise.
O Klajburnu sam pisao juce da njemu najvise odgovara Efesova kosarka i da Efes nema cuvara za njega.
Sto se samog Klajburna tice, on je i protiv Reala sutirao 3/4 za 3. Svako od nas zna da je on najblaze sporadican suter i da je potpuno rezonski da mu se zatvara prodor, a pusta sut i da se skuplja sa njega, ali jebiga, otvorilo mu se.

Danstonova cetvrta jeste bila bitna, ali je vise ukinula bilo kakvu neizvesnost, nego sto je uticala na sam rezultat. CSKA je i sa Danstonom na parketu isao na plus 10, nije on moga da promeni nista epohalno.

Efesovi promasaji jesu produkt defanzive CSKA. Efes onakvom kilavom Feneru moze da da 90+, ali CSKA mnogo bolje preuzima i ima igrace koji daleko bolje stite obruc.
Micicev raspad nije bio uopste slucajan, nije njih kenjalo da on pomasuje, nego su unistili Kurbanovim i Higinsom, nisu mu dali ni metar da se razmase, ni sekund da se namesti. Njegova losa igra je cisa posledica odbrane.

Na kraju, mislim da nikako ne stoji ova konstatacija da bi Efes dobio utakmicu da je CSKA bio na 50% suta za tri.
To mozda moze matematicki da se proracuna, ali statistika i matematika u zivom toku utakmice pokazuju koliko su prazne nauke.
Zapravo, sam si sebi odgovorio navodjenjem procenta suta protiv Reala. Oni su tada sutirali na nizem procentu, a dali su 4 poena vise i sa nizim procentom su dobili jacu ekipu od Efesa, ekipu koja takodje moze da igra Efesovu kosarku na visem nivou od samog Efesa.
Zakljucak se sam namece - da je CSKA sutirao za tri i 40% oni bi nasli jos tri druga nacina na koja bi postizali poene, odigrali bi jos jacu odbranu, usporili igru i svakako dobili utakmicu, dok Efes ako njihov nacin igre ne daje rezultata nema nikakvu alternativu.

Na koncu, ovo je za mene jedna od najrutinskijih pobeda u finalima velikih takmicenja, kada se osvrne na mec sa ove distance, jasno je da nije bilo trika da CSKA izgubi, niije bilo nikakve drame, nikakve tenzije, nikakve neizvesnosi, ceo mec je bila jednosmerna ulica.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Golden Warrior » 20 May 2019, 12:57

Ajde sto je Veseli izabran za MVP regularnog dela ali kako su dosli do toga da je Klyburn MVP F4?
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Evroliga

Postby AirBall » 20 May 2019, 14:09

MVP F4 se u EL uvek bira iz pobednicke ekipe kao i MVP kola..

Npr ukoliko De Colo ima index 30 u 10. kolu EL i njegova ekipa pobedi, a Vesely ima index 50 u porazu onda je po default-u MVP kola De Colo

Sustinski su birali izmedju Clyburna, Higginsa i De Coloa, nijanse su u pitanju

Vesely je problematican iz vise razloga, prevashodno jer je pola sezone propustio zbog povrede...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby Radonjaa » 20 May 2019, 14:12

U datoj konkurenciji je Veseli najviše zaslužio
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13367
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Evroliga

Postby Golden Warrior » 20 May 2019, 14:15

Znam kako se bira ali Klajburn nikako nije mogao da bude ni po jednom parametru, da su gledali samo jecarsnji mec index ili broj poen to bi opet bilo Higgins ili De Colo.

I titula je valjda MVP F4 tako da mora i prvi mec barem malo da se uzme u razmatranje.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 20 May 2019, 14:17

Koliko ja znam, MVPa F4 odredjuju novinari glasanjem na licu mesta.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Radonjaa » 20 May 2019, 14:25

De Kolo > Klajburn > Higins
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13367
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Evroliga

Postby familija » 20 May 2019, 14:34

@golden..
Jesi li gledao utakmice?
Klajburn
Real: 18p, 5sk, 1as, 1uk 6 iz.f index19
Efes 20p, 5sk, 2as, 3iz.f index 19....
Pogotovo sto je bio konstantan u finalu tokon cele utakmice..
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 3985
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

Re: Evroliga

Postby Golden Warrior » 20 May 2019, 14:57

@Familija

Naravno da sam gledao iako izumemo subjekitvni dojam da im je Nandova mogucnost da dodje na liniju slobodnih bacanja odrzala u utakmici i ona trojka na kraju donela finale.

Imao je najveci index u oba meca zbirno, takodje je postigao i isti broj koseva uz dosta manje suteva ( u finalu 15 pts maltene bez promasaja) i sve to za skoro 15 minuta manje na terenu...

Pri tom im je godinama u nazad glavni igrac, kad se sve uzme u obzir suludo lak i logican izbor....
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Evroliga

Postby Radonjaa » 20 May 2019, 14:59

Zavisi kako ko gleda, često se MVP turnira/finala ne daje igraču koji je najbolje odigrao, nego onome ko je bio X faktor, pomalo iskočio iz drugog plana, a Klajburn je bio upravo to
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13367
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Evroliga

Postby Golden Warrior » 20 May 2019, 15:14

Samo ime nagrade kaze most valuable player.

Postoje drugaciji nacini da se nagrade vodonose, pa sta da je Kurbanov postigao 20 poena jel on trebao da bude MVP?
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Evroliga

Postby Radonjaa » 20 May 2019, 15:16

Klajburn vodonoša :D
A šta je onda npr Igudala zaboga
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13367
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests