Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Division » 26 Sep 2014, 00:36

Gotivim Asvel pogotovo Dzeksona,koji mislim da je odavno prerastao taj klub...Ali ipak mislim da ce Uniks dobiti,jer ima izvanredan roster i pojedince,jos to nije uigrano kako treba..Uniks ako udje u Evroligu,siguran sam da ce dogurati do top 8...
User avatar
Division
 
Posts: 132
Joined: 20 Sep 2014, 23:07

Re: Evroliga

Postby AirBall » 28 Sep 2014, 01:07

Zalgiris je u slicnom problemu kao Partizan jer ukoliko ne izmire obaveze prema Milovanu Rakovicu i Marku Popovicu nece moci da registruju nove igrace za EL... Zivog novca na raspolaganju trenutno nemaju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 28 Sep 2014, 01:14

Oni svakako grupu nece proci, Rusi su jaci od njih, Efes i Real da ne pricam...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58254
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Zappa » 28 Sep 2014, 02:11

Srbija trenutno u EL ima 14 igraca i 5 trenera -bez Zvezde , Hrvatska- 8 igrača i 1 trener- bez Cedevite, Crna Gora 3 igrača i 2 trenera, BIH 3 igraca ,Slovenija 2 igraca i Makedonija 1 igrac.

U Evroligi su 22 stranca koja su igrali u klubovima jadranske lige ( Erden, Vesli, Arslan ,Smit, Dzavai, Markošvili, Drejper, Dzening, Lazme ,Gailius, Hamonds, Renfo, Preldzić, Vesterman, Plejsted, Bertans, Kinsi, Marić, Lafajet, Nelson, Gist, Dzerals )

Srbija

Lucic- Valensija
Krstić- Efes
Teodosic -CSKA
Savanović, Micić, Štimac- Bajern
Bjelica, Bogdanović -Fenerbahce
Micov, Erceg - Galatasaraj
Jaramaz, Žigeranović, Nikolić - Turov
Marković- Unikaha

Obradovic -Alba
Ivkovic -Efes
Pešić-Bajern
Obradović- Fenerbahce
Rajkovic- Turov

Hrvatska
Loncar - Valensija
Banic, Radošević - Alba
Šarić , Planinic ? -Efes
Tomic, Hezonja ?- Barselona
Žorić -Fenerbahče

Perasović- Valensija

CG
Dubljevic - Valensija
Bjelica- Efes
Golubović- Unikaha

Ivanović -Panatinaikos
Radonjic- Crvena Zvezda

BIH
Todic -Sasari
Djedovic -Bajern
Gordić- Cedevita

Slovenija
Nahbar -Barselona
Blazić- Crvena Zvezda

Makedonija
Stojanovski
Zappa
 
Posts: 7533
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Evroliga

Postby AirBall » 01 Oct 2014, 00:21

Celnici Maccabija su otisli u Ameriku da zamole Blu-a da se po ko zna koji put vrati iz penzije...

Neptunas ce otpustiti centra Anisimovasa jer je bez dozvole napustio klub, vec mu traze zamenu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby Raoul Duke » 08 Oct 2014, 12:29

Евролига је избацила документ под називом:

EUROLEAGUE REGULATIONS 2014-2015

Ево извода из једног члана, који нас овде највише занима.

Article 2. Financial Criteria

Each club (club holding a licence and/or club applying for a licence in accordance with the Euroleague Bylaws) will have to comply with the following criteria in order to maintain its licence or apply for one:

a) Not having overdue debts with players, coaches or employees that may be claimed from any other club participating in the competitions, the Companies and/or any tax or social authorities.
b) Not having been formally declared bankrupt or insolvent by a competent body in its home country and not having entered into liquidation or dissolution.
c) Not presenting an aggregate deficit from the three immediately preceding seasons that exceeds 10% of the club’s budget average. Depreciations, write-offs, investments in the club’s facilities, and expenses related to the youth programmes will not be taken into account for the debt calculation.
d) Presenting a budget of a minimum of 4,000,000 euros.
e) Having a budget allocated to player salaries that does not exceed 65% of the total budgeted expenses of the club.
f) Not having direct or indirect contributions from the shareholders of each club representing more than the following percentages of the budgeted expenses: 75% in the first season (2015-2016), 70% in the second season (2016-2017), and 65% from the third season on wards (2017-2018 and following seasons).
g) Having a financial year from 1 July to 30 June in order to be analysed and compared in terms of annual accounts.



http://www.euroleague.net/rs/60374/84bd ... ations.pdf
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evroliga

Postby AirBall » 15 Oct 2014, 00:42

Neptunas je promasio rezervisani avion za Bilbao i dosli su sa 5 sati zakasnjenja...

Big Sofo se vraca protiv Limoza nakon povrede...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby Raoul Duke » 16 Oct 2014, 08:59

Duda opet u Evroligi: Kažu - ne znam sa zvezdama

Autor: mondo.rs
14.10.2014. | 17:47

Trener Efesa pisao je u utorak o svom dolasku u Tursku, donošenju odluke da ponovo radi, novoj sezoni i mnogim košarkaškim temama. Pročitajte.



Dušan Ivković (70) ponovo je u Evroligi. Dve godine od kada je osvojio drugi put, sa istim klubom.

Legendarni srpski trener, bivši selektor, preuzeo je minulog leta turski Anadolu Efes i novu, podmlađenu ekipu vodiće kroz takmičarsku 2014/15. Evroligašku sezonu počeće u Grupi A, uz Dinamo Sasari, Nižnji Novgorod, Real, Uniks i Žalgiris.

Očekivanja navijača Efesa su velika. Ivković im se obratio svojim blogom na zvaničnom sajtu Evrolige. Blog prenosimo u celosti:

"Pre svega, moram da izrazim zadovoljstvo činjenicom da sam se vratio u Evroligu, najbolje takmičenje na svetu. Bio sam njegov deo dugi niz godina, sa nekoliko timova - AEK, CSKA Moskva, Dinamo Moskva, Olimpijakos i sada sa Efesom. Zašto sam se vratio? Jednostavno, zato što osećam da sam još sposoban da radim dobro. Onaj ko oseća da može da radi - i trebalo bi da radi, sve dok može da garantuje kvalitet u tome šta radi. To je moja filozofija. Imao sam ponude i dok sam vodio reprezentaciju Srbije, ali nisam hteo da delim poslove i da jedna funkcija trpi - u klubu ili državnom timu.

Nije u pitanju fizički umor, jer sam godinama radio 12 meseci. Više je u pitanju princip rada, zato što postoje stvari koje se u klubu rade tokom leta i koje ne možete da uradite ako ste u tom periodu sa reprezentacijom.

Postojalo je nekoliko načina da ostanem u košarci, mimo trenerskog posla. A, košarka je moj život. Ipak, uz podršku porodice, odlučio sam da se vratim i opet stanem uz teren. U pitanju je novi projekat, u novoj zemlji i taj projekat ima veliku budućnost, u svakom smislu. U Turskoj je urađen sjajan posao sa mladim igračima i neprestani napredak je očigledan. Turska je počela da osvaja medalje u mlađim kategorijama i to je najbolja i najveća garancija svetle budućnosti turske košarke.



Formiranje tima, 'hemije' ekipe i stvaranje razumevanja među igračima - najveći su izazovi za svakog trenera na početku nove sezone. To je dugačak proces, koji zahteva vreme, veliki rad i strpljenje svih. U košarci nema prečica. Neke pobede mogu biti ostvarene zahvaljujući inspiraciji ili uz malo sreće, ali nije jednostavno doći do tačke na kojoj igrači pogledima razumeju jedni druge. To je proces koji zahteva bar dve godine zajedničkog rada. Morate formirati napadačke i odbrambene tandeme tako da njihova saradnja bude praktično automatska.

U poređenju sa prošlom godinom, Anadolu Efes zadržao je tek nekoliko igrača. Takođe, imam u ekipi i nekoliko mladih košarkaša, koji nisu ni razmišljali o tome da će ove sezone biti deo prvog tima. Ipak, imam ideju da koristim mlade turske talente koliko god mogu. Nešto slično sam već radio u Pireju, sa grčkim igračima.

Da bismo pomogli toj mladosti i nadomestili manjak iskustva, 'potpisali' smo Nenada Krstića, Stefona Lazmea i Stratosa Perperoglua - zvezde koje su dobile mnoge bitke u ovom takmičenju. Za nas, svaki trening i svaka utakmica biće najvažniji. Ići ćemo korak po korak, strpljivo i uz žestok rad. Smena generacija je nešto što prirodno dolazi u ekipnim sportovima. Prema mojoj viziji, Efes mora da igra važnu ulogu u Evroligi u sezoni 2015/16. Vera u mlade igrače i kvalitetan individualni rad sa svakim košarkašem ponaosob jedini je način na koji je moguće ostvariti taj cilj.


Pretpostavljam da svi treneri znaju tu formulu, ali ne mogu je primeniti u atmosferi pritiska koju im nameću direktori klubova, mediji, navijači... Srećom, ja nemam taj problem. Mogu da izdržim takvu vrstu tenzije i da pružim šansu mladim igračima. Tražim da preuzimaju odgovornost. Dolazak prosečnih Amerikanaca u Evropu takođe je vrsta pritiska, pod kojim treneri pružaju priliku njima umesto mladih Evropljana, čime 'seku' napredak talentovanih igrača. Sa jedne strane, sumnjiv kvalitet nekih od tih košarkaša nije dovoljan za pobede u evroligaškim utakmicama, a, sa druge, mnogo gubimo zadržavanjem mladih talenata na klupi ili brisanjem njihovih imena sa spiska za utakmice. Šteta koja se tako nanese mladim igračima ponekad je nepopravljiva. To dolazi sa globalnim problemom evropske košarke - odlaskom talenata u NBA ligu. Trenirao sam mnoge košarkaše koji su uspeli u NBA ligi zato što su otišli u nju u pravom momentu, sa dovoljno zrelosti i iskustva. Sada, mnogi odlaze premladi i nespremni, pa se vrate lošiji nego što su bili kada su napuštali svoje zemlje. Gube vreme zbog svog nestrpljenja.

Na kraju, nekoliko reči o onome što zovemo 'psihička priprema'. To je, takođe, proces i svakodnevni rad. Lično više volim da radim sam, bez psihologa, zato što mislim da nije neophodan 'upliv' treće osobe u rad trenera i igrača. Trener takođe mora biti psiholog. On mora da shvati igrača u dušu, da 'uđe u njegovu glavu i srce' i da shvati šta je unutra. Trener mora da razgovara sa igračima, nasamo ili u prisustvu celog tima. I uvek mora da traži više od najboljih.

Optuživali su me da nisam bio u stanju da radim sa zvezdama, ali mislim baš suprotno - uvek sam iznosio više kritika na račun najboljih igrača, zato što sam znao da oni mogu da urade više. Zato sam, zajedno sa njima, mnogo puta bio na vrhu. Sa druge strane, ne možete biti previše zahtevni u odnosu sa mladim igračima. Morate ih učiti poverenju i biti strpljivi", napisao je Dušan Ivković, dvostruki prvak Evrope sa Olimpijakosom.


http://mondo.rs/a736218/Sport/Kosarka/Duda-opet-u-Evroligi-Kazu-ne-znam-sa-zvezdama.html
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: KK Partizan 2014/2015 - Doba slatkih limunova

Postby Nevidljivko » 16 Oct 2014, 11:29

U zavisnosti od gledanosti ocekujem vise Ruskih ekipa... Bas me zanima koga ce da zakinu :D

http://www.euroleague.net/euroleague-basketball/news/i/141899
Pa pored Covica, Srbima Tudjmani i ne trebaju...
User avatar
Nevidljivko
 
Posts: 5688
Joined: 14 Jun 2013, 17:52


Re: Evroliga

Postby Skafi » 19 Oct 2014, 00:06

Je l' ima negde klip sa onom Arojovom minijaturom protiv Zvezde? Kakav umetnik sa loptom. Na kraju nije krunisano poenima, ali...
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Evroliga

Postby Raoul Duke » 19 Oct 2014, 00:07

Није се прославио на том мечу. Минијатуре је имао Маркус.

Вероватно мислиш када је извукао лопту у полуконтри између два наша играча и дао пас.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evroliga

Postby Skafi » 19 Oct 2014, 00:09

Ma znam, ali negde sam već video na netu, a sad ne mogu da nađem. Ne provciram uopšte, samo mi treba tih par sekundi da vidim još jednom.

Edit: Da.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Evroliga

Postby Odjidja Ofoe » 19 Oct 2014, 00:10

Skafi wrote:Ma znam, ali negde sam već video na netu, a sad ne mogu da nađem. Ne provciram uopšte, samo mi treba tih par sekundi da vidim još jednom.


Pogledaj na youtube ima li cijeli mec, trebalo bi da ima. To je odmah negdje na pocetku...
User avatar
Odjidja Ofoe
 
Posts: 4510
Joined: 15 Jun 2013, 10:30

Re: Evroliga

Postby Skafi » 19 Oct 2014, 00:13

Hvala. Našao.



Na 2:10.

:blue:
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 129 guests