Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby sijetl » 04 Apr 2019, 23:32

Barca na jedan mec u Spaniji u najmanju ruku egal sanse. Barca ove sezone igra odlicnu kosakrku.

PS. Bajern smenio Djordjevica i sada sa Radonjicem nista od plej ofa Evro lige.
Djordjevis preuzeo VIrtus pre mesec dana i eto ga na f4 Lige Sampiona. :okk:
sijetl
 
Posts: 846
Joined: 15 Oct 2018, 11:56

Re: Evroliga

Postby fontaneros » 05 Apr 2019, 09:38

Barsa nece Efes proci... A Efes bas ne lezi Feneru, tako da, bice zanimljivo to 1/2 finale :okk:
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 05 Apr 2019, 15:37

Kakav kralj :D

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 12 Apr 2019, 22:07

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Baxter Stockman » 12 Apr 2019, 22:52


Pao rasprodao Oaku za 2h za utakmicu s Realom.
Ne bi me čudilo da opet imaju 30k ljudi u areni kao na nekim ranijim utakmicama :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Evroliga

Postby sijetl » 15 Apr 2019, 23:16

Barca Real Baskonija i Valencia SPA
Fener i Efes TUR
Olimpijakos i PAO GRC
CSKA i najbolji po plasmanu RUS
Bajern i najboji po plasmanu NEM
Armani ITA
Zalgiris LIT
Asvel FRA
Makabi ISR
sampion ABA
i specijalna pozvnica.

Nisam neki optimista da ce Partizan dobiti tu pozivnicu ako Zvezda osvoi ABA ligu, Buducnost nece sigurno, mada ako Bokan gurne kes ko zna.
Ako Buducnost osvoji ABA ligu ne bih se iznanadio da PArtizan ili Zvezda dobiju pozivnicu.

Ali ipak mislim da ce pozivnica 99% otici u Rusijuc (Himi, Lokomotiva ili UNIKS), eventualno u Tursku, mada ne vidim ko tu po kvalitetu i finansijama moze da isparira ovom triju iz VTB.

E sad malo sta mi bode oci, da Nemacka ima predstavnika pored Bajenra koji ima licencu, sto izjednacava VTB ligu i Tursku ligu sa Nemackom. Nerealno.
sijetl
 
Posts: 846
Joined: 15 Oct 2018, 11:56

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 17 Apr 2019, 00:25

sijetl wrote:Barca na jedan mec u Spaniji u najmanju ruku egal sanse. Barca ove sezone igra odlicnu kosakrku.

PS. Bajern smenio Djordjevica i sada sa Radonjicem nista od plej ofa Evro lige.
Djordjevis preuzeo VIrtus pre mesec dana i eto ga na f4 Lige Sampiona. :okk:


Je l’ si to uporedio Evroligu i onu Fibinu ligu maste i radosti gde sve ekipe zajedno ne mogu da skroje roster koji bi izbegao fenjer u Evroligi ?
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby sijetl » 17 Apr 2019, 01:08

Naravno da nisam, ali sam siguran da Radonjic nije ispunio ocekivanja.
sijetl
 
Posts: 846
Joined: 15 Oct 2018, 11:56

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 17 Apr 2019, 01:50

Djordjevic je doveden da izbori plasman u plej-of Serije A. Uspeo da je veze 3 ili 4 poraza, izgubivsi u poslednja dva kola kuci, prvo od prezaljenje Pistoje koja je ubedljivo zadnja, a onda i od Brindizija koji je imao 3-4 vezana poraza u gostima od timova koji su van 8 na tabeli.

Sad je vec izvesno da ce Virtus ostati bez PO.


Sa druge strane, Radonjic odradio sezonu iznad svih ocekivanja, njima nije ni bio cilj plej-of.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby fontaneros » 17 Apr 2019, 09:24

Imamo 48 sati da promenimo svoje izraze lica i da pronađemo nešto između naših nogu - rekao je Jasikevičijus posle meča u kom je litvanski tim demoliran 76:43.

- Svi moramo da preuzmemo odgovornost, posebno ja. Igračima nije dopušteno da shvate kako se sve odlučuje fizičkim kontaktom, onim čime nas je protivnik potukao. Nismo pronašli ništa čime bismo mogli da ih kaznimo i gde bismo to mogli da uradimo - dodao je trener Žalgirisa.


:blue:
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evroliga

Postby Raoul Duke » 17 Apr 2019, 09:37

sijetl wrote:Naravno da nisam, ali sam siguran da Radonjic nije ispunio ocekivanja.


Имаће прилику онда да га замене на лето, кад му истекне уговор.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evroliga

Postby Kazandžija » 17 Apr 2019, 17:25

Hteo sam malo o plej ofu dok nije poceo al nisam stigao.
Cska - baskonia. Obe ekipe su mi smor. Cska standardno odradi regularni deo u prve dve tri, na cist kvalitet udje u f4 i onda klasika. To im zelim i ove godine. Ekipa bez ikakvog sarma u igri, bez neke posebnosti, cist kvalitet. Baskonija je vecini simpaticna, meni ne, vec godinama. Bili su mi gotivni iz perioda Ivanovica. Svi se loze kako oni uzimaju igrace ispod radara i posle prodaju za veliku lovu. Tacno, svaka cast na tome. Ali gde su rezultati. Godinama nista. Ne ulazu oni bas male pare, jaki su to budzeti. Sve u svemu svejedno mi je ko ce proci.

Fener - zalgiris. Ocekujem lagani prolaz fenera. Nisam bas ocekivao ovakvu razliku u prvoj, i mozda nece biti 3:0 ali ce biti lagano. Igrace fener koliko treba, mnogo su jaki i uigrani. Zalgiris iako se digao iz pepela i usao u 8, mislim da nema snage za vise od 3:1. Iako mi se ova ekipa fenera ne svidja kao neke prethodne voleo bih da prodju cisto da Zejlko poobara jos neke rekorde. Sarasu zelim titulu svakako, ali bojim se da to nece biti sa zalgirisom.

Efes - barsa. Efes i ataman preko mojih ocekivanja odradili sezonu. Nisu se raspali na pola sto he pravo malo cudo. Sta tek reci za karija i, barsu. Kakav posao je odradio stari lisac. Uspostavio je autoritet, zaveo red, zategao ekipu max. Falila je barsa zadnjih godina, nekako je prirodno da su redovno na f4. Voleo bih da prodju

Real - panata. Real i laso se vec godinama podcenjuju. Ako gledamo poslednjih 5-6 sezona najvise su uradili. skoro svake godine ode po jedan od najvaznijih igraca. Svake sezone problemi sa povredama, odredjeni igraci usli u ozbiljne godine i pored toga laso se prilagodi i bez vecih problema dodje do f4 ili titule. Ok to se od njega i ocekuje, ozbiljne budzete ima, ali tim je pritisak veci i posao tezi. Po meni posle zeljka ubedljivo najbolhi trener.
Panata je moj omiljeni el klub. Posle otkaza paskvala mislio sam raspad, ali videli smo sta znaci trener u kosarci. Iako mislim da bi i paskval dosao do 8. Pisao sam i prosle godine da ocekujem da se uskoro vrate na f4, ali redovno nalete na real i fener. Voleo bih da mogu oba kluba na f4, i meni ce ova serija biti najzanimljivija. Ipak je real blagi favorit.

Ono sto je meni zanimljivo u ovom plej ofu su dueli trenera i nadam se bar dve serije u 5 meceva.

Odoh da ispecem kokice, pocinje uskoro
„Ako nam iko dođe glave, biće to mangupi iz naših redova!“

"BORBA BRE"
Kazandžija
 
Posts: 574
Joined: 09 Jan 2015, 12:37

Re: Evroliga

Postby Ćoba » 17 Apr 2019, 22:03

Vasa Micic. :blue: :blue: :blue:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23419
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 17 Apr 2019, 23:37

Efes ide na F4.
Vecina ih je na pocetku isticala kao gomilu divljaka i cudila se selekciji. Jos tada sam pisao da je to odlicno selektirana ekipa sa mnogo talenta i odlicnim trenerom. Drago mi je da su potvrdili moje misljenje.

Steta za PAO, potrebna im je samo jedna pobeda u Madridu da rese seriju. Mada mislim da ce se to resavati u pet utakmica.
CSKA i Fener igraju negledljive serije. Fener sa laganih 3:0, Baskonia mozda izbunari jednu u Vitoriji.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby fontaneros » 18 Apr 2019, 07:24

Ne otpisujte ljudi Zalgiris tek tako, sta vam je...

Ja veceras ocekujem egal mec skroz..
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Tegi and 20 guests