Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Skafi » 14 Jan 2019, 13:39

Kad smo kod Brauna, zna li neko šta je sa Derikom Braunom? Još stoji da mu je poslednji klub Efes.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27824
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Evroliga

Postby Grobar89 » 14 Jan 2019, 13:42

Problem je to sto je sport biznis,tu emocija nema,gazda je ulozio dosta love i ocekuje da mu se vrati za godinu ili dve.Procitaje sta je izjavio bivsi fudbaler Ivan Ergic u vezi sporta...
Grobar89
 
Posts: 6261
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Evroliga

Postby AirBall » 14 Jan 2019, 14:04

Skafi wrote:Kad smo kod Brauna, zna li neko šta je sa Derikom Braunom? Još stoji da mu je poslednji klub Efes.


Pod ugovorom je i dalje sa njima, ali ne racunaju na njega tako da ce propustiti citavu sezonu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 14 Jan 2019, 14:47

Grobar89 wrote:Problem je to sto je sport biznis,tu emocija nema,gazda je ulozio dosta love i ocekuje da mu se vrati za godinu ili dve.Procitaje sta je izjavio bivsi fudbaler Ivan Ergic u vezi sporta...


To je cinjenica sto se tice sporta u svim delovima sveta.
Posledica toga su ogromne plate sportista, dalja posledica je njihova sve veca razmazenost, dalja posledica sve jace gubljenje emocija i osecaja privrzenosti klubu, navijacima, sportu uopste.
Cak mislim da su tu poslednji ostali Kobi, Toti, Dijamantidis i Navaro.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Bogun » 14 Jan 2019, 15:47

Bolkonski wrote:Cak mislim da su tu poslednji ostali Kobi, Toti, Dijamantidis i Navaro.


Ostao je samo Dirk Nowitzki. :blue:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32742
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Evroliga

Postby Admiral » 14 Jan 2019, 16:20

Pit Bull wrote:Nije ti poredjenje na mestu. Ni Maldonado, ni Caki ni Dzikic nisu dobili otkaze zbog losih nastupa u Evroligi, nego zbog katastrofalnih nastupa u domacoj ligi. Maldonado je Kanariju ostavio u zoni ispadanja, Darusafaka je isto bila u poslednje 3 kada je Caki dobio otkaz, a jasno da Dzikicu Evroliga nije bila presudna nego Cibona i Krka.

Da si naveo Cavija Paskvala ili Nevena Spahiju pa da razumem.


U NBA se jasno znaju ocekivanja i sta se ocekuje od trenera i nije uvek trener prvi krivac. Sad da se u americkim sportovima ne gleda toliko rezultat, to nije tacno. Samo se ima vise strpljenja i prave se visegodisnji planovi, ali to je zbog same lige jer znas ako ujebes 2-3 sezone, to ti moze samo pomoci da napravis rebuilding kroz draftove, u Evropi za neke ekipe katastrofalna sezona znaci ostajanje bez Evrolige ili nesto slicno.

Mislim kad radis npr. u Barseloni, od tebe se ocekuju trofeji i dobar rezultat u Evroligi. Malo kojem treneru u Evropi se ocenjuje Evroliga za posao, uglavnom razlog budu neuspesi u domacem sampionatu. Trenere obicno rotiraju zbog Evrolige ti timovi u sredini koji imaju ambiciju da udju u plej-of.

Pogledaj ove gore timove, Obradovic, Itudis i Laso su godinama treneri, Sfairopulos je bio 4-5 sezone u Olimpijakosu, dobio otkaz posle dve sezone bez titule, smem se kladiti da ce Ataman, Pjanidjani i Radonjic ostati jos minimum par godina u svojim timovima...

Fakat je da ponekad strpljenja nema, ali nije bas toliko drasticna razlika. Imas ove sezone u NBA da je Hojberg dobio otkaz iako je izvlacio manje-vise maksimum iz Cikaga, najurili su Tibodoa, Lu dobio otkaz posle samo par kola u sezoni, seti se i onda kada je Majk Braun dobio brz otkaz u Lejkersima na startu sezone... Prosla sezona kada se potrefilo da niko ne dobije otkaz izmedju sezone je raritet. Uvek oni smene bar cetvrtinu trenera izmedju sezona, znaci nekih 7-8 po sezoni po pravilu.

Sad uzmes Evroligu, od 16 timova obicno 6-7 smeni trenera, nekih 33% recimo. Malo vise...

Jedina veca razlika je sto u Evropi se dosta cesce otpustaju u toku sezone treneri, dok u Americi postoji ta kultura da se to radi samo u drasticnim situacijama, i da se obicno ceka kraj sezone.


Nisam ni napisao da su dobili otkaze zbog EL, nego da su sve realni EL porazi.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 14 Jan 2019, 17:11

Bogun wrote:
Bolkonski wrote:Cak mislim da su tu poslednji ostali Kobi, Toti, Dijamantidis i Navaro.


Ostao je samo Dirk Nowitzki. :blue:


Naravno, i Dirkenatejn, najbolji evropski igrac svih vremena.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby ИлићКапитен22 » 14 Jan 2019, 17:13

Bolkonski wrote:
Naravno, i Dirkenatejn, najbolji evropski igrac svih vremena.



Да се и ја сложим са тобом :D
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 14 Jan 2019, 17:22

ИлићКапитен22 wrote:
Bolkonski wrote:
Naravno, i Dirkenatejn, najbolji evropski igrac svih vremena.



Да се и ја сложим са тобом :D


Nemoj da si na kraj srca, slozili smo se par puta i pre ovog :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Admiral » 15 Jan 2019, 08:47

Kazandžija wrote:Hteo sam nesto u vezi bajerna. Pratim ih unazad nekoliko sezona koliko god mogu, i u ec i sad u el, i ne samo zbog Saleta, LUcica, Macvana... Ono sto mi se svidja, deluje kao zdrav sistem, ne dovode se divljaci, lepa hala, fina atmosfera, igra se dobra kosarka, ne pokusavaju da na silu naprave rezultat kao recimo turci i rusi, rade strpljivo i pametno. Ono sto mi se ne svidja i ono sto im je po meni neophodno da bi napravili zapazeniji rezultat i korak vise u el je bar jedan igrac visoke klase. Znam znam trziste je slabo, al opet. Po ovim podacima od neki dan fino su oni para skrcali na plate. Vec godinama imaju veliki broj dobrih, korektnih, prosecnih el i ec igraca. Nemaju krs igrace , ali nemaju brate niti jednog igraca ekstra klase. Prosle sezone je delovalo da je to Kaningem ali covek otisao. Ove godine vidim da je ovaj Vilijams odlican igrac, ali videcemo da li je i on ona klasa igraca koja ceo tim cini boljim i koji ga dize na visi nivo. Znam da nije lako dovesti takvog igraca, da to remeti hemiju kompaktne ekipe, razlika u plati... ali takav igrac ili cak dva donose plej of ili f4. Imaju u timu preko 10 igraca pribliznih kvaliteta i karakteristika, niko posebno ne odskace. Ima to puno prednosti, ali mislim da takva ekipa (ne mislim iskljucivo na bajern) tesko moze da napravi nesto vise.



Promace mi post.... pa da ne propustim priliku da se jos jednom slozim sa Magom.

Nesto slicno sam pisao na pocetku sezone, da mu treba neko ko ce sam da izmisli koseve, iskoci iz sistema i slicno... Kao Kvinsi u CZ... dobio je Viliamsa na pola sezone.

Pravi ogromnu prednost na EL nivou.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Skafi » 16 Jan 2019, 22:23

User avatar
Skafi
 
Posts: 27824
Joined: 04 Feb 2014, 22:26


Re: Evroliga

Postby Admiral » 19 Jan 2019, 00:13

I ako mi je Martinez top 5 u EL, Baskonija bolje izgleda od kada je Parasovic uzeo ekipu.

Sistemski je promenio neke stvari, ali pre bi rekao da im je trebalo vise vremena da se uklope.

Individualno, skromno deluju u odnosu na EL, plus povrede.... ali Peras bas izvlaci maksimum.

Vildoza je NBA prospekt.
Uzivanje je gledati ga.
Po nacinu igre, podseca me na Doncic, verovatno zbog visine i lakoce pokreta.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Evroliga

Postby Skafi » 19 Jan 2019, 00:33

Malo mi je neshvatljivo da bar u godini kad su domaćini F4 nisu uložili neki ozbiljniji novac da pokušaju da ga se i domognu. Ekipa je manje više ista u odnosu na prethodnu sezonu, možda čak i slabija, jer tu su bili Buboa i Tima, a sad imamo Šildsa i Hiliarda, koji ne prave baš neku razliku. Uz to, i veliki problemi kroz dobar deo sezone sa povredama Grejndžera i na sve to sad i ovo sa Šengelijom.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27824
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Evroliga

Postby Admiral » 19 Jan 2019, 00:42

Po mom misljenju osetno slabiji, jer su Bobua i Tima neko ko je oslonac godinama, i u krajnjoj liniji ozbiljna imena za ovakvu EL.

Sa druge strane, Hilijard debitant u Evropi, koji vise ostavlja negativan nego pozitivan utisak, I Shilds koji je dobar potpis, ali nije da pravi prednost za F4.

Individualno, skoro nisu bili tanji.
Last edited by Admiral on 19 Jan 2019, 00:43, edited 1 time in total.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests