Board index Košarka Evropska košarka

Ruska košarkaška PBL Liga

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby bekrinjo » 19 May 2011, 21:36

Danas je zavrsen regularni deo takmicenja utakmicama 27-og kola:

Lokomotiv 78 - 89 Niznji
http://www.eurobasket.com/boxScores/Rus ... 1_4133.asp

CSKA 86 - 65 Samara
http://www.eurobasket.com/boxScores/Rus ... 9_1756.asp

Spartak 82 - 74 Enisej
http://www.eurobasket.com/boxScores/Rus ... 2_1847.asp

Uniks 90 - 69 Triumf
http://www.eurobasket.com/boxScores/Rus ... _11690.asp

Himki 86 - 78 Dinamo
http://www.eurobasket.com/boxScores/Rus ... 99_622.asp



Parovi cetvrtfinala koja startuju u ponedeljak su :

1 Uniks - 8 Niznji
2 CSKA - 7 Samara
3 Lokomotiv - 6 Enisej
4 Himki - 5 Spartak



edit:

Air

Jel ispada uopste neko iz ove lige?
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby Talicni Tom » 19 May 2011, 21:41

Šta reći za učinak Beverlija, statistika u Kidovom stilu.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby mali_buda » 19 May 2011, 22:14

Talicni Tom wrote:Šta reći za učinak Beverlija, statistika u Kidovom stilu.

Je l to onaj sto je igrao u Olimpijakosu?
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby Talicni Tom » 19 May 2011, 22:27

Da.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby mali_buda » 20 May 2011, 00:38

Iskreno, meni je u Oliju delovao smesno i izgubljeno. Cudio sam se sta ce im on u rosteru. Nisam znao da je potencijal.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby deda » 20 May 2011, 11:04

bekrinjo wrote:Danas je zavrsen regularni deo takmicenja utakmicama 27-og kola:



edit:

Air

Jel ispada uopste neko iz ove lige?


nisam Air,ali mogu da odgovorim.Niko ne ispada,ovo je prva godina P(profesionalna)B(basketboljnaja)L(liga),novo takmicenje,posle ogromnog skandala prosle godine sa Chernovim(ex predsednik kosarkaskog saveza Rusije)klubovi su napravili svoju profesionalnu ligu,ligom rukovodi menadzer doveden iz Litvanije,cela shema je napravljena da liga vremenom donosi profit,a vec od ove godine je regularnost i kvalitet lige za 10 kosmickih milja daleko od cirkusa koji je bio svih proteklih godina.Veoma jako takmicenje,sigurno posle ACB,ali to je vec druga prica.Znaci niko ne ispada,ako se pojavi jos neki klub koji ce moci da finansiski ispostuje uslove lige,onda ce se liga prosiriti.
deda
 
Posts: 334
Joined: 13 Apr 2011, 20:18

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby bekrinjo » 20 May 2011, 12:41

deda wrote:
bekrinjo wrote:Danas je zavrsen regularni deo takmicenja utakmicama 27-og kola:



edit:

Air

Jel ispada uopste neko iz ove lige?


nisam Air,ali mogu da odgovorim.Niko ne ispada,ovo je prva godina P(profesionalna)B(basketboljnaja)L(liga),novo takmicenje,posle ogromnog skandala prosle godine sa Chernovim(ex predsednik kosarkaskog saveza Rusije)klubovi su napravili svoju profesionalnu ligu,ligom rukovodi menadzer doveden iz Litvanije,cela shema je napravljena da liga vremenom donosi profit,a vec od ove godine je regularnost i kvalitet lige za 10 kosmickih milja daleko od cirkusa koji je bio svih proteklih godina.Veoma jako takmicenje,sigurno posle ACB,ali to je vec druga prica.Znaci niko ne ispada,ako se pojavi jos neki klub koji ce moci da finansiski ispostuje uslove lige,onda ce se liga prosiriti.


Hvala puno na odgovoru...
Vidim da se u nizem rangu trenutno igra doigravanje,znam da je Lepojevicu u Surgutu pa me zanima jel ima naznaka da se taj klub prikljuci PBL?
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby AirBall » 20 May 2011, 13:29

bekrinjo wrote:Hvala puno na odgovoru...
Vidim da se u nizem rangu trenutno igra doigravanje,znam da je Lepojevicu u Surgutu pa me zanima jel ima naznaka da se taj klub prikljuci PBL?


Deda je sve lepo objasnio... Da bi se neki tim prikljucio profesionalnoj ligi on mora da ima finansijske garancije... Problem sa velikom vecinom timova u centralnoj i istocnoj Rusiji je jer zavisi od budzeta Gubernija i od lokalnih budzeta... Problem je sto mnogi regioni jedne godine izdvoje velika sredstva, a druge kazu da nisu u mogucnosti da to ponove... Zbog toga i propadaju klubovi tako lako i to se desavalo u apsolutno svim sportovima... Propao je Saturn u fudbalu, neki hokejaski timovi takodje i to i jeste rak-rana ruskog sporta, jer je vrlo malo timova koji mogu sa sigurnoscu na duge staze da racunaju na stabilan budzet...

Uz to kosarka u Rusiji nije previse popularna... Daleko iza fudbala i hokeja koji imaju prioritet...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby bekrinjo » 20 May 2011, 13:44

Pa to i pitam,jel ima naznaka da ce se jos neki klub prikljuciti PBL?
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby AirBall » 20 May 2011, 13:45

bekrinjo wrote:Pa to i pitam,jel ima naznaka da ce se jos neki klub prikljuciti PBL?


Nisam do sada naleteo na tu informaciju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby Bane » 21 May 2011, 06:53

mali_buda wrote:Iskreno, meni je u Oliju delovao smesno i izgubljeno. Cudio sam se sta ce im on u rosteru. Nisam znao da je potencijal.


Beverly je bomba. Moja prva zelja za narednu sezonu, decko bukvalno kidise na protivnickog pleja celu tekmu.
User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby deda » 21 May 2011, 09:40

Bane wrote:
mali_buda wrote:Iskreno, meni je u Oliju delovao smesno i izgubljeno. Cudio sam se sta ce im on u rosteru. Nisam znao da je potencijal.


Beverly je bomba. Moja prva zelja za narednu sezonu, decko bukvalno kidise na protivnickog pleja celu tekmu.


Izmislio basket za Kurtu :basket: Ne znam koliko on moze da kosta,ali znam da u Peterburgu imaju para,a on im je realno najbolji igrac i za takvog sigurno nece zaliti denjgi,ali kako se kaze:"tajanstveni su putevi gospodnji",mozda EL i saradnja sa VJ bude odlucujuci faktor :ojha:
deda
 
Posts: 334
Joined: 13 Apr 2011, 20:18

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby AirBall » 22 May 2011, 15:24

Trener u Niznjem, srbin Zoran Lukic je izjavio da je izuzetno nezadovoljan sa mladim i talentovanim Dmitri Kulaginom i da ce sa rukovodstvom kluba razgovarati o njegovoj buducnosti...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby deda » 23 May 2011, 08:44

Taj Kulagin je cudo od talenta,ali je izgleda malo poleteo visoko i cela ta prica je u stvari samo dokaz da sportski direktor Panov fantasticno odradjuje svoj posao,tj trener Lukic je Bog i batina u klubu i ako Lukic kaze klupa do kraja sezone,a onda i nogom u dupe za mangupiranje,to znaci da ce tako i da bude.Licno ja mislim da je to jedan nacin psiholoskog pritiska na Kulagina,jer realno on je najveci talenat u Rusiji u ovom trenutku i bilo bi stvarno sulludo pustiti ga niz vodu.Inace svi specijalisti u Rusiji ocenjuju rad Lukica kao najprijatnije iznenadjenje i sigurno se moze reci da je obelezio sezonu.Velika je perspektiva pred njim,pokazao je da zna sta hoce od ekipe,da ume sa mladim igracima,izbacio je u orbitu Jakovenka,za koga ne sumnjam da ce igrati za reprezentaciju u Litvaniji,tok istog Kulagina je lansirao pre hvatanja zvezdne bolesti,skinuo je skalp mnogo vecim i bogatijim ekipama,sve u svemu odlican nas trener koga treba imati na vidu.Inace danas pocinje i pley-off pa ako stignem probacu da napisem neko svoje misljenej
deda
 
Posts: 334
Joined: 13 Apr 2011, 20:18

Re: Ruska košarkaška PBL Liga

Postby deda » 23 May 2011, 09:04

Uniks-Niznji N.

Uniks je jedan od najstabilnijih klubova u Rusiji,sledece godine je zagarantovana EL i ostaje borba za titulu.Po igri su bili sigurno prvi favorit,ali povredom McKartija izgubili su u rotaciji jednog jako vaznog "domaceg"igraca i koliko ce matori Samojlenko i Pasutin,uz nista mladjeg Zamanskog i ako se neko seca plavusana Padijusa,imati snage u razigravanju toliko ce i moci da pokazu.Ostatak ekipe je fantastican,pocevsi od Marka Popovica i Teri Lajdeja koji su se pokazali kao odlican spoj,Riki Minard je tu,uz Lampea,Veremenka,Rizvica i nama dragog Slavka :nene: .Na klupi sigurno najbolji ruski trener u ovom trenutku,Pasutin.Do finala bi trebalo da dodju,a tamo ce sve zavisiti od gore napisanog faktora.

Niznji N.je mlada ekipa,odigrali su vise od svojih mogucnosti,Lukic,Paunic,Protic su osvetlali obraz srpske kosarke,u orbitu je izbacen Jakovenko i karijera je pred njim,ali protiv visokih Uniksa sam nemoze mnogo i to ce resiti ovu seriju.U stvari,seriju ce resiti kvalitet na svim pozicijama koji je na strani Uniksa,ali za debitanta Njizni je pokazao mnogo :bravo:
deda
 
Posts: 334
Joined: 13 Apr 2011, 20:18

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 122 guests

cron