Board index Košarka Evropska košarka

FIBA liga sampiona u kosarci

Re: FIBA liga sampiona - uživo praćenje mečeva

Postby familija » 18 Oct 2016, 22:08

Nije ova liga toliko losa....Imas pyno ekipa koje su poslednjih 2-3 sezone igrale Evroligu i Evrokup...Naravno ne moze da se meri sa Evroligom, ali sa Evrokupom donekle i moze...
U Evrokupu nemas nijedan Turski tim..Ovde imas Besitkas, Banvit, Karsijaka - gotovo redovne ucesnike ucesnike Evrokupa plus Usak...
Takodje i Italijanski najbolji klubovi posle Milana, Avelino, Venecija, Sasari, Vareze su tu..
Isto i Grcki Aris, PAOK i AEK,, Takodje i Francuski Monako, Strazbur, Le man, Asvel...Nemacki Ludvigsburg i Frankfurt, Poljska Zelena Gora...Spanski Tenerife, Ceski Nimburk....
Ovde je veci problem sto je ova liga malo glamozna i ima 40 klubova...Da je 24 bilo bi idealno i bila bi tu negde slicna po snazi sa Eurokupom...
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 3984
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

Re: FIBA liga sampiona - uživo praćenje mečeva

Postby kocha popovich » 19 Oct 2016, 10:00

familija wrote:Nije ova liga toliko losa....Imas pyno ekipa koje su poslednjih 2-3 sezone igrale Evroligu i Evrokup...Naravno ne moze da se meri sa Evroligom, ali sa Evrokupom donekle i moze...
U Evrokupu nemas nijedan Turski tim..Ovde imas Besitkas, Banvit, Karsijaka - gotovo redovne ucesnike ucesnike Evrokupa plus Usak...
Takodje i Italijanski najbolji klubovi posle Milana, Avelino, Venecija, Sasari, Vareze su tu..
Isto i Grcki Aris, PAOK i AEK,, Takodje i Francuski Monako, Strazbur, Le man, Asvel...Nemacki Ludvigsburg i Frankfurt, Poljska Zelena Gora...Spanski Tenerife, Ceski Nimburk....
Ovde je veci problem sto je ova liga malo glamozna i ima 40 klubova...Da je 24 bilo bi idealno i bila bi tu negde slicna po snazi sa Eurokupom...


Slazem se potpuno, Cak i na 32 da se skrati kao sto je i trebalo da bude, bila bi po kvalitetu na nivou EC. Videcemo kako ce se stvari razvijati. Kad se prosle godine glasalo (pre raskola) za FIBA vs. ULEB, FIBA je ubedljivo ovde pobedila. Bez mnogo iluzija o FIBI kao takvoj, meni se dopada ideja vracanja sportu, a ne biznis po svaku cenu. Ono sto je porazavajuce je da se u bilo kom takmicenju u Evropi od americkih igraca moze sastaviti tim koji bi oducio od zivota evropsku reprezentaciju iz istog takmicenja. A bice sve gore.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3050
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby familija » 19 Oct 2016, 10:16

Ako mislis na kosarku..slazem se..amerikanizacija evropsle kosarke je u punom jeku...Nemacki, francuski, belgihski,pa cak i turski timovi imaju citave petorke crnih igraca..neki dan sam pisao da je MZT valjda prvi tim u ABA koji je izveo petorku sa 5 crnih igraca....
Dakle ni mi sa ovih balkanskih prostora ne mozemo da pobegnemo od tog uticaja...
Mada neki dan citam clanak...cini mi se da je Karmelo Entoni izjavio ili neko od vodecih NBA kosarkasa kako ce pokrenuti inicijativu da NBDL razvojna liga promeni strukturu,da finansijski ojaca i da tu igraju svi ovi amerikanci sto igraju po Evropi..
Ko zna sta ce biti od svega..
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 3984
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby kocha popovich » 19 Oct 2016, 13:24

Da, mislim na kosarku. Mislio sam da je to ocigledno. :)

Mislim da je u toku povratna sprega. Jedan klub dovede jednog Amera koji donosi prevagu u borbi za titulu, Onda i drugi pretendenti na titulu divedu po jos jednog dobrog Amera. I tako dalje niz lestvicu gde ti treba Amer i da se boris za opstanak. Istovremeno, to je jedan manje domaci igrac u rosteru. Sledece godine onaj prvi tim dovede jos jednog Amera i tako dalje i tako dalje, Na kraju tim koji se bori za opstanak ima crnu petorku. Povrtana sprega jer sa svakim novim Amerom to je i jedan manje domaci igrac, ali i manje sanse domacim igracima da postanu dobri.

Americka petorka ABA lige bi odrala balkansku petorku. I to ne zato sto su ti Ameri toliko kvalitetniji od onih igraca koje smo imali pre "najezde" koliko sto je kvalitet domacih igraca opao.

Recimo, imas domaci tim cije su vrednosti (od 1 do 12, 12 = NBA):
8, 8, 7, 7, 6, 5, 4, 4, 3, 3, 2, 2
Onda dovedes 2 Amera koji su 10, ali od toga ne dobijes
10, 10, 8, 8, 7, 7, 6, 5, 4, 4, 3, 3
Vec,
10, 10, 7, 7, 6, 5, 4, 4, 3, 3, 2, 2
Oni na repu ce ostati na repu i jednostavno nema sanse da stasavaju i da podizu svoj kvalitet. Niti ce igrati utakmice i imati minute pored skuph i relativno dobrih Amera, niti ce uciti od starijih igraca koji su tu vec nekoliko sezona i koji se polako penju lestvicom. Na kraju zavrsis sa
6, 6, 6, 6, 6, 3, 3, 2, 2, 1, 1, 1
Sto je recimo MZT sada, jer nema domaceg igraca vise koji bi imao vrednost vecu od 6 i, recimo, bio u stanju da prelomi utakmicu ili da "napravi razliku".

Apsolutno sam za to da NBDL bude atraktivnija Amerima od Evrope. Naravno, ako ce to doneti neki povratak kvaliteta i ulaganje u mlade u Evropskim klubovima umesto u preplacene americke mediokritete.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3050
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby Holden » 19 Oct 2016, 23:49

Igrači kolektivno pizde na ove Moltenke što se sa njima igra u LŠ...
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby Skafi » 20 Oct 2016, 17:34

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby dusan007 » 01 Nov 2016, 20:10

Cibona promasila sut za pobedu bez Zizica
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby Čekicari » 01 Nov 2016, 20:24

Sta kazete na Zajceva iz Stelmeta? :lollol: :krsti:
Djordje Pantic najbolji golman FKP u istoriji!!!!
User avatar
Čekicari
 
Posts: 2122
Joined: 26 Jul 2016, 12:09

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby dusan007 » 01 Nov 2016, 20:38

Čekicari wrote:Sta kazete na Zajceva iz Stelmeta? :lollol: :krsti:


https://www.youtube.com/watch?v=tACGHfXO2yk
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby Čekicari » 01 Nov 2016, 20:40

Hahaha....prosto neverovatno ko se sve bavi kosarkom :lollol:
Djordje Pantic najbolji golman FKP u istoriji!!!!
User avatar
Čekicari
 
Posts: 2122
Joined: 26 Jul 2016, 12:09

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby dusan007 » 02 Nov 2016, 19:52

Mega opet izgubila, sada na jednu loptu.. Imala +1 20 sekundi do kraja, napad za Mornar, Novak pravi faul sa namerom a Jones da je oba. Izgleda je Miloje odlucio da ima napad za pobedu, koji je Novak zasrao
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby xrečeved » 02 Nov 2016, 19:58

User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: ABA liga

Postby Sezione » 02 Nov 2016, 19:58

Au kakva luda zavrsnica u Baru, koja jurnjava. Dobio na kraju Mornar 2 razlike.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13720
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby Pit Bull » 15 Nov 2016, 18:30

Kakva zverka je Elis :blue:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: FIBA liga sampiona u kosarci

Postby dusan007 » 15 Nov 2016, 18:52

4 igraca davala poene za Mornar u prvom poluvremenu :D I to dvojica 33 a ostala dvojica 5 :D
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: NEDJA, shuplji and 25 guests