Board index Košarka Evropska košarka

EC uzivo

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 03 May 2023, 22:09

Gran Kanarija zasluzeno do pehara Evrokupa :okk: (a da li i do Evrolige to ostaje da se vidi :roll: )

Veliki naklon za gospodina Jaku Lakovica :blue: koji je odlicno cele sezone vodio ekipu. Njegov prvi trenerski trofej u karijeri nakon gomile koje je osvojio kao igrac.

Vrlo čudna utakmica, Gran Kanarija je i po 3x ove sezone izdominirila Turk Telekom u prvom poluvremenu, na momente to je bila napadacka rapsodija imali su i +22 ali su mislili da su zavrsili posao i gost se vratio pa cak i nekoliko vezanih napada u 4/4 imali priliku i da povedu.

Ključan momenat je bila situacija na 64:62 nekih 3 minuta kada je Tony Taylor ukrao loptu i krenuo u kontru a onda napravio faul u napadu, njegov 5. Nakon toga odmah je Šurna pogodio trojku i tu razliku su "Kanarinci" održali.

Na kraju rezultat 71:67.
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

Re: EC uzivo

Postby Bogun » 03 Oct 2023, 18:20

Počela i nova sezona EC... 2023/24.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32986
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: EC uzivo

Postby NEDJA » 03 Oct 2023, 19:45

Ceka se Dexi sa nikad jaca ABA liga. :biggrin: Kakva je sramota Pjanidjani
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6177
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 03 Oct 2023, 20:00

Puce 100-ka odmah po vec starom dobrom običaju kad je u pitanju Cedevita i Evrokup poslednjih sezona :wacko:

Ali pravi highlight utakmice je "brutalna" sekvenca :blue: Nikole Radicevica. Blejanje i sklanjanje dok protivnicki igraci skacu 3x zaredom na of.skok ispred njega, zatim izgubljena lopta na prenosu koja je rezultirala sa 2 laka poena pa onda odmah sledeci napad opet izgubljena lopta ovog puta je preneo preko centra :biggrin: ali isti scenario primljeni poeni iz kontre :pop: 2min na terenu proveo ukupno reklo bi se 2 minuta previse

Cedevita je njegovim angažmanom postavila nove standarde cirkusa :pop:
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

Re: EC uzivo

Postby Dexi » 04 Oct 2023, 20:07

Dobar pocetak Podgoricana u EC :okk: Iako su gubili sa 14 sredinom treceg perioda,na kraju sigurna pobeda.

Buducnost ovo sto sam gledao bas dobro izgledaju,neuporedivo su jaci nego prosle godine i po meni ozbiljan kandidat za visok plasman u EC i da koliko toliko pariraju vecitima u Aba ligi :okk: .

Igraju dobru odbranu,doveli su zaista dobre igrace,Vilijams,Pol,Makundu,Mihailovic,Dzons,Mekgi svi oni su dobri igraci.Ova dva playa onako ,nisu nesto ,ali generalno jako dobar tim ,i sirok sastav sa 4 Crnogorska reprezentativca i MJK.

@Nedjo Aba liga jeste iz godine u godinu sve jaca i to je cinjenica,uprkos blamiranju CedOly :biggrin: .Ne mogu da verujem da ekipa na tom nivou,sa tim budzetom vec 5,6 god.ne mogu da dovedu ozbiljnog trenera :krsti: .

Rimac,Golemac,Pjanidjani :krsti: .I pre dok su bili u Zagrebu treneri su im bili uglavnom isti Rimac,Mrsic,Alonso :krsti: .

Jedini ozbiljni treneri za ovih 15 god.koliko taj klub postoji su bili Maljkovic i Repesa.I sada umesto da angazuju Trinkija,Radonjica,Mitrovica oni angazuju ovog.

No ajde da im damo malo vremena,ali ovo sto sam video ne lici ni na sta :biggrin: .U svakom slucaju bice bolji nego prosle sezone u EC,jer onako losi tesko da mogu da budu :biggrin: .

Litvanci recimo imaju dobar sistem rada sa klubovima,iako izuzev Zalgirisa niko ne igra EL.Litkabelis,L.Ritas,Vulvsi .U ovom Litkabelisu 10 Litvanskih igraca,i dva igraca sa nasih prostora.Slicno je i u L.Ritasu. :okk:

I onda vidim u Borcu,Fmp-u 4,5 stranaca i to uglavnom prosecnih i slabijih od domacih igraca :colera:
Dexi
 
Posts: 17335
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: EC uzivo

Postby Radonjaa » 04 Oct 2023, 21:02

Dexi wrote:Buducnost ovo sto sam gledao bas dobro izgledaju,neuporedivo su jaci nego prosle godine i po meni ozbiljan kandidat za visok plasman u EC i da koliko toliko pariraju vecitima u Aba ligi :okk: .

Igraju dobru odbranu,doveli su zaista dobre igrace,Vilijams,Pol,Makundu,Mihailovic,Dzons,Mekgi svi oni su dobri igraci.Ova dva playa onako ,nisu nesto ,ali generalno jako dobar tim ,i sirok sastav sa 4 Crnogorska reprezentativca i MJK.


Nisam ih gledao ni na Superkupu ni protiv Zadra, pođoh noćas da vidim uživo i meni izgledaju kao horor :biggrin: Ok, ima toga da su neuigrani, da im je povreda Frimena pokvarila planove, i tako dalje, ali ne znam da li sam nekad vidio da ekipa u spoljnoj liniji ima 2 midžeta (Ros i Vrajt), dva igrača koji su loši u odbrani (Mihailović i Megi) i limitiranog Popovića koji treba sve to da pokrpi. Plus mislim da nijedan od tri Amerikanca nema ni EK iskustvo, a da je i Mihailović igrao ovaj nivo poslednji put prije deceniju, isto u Budućnosti, kad je bio rezerva. Baš ne znam koja je ideja s njima petoricom spolja. Pod košem i nekako, Makunduu se vidi da je igrao ozbiljnu košarku iako povremeno baguje, Džouns ne izgleda loše, Vilijams je valjda najgori izvođač bacanja na svijetu, ali radi druge stvari. Ali ovo noćas je ukupno bilo kritično i u napadu i u odbrani, oni su ove vrlo limitirane Litvance slomili na tempo i domaći teren, vrlo malo košarke su odigrali.


Možda Mijović preokrene stvari, meni djeluje da im je maksimum ove sezone da prođu grupu u EK, da ciganima ili nama naprave problem u Morači, i da dođu do polufinala ABA, sve preko toga bi me iznenadilo u ovom sastavu i sa Mijovićem na klupi

Edit: Zaboravih, Pol je vjerovatno najbolje pojačanje. Vidi se da još nije u punom ritmu, ali vrlo dobar igrač za nivo koji njima treba
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13439
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 04 Oct 2023, 21:19

Velika pobeda za Alimpijevica i Besiktas na gostovanju Huventudu 62:63 :blue:

I pored toga sto nisu igrali Mitchell i Srna i sto je nehotice Kragg slomio nos Needhamu.

Na kraju Hammonds pogodio za pobedu. No treba istaći da ce po svemu sudeći Turski igraci imati veliki doprinos. Vcrs najefikasniji Arslan a Durmaz imao dabl dabl.
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

Re: EC uzivo

Postby Radonjaa » 04 Oct 2023, 21:29

Uhvatih poslednja 2 posjeda, zaboraviše Hemondsa na šutu za pobjedu ko da ne postoji :biggrin:

Da se pomene da je i Božić startovao EK pobjedom u Londonu, protiv žilave Venecije
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13439
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 10 Oct 2023, 20:02

odlican Besiktas vcrs, bez Nidama i Arne razbili Prometey 92:70.

Alimpijeviceva odbrana izgleda fantastično zasad na početku sezone, posebno defanzivna tranzicija, bukvalno poen nisu primili iz kontranapada. A domaci igraci imaju ogromnu ulogu. Opet je Arslan bio najefikasniji. 24 poena ubacio.

A na utakmici Hamburg-London u odsustvu Pere Bozica igraci crtaju akcije na tajmautu :biggrin:
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 11 Oct 2023, 19:35

Kakva trojka Blazica za izjednacenje Cedevita Olimpije na 15sek do kraja utakmice. Huventud nakon toga nije iskoristio napad. Ide se u produžetak.

Auuuuu kakvo ludilo u produžetku :wacko:

na +1 i manje od 10sek do kraja Huventud ima dva bacanja. Feliz masi oba, Tomic hvata skok, biva fauliran pa i on masi oba :pop: Kobs uzima loptu i ide coast to coast.

I onda za 2 sek nakon tajmauta i auta sa polovine Cedevite Feliz sa zvukom sirene pogadja flouter :blue:
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

Re: EC uzivo

Postby Dexi » 11 Oct 2023, 20:00

Feliz doneo pobedu Huventudu u produzecima.Maestralna partija Kobsa i Blazica nije pomogla na kraju.
Moram reci katastrofalna selekcija CedOly ove sezone.Ovi stranci osim Kobsa su kriminalni uz dolazak Radicevica :krsti:

Buducnost odigrala solidan mec u Ankari,na kraju su mogli i oni da odu u produzetke.Gledajuci njihovu grupu i sastav Buducnosti mogu oni da se pobiju i za prva dva mesta bez problema.
Dexi
 
Posts: 17335
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: EC uzivo

Postby Brižni baštovan » 11 Oct 2023, 20:08

Kakav mec u Ljubljani, steta sto ima 20 ljudi na tribinama. PJANIdjani nece zimu docekati, sve neki polovni ameri i igra ne lici ni na sta, mada je ovo nocas njihova najbolja partija do sada u sezoni
Чак и сада, овакав какав је - рањен и на први поглед потпуно немоћан, Партизан је Партизан!
User avatar
Brižni baštovan
 
Posts: 5132
Joined: 12 Jan 2018, 17:10
Location: Crna Gora

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 11 Oct 2023, 21:00

Buducnost je propustila lepu sansu za brejk. Turk Telekom je za ovakvo ulaganje poprilicno los na pocetku sezone. Imace velike muke ovde Canak. Bice dobro ako ne popase i otkaz jer uvek je lakse smeniti trenera nego zameniti buljuk igraca. Aj stranci ce valjda da odigraju u skladu sa renomeom ali domaci su koma :wacko:

Tu jedino Saybir i Ulubay lice na kosarkase.
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 18 Oct 2023, 22:15

Lepo je videti Aris ponovo na nekoj vecoj sceni u svojoj legendarnoj hali sa fanaticnim navijacima :okk:

Pobeda nad Turk Telekomom u dramatičnoj zavrsnici :okk:
Izdominirao je nekadasnja Olimpijakosova nada Toliopulos sa 22 poena. Jos jedno lose izdanje ekipe Nenada Canka. Puklo se tu mnogo love na strance ali da ponovim od proslog puta svi domaci igraci sem Ulubaya i Saybira su koma. Tu je recimo Alimpijevic mnogo bolje birao.

Besiktas nije blistao danas ali bilo je dovoljno za Cedevitu :nisamja:

I da pomenemo treceg naseg strucnjaka vcrs. Pera Bozic je na 3-0 sa London Lionsima :okk: nakon pobede u gostima nad Prometeyom 87:99.

Bas dobru timsku kosarku igraju. Na drugoj strani Prometey cini se (barem zasad) sem centra Odiaseja koji je upgrade na Dikija od prosle sezone, nije adekvatno zamenio trio Klavel, Stivens, Kenedi.
Kin, Marč i Keli to je dosta slabije.
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

Re: EC uzivo

Postby FaLcO » 24 Oct 2023, 19:24

Nagrada za najglupljeg igraca u sezoni 23/24 moze odmah da se dodeli Mathewsu. Kakav debil boze sta uradi covek :truce: :pop:

Kako sahrani ekipu ono je preokret u rangu onog iz Holandske lige pre par sezona :lollol:
FaLcO
 
Posts: 7366
Joined: 14 Apr 2016, 16:36

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests