Board index Košarka Evropska košarka

Mladi talenti Evrope

Re: Mladi talenti Evrope

Postby bekrinjo » 15 Apr 2011, 20:36

Article

Basketball official statement Fuenlabrada
The Fuenlabrada has issued a statement clarifying the situation Biyombo, confirming that "the player's contract is in effect for all purposes"

Share



Bismack Biyombo (ACB PHOTO / Fran Martinez)

Fuenlabrada, 15 Abr. 2011 .- In view of reports in some media on the status of Fuenlabrada basketball player, Bismack Biyombo, the Club publishes the following events:

1 .- Fuenlabrada basketball has been complying with all obligations under the contract between the player Bismack Biyombo with our organization.

2 .- The player after his participation in the "2011 Nike Hoop Summit" in the U.S. should have been incorporated into the discipline of Fuenlabrada basketball last April 11, 2011, what has not happened to move to Congo, his country of origin, where it is today.

3 .- The player, through its legal counsel, tries to create the appearance of non-compliance, by the Basketball Fuenlabrada, on the obligations of the employment relationship, in a strategy to resolve his employment contract because attributable to the Club, as well as being absolutely unfounded, is contrary to law.

In this sense it has made public today by the consultants of the player (Jurimet Advisers) communication, published at least in web pages and tubasket.com marca.com, riddled with errors of fact and legal, accounting an attack on the image and reputation of the Basketball Fuenlabrada, so the Club reserves match any actions in law from the impairment that is sought by the player's advisers and maliciously unjust interests Basketball Fuenlabrada.

4 .- Fuenlabrada basketball notes that the employment contract of the player Bismack Biyombo with our organization is in effect for all purposes, so that the Club also reserves all match any actions in law to defend their interests and rights derived of that existing contract.
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Mladi talenti Evrope

Postby Talicni Tom » 29 Apr 2011, 18:00

Od jednog prijatelja čuo sam dosta dobrog i lijepog o jednom momku iz Sarajeva, Vrabac se preziva, ime ne znam. Kaže ima negdje 2,03 cm, 95. godište, lijevak. Igra za Spars košarkašku školu. Gledao ga je valjda na nekom juniorskom turniru u Sarajevu, gdje su učestvovali i juniorska reprezentacija Hrvatske, juniori CG ili Budućnosti, nisam siguran, a i ta škola Spars. Taj momak je bio najbolji strijelac turnira, Hezonja iz Hrvatske je bio najbolji, što je vjerovatno posljedica činjenice da su juniori Hrvatske dobili u finalu Spars-e jedan poen. A po svemu viđenom taj Vrabac je bio svakako najbolji igrač. Još mi je rekao i da ga je trener juniora Crne Gore nahvalio, u smislu da ga po građi i predispozicijama podsjeća na Dašića, ali da je mnogo čistiji u glavi, da je pravi model kako košarkaš treba da izgleda i fizički i psihički. Imajući u vidu to kao i činjenicu da na klipovima Hezonja izgleda odlično, mislim da treba zapamtiti to ime. Možda ima neko od forumaša da je čuo nešto o njemu, volio bih da napiše.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Mladi talenti Evrope

Postby serbianhoops » 02 May 2011, 18:16

Velika nada BIH kosarke, odlican napadac, bek suter od 202 cm. 94.godiste. Vec je ucestovao na pripremama seniorske reprezentacije BIH. Proslog leta igrao je na U18 prvenstvo Evrope B divizije, nije se proslavio ali je ipak igrao protiv starije konkurencije. Bio je njabolji kosgeter na turniru 6 April u Sarajevo ali je godinu dana mladji Hezonja bio bolji i sigurno je perspektivniji igrac od Vrabca. Vezano za procene trenera Buducnosti, ne slazem se u potpunosti. Vrabac ima nekoliko psihicki nedostatka, na primer vrlo cesto zna igrati nonsalantno protiv slabiji timova. A nije tesko biti cistiji u glavi od Dasica. Da dodam da je sudjenje na turniru bio krajno domacinski u korist bosanskih timova (Spars, Bosna).
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: Mladi talenti Evrope

Postby Talicni Tom » 02 May 2011, 18:37

serbianhoops wrote:Velika nada BIH kosarke, odlican napadac, bek suter od 202 cm. 94.godiste. Vec je ucestovao na pripremama seniorske reprezentacije BIH. Proslog leta igrao je na U18 prvenstvo Evrope B divizije, nije se proslavio ali je ipak igrao protiv starije konkurencije. Bio je njabolji kosgeter na turniru 6 April u Sarajevo ali je godinu dana mladji Hezonja bio bolji i sigurno je perspektivniji igrac od Vrabca. Vezano za procene trenera Buducnosti, ne slazem se u potpunosti. Vrabac ima nekoliko psihicki nedostatka, na primer vrlo cesto zna igrati nonsalantno protiv slabiji timova. A nije tesko biti cistiji u glavi od Dasica. Da dodam da je sudjenje na turniru bio krajno domacinski u korist bosanskih timova (Spars, Bosna).


Hvala na komentaru.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Mladi talenti Evrope

Postby pohani komarac » 02 May 2011, 20:38

Talicni Tom wrote:Od jednog prijatelja čuo sam dosta dobrog i lijepog o jednom momku iz Sarajeva, Vrabac se preziva, ime ne znam. Kaže ima negdje 2,03 cm, 95. godište, lijevak. Igra za Spars košarkašku školu. Gledao ga je valjda na nekom juniorskom turniru u Sarajevu, gdje su učestvovali i juniorska reprezentacija Hrvatske, juniori CG ili Budućnosti, nisam siguran, a i ta škola Spars. Taj momak je bio najbolji strijelac turnira, Hezonja iz Hrvatske je bio najbolji, što je vjerovatno posljedica činjenice da su juniori Hrvatske dobili u finalu Spars-e jedan poen. A po svemu viđenom taj Vrabac je bio svakako najbolji igrač. Još mi je rekao i da ga je trener juniora Crne Gore nahvalio, u smislu da ga po građi i predispozicijama podsjeća na Dašića, ali da je mnogo čistiji u glavi, da je pravi model kako košarkaš treba da izgleda i fizički i psihički. Imajući u vidu to kao i činjenicu da na klipovima Hezonja izgleda odlično, mislim da treba zapamtiti to ime. Možda ima neko od forumaša da je čuo nešto o njemu, volio bih da napiše.


Hrvatska kadetska reprezentacija

Hezonja = Darko Milicic na kvadrat. Atleta, sut, mogucnost kreacije...uglavnom sve....ali misli da je uhvatio boga za jaja, bezobrazan, bahat, sebican itd....i sto je najgore oni koji rade s njime rade mu samo medvjedju uslugu...sve same ulizice u savezu i klubovima, pa mu treneri i menageri vire iz dupeta, premda ni sam nezna gdije supalj. guraju ga na sve strane vise nego sto treba......pazi ti idiota u savezu....mulca koji je tek napunio 16 prijave da se natjece u sutiranju trica na all staru gdje se dobrano osramotio i za natijecanje u zakucavanju gdije srecom odustao...i kako sad da dijete ostane normalno?
pohani komarac
 
Posts: 330
Joined: 26 Mar 2011, 15:31

Re: Mladi talenti Evrope

Postby pohani komarac » 07 May 2011, 21:42

o kakvom se atleti radi mozete vidit ovde.

http://www.youtube.com/watch?v=T9-XQRSoWsg
pohani komarac
 
Posts: 330
Joined: 26 Mar 2011, 15:31

Re: Mladi talenti Evrope

Postby AirBall » 07 May 2011, 21:46

pohani komarac wrote:o kakvom se atleti radi mozete vidit ovde.

http://www.youtube.com/watch?v=T9-XQRSoWsg


Po fizikalijama bar 3 godine ide ispred generacije...

Ukoliko ne krene putem kojim su krenuli Sesar i mnogi drugi moze biti veliki igrac u najavi... Mada, vise se igraca izgubi u tom prelazu iz juniorske u seniorsku kosarku nego sto ih je koji naprave karijere...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Mladi talenti Evrope

Postby irriducibili » 07 May 2011, 21:51

Ima tu jedan detalj koji je jako karakteristican za igrace sa ovog prostora, koji su jako dominantni u juniorskoj konkurenciji...

Sa prelaskom u seniorsku konkurenciju, sa gubljenjem fizicke dominacije, ti talenti se gube i pocinju da stagniraju...

Rekao bih da je problem u struci, koja propusta da ih i tehnicki dovoljno obuci, zadovoljavajuci se rezultatima postignutim na fizikalijama...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Mladi talenti Evrope

Postby mali_buda » 07 May 2011, 21:54

irriducibili wrote:Ima tu jedan detalj koji je jako karakteristican za igrace sa ovog prostora, koji su jako dominantni u juniorskoj konkurenciji...

Sa prelaskom u seniorsku konkurenciju, sa gubljenjem fizicke dominacije, ti talenti se gube i pocinju da stagniraju...

Rekao bih da je problem u struci, koja propusta da ih i tehnicki dovoljno obuci, zadovoljavajuci se rezultatima postignutim na fizikalijama...

Pre dosta godina sam citao knjigu Ranka Zeravice u kojoj je naveo da je veliki problem nasih trenera mladjih kategorija, taj sto cim momak izraste iznad ostalih, oni ga odmah forsiraju na poziciji centra i rade sa njim samo centarsku tehniku, zapostave sve ostalo. Kad mlad igrac izgubi tu fizicku dominaciju, on postaje prakticno beskoristan.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Mladi talenti Evrope

Postby pohani komarac » 10 May 2011, 00:07

mali_buda wrote:
irriducibili wrote:Ima tu jedan detalj koji je jako karakteristican za igrace sa ovog prostora, koji su jako dominantni u juniorskoj konkurenciji...

Sa prelaskom u seniorsku konkurenciju, sa gubljenjem fizicke dominacije, ti talenti se gube i pocinju da stagniraju...

Rekao bih da je problem u struci, koja propusta da ih i tehnicki dovoljno obuci, zadovoljavajuci se rezultatima postignutim na fizikalijama...

Pre dosta godina sam citao knjigu Ranka Zeravice u kojoj je naveo da je veliki problem nasih trenera mladjih kategorija, taj sto cim momak izraste iznad ostalih, oni ga odmah forsiraju na poziciji centra i rade sa njim samo centarsku tehniku, zapostave sve ostalo. Kad mlad igrac izgubi tu fizicku dominaciju, on postaje prakticno beskoristan.


sad je bila zavrsnica naseg juniorskog prvenstva. gledam jednog dvometrasa po imenu matasovic. uopce ne izgleda lose koliko to moze s obzirom na to kako je treniran. predispozicije su tu, i solidna tehnika. problem je u tom sto se malog od malena gura na centra, a sa sva metra mogu ga odmah poslat u svicarsku jer ce samo tamo moc igrat. to je najvise vidljivo kod manjih sredina gdje nemogu nac visoko drvo pa u pravililu do 180 je ple, do 185 dvojka, 190 trojka, 195 4, a dvometras centar....ajd kad vidis da je neko antitalent, pa jebiga gurnes ga pod kos nek se udara. znam puno potencijalno dobrih igraca koji su tako upropasteni

drugi veliki problem sto mnogi treneri zele iskoristit treniranje mladjih kategorija samo da sebe promoviraju za seniorsku kosarku pa bacaju neke geometrijske sablone dijeci umjesto da ih puste da se igraju kosarke. bas me lani cedevita osvojila kad su sa maltene kadetskom ekipom zavrsili treci igrajuci pravu juniorsku kosarku, al neka budala koja raspolaze tedeschijevom master card karticom odlucila promjenit trenera i postavila propalog medvedeca koji godinama neuspjesno pokusavas postat trener. i sto se desi? dijeca koja jos nema ni pola usvojenih tehnickih elemenata, koja nemaju razvijeno instiktivno rijesavanje situacija pokusavaju neke geometrijske sablone ko real pod messinom....i onda klincima 20ak puta istekne napad jer nemaju rijesenje kad im akcija ne prodje. siromasna dubrava s otpustenim trenerom iz cedevite im ocitala lekciju kosarke, a ovi i zagreb im maltene sve uzeo
pohani komarac
 
Posts: 330
Joined: 26 Mar 2011, 15:31

Re: Mladi talenti Evrope

Postby irriducibili » 10 May 2011, 00:17

@ pohani komarac
:goodpost:

Mene sad zivo zanima sta ce Zagreb uraditi sa 2 ekstremno velika talenta, te kako ce izgledati u momentu prelaska u seniorsku konkurenciju...Mene cudi da Saric nije vise igrao tokom sezone
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Mladi talenti Evrope

Postby AirBall » 10 May 2011, 00:20

irriducibili wrote:@ pohani komarac
:goodpost:

Mene sad zivo zanima sta ce Zagreb uraditi sa 2 ekstremno velika talenta, te kako ce izgledati u momentu prelaska u seniorsku konkurenciju...Mene cudi da Saric nije vise igrao tokom sezone


Koja dva velika talenta?
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Mladi talenti Evrope

Postby lord_slawe_ » 10 May 2011, 00:22

Hezonja i Šarić, ne?
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Mladi talenti Evrope

Postby AirBall » 10 May 2011, 00:24

lord_slawe_ wrote:Hezonja i Šarić, ne?


Procitao sam negde da je Hezonja pozajmljen igrac Dubrovnika...

Mada nisam 100% siguran... Pohani svakako zna...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Mladi talenti Evrope

Postby lord_slawe_ » 10 May 2011, 00:28

AirBall wrote:
lord_slawe_ wrote:Hezonja i Šarić, ne?


Procitao sam negde da je Hezonja pozajmljen igrac Dubrovnika samo za ovaj turnir...

Mada nisam 100% siguran... Pohani svakako zna...


Mario Hezonja.
Rođen u Dubrovniku 1995.g.
Iz matičnog KK Dubrovnika prije godinu dana prešao u KK Zagreb.
Iza godinu dana starijeg, magičnog Daria Šarića, Mario Hezonja je novi sjajni potencijal hrvatske košarke.
Šteta što ga je lom ruke onemogućio da se, zajedno s Dariom, u punom svjetlu
iskaže na ovogodišnjem EP U16.
Trener Bajramović ga je već s 15 godina priključio u trenažni proces prve ekipe Zagreba.
Sve govori da nam iz Dubrovnika, nakon Knega, Prkačina, Perića, Andrća i Tomića,
dolazi i rađa se još jedno veliko ime hrvatske, i ne smao hrvatske već i europske košarke.


Citat sa "prvog hinta" koji google izbaci kada se ukuca njegovo ime i prezime.
Cak je i na sajtu NLB lige zaveden kao igrac Zagreba. I ja bih voleo da pohani pojasni situaciju..
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Bane Đekić, Nevermor and 15 guests