Board index Košarka Evropska košarka

Španska košarkaška liga ENDESA

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby mali_buda » 27 May 2011, 22:42

Huertas je veoma kreativan i lucidan igrac i volim da ga gledam! Mada, ne znam kako bih izdrzao da ovako igra u KKP :kos:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 22:49

Bodi Bond wrote:Upravo zbog toga je Ivanović i jako "uspešan".


Pretera ga brate... Da nije ludaka poput Ivanovica pitanje je da li bi igraci poput Macijauskasa ili Teletovica ikada zasijali na kosarkaskom nebu... Igrao je on neke final 4 turnire i s obzirom na budzet kluba nisu oni uopste losi... Iz godine u godinu izbacuju neafirmisane igrace koji postaju sam vrh evro kosarke... Da ne nabrajam Scola, Splitter, San Emeterio, Barac... Svi su oni pre Caja Laboral bili neafirmisani i malo poznati igraci...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106427
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby CRNO BELI SVET » 27 May 2011, 22:51

mali_buda wrote:Huertas je veoma kreativan i lucidan igrac i volim da ga gledam! Mada, ne znam kako bih izdrzao da ovako igra u KKP :kos:

Ja mu kreativnost ne osporavam, ali često ga je taj njegov ludi mozak vodio u brljotine. Upravo je u prošlogodišnjem finalu, u jednom od ta dva brejka CL-a brljao žestoko u poslednjem minutu, začinivši to sa izvođenjem čeonog auta nakon slobodnjaka Barse, gde je a 6 sekundi do kraja i +2 za njegov tim uputio bek dor pas pogodivši čeonu liniju. :tap:
Sreća pa je Barselona prodala taj poslednji napad...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Bodi Bond » 27 May 2011, 22:55

AirBall wrote:
Bodi Bond wrote:Upravo zbog toga je Ivanović i jako "uspešan".


Pretera ga brate... Da nije ludaka poput Ivanovica pitanje je da li bi igraci poput Macijauskasa ili Teletovica ikada zasijali na kosarkaskom nebu... Igrao je on neke final 4 turnire i s obzirom na budzet kluba nisu oni uopste losi... Iz godine u godinu izbacuju neafirmisane igrace koji postaju sam vrh evro kosarke... Da ne nabrajam Scola, Splitter, San Emeterio, Barac... Svi su oni pre Caja Laboral bili neafirmisani i malo poznati igraci...

Nisam rekao da je loš, samo on nema mali budžet, naprotiv, a veoma često u karijeri nije opravdavao taj budžet.

Lično, prezirem Kahu. :kos: Njihova igra mi se ne sviđa i mnogo sam se iznervirao kad aje Bjelica otišao tamo.

Teletović je igrač koji samo divlja u Kahi, smatram da je odličan igrač, ali da bi bio mnogo bolji i korisniji kod nekog ozbiljnijeg trenera.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 23:00

Bodi Bond wrote:Nisam rekao da je loš, samo on nema mali budžet, naprotiv, a veoma često u karijeri nije opravdavao taj budžet.

Lično, prezirem Kahu. :kos: Njihova igra mi se ne sviđa i mnogo sam se iznervirao kad aje Bjelica otišao tamo.

Teletović je igrač koji samo divlja u Kahi, smatram da je odličan igrač, ali da bi bio mnogo bolji i korisniji kod nekog ozbiljnijeg trenera.


Veruj mi da je budzet Caja Laboral bar duplo manji od Barsinog ili Realovog, a uvek im zaprze corbu...

Sto se Bjelice i Teletovica tice to je najbolje objasnio Zalizani... Ako ne mozes da treniras 9 sati na dan kao Teletovic nemoj ni da ides kod Ivanovica...

Sjebao ga je menadzer, nije to uopste bio klub za njega...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106427
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby mali_buda » 28 May 2011, 13:50

Sta je sa Mirzom Begicem? Skida li se uopste u opremu? Je l jos uvek u Realu?
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 28 May 2011, 13:54

mali_buda wrote:Sta je sa Mirzom Begicem? Skida li se uopste u opremu? Je l jos uvek u Realu?


Skida se, ali nije u prvom planu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106427
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby bekrinjo » 28 May 2011, 15:06

U finalu doigravanja za mesto koje vodi u ACB Obraoiro je sinoc pobedio Burgos 60-52,sledeci mec se igra sutra...
http://www.eurobasket.com/boxScores/Spa ... 8_1162.asp
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Unexpected » 29 May 2011, 09:19

nedelja 29.05.2011 | 08:52
Pešić i Valensija bez dogovora
Izvor: B92, zurnal.rs

Srpski košarkaški trener Svetislav Pešić neće nastaviti sa radom u Valensiji iako mu je španski klub ponudio produženje saradnje.

Image

Klub sa obale Mediterana na svojoj zvaničnoj internet stranici je objavio saopštenje u kome se kaže da je doneta odluka o povlačenju ponude o nastavku saradnje sa našim stručnjakom.

Valensija je zahvalna na svemu što je Pešić uradio u ovoj sezoni i želi mu sve najbolje, takođe stoji u saopštenju.

Čelni ljudi Valensije su se odmah bacili u potragu za novim trenerom, prema pisanju lokalnih medija najozbiljniji kandidati su Velimir Perasović, Jure Zdovc, Pedro Martinez iz Gran Kanarije i Salva Maldonado, dosadašnji trener Fuenlabrade.

Inače, Pešić je u Valensiju došao u trenutku kada je bila “zakucana“ za dno tabela u ACB i Evroligi. Za kratko vreme je „reanimirao“ klub i doveo ga do četvrtfinala plej–ofa u oba takmičenja. U Evroligi je stao pred Realom, ali tek u majstorici, dok ga je u plej–ofu domaćeg takmičenja neočekivano lako izbacio Bilbao.

Čim se sezona završila, krenula su nagađanja da li će Pešić ostati u klubu ili ne. U međuvremenu su se pojavile ponude Reala, pa i Kahe Laboral, ali je naš trofejni stručnjak ipak prednost dao Valensiji. Navodno, tražio je dvogodišnju saradnju, a klub mu je nudio opciju 1+1.

Ovakav rasplet su trljajući ruke dočekali Kaha Laboral i Real, a sada se navodno u trku uključio i Milano čija je prva želja bio Etore Mesina, ali pošto Italijan želi da se upusti u NBA avanturu, mesto trenera Milaneza je i dalje upražnjeno.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Casper » 29 May 2011, 12:45

Auuu kako sudije kradu Kahu....neverovatno!!Belom medvedu(Navaru) bukvalno svaki kontakt i njegovo bacakanje sviraju.
I pored svega neda se Kaha,trenutno 49-47 jos 1 minut trece cetvrtine.

53-47 kraj trece
"Ми навијамо за Партизан прво зато што га волимо, а тек онда - зато што је најбољи!"
"Кад Партизан не би губио, како би знао да ли га волим?"

Душко Радовић
User avatar
Casper
 
Posts: 429
Joined: 16 Mar 2011, 15:00
Location: Pancevo

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby irriducibili » 29 May 2011, 12:49

U danasnjem mecu, svira se kao faul i mrki pogled ka Navaru... :sick:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Casper » 29 May 2011, 12:52

Ako Kaha uspe nekako da dobije danas mislim da ce se Tuzbaloni opet smesiti :mop:
"Ми навијамо за Партизан прво зато што га волимо, а тек онда - зато што је најбољи!"
"Кад Партизан не би губио, како би знао да ли га волим?"

Душко Радовић
User avatar
Casper
 
Posts: 429
Joined: 16 Mar 2011, 15:00
Location: Pancevo

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Casper » 29 May 2011, 12:54

Kosta vezuje 4 poena :tap:
63-53 04:25....ne vredi....igraci Kahe deluju kao da ni sami ne veruju da mogu bilo sta uciniti
Kakav raspad u 3minuta 74-56
Kraj 78-62
"Ми навијамо за Партизан прво зато што га волимо, а тек онда - зато што је најбољи!"
"Кад Партизан не би губио, како би знао да ли га волим?"

Душко Радовић
User avatar
Casper
 
Posts: 429
Joined: 16 Mar 2011, 15:00
Location: Pancevo

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 29 May 2011, 13:11

Barsa je u potpunosti slomila otpor baskijaca u poslednjoj cetvrtini i po svoj prilici osigurala plasman u finale, jer je malo verovatno da se Caja moze vratiti nakon 0-2 u seriji...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106427
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby irriducibili » 29 May 2011, 13:16

Bez obzira na cudan sudijski kriterijum, mora se konstatovati da se Caja prakticno samoubila nizom pocetnickih gresaka
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests