Board index Košarka Evropska košarka

Španska košarkaška liga ENDESA

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Talicni Tom » 27 May 2011, 19:50

AirBall wrote:Ivanovic je odlicno pripremio utakmicu, igraju izvrsnu odbranu na Navarru, a Barsa trenutno nema igraca koji moze da preuzme odgovornost na sebe... Neverovatno je koliko im samo nedostaje Mickeal... Teletovic, bek-suter u telu cetvorke je pogodio brdo vrlo teskih suteva preko ruke... Lucidna dodavanja Huertasa i neverovatni pogodci ovog brazilca s jedne noge, sjajna igra 1 na 1 Batiste i na poluvremenu +1 za baskijce...

Definitivno matchup koji ne odgovara Barsi... Da Lorbek nije pogodio neke vrlo teske suteve ko zna koliko bi gosti vodili...

Sjajna utakmica za sad...


Da li gledaš na acb.com
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 20:06

Sta je samo Lorbek sada napravio... Dve vezane trojke od kojih druga iz ugla preko ruke moze biti i prelomna... Ode Barsa na +8...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106431
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Talicni Tom » 27 May 2011, 20:29

Milina je gledati Barsu kada se razigra. Evo sada jedan up u nekom trougao napadu, više improvizovano nego osmišljeno.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Unexpected » 27 May 2011, 20:31

Centaršut Grimaua :lol:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 20:33

Zbilja steta za prazne minute Caja Laboral u 3/4... Ovo je sad reseno, Barsa samo otaljava posao...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106431
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Talicni Tom » 27 May 2011, 20:35

la canasta de Juan Carlos Navaro, la bomba...
To je to...
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 21:38

Na poluvremenu druge utakmice izmedju Reala i Bilbaoa vodi kraljevski klub 37-29... Jedna vrlo ruzna, negledljiva utakmica gde je Real iskoristio pad u igri Bilbao u poslednjih 5 minuta 2/4 da se odlepi... Llull je pogodio neke suteve za tri poena, Reyes i Tomic su resili neke situacije na niskom postu i zasluzeno vodjstvo domacih...

Novica je igrao nekoliko minuta, jednom je bukvalno obrisao pod sa Banicem kada ga je odgurnuo u bloku, takodje je intresantno da Novica nosi traku na desnom ramenu, jer ocigledno ima problema sa nekom povredom...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106431
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 21:52

Ubi ih Real u reketu... Nista Bilbao ne moze da odbrani unutra... Skokova koliko volis...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106431
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby CRNO BELI SVET » 27 May 2011, 22:14

Vratio sa Bilbao, povezali par efikasnih napada za samo-2, moglo bi ovde biti vatre do kraja...


Sramotna odluka sudija na -4, u situaciji 1 na 3 Vaselaidisu svirana nesportska na Ljulju, ali samo 1/2 sa slobodnih, i neiskorišćen napad Reala.
'Ajmo Biilbao!
Last edited by CRNO BELI SVET on 27 May 2011, 22:19, edited 2 times in total.
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 22:17

Crni igraci ce kostati Bilbao pobede... Glupa ispucavanja na -4... Sada i namerna Valiseadisa... Pick&roll gostiju mastralno funkcionise...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106431
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby CRNO BELI SVET » 27 May 2011, 22:28

To bi bilo to...
Kao što si i napomenuo-Džekson je klasičan indijanac, cele sezone mi ostavlja takav utisak, Fišer večeras ništa nije prikazao, a Voren katastrofa u odnosu na ono što može...

Edit- Air, pitam te kao velikog košarkaškog poznavaoca, šta ti misliš o onim šutevima za tri poena sa jedne noge blesavog Huertasa?
Jasno je meni da je njemu flouter jako oružje, ali da to pokušava van 6.75, i to dva ili tri puta u momentu kada njegov tim kontroliše tok meča, meni to deluje neozbiljno.
Last edited by CRNO BELI SVET on 27 May 2011, 22:33, edited 1 time in total.
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby mali_buda » 27 May 2011, 22:29

Meni se mnogo vise svidja igra ekipe iz Bilbaoa. Igraju timski i u napadu i u odbrani. Steta sto im spoljna linija nista napadacki nije uradila na ovoj utakmici, mada su i pored toga do pred sam kraj bili u igri.

Da onako sudije dosude namernu licnu i da propuste odmah posle toga da svirnu faul, neke nase ekipe bi vec krenule prema svlacionici :)

Nisam gledao prvi polufinalni par, ali mi deluje gotovo izvesno da ce pobednik iz tog duela osvojiti i titulu.

Napred Bilbao!!!
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 27 May 2011, 22:36

CRNO BELI SVET wrote:Edit- Air, pitam te kao velikog košarkaškog poznavaoca, šta ti misliš o onim šutevima za tri poena sa jedne noge blesavog Huertasa?
Jasno je meni da je njemu flouter jako oružje, ali da to pokušava van 6.75, i to dva ili tri puta u momentu kada njegov tim kontroliše tok meča, meni to deluje neozbiljno.


Pa Dule Vujosevic je u svom prvom mandatu u Partizanu pokusavao na treningu da promeni Paspaljov sut koji je bio izrazito nepravilan po skolskim standardima, medjutim on je covek bez problema pogadjao one svoje frljoke i mit je da je Dule rekao u tom trenutku, nema veze sto je nepravilan ako pogadja... :D

Nesto slicno i za Hurtasove floatere i suteve kada se odrazi sa kontra noge... Njegov procenat takvih pogodaka je ogroman, a te suteve uglavnom uzima u poslednjim sekundama napada kao iznenadjenje za svog cuvara tako da mu je to prednost u svakom slucaju...

Znaci, dok pogadja nije nepravilno... :D

Inace Ivanovic obozava jake individualce i njima je sve dozvoljeno... Teletovic takodje ima obicaj da sutne iz okreta sa 9 metara preko igraca i neretko i pogodi... Ogromnu slobodu oni imaju tamo...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106431
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Bodi Bond » 27 May 2011, 22:40

AirBall wrote:Inace Ivanovic obozava jake individualce i njima je sve dozvoljeno... Teletovic takodje ima obicaj da sutne iz okreta sa 9 metara preko igraca i neretko i pogodi... Ogromnu slobodu oni imaju tamo...

Upravo zbog toga je Ivanović i jako "uspešan".
Last edited by Bodi Bond on 27 May 2011, 22:40, edited 1 time in total.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby CRNO BELI SVET » 27 May 2011, 22:40

AirBall wrote:
CRNO BELI SVET wrote:Edit- Air, pitam te kao velikog košarkaškog poznavaoca, šta ti misliš o onim šutevima za tri poena sa jedne noge blesavog Huertasa?
Jasno je meni da je njemu flouter jako oružje, ali da to pokušava van 6.75, i to dva ili tri puta u momentu kada njegov tim kontroliše tok meča, meni to deluje neozbiljno.


Pa Dule Vujosevic je u svom prvom mandatu u Partizanu pokusavao na treningu da promeni Paspaljov sut koji je bio izrazito nepravilan po skolskim standardima, medjutim on je covek bez problema pogadjao one svoje frljoke i mit je da je Dule rekao u tom trenutku, nema veze sto je nepravilan ako pogadja... :D

Nesto slicno i za Hurtasove floatere i suteve kada sa odrazi sa kontra noge... Njegov procenat pogodaka je ogroman, a te suteve uglavnom uzima u poslednjim sekundama napada kao iznenadjenje za svog cuvara tako da mu je to prednost u svakom slucaju...

Znaci, dok pogadja nije nepravilno... :D

Hvala, jebem li ga, delovalo mi je kao preterivanje...
Možda sam i ja žrtva Duleta, pa sam postao rob šablona, mada mislim nije to, istina je da mi je Huertas jako antipatičan, pa mi svaki njegov potez smeta, mada sam se žestoko ismejao kada je pogodio onu trojku pred kraj druge četvrtine...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Dare and 4 guests