Board index Košarka Evropska košarka

Španska košarkaška liga ENDESA

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby bekrinjo » 18 May 2011, 13:37

Real i Tomic su blizu potpisivanja novog cetvorogodisnjeg ugovora...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby bekrinjo » 18 May 2011, 14:14

ACB liga realnost Novice Veličkovića
D. Kontić | 18. maj 2011. 10:23 | Komentara: 0
Istina je da se za igrača Rala interesuju Barselona, Kaha i Valensija, ali priče o promeni sredine nema pre kraja sezone, kaže Aleksandra Rašković, menadžer srpskog reprezentativca



ŠPANSKI mediji uvek imaju dobre teme i materijal, a jedna od nosećih posle Fajnal fora Evrolige u Barseloni danima je Novica Veličković i njegova sudbina u dresu madridskog Reala.

Prema poslednjim informacijama sa Iberijskog poluostrva, u redu za krilnog centra reprezentacije Srbije, koji prilično neobjašnjivim odlukama trenera Etorea Mesine i njegovog naslednika Manuela Moline nije pronašao sreću u Realu, čekaju Barselona, Kaha Laboral i Valensija, dok neki pominju i aktuelnog evropskog šampiona Panatinaikos.

- Istina je da su pomenuti španski klubovi zainteresovani za Novicu Veličkovića, odnosno da su se raspitivali za njegove planove – potvrđuje za "Sport" Aleksandar Rašković, agent našeg reprezentativca i dodaje da „nema nikakvih pregovora dok se ne završi sezona u ACB ligi“.

Rašković objašnjava i da Veličković nije bio u timu u poslednje dve utakmice Reala zbog zdravstvenih problema.

- Novica ima problema sa istegnućem mišića i redovno ide na terapije, prema instrukcijama lekara Reala. Verovatno će preskočiti još neki meč, ali verujem da će igrati u plej-ofu.
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby lord_slawe_ » 18 May 2011, 23:02

sutra počinje play-off ACB lige a parovi su -

Barcelona(1) - Unicaja(8)
Real Madrid(2) - Fuenlabrada(7)
Power Valencia(3) - Bilbao(6)
Caja Laboral(4) - Gran Canaria(5)

Play-off počinje već danas, 19. maja.
U poslednjem kolu naši igrači se nisu proslavili:

Milan Majstorović - 9 poena i 4 skoka
Dusko Savanović - 2 poena i 4 skoka
Ivan Radenović - 10 poena, 5 skokova
Dejan Borovnjak - 2 poena, 2 skoka
Bojan Popović - 4 poena
Uroš Tripković 5 poena
Kosta Perović bez učinka za 4 minuta
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby bekrinjo » 19 May 2011, 13:26

U finalu doigravanja za plasman u ACB igrace Burgos i Obradoiro koji us u polufinalu sa 3-0 pocistili Djironu tj. Breogan...
Serija stratuje 27-og,igra se takodje na 3 dobijena meca a prednost domaceg terena imati Obradoiro...

Kroz LEB u ACB se direktno plasirala Mursija...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 19 May 2011, 20:22

Barsa definitivno ovog leta mora da napravi smenu generacija... Vode 37-35 protiv Unicaje koja ne igra nista posebno i zbilja ne bi bila senzacija i da izgube veceras...

Ovo nije ni senka tima od prosle sezone...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106428
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby mali_buda » 19 May 2011, 20:37

AirBall wrote:Barsa definitivno ovog leta mora da napravi smenu generacija... Vode 37-35 protiv Unicaje koja ne igra nista posebno i zbilja ne bi bila senzacija i da izgube veceras...

Ovo nije ni senka tima od prosle sezone...

Mi se zalimo na nase uprave i sportske direktore kako su nesposobni, sta bi trebalo da rade Barsini i navijaci ostalih klubova? Barsa ima solidne rezultate, ali im je igra na mnogo nizem nivou u odnosu na proslu godinu. Mislim da su zestoko fulali u pravljenju ovogodisnje ekipe, a potrebne su bile samo kozmeticke izmene.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 19 May 2011, 20:39

Urekao sam Unicaju... 5 minuta nisu dali kos...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106428
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby mali_buda » 19 May 2011, 20:44

AirBall wrote:Urekao sam Unicaju... 5 minuta nisu dali kos...

Sad se ukljucih (nisam ni znao da se to veceras igra). Po statistici vidim da 3pko odlicno igra, a da je Kosta jedini u Barsi zasrafljen za klupu.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 19 May 2011, 21:20

Na kraju laganih 76-65 za Barsu... Prelomili su utakmicu odbranom na pocetku 3/4 kada su Unicaju ostavili bez poena citavih 5 minuta...

Bez obzira na sve Barsa mi nije ostavila utisak tima koji melje i mislim da je vrlo ranjiva...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106428
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby lord_slawe_ » 20 May 2011, 10:57

da se nadovezem, u porazu Unikahe Tripkovic vrlo dobar, najbolji skorer sa 13 poena (3/3 za 3) dok se Kosta Perovic nije pojavljivao na parketu.
Danas se igraju prve utakmice preostala 3 para cetvrtfinala.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby bekrinjo » 20 May 2011, 15:34

Pešić: Zanima me samo Valensija
D. Kontić | 20. maj 2011. 10:50 | Komentara: 0
Niko ne angažuje trenera dok se ne završi sezona i veliko je pitanje išta od svih glasina istina – kaže proslavljeni trener i ne razmišlja o selidbi



VEĆ nekoliko meseci u Španiji i Evropi drži javne časove iz predmeta “posao košarkaškog trenera”. Naš trofejni strateg Svetislav Pešić od posrnule, grogirane Valensije napravio je tim kome je za par poena izmakao plasman na Fajnal for Evrolige, ekipu koja plej-of ACB lige dočekuje na poziciji broj tri, iza Barselone i Reala.

I šta bi Španci, nego da odmah pišu, da se prisećaju Karijeve vladavine Starim kontinentom sa Barsom, da navode sve njegove uspehe i da ga odmah sele. Dobro obavešteni tvrde da je Pešić prva opcija slavnog Reala, odnosno da se samo čeka kraj sezone da se Manuelu Molinu uruči zahvalnica. Takođe, renomiranog srpskog stručnjaka žele i Kaha Laboral, turski Efes Pilsen...
PEŠIĆ BOLJI OD PASKVALA
Čelnici ACB lige proglasili su stratega Barselone Ćavija Paskvala za trenera godine u Španiji, verovatno zbog toga što je osvojio prvo mesto pred plej-of. Ipak, brojke govore drugačije... Naime, od dolaska na klupu Valensije, Pešić ove sezone ima procenat uspešnosti od 85,18 odsto (ostvario je toliki procenat pobeda u odigranim mečevima), dok je Paskval iza sa 79,41 odsto.
- Sve se to menja od dana do dana, priče, želje, ideje... - konstatuje Svetislav Pešić za „Sport“. - Niko ne angažuje trenera dok se ne završi sezona, tako da je veliko pitanje šta je i da li je od svih tih glasina nešto istina.

Pa dobro, ali interesovanje Reala sigurno postoji i prija.

- Iskreno, trenutno razmišljam samo o Valensiji i ne mogu ništa da pričam na temu Reala ili Kaha Laborala. Prvo, u Španiji svake godine posle Kupa Kralja ili Fajnal fora Evrolige krenu te “kombinacije” po medijima. Drugo, ne bi bilo korektno da bilo šta pričam, jer dva pomenuta kluba imaju trenere. Treće, niko me nije kontaktirao, niti imam informacije da je neki klub zainteresovan za moje usluge.

Gazde Valensije ističu da imaju veliku želju da vas zadrže...

- Istina je da smo počeli razgovore o projektu za sledeću sezonu... Kako sam već rekao, sad me zanima samo Valensija...

Jedan od najtrofejnijih stratega starog kontinenta ističe da mu je prioritet da klubu dogodine obezbedi učešće u Evroligi.

- Kada se pojavila mogućnost da kao treći na kraju ligaškog dela obezbedimo Evroligu, prioritet nam je bio da stignemo do te pozicije, što smo i učinili. Dakle, sada treba samo da preskočimo Bilbao u prvom kolu plej-ofa i završili smo posao, odnosno obezbedili mesto u kvalifikacijama za elitno takmičenje – objašnjava Pešić.

Vaš tim je favorit, u to nema sumnje.

- Verujemo da ćemo eliminisati Bilbao. Kvalitetniji smo, imamo prednost domaćeg terena. Ipak, ta prva runda plej-ofa je najteža, jer se igra na dve pobede, pa ne smeš da kiksenš u prvom meču, kao što se to Valensiji dogodilo prošle sezone protiv Unikahe. A posle, idemo dalje, rundu po rundu... - poručuje Svetislav Pešić.
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby bekrinjo » 20 May 2011, 20:18

Bilbao vodi u Valensiji...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 20 May 2011, 20:26

bekrinjo wrote:Bilbao vodi u Valensiji...


Katastrofalan drugi period za Valensiju... Primili su cak 29 poena u tom periodu igre... Ne lici na Pesica... Izginuse u run & gunu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106428
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby Golden Warrior » 20 May 2011, 20:27

Jel mozete da ostavite neki link za Valensiju?
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Španska košarkaška ACB liga

Postby AirBall » 20 May 2011, 20:28

Golden Warrior wrote:Jel mozete da ostavite neki link za Valensiju?


http://jornadavirtual.acb.com/htm/resumen/r309.htm
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106428
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests